Необхідність вентиляції будинку і варіанти технічних рішень

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Про значення вентиляції в будинку.
 2. Відео огляд реалізованої системи в приватному будинку.
 3. Варіанти технічних рішень:
 4. Популярні серії припливно-витяжних установок.
 5. Висновки.

Кожен з нас згадує про користь вентиляції, коли вона стає життєво необхідною. Щоб позбавиться від пару, висушити дзеркало і запобігти появі конденсата після прийому душу або ванни, ми відразу ж вмикаємо витяжний вентилятор. Під час приготування страв на плиті, від поширення по всьому будинку всіляких ароматів нас рятує витяжний парасоль. Як тільки відчуємо неприємний запах – відразу ж відкриваємо вікно або кватирку, щоб провітрити приміщення. Так чи інакше, правильний повітрообмін – головна складова комфортного проведення часу в будь-якій будівлі і окремо взятому приміщенні.

Вентиляція потрібна, вентиляція важлива!

Чистота повітря сприяє не тільки приємному знаходженню в кімнаті, але і безпосередньо впливає на наше здоров'я. Відповідно, чим більше в повітрі, яким ми дихаємо, різних пилових домішок, мікробів і різноманітних запахів, тим більше шкоди вони можуть завдати нашим з вами дихальним шляхам.

Погано організована вентиляція може стати причиною виникнення і поширення багатьох захворювань і спровокувати алергічну реакцію. Неякісно спроектований повітрообмін посилює хвороби легенів, викликає сухість шкіри, подразнення слизової носа, горла і очей, є причиною головного болю, поганої концентрації уваги, швидкої стомлюваності та сонливості.

Як підтвердження, наведемо дані з досліджень фахівця з якості внутрішнього повітря Хазім Овбі з Університету Редінга. Він попереджає: «Рівень летючих органічних сполук, що реєструються в повітрі приміщень в 24-годинний період може перевищувати норми Всесвітньої Організації охорони Здоров'я (WHO) на 60%». Професор Овбі також стверджує, що: «Уряд затвердив план по скороченню викидів вуглеводів на 80% до 2050 року, а це означає, що будинки повинні стати більш енергоефективними – отже, більш герметичними (повітронепроникними). Однак в будівельних нормах не був врахований негативний ефект, пов'язаний з герметичністю будинків і вплив складу повітря на здоров'я людей».

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Слова експерта підтверджуються реаліями сьогоднішнього дня. З кожним новим будівельним сезоном будинки конструюються з підвищеним рівнем герметичності, матеріал для будівництва будинків вибирається з мінімальними показниками тепловтрат. Відповідно, негативний ефект від подібних заходів зростає, а якість внутрішнього повітря в приміщенні погіршується.

Ось що рекомендує зробити засновник і директор The Indoor Environment and Energy Research Group (IEERG): «Щоб уникнути істотного зростання кількості легеневих захворювань, що розвиваються як наслідок поганої якості внутрішнього повітря, в будинках повинна бути забезпечена нормальна вентиляція. Поряд з впровадженням обов'язкової механічної вентиляції, я рекомендую підвищити вимоги до мінімального повітрообміну в приміщеннях. Крім того, вимоги до належного монтажу, ефективного обслуговування і експлуатації повинні бути посилені».

Цією цитатою ми хотіли довести, що вентиляція в будинку не тільки потрібна, але ще і дуже важлива, перш за все, для здорового благополуччя сім'ї, для запобігання більшості хвороб, для комфортного проживання.

Раніше природний повітрообмін будинку здійснювався такими способами як:

 • відкриття вікон або кватирок на провітрювання;
 • приплив свіжого повітря з вулиці через нещільності (зазори) в віконних або дверних конструкціях;
 • виведення забрудненого (відпрацьованого) повітря відбувався через вентиляційні решітки, завдяки яким потрапляв в вентиляційний канал і виходив на вулицю.

Зараз же такі способи застаріли і стають неефективними. Завдяки металопластиковим вікнам ледь чутно шум з вулиці. Але також і відсутній протяг – вхідні двері, віконні рами, будівельні і утепляючі матеріали настільки щільні, що приплив свіжого повітря з вулиці природним шляхом неможливий. Спеціально відкривати вікна на провітрювання взимку не дозволяє холод на вулиці, а влітку – занадто спекотне, насичене пилом і алергенами повітря.

Що ж тоді стане рішенням по вентиляції в своєму будинку?

Варіанти технічних рішень для вентиляції будинку

Пропонуємо вам розглянути кілька варіантів реалізації примусової вентиляції в будинку за допомогою спеціального обладнання. Як це буде виглядати на етапі здачі об'єкта після впровадження інженерних систем, в тому числі і технічного рішення по вентиляції, пропонуємо подивитися в нашому відео огляді:

Чому потрібно проектувати систему вентиляцію до початку ремонтних робіт?

Спершу може здатися, що проектування – крок, який можна пропустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини, чому проектування інженерної системи повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

 1. Тільки за таких умов можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру.
 2. Формування бюджету. Проектування дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в окреслених рамках бюджету.
 3. Можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження).
 4. Точне узгодження всіх робіт зі «суміжними компаніями» (Будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.).
 5. Якісний результат. Проектування дозволить створити ефективну систему, яка максимально підходить під всі параметри й особливості приміщення.

Як підсумок – ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

Важливо!
Систему вентиляції будинку наполегливо рекомендуємо передбачати ще на стадії будівництва і спочатку включати в проект будинку. Для цього заздалегідь звертайтеся в проектно-монтажну організацію Альтер Ейр, щоб інженери зробили правильні розрахунки і підготували проект інженерної системи.

Варіант 1. Набірна система 

Зображено складальну систему вентиляції і витяжкою з санвузлів

У будинку реалізовано дві системи вентиляції: припливно-витяжна на базі двох окремих вентиляторів і витяжні системи на базі відцентрових витяжних вентиляторів.

Припливно-витяжна система включає:

 • 2 вентилятора: припливний і витяжний;
 • електронагрівач для припливного повітря;
 • шумоглушник;
 • фільтр.

Процес розподілу повітря такий: подача повітря зорієнтована в умовно чисті приміщення –   спальні і вітальню, а паркан, тобто видалення відпрацьованого повітря, з умовно брудних кімнат – гардероби і технічні приміщення. Такий варіант ідеальний і для вентиляції квартири

Окремі витяжні системи на базі відцентрових вентиляторів здійснені в приміщеннях санвузлів і ванних кімнат.

Такий варіант реалізації системи вентиляції в приватному будинку є найбільш бюджетним. Але недолік такого рішення — це незручність в експлуатації, постійний контроль справності всіх складових елементів. І, мабуть, найголовніше, варіант з недорогих, але економії така система навряд чи принесе.

Варіант 2. Припливний клапан і витяжні вентилятори

Припливний клапан і витяжні вентилятори для вентиляції будинку

В будинку представлена ​​реалізація вентиляції на базі припливних клапанів і витяжних вентиляторів, які роблять забір повітря з санвузлів і технічних приміщень.

У наведеній схемі використовували витяжні вентилятори німецького бренду Maico ER 60 в різних модифікаціях.

Maico ER 60 VZC з таймером уповільнення продуктивністю 62 м3/ч. Модель вентилятора з можливістю вибрати час затримки включення витяжної функції.

Maico ER 60 H витяжний вентилятор, який додатково оснащений датчиком вологості. тому його розміщення доцільно у ванній кімнаті.

Maico ER 60 G - відрізняється від інших модифікацій цієї серії вентиляторів тим, що оснащений можливістю працювати в безперервному режимі з продуктивністю 35 м3/год. Але при тривалому перебуванні в приміщенні, яке в інших випадках не використовується, виходить на повну свою потужність.

Але вибір витяжних вентиляторів не обмежується тільки однією серією від німецького бренду Maico. Ще одна популярна серія вентиляторів ECA ipro. Дизайн пристрою був відзначений престижною нагородою Blue performance і RedDot design awards. Поєднують у собі високу продуктивність і низький рівень енергоспоживання.

Вони безумовно є лідерами, але варто звернути увагу і на продукцію інших виробників. Італійський Elicent пропонує вашій увазі серію витяжних вентиляторів Elegance. Вони підкорюють користувачів стильним і мінімалістичним дизайном. Що робить моделі універсальними для монтажу в інтер'єрі будь-якого стилю і ідеї. Цінують їх за низькі шумові показники, вологостійкість, надійний двигун з підшипниками, який подовжує термін експлуатації пристрою.

Іспанські вентилятори для санвузлів, ванних кімнат і вбиралень від Soler&Palau серії Silent і Silent Design - різноманітність варіантів з яскравим зовнішнім дизайном дозволить точно знайти свій, найбільш відповідний під інтер'єр кімнат, вентилятор. У назві вже позначена головна відмітна характеристика всіх вентиляційних пристроїв цих лінійок - низькі шумові показники роботи.

Припливні клапани для подачі свіжого повітря розміщуються в «чистих зонах» (спальнях і вітальні), там, де особливо важливий приплив свіжого повітря. За допомогою припливного клапана повітря потрапляє в приміщення, насичуючи повітряне середовище киснем. Рекомендуємо звернути увагу на припливні клапани німецької компанії Maico серії ALD, а також шведського виробника Systemair серії VTK .

Maico ALD – це сучасні припливні клапани з високою продуктивністю. Забезпечують свіжим повітрям приміщення в необхідному обсязі. Виробник випускає припливні пристрої в двох варіантах: з круглої і квадратної передньою панеллю. Вбудований термостат дозволяє клапанів працювати автономно. Здійснюється це таким чином: коли температура за вікном опускається, кількість повітря, що подається зменшується і навпаки.

Припливні клапани Systemair серії VTK від шведського виробника гарантують європейську якість. Різноманітний дизайн і типорозмір клапанів полегшують для користувача процес вибору. А якісні матеріали виготовлення, захист від зовнішніх механічних впливів гарантують тривалий термін служби.

Варіант 3. Система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла

В будинку реалізована система вентиляції на базі припливно-витяжної установки та окремих вентиляторів відцентрового типу, встановлених в санвузлах, ванних кімнатах і технічних приміщеннях.

Система вентиляції на базі припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла

Вентиляційна установка розміщується в технічному приміщенні, де є доступ для її обслуговування.

Подача повітря, як і в набірній системі, налаштована в спальні і вітальні, а видалення –   з гардеробних кімнат і технічних приміщень.

Забор повітря здійснюється з вулиці через вент решітки, розміщені з торця будинку.

Переваги припливно-витяжної системи над набірної в тому, що тут в одному корпусі зібрані всі вузли, фільтри, повітронагрівачі, шумоглушители, рекуператор. Завдяки останньому пристрою відбувається суттєва економія коштів на енерговитрати. Так відбувається тому, що видаляється повітря через теплообмінник, де віддає своє тепло. Повітря, яке забирається з вулиці, перед подачею його безпосередньо в кімнати, отримує це тепло, тим самим прогріваючись. У підсумку, свіже повітря надходить в чисті зони теплим і додаткового обігріву повітря в приміщенні не буде потрібно.

Наші останні проекти

Існує величезний вибір серед пропозицій по припливно-витяжним установкам з рекуперацією тепла на ринку. Але для якісної і надійної роботи системи вентиляції варто звернути увагу на перевірені, що завоювали визнання користувачів з усього світу моделі. Коротко представимо кожну з них.

Перш за все, це ПВУ від німецького виробника Maico. Будь-яка продукція під цією маркою завжди відрізняється продуманим дизайном, який з практичної точки зору полегшує процес експлуатації, а самі параметри пристроїв не викликають складнощів при розміщенні.

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла серії WS енергоефективні пристрої, яким довіряють користувачі. Якісний матеріал виготовлення, різноманітний модельний ряд і низький рівень шуму роботи установок поєднуються з високою продуктивністю. Не дарма дана серія входить в топ енергозберігаючих систем Європи.

Ще однією із затребуваних установок від цього німецького виробника є припливно-витяжні з рекуперацією PushPull . Вони застосовуються в тих випадках, коли ремонт у будинку закінчений і повноцінну систему вентиляції реалізувати буде складно. Під таку установку немає необхідності виділяти окреме приміщення або місце для розміщення, а також не потрібно прокладання повітроводів. Пристрій поміщається в отворі стіни. Такий варіант легше здійснити, ніж повноцінну припливно-витяжну систему. Такий пристрій в будинку забезпечує приплив повітря тільки одне приміщення. Тобто, для кількох кімнат в будинку необхідно встановлювати окремо по обладнанню в кожній з них. Вентиляція з рекуперацією в приватному будинку на базі Maico PushPull добре працює в парі з витяжними вентиляторами цього ж бренду. Варіант бюджетний, у порівнянні з припливно-витяжної установкою, але показує гідні показники по потужності і енергоефективності.

Серед установок інших виробників відзначимо наступні. Systemair – шведське обладнання, популярні серії Topvex і Save VTC. Установки мають різноманітні функції, сучасні технології в системі автоматики, високоефективний рекуператор і значна продуктивність. Користувачам є з чого вибрати і знайти свій, найбільш відповідний варіант.

Ще один європейський виробник - литовський Komfovent - впевнено завоював повагу користувачів завдяки таким характеристикам, як енергоефективність, компактні розміри, що є перевагами в експлуатації – обладнання легко монтується. Серед популярних моделей виділимо серію Domect . Ці установки з рекуперацією гарантують до 90% повернення тепла. Характеризуються низьким шумовим показником. Привабливі тим, що пристосовані для підключення кухонного парасолі – злагоджена робота установки і кухонної витяжки.

Якщо шукати варіанти, які не поступаються за енергоефективностю, але з підвісним рішенням, то японський виробник DAIKIN пропонує припливно-витяжні установки серії VAM . Обладнання не тільки має рекуператор тепла, але і вологи. Теплообмінники виготовлені зі спеціального матеріалу на основі пластифікованої вогнестійкої целюлози. Модельний ряд даної серії налічує 9 установок, які відрізняються між собою діаметром, розмірами, показниками витрати повітря тощо.Вам варто зробити в будинку примусову систему вентиляції, бо вона:

 • енергоефективна та економічна (завдяки рекуперації тепла);
 • здійснює збалансований повітрообмін в будь-який час року;
 • убезпечить вас і ваших рідних від можливості поширення алергенів, вірусів, пилу, вовни тварин, пилку і т.д.
 • управляється автоматично, не вимагає частого втручання в роботу;
 • забезпечить у вашому домі здорову атмосферу.

Відгуки

А будь ласка, можете хоча б приблизно вказати, скільки буде коштувати третій варіант для системи вентиляції? Той, що з припливно-витяжною установкою. Дякую заздалегідь.

Доброго дня, Віктор. Приблизно для такого будинку, з таким обладнанням, який ми вказали у статті, впровадження системи вентиляції буду коштувати від 7 тис. євро. Але існує багато факторів, які будуть впливати на остаточний кошторис. Для цього нам потрібно бачити план вашого будинку та розуміти Ваші побажання. Зв’яжіться з нами за контактними номерами телефонів, або заповніть заявку на безкоштовний розрахунок по об’єкту.

Здравствуйте. Вы указали три варианта решений для вентиляции. А есть другие или надо выбирать только из этих трех?

Здравствуйте, Елена. Конечно, вариантов организации системы вентиляции для частного дома существует больше. Мы же отобрали наиболее понятные с применением разных вентиляционных устройств. Для каждого отдельного проекта свое индивидуальное решение, которое учитывает все пожелания клиента и обязательно соответствует всем строительным нормам.

Тем, кто писал этот материал выражаю свою благодарность. Структурировались хоть немного мои знания. Теперь есть, над чем подумать. Спасибо, все толково получилось и нужно.

Марьяна и вам спасибо за Ваш отзыв.

Вот вы пишите, что приточно-вытяжная установка это энергоэффективное оборудование. Так а в чем его эта энергоэффективность?

Добрый день, Григорий. С удовольствием вам ответим. Приточно-вытяжные установки с рекуперацией тепла - благодаря такому элементу, как теплообменник, минимизируются энергозатраты на подогрев приточного воздуха. Сейчас объясним, как это работает. Отработанный воздух перед удалением наружу, проходит через рекуператор, где отдает свое тепло. А приточный воздух с улицы, также проходя через теплообменник получает накопленное тепло и затем поступает в помещение. Таким образом, температура воздуха в помещении остается неизменной. И дополнительного обогрева воздуха не потребуется. За счет чего и достигается полезное расходование энергии.