Використання теплового насоса разом з газовим котлом для опалення будинку

9 років на ринку
9 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

При створенні сучасної системи опалення часто застосовуються теплові насоси для опалення будинку. Наскільки економічно виправданою є установка і розрахунок теплового насоса? Щоб це визначити потрібно розглядати застосування обладнання типу «повітря-вода» і «грунт-вода».

У випадку застосування теплового насосу типу «грунт-вода» можна повністю відмовитися від газу. Справа в тому, що при правильному прорахунку розміру і глибини зовнішнього теплообмінника насос має можливість працювати практично з постійною ефективністю цілий рік. За рахунок чого досягається його стабільна робота.

Але розумною буде заміна газового котлу на подібний тепловий насос тільки у разі відсутності можливості фізично помістити таку кількість устаткування в котельній. У всіх інших випадках необхідно прагнути до збереження існуючого обладнання з метою використання в якості «холодного» резерву.

Якщо ж мова йде про встановлення теплового насосу «повітря-вода», то в такому випадку необхідно враховувати регіон реалізації об'єкта. Якщо мова йде про південну частину України, то можна розглядати заміну в той час, коли в центральній і північній частині країни таке обладнання не зможе перекривати все теплове навантаження в силу фізичних особливостей.

Опалення тепловим насосом будинку і його установка для компанії Альтер Ейр не проблема. Наш досвід в проектуванні опалювальних і вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту, реалізації систем будь-якої складності.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Економічна вигода

Опалення будинку тепловим насосом може ефективно поліпшити. Але чи буде це економно? Все елементарно просто. Економія коштів залежить в першу чергу від умов використання обладнання. Основним з цих умов є вартість використовуваного енергоносія (в даному випадку електрики).

Можливі два варіанти цінового використання цього ресурсу: за стандартною тарифікацією і за пільговим тарифом за умови оформлення тарифу на електроопалення.

На сьогодні (23.12.2017) стандартна тарифікація для населення становить до 100 кВт∙год – 0,9 грн/кВт∙год, до 100 кВт∙год – 1,68 грн/кВт∙год и свыше 600кВт∙год – 1,56грн/кВт∙год, в той час, коли при оформленні тарифу на електроопалення людина отримує 3000кВт ∙ год - за заниженим тарифом 0,9грн / кВт∙год. Не потрібно бути великим математиком, щоб перерахувати вартість однієї кіловат-години отриманого при використанні різного роду обладнання. З цього виходить, опалення будинку тепловим насосом справа вигідна і економна.

Ось які значення ми отримали:

Вид спалюваного палива

Питома вартість одержуваної теплоти, грн/кВт

Питома вартість одержуваної теплоти, грн/кВт
Природний газ (при спалюванні в конденсаційному котлі)1,43
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у випадку використання стандартного тарифу)0,56
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у разі оформлення пільгового тарифу)0,3
Геотермальний тепловий насос (у випадку використання стандартного тарифу)0,38
Геотермальний тепловий насос (у разі оформлення пільгового тарифу)0,2


Такий примітивний розрахунок показує, що найдешевшим джерелом теплової енергії є тепловий насос. Вартість теплоти, отриманої при спалюванні, визначена приблизно й істотно залежить від типу договору, укладеного з газопостачальною організацією та об'ємної витрати газу за опалювальний сезон.

Принцип распределения тепла тепловым насосом

Найвигіднішим сьогодні є ґрунтовий тепловий насос, але не завжди є можливість встановлення глибинних зондів, а тим більше горизонтального теплообмінника. Тоді на допомогу приходить насос типу «повітря-вода». Але при його встановленні необхідною умовою є наявність традиційного джерела теплоти.

Приклад розрахунку

Техніко-економічне обґрунтування проведемо на прикладі стандартного будинку площею 250 м³. Тепловтрати такого приміщення за опалювальний сезон складуть приблизно 26 МВт. При використанні високоефективного газового котла витрати на опалення будинку складуть приблизно 37180 грн (перерахований конкретний випадок).

При використанні теплового насоса «повітря-вода» (найпоширенішого) в парі зі зв'язком «котел і насос для газового котла» і в разі оформлення електроопалення витрати складуть 7800 грн, що істотно дешевше.

При обліку первинних капіталовкладень, які в даному випадку складуть 100 000 грн (орієнтовно) термін окупності складе приблизно 10 років.

В разі застосування такої пари опалювального обладнання людина отримує не тільки економію енергоресурсу, але і прекрасний комплект обладнання дає можливість частково знизити залежність від держави.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
  • Денис
  • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
  • Дмитро
  • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
  • Ярослав
  • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
  • Владислав
  • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Вибір теплового насоса

Розсільно - водяний (грунт-вода) тепловий насос.

Джерелом первинної енергії є грунт, енергія поглинається за допомогою колекторів або зондів. Таке джерело тепла є досить специфічним і обмежений кількістю енергії, здатної до накопичення і регенерації.

При проектуванні опалювальної системи, неоходімо розраховувати довжину зондів або площа колекторів, для яких визначальним значенням є теплопродуктивність теплового наоса. Отримавши необхідні розміри, необхідно обчислити об'єм розсолу в контурі і підібрати циркуляційні насоси.

Водно-водяний тепловий насос.

Джерелом первинної енергії є грунтові або поверхневі води. Вони мають практично постійну температуру протягом року (+7 - + 12С). Циркуляційний насос повинен забеспечити постійну подачу води до теплового насосу і після передачі тепла вона потраплятиме назад до джерела. Як правило, необхідно попередньо узгодити використання грунтових вод з місцевими наглядовими органами. Так само, необхідно враховувати якість води. При незадовільному показнику потрібно оснащувати насос додатковим антикорозійним теплообмінником для захисту. Зверніть увагу, температура поверхневих вод залежить від пори року та може коливатися в більшому діапазоні. Відповідно, СОР буде менш стабільним.

Повітряно - водяний тепловий насос.

Найпростіший в монтажі і вимагає найменше технічних витрат у порівнянні з іншими насосами. Повітря, засмоктуваний вентилятором, охолоджується в випарнику, передаючи тепло хладогенту. Особливість такого теплового насоса в тому, що він має нестабільний СОР через значне коливання зовнішньої температури протягом року. Так само, венілятори створюють досить багато шуму, і це необхідно врахувати при його розміщенні.

Відгуки

Познавательная статья! Спасибо

Примерная стоимость - 100 000 грн - это по какому курсу? По 8? На какой дом? Сколько лет этой статье?

Добрый день ,Виктор! Дата написания статьи 23.03.16. Актуальный курс на то время +-27 грн/$. Рассчет был осуществлен для дома площадью 250 м².