Припливна вентиляція у квартирі та будинку: способи реалізації

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Повний комплекс інженерних систем від Альтер Ейр

Чому потрібно проектувати систему вентиляції до початку ремонтних робіт?

Спершу може здатися, що проектування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

 • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
 • формування бюджету. Проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
 • можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження);
 • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.);
 • якісний результат. Проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Як підсумок - ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР НА РИНКУ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ 11 РОКІВ. МИ ЗНАЄМО ЯК РЕАЛІЗУВАТИ ЯКІСНУ ВЕНТИЛЯЦІЮ

Правильно організована припливна вентиляція в будинку або квартирі – запорука якісного повітрообміну і відповідно – гарного самопочуття всіх членів сім'ї. Вирішуючи завдання організації припливної вентиляції, необхідно враховувати безліч важливих факторів, що безпосередньо впливають на її роботу.

Для якісного і грамотного функціонування вентиляційної системи без попередніх розрахунків не обійтися. Обов'язково необхідно визначити три основні показники: рівень вуглекислого газу (підвищене значення якого призводить до задухи), рівень вологості (пересихання слизових і дихальних шляхів, шкіри обличчя і рук), а також температура повітря в приміщенні. Враховуються також кількість проживаючих людей, висота стель і скільки всього вікон. На підставі отриманих даних буде ясно, яку вентиляційну систему слід встановлювати - приточную, витяжну або припливно-витяжну з рекуперацією тепла.

Визначимося спочатку, що під собою має на увазі природна вентиляція. У квартирах багатоповерхових будинків, як правило, вже є витяжні канали в кухні і санвузлі. Тому з витяжною системою все зрозуміло. А що ж з припливом? Передбачається, що приплив свіжого повітря повинен надходити в квартиру через щілини в віконних рамах і нещільності. З появою металопластикових вікон та утеплення квартир зовні, житло стає герметичним. Значить, свіже повітря не зможе надходити в кімнати, а тримати вікна весь час відкритими для провітрювання - це значить впускати пил, вуличні запахи і звуки. Тому фахівцями рекомендується використовувати додаткові пристрої і механізми.

Є ПИТАННЯ? ТИСНІТЬ КНОПКУ

Способи припливної вентиляції для будинку

Припливні вентиляційні клапани

Природна вентиляція являє собою спосіб повітрообміну між приміщенням і зовнішнім середовищем на основі вентиляційних каналів, а також нещільності у віконних рамах, дверях, тощо.
Тобто через вентиляційні решітки відбувається витяжка поганого повітря з приміщення, а нещільності у вікнах дозволяють свіжому повітрю надходити в кімнату.

Однак, сама по собі природна вентиляція далеко не завжди справляється із завданням повноцінного повітрообміну, тому фахівцями рекомендується використовувати додаткові пристрої і механізми. До них в першу чергу відносяться припливні клапани.

Припливний клапан – це труба, в яку вмонтовано термостатичний клапан. Робота даного механізму прямо пропорційно залежить від температури зовнішнього повітря: чим нижче температура на вулиці, тим більше закритий сам клапан, і відповідно, чим вище температура, тим більше він відкритий. Всі ці клапани працюють без механічного елементу (без електродвигуна), а тільки за рахунок розрядження повітря. Для якісної та ефективної роботи припливних клапанів потрібно забезпечити витяжку повітря з приміщення.

Витяжка повітря здійснюється через так звані «брудні» зони – ванні кімнати, санвузли, гардеробні, кухні. Компанія Альтер Ейр пропонує для витяжки повітря використовувати вентилятори Maico, Soler&Palau, Elicent, а для видалення повітря з кухонних приміщень застосовувати канальні вентилятори Soler&Palau TD.

Для того, щоб ця система припливу і витяжки повітря із застосуванням припливних клапанів функціонувала, потрібно передбачити присутність переточних решіток (граток) або двері без порогів для вільного проходження повітря.

Переваги цього варіанту – відносна простота та дешевизна.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Механічна припливна вентиляція

Механічна, вона ж примусова, може реалізовуватися за допомогою набраних елементів, а також і однією припливною установкою.

Складальні системи містять шумоглушник, вентилятор, електрокалорифер, автоматика. Якщо це установка - то це корпус, в якому вже зібрані всі ці пристрої.

Подібні вентиляційні установки забезпечують приміщення необхідним обсягом припливного повітря.

Ось так виглядає проектна документація по впровадженню вентиляційного рішення на базі припливної установки Systemair серії TLP з витяжкою в брудних зонах.

Схеми припливної вентиляції будинку за допомогою припливної вентиляційної установки Systemair TLP і забору повітря побутовими вентиляторами
Схема 1

Схема механічної припливної вентиляції будинку

Схема 2

Проект-креслення припливної вентиляції будинку за допомогою припливної вентиляційної установки Systemair TLP і забору повітря побутовими вентиляторами

Для контролю роботи припливної вентиляції додатково необхідна система автоматики. Для її герметизації на той час, коли вона відключена, слід встановити зворотний клапан або шибер з приводом. Обов'язково не забудьте передбачити наявність шумоглушника круглої або прямокутної форми для зменшення шуму в повітроводі. Для обв'язки припливної вентиляції застосовуються повітроводи двох типів - гнучкі і бляшані.

Інженери компанії Альтер Ейр рекомендують застосовувати бляшані повітроводи. Це пов'язано тільки з більшою міцністю і надійністю останніх - мінімізується ризик і не допускається можливість їх пошкодження при монтажі. Крім того, бляшані повітроводи простіше чистити після тривалої роботи.

Ще одним складовим елементом припливної вентиляції є адаптери для розподілу повітря - спеціальних розподільних коробок, в які потім вставляються вентиляційні решітки. У припливної вентиляції механічного типу також передбачається наявність витяжної вентиляції через «брудні зони» - санвузли, ванні кімнати або кухні.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Підібрати потрібну припливну установку для свого житла самостійно буде важко і недоцільно. Попередньо перед покупкою пристрою треба розробити проект вентиляції, де будуть враховані всі фактори по вашому приміщенню, розрахований необхідний обсяг повітря, тоді стане зрозумілою і продуктивність установки.

У разі, якщо ви вже задумалися від такому вигляді вентиляції для себе, то рекомендуємо наступні пристрої, з яких варто почати пошук.

АСВ - припливна установка, яка гарантовано забезпечить ваше житло свіжим повітрям цілодобово. Перевагою є також простота і зручність монтажу. Устаткування встановлюється на зовнішній стіні внизу під вікном і нагадує зовнішній блок кондиціонера. За допомогою вбудованих фільтрів ефективно очищає вхідне повітря, добре звукоізольовані, що не створює шуму під час роботи. Комфорт і здоровий мікроклімат в будинку або квартирі буде забезпечений.

Sistemair серія TLP - шведський виробник, зарекомендував себе на ринку вже не один десяток років. Чудово розуміє користувачів і виробляє продукцію, зробивши основний акцент на практичності і захищеності внутрішніх елементів обладнання. Тому калорифер і вентилятор надійно захищені від перегріву, а корпус виконаний з якісної листової сталі.

Підсумки

З кожним роком збільшується кількість людей, які приходять до розуміння важливості повітрообміну в своєму будинку. Обходитися одним лише провітрюванням не вийде. Здоровий і свіжий мікроклімат в приміщенні забезпечують спеціальні вентиляційні установки, як складальні, так і окремо за основними елементами. Наявність припливу зобов'язує організувати і якісну витяжку відпрацьованого повітря через санвузли, ванні кімнати. Тому не варто забувати про побутові витяжних пристроях.

Поряд з значними перевагами таких способів реалізації припливної вентиляції в будинку, існує один суттєвий недолік - відносно недорога система, але затратна з точки зору експлуатації. Повітря надходить в приміщення холодним і витрачається багато електроенергії для того, щоб його нагріти. Що при нинішніх тарифах на електроенергію є недоцільним.

Для розрахунку системи вентиляції вашого будинку або квартири звертайтеся до наших інженерам по телефону 0800330828 або за адресою: м Київ, пр-т Голосіївський 93, офіс 120. Ми зможемо надати вам професійну консультацію з усіх питань, а також спроектуємо і встановимо припливну вентиляцію якісно і в найкоротші терміни.

Відгуки

Добрый день! Интересует расчет по вентиляции квартиры площадью 78 м2. Необходимо понимать бюджет и сроки. В расчетах и необходимом оборудовании полностью доверяю вашему мнению, так как я по рекомендации и слышал только позитивные отзывы от знакомых. Скажите в первую очередь сколько по времени занимает расчет от ваших инженеров?

Здравствуйте, Анатолий. Для более менее точного расчета предоставьте планы вашей квартиры. Приблизительный бюджет системы вентиляции "под ключ" для такой площади квартиры - 150 - 180 т. грн. Это если выполнять систему с применением оборудования с высокоэффективным рекуператором. Есть решения бюджетнее. По срокам - все зависит от строительной готовности объекта. Из опыта, система вентиляции для квартиры проектируется, согласовывается и монтируется в сроки от трех до восьми недель. Повторюсь - все зависит от общей строительной готовности объекта. Просто расчет предварительного бюджета занимает один-два дня.

Отличная статья! Всё описано чётко и по существу. Сами использовали подобную систему - работает идеально.

Поменял недавно окна на металлопластиковые, теперь в комнатах стало душно! Хотя в санузлах и кухне установлены вентиляторы и до этого прекрасно справлялись. Как исправить ситуацию?

Добрый день, Анатолий. Об этом мы как раз и писали в статье. Металлопластиковые окна герметичны и не пропускают воздух, как, к примеру, оконные рамы из дерева. Вытяжные вентиляторы работают, как и работали, не хватает в квартире притока свежего воздуха и из-за этого и возникает духота. Для этих целей рекомендуем установить приточную вентиляцию. Вы можете оставить свои данные в форме в конце этой статьи или связаться с нами по указанным контактным номерам.

Хлопці з Альтер Ейр найкращі. Заїхали в нову квартиру, де вікна вже встановлені з металопластику. Не було чим дихати, та ще й будівельний аромат ніяк не вивітриться. Встановили припливну установку з витяжними вентиляторами на кухні, санвузлі та гардеробній. Тепер якість повітря в квартирі значно покращилась. Дякуємо за наше спасіння.

Дякуємо, Єгор, за такі добрі слова подяки.

Может не в тему статьи, но шумит вентилятор. Почему?

Рома, причиной шума вентилятора в большинстве случаев является некачественная сборка или сомнительный производитель. В этом материале мы перечислили вентиляторы тех производителей, которые гарантируют качество и надежность – это Maico, Soler&Palau, Elicent, Soler&Palau TD. При выборе обращайте внимание на его производительность и уровень шума работы.