Рекуператор для квартири

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Безкоштовна консультація і розробка передпроєктної документації

Зміст:

 1. Рекуператор для квартири – необхідність?
 2. Що таке рекуперація?
 3. Види рекуператорів для квартир.
 4. Як реалізувати рекуперацію тепла в квартирі?
 5. Підсумки.

Рекуператор для квартири – необхідність?

З огляду на постійне зростання тарифів на комунальні послуги, люди прагнуть зробити свою квартиру максимально енергоефективною, аби домогтися економії на її опаленні. Одним з основних аспектів, який необхідно враховувати, є тепловіддача приміщення, вона залежить від якості та площі скління, утеплення квартири, товщини стін і т.д.

Також цей фактор залежить і від вентиляції в квартирі. Якщо вона природна (відкриття вікон) – відбувається втрата тепла разом з витяжним теплим повітрям. Якщо ж це примусова вентиляція, але без рекуператора – обладнання також видаляє тепле повітря, а подає холодне, яке знову необхідно нагрівати. Щоб уникнути таких невиправданих витрат, встановлюють рекуператори тепла.

Що таке рекуперація?

Рекуперація – це повторне використання енергії у певному процесі. У випадку з системою вентиляції, рекуперація – це вторинне використання тепла, яке береться від повітря, що викидається і передається припливному потоку. Цей процес відбувається за допомогою теплообмінника.

Така технологія дозволяє значно заощадити на обігріві повітря у квартирі. При вентиляції приміщення відбувається втрата теплого повітря, на обігрів якого вже були витрачені гроші. Використання рекуператора дозволяє утримати і повторно використати це тепло, не викидаючи гроші на вітер.

Прогресивні країни Європи і всього світу вже давно використовують рекуперацію для систем вентиляції у своїх будинках з метою економії ресурсів на їх опаленні.

Приклад реалізації вентиляції на базі припливно-витяжної установки с рекуперацією тепла
Maico WS 320 KB

Види рекуператорів для квартири

Найпоширеніші види рекуператорів для квартир:

 1. Пластинчасті – складаються з декількох теплопередавальних пластин, в більшості моделей теплообмінник має форму шестикутника, що підвищує його ефективність, завдяки більшій площі. Пластинчасті рекуператори бувають двох видів:
 • Металеві рекуператори – їх недоліком є ​​накопичення конденсату і збільшення ймовірності обмороження.
 • Ентальпійні рекуператори – крім тепла, дані агрегати ще й передають вологу на припливний струмінь повітря, що виключає необхідність організації дренажу. Рекомендуються до установки в квартирах, так як можуть забезпечити не тільки збереження тепла, але і підтримку оптимального рівня вологи.
 1. Роторні рекуператори – мають обертовий барабан зі сталевими листами. Даний вид призначений для роботи з великими обсягами повітря. Рекуператори мають високий ККД, завдяки постійному обертанню пластин. Внаслідок постійного обміну енергії і вологи, дане обладнання не схильне до обмерзання і не накопичує конденсат.
 2. Керамічні – даний рекуператор через стіну застосовується, якщо в квартирі використовується децентралізована система.

У випадку з централізованою системою вентиляції, для здійснення рекуперації в квартирі найчастіше використовують саме пластинчасті рекуператори. Це пояснюється їх високою ефективністю. Крім того, вони не вимагають енергії для обертання пластин, як у випадку з роторними. Відсутність руху в пластинчастих рекуператорах має ще одну перевагу – немає необхідності в техобслуговуванні або ремонті.

Наші останні проекти

Як реалізувати рекуперацію тепла в квартирі?

Найоптимальніший варіант реалізації рекуперації – її інтеграція в систему вентиляції повітря.

Вентиляція повітря в квартирі може бути:

 1. Природна (відкриття вікон і дверей) – при такому виді вентиляції рекуперація тепла неможлива, так як тепле повітря неконтрольовано видаляється через вікна.
 2. Централізована система вентиляції – оптимальний варіант для здійснення рекуперації. Теплообмінник інтегрується в припливно-витяжну установку (наприклад, Maico WS 320 KB). Даний варіант надає великі можливості для рекуперації та контролю повітря в приміщенні.

Такий підхід до організації вентиляції в квартирі є найбільш ефективним, але вимагає професійних розрахунків. Необхідно враховувати безліч факторів: площа приміщення, кількість кімнат, кількість проживаючих, площа і якість скління, поверх, сторони світу і т.д. Варто також брати до уваги, що при централізованій системі існує необхідність опуску стель – мінімум на 17 см (12 см – на повітроводи і 5 см – на гіпсокартон з профілем).

Приклад реалізації централізованої системи вентиляції в квартирі

Схема 1. Приклад реалізації централізованої системи вентиляції в квартирі на базі ПВУ Maico WS 320 KB. Повітроводи системи на схемі відмічені синім (припливна вентиляція) і червоним (витяжна вентиляція).

 1. Децентралізована система вентиляції – при такому підході використовуються керамічні рекуператори, які встановлюються ву компактну припливно-витяжну установку.

Сама ж система вентиляції децентралізованого типу являє собою кілька компактних припливно-витяжних установок для кожної кімнати окремо (наприклад, Maico PushPull 45 K), а також витяжні вентилятори для ванної (зазвичай на кухні та у ванній кімнаті). Кожна установка монтується в стіну і має максимальний показник потужності – 45 м3/год, який є оптимальним з розрахунку на двох людей, які перебувають у кімнаті.

Стандартно, дані установки працюють в парах (дві установки, які знаходяться в суміжних кімнатах): одна з них – на приплив повітря, а друга – на викид, через певний час вони обмінюються функціями. Коли починає працювати витяжний вентилятор у ванній або на кухні – припливно-витяжні установки починають працювати на приплив, компенсуючи утилізований обсяг повітря. Переміщення повітря по квартирі здійснюється за допомогою безпорогової системи.

Кожна така установка оснащена керамічним рекуператором, який нагрівається витяжним струменем і потім віддає тепло припливному повітрю.

План реалізації децентралізованої системи вентиляції в квартирі

Схема 2. План реалізації децентралізованої системи вентиляції в квартирі на базі Maico PushPull 45 K (позначені синім кольором) і побутових витяжних вентиляторів Maico ECA 100 ipro, Maico ER 60 VZC (відмічені червоним – в санвузлі і гардеробі)

Орієнтовна ціна за монтаж припливно-витяжної установки вказана в таблиці.

Система вентиляції з установкою 

Площа квартири, м2

Ціна, грн.

Централізована система з лінійними дифузорами

До 100

260 000

Централізована система з решітками

До 100

220 000

Централізована система з лінійними дифузорами

От 100

351 000

Централізована система з решітками

От 100

297 000

Децентралізована система 

 ціна за одиницю в одній кімнаті

30 000

Підводимо підсумки

З підвищенням герметичності сучасних квартир, з'явилася необхідність вентиляції повітря. Просте відкривання вікон не може забезпечити якісний результат, тому в гру вступають системи вентиляції – централізована або децентралізована.

Рекуперація тепла в системі вентиляції – необхідність, якщо вас турбує не тільки якість повітря в квартирі, але і економія коштів на опаленні квартири. Рекуператор для квартири вибирається залежно від системи, у більшості випадків він інтегрується безпосередньо в вентиляційну установку.

Підібрати і купити рекуператор для квартири можна в Альтер Ейр. Наші інженери підкажуть вам найбільш оптимальний варіант того, як саме організувати рекуперацію в квартирі. Звертайтеся за телефоном 0-800-33-08-28 або залишайте заявку на сайті.

Відгуки

Полезная статья! А можно как-то организовать рекуперацию, если в квартире свежий ремонт, но нет ни системы вентиляции, ни рекуператора?

Добрый день, Ольга! Спасибо за ваш отзыв. В квартире после ремонта рационально организовать децентрализованную систему вентиляции. Наши специалисты помогут вам в выборе оборудования, а инженеры сделают качественный проект. Для этого обращайтесь по телефону 0-800-33-08-28 или оставляйте заявку на нашем сайте.