Опалення каркасного будинку: фінський, канадський, сіп-панельний

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиЗміст:

 1. Що таке сіп-панельний будинок?
 2. Проблеми, з якими можна зіштовхнутись
 3. Вибір генератора тепла
 4. Теплорозподільне обладнання
 5. Вентиляція в будинку з сіп-панелей
 6. Відео-матеріали
 7. Підсумки


Опалення є невід'ємною частиною будь-якого житла. Складно уявити комфортний будинок без тепла, особливо взимку.


Сучасний ринок обладнання пропонує безліч варіантів організації опалення в енергоефективному будинку, до яких належать "фінський будинок", "канадський будинок" або ж будинок з СІП-панелей. Всі вони схожі між собою за технологією будівництва і користуються великою популярністю в Україні, адже є фінансово доступними, а також швидкими у збірці.Що таке сіп-панельний будинок?

Конструкція будинку складається з каркаса і цілісних стін з панелей, які збираються за принципом конструктора, що значно прискорює будівництво.

Дані будинки при правильному проектуванні й виробництві є енергоефективними, проте не мають інерції. Конструкція затримує надходження холоду, але, на відміну від цегли або бетону, не має здатність утримувати й віддавати тепло. Тому опалення для фінського будинку, а також опалення будинку з сіп-панелей є необхідністю і вимагає детального прорахунку.

Коли мова заходить про організацію системи обігріву подібних будинків, в першу чергу необхідно враховувати енергоефективність самої конструкції - фундамента, підлоги, стін, покрівлі та скління. Грунтуючись на цих показниках, можна провести математичний розрахунок системи і визначити, який вид обладнання буде оптимальним, а також які пристрої обрати для теплорозподілу в будинку.

При виборі системи опалення також необхідно враховувати ряд факторів: площа приміщення, бюджет, ресурси (газ, електрика), вимоги клієнта.

Сіп-панельний будинок

З огляду на специфіку матеріалів, що застосовуються при будівництві, ідеальним варіантом буде планування системи опалення до початку виготовлення будинку. Таким чином завод-виробник конструкції зможе передбачити і вирізати всі необхідні елементи і канали для трубопроводів майбутніх систем, а також передбачити опуск стелі.

Звичайно, опалення можна реалізувати і після будівництва, але такий варіант буде більш проблематичним і витратним.

Проблеми, з якими можна зіштовхнутись

Опалення фінського будинку тісно пов'язане з іншими інженерними системами, самою конструкцією та її якістю.

 • Наприклад, важливим фактором є показник вологості повітря. При недостатньому рівні вологості в брусі можуть утворюватися тріщини, які призведуть до втрати тепла.
 • При некоректному конструюванні може виникати таке явище як "рух конструкції", що робить її негерметичною.
 • Крім того, необхідно враховувати специфіку будівництва фінського будинку і установки скління - при монтажі вікон залишають зазор 10-15 сантиметром з урахуванням того, що будинок має властивість "просідати" протягом півроку.


Генератор тепла

Аби реалізувати опалення будинку з сіп панелей, в першу чергу, необхідно обрати генератор тепла:

 • Тепловий насос "повітря-вода" - оптимальний варіант для будинку, площею до 250 м2. Це найбільш вигідний варіант, проте він вимагає початкових фінансових затрат. Варто відзначити, що тепловий насос розрахований на низькотемпературне опалення і найкраще поєднується з системою "теплої підлоги" або ж радіаторами, які розраховані на температуру до 45 градусів.
 • Електрокотел - поширений вид опалення будинку, так як обладнання значно доступніше, в порівнянні з тепловим насосом. Крім того, в Україні діє спеціальний тариф для власників, які використовують не газ, а електрику для опалення будинку.

Денний тариф (з 7:00 до 23:00) - знижка -50% на кожен кіловат (в межах 3600 кВт на місяць в опалювальний сезон);

Нічний тариф (з 23:00 до 7:00) - знижка ще -50% на залишкову суму від попереднього тарифу.

 • Газовий котел - підходить для будинків, які мають підключення до газопроводу. З кожним роком стає менш популярним через низку причин: зростання цін на газ і відсутність підключення до нього в багатьох приватних будинках.

Якісне обладнання від виробника


Повітряне опалення канадського будинку або будинку з сип-панелей не рекомендується, так як воно не є повноцінною системою, яка може в повній мірі забезпечити обігрів будинку.


Теплорозподільне обладнання

Серед пристроїв, що відповідають за теплорозподіл в будинку, варто розглянути:

 • "Тепла підлога" - низькотемпературна система, яка з кожним роком набирає все більшої популярності. Альтер Ейр рекомендує закладати велику площу теплої підлоги, аби забезпечити ефективне опалення та максимальний комфорт. Для якісного опалення фінського будинку з дерев'яним покриттям, компанія Uponor пропонує спеціальну технологію теплої підлоги Siccus.
 • Внутрішньопідлогові конвектори - ефективне рішення, яке має прихований монтаж і часто застосовується в будинку з склінням в підлогу. Компанія Альтер Ейр рекомендує застосовувати конвектори фірми Kampmann, яка пропонує широкий вибір модифікацій. Деякі з них можуть забезпечити не тільки ефективне опалення, але і вентиляцію чи кондиціювання. При виборі такого варіанту, необхідно враховувати, що внутрішньопідлоговий конвектор має висоту 11,2 см, яку необхідно розмістити в підлозі.
 • Радіатори - сучасний ринок пропонує широкий спектр радіаторів різного дизайну, розмірів і застосування. Єдине, при використанні системи з тепловим насосом або електричним котлом, потрібно встановлювати радіатори, розраховані на низькотемпературне опалення.

Опалення від Альтер Ейр


Вентиляція в будинку з сіп-панелей

Крім усього вищезазначеного, коли мова заходить про інженерні системи в будинку з СІП-панелей або клеєного бруса, то варто враховувати необхідність правильного повітрообміну - припливну і витяжну вентиляцію. Вона будується за наступним принципом:

 • Припливна вентиляція - свіже повітря подається в "житлові зони" (спальні, вітальні, дитячі).
 • Витяжна вентиляція - відпрацьоване повітря, вологість і запахи видаляються з "брудних зон" (ванні, санвузли, гардеробні).

Коректна вентиляція в "фінських" або "канадських" будинках має велике значення, з урахуванням того, що часто матеріали, з яких побудований будинок, мають властивість виділяти шкідливі речовини, які повинні видалятись. Більш того, такі будинки є герметичними, через що повітря має властивість "застоюватися", тому повітрообмін - це запорука комфорту та здоров'я мешканців.

Ще один момент, який варто враховувати при проектуванні - вентканали. Вони закладаються ще на етапі будівництва і коштують чималих грошей. Їх будівництво необхідно тільки в наступних випадках:

 • Використання газового котла - для організації природної вентиляції в котельній.
 • Канал для витяжки повітря над кухонною поверхнею.
 • Витяжний канал для санвузла, у разі децентралізованої системи вентиляції.

За умови реалізації загальнообмінної системи вентиляції, немає необхідності будувати додаткові вентканали (санвузол, ванна і т.д.)

Відео-матеріалиПідсумки

Підводячи підсумки, можна сказати, що опалення фінського будинку або будинку з сіп-панелей можна організувати різними способами: тепловим насосом, електро- і газовим котлом. Обирати систему варто, грунтуючись на ряді чинників: бюджет, наявність ресурсів, площа будинку, його енергоефективність і т.д.

Якщо у вас залишилися запитання щодо опалення канадського будинку, будинку з сіп панелей або бруса, звертайтеся в компанію Альтер Ейр за телефоном 0-800-33-08-28. Наші інженери безкоштовно нададуть консультацію і порадять найкраще рішення для вашого об'єкта.
Про опалення квартири читайте і нашій статті: Опалення в квартирі: 4 варіанти обігріву житла

Відгуки