Використання теплового насоса разом з газовим котлом для опалення будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Автономне опалення та роль обладнання
 2. Принцип і види теплових насосів
 3. Автономне опалення будинку на базі газового котла
 4. Розрахунки з обігріву будинку тепловим насосом
 5. Економія від комбінації газового котла з насосом
 6. Моделі теплових насосів
 7. Підсумки

До процесу автономного опалення приватного будинку необхідно підходити виважено і обдумано. Всі складності по реалізації інженерного рішення вирішуються на стадії вибору обладнання і користі, яку воно принесе. Варіантів досить і насправді є з чого вибрати. Останнім часом популярно використання поєднань опалювальних пристроїв. Різні види котлів з іншими котлами або тепловими насосами. У кожного з них є свої переваги і недоліки, які в кінцевому рахунку і визначають вибір.

В даному матеріалі якраз розглядається використання теплового насоса разом з газовим котлом в якості економного опалення приватного будинку.

На початку визначимо, що таке тепловий насос і як він застосовується в опалювальній системі.

Тепловий насос – обладнання, яке переносить тепло від низькотемпературного джерела тепла (таким чином воно забезпечує низькотемпературне опалення будинку) в систему опалення (теплоносія з більш високою температурою). І в залежності від виду цього джерела тепла і розрізняють чотири види насосів:

 • Вода-вода
 • Повітря-вода
 • Грунт-вода
 • Повітря-повітря

Теплові насоси для опалення – Вода-вода , ефективне і стабільне пристрій. Чи не залежить від зовнішнього температурного графіка, але для його використання проводяться попередньо трудомісткі земельні роботи. Існують певні умови: наявність водойми глибоко під землею, а також відсутність глиняних і кам'яних порід. Перед його експлуатацією варто бути готовим до витрат, які він спричинить за собою.Насос "вода-вода" забезпечує опалення будинку термальними водами.

Теплові насоси Повітря-вода забезпечують ефективне і економне споживання енергоресурсів. Використовуються в поєднанні з газовими котлами або теплою підлогою і стінами. Легко вбудовується як при будівництві будинку, так і вже в існую систему опалення будинку. Тільки в другому випадку обов'язково грамотно здійснити підбір обладнання і розрахувати систему під теплоносій.

Грунт-вода, опалення тепловим насосом такого виду підходить для добре утеплених будинків. В даному випадку насос бере тепло з грунту і подає його в систему для обігріву приміщення і гарячого водопостачання. Таким чином здійснюється опалення будинку за допомогою свердловини. Оскільки температура землі на глибині 2 метрів є стабільною, то з допомогою цього пристрою можна обігрівати будинок і забезпечувати гарячою водою круглий рік. Простий в експлуатації: важливо тільки періодично проводити сервісне обслуговування. Геотермальний тепловий насос і опалення будинку зі свердловини - найбільш енергоефективна система обігріву.

Повітря-повітря бюджетний вид серед теплових насосів. У зв'язку з чим користується популярністю у користувачів. Він поширює гаряче повітря зверху і по формі більше нагадує внутрішній блок настінного кондиціонера. Працює як на обігрів приміщення, так і на його охолодження. Легко встановлюється, не вимагає ніяких особливих умов і може монтуватися навіть під час ремонту.

Але незалежно від поділу за різними джерелами тепла, всі насоси визначаються як екологічне обладнання. Бо не спалюють палива, відповідно не завдають шкоди навколишньому середовищу, а особливо самим мешканцям будинку.

Вони безпечні в застосуванні і прості в експлуатації. Ще одна очевидна вигода – це їх сумісність з іншими видами опалювальних пристроїв.

Як правильно вибрати тепловий насос, в чому саме переваги його використання для опалення будинку докладніше розповідає фахівець «Альтер Ейр».

Так давайте розберемося, наскільки економічно виправданою є установка і розрахунок теплового насоса? Щоб це визначити потрібно розглядати застосування обладнання типу «повітря-вода» і «грунт-вода».

В разі застосування теплового насоса типу   «грунт-вода» можна повністю відмовитися від газу . Справа в тому, що при правильному прорахунку розміру і глибини зовнішнього теплообмінника насос має можливість працювати практично з постійною ефективністю цілий рік. За рахунок чого досягається його стабільна робота.

Але розумної буде використання тільки теплового насоса в разі відсутності можливості фізично помістити таку кількість обладнання в котельній. У всіх інших випадках необхідно прагне до збереження існуючого обладнання з метою використання в якості « холодного » резерву.

Якщо ж мова йде про встановлення  теплового насоса «повітря-вода», то в такому випадку необхідно враховувати регіон реалізації об'єкта. Якщо мова йде про південну частину України, то можна розглядати заміну в той час, коли в центральній і північній частині країни таке обладнання не зможе перекривати всю теплове навантаження в силу фізичних особливостей.

Опалення будинку тепловим насосом і його установка для компанії Альтер Ейр не проблема. Наш досвід в проектуванні опалювальних і вентиляційних систем більше 10 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту, реалізації систем будь-якої складності.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Газовий конденсаційний котел

Сам по собі звичайний газовий котел широко використовується для опалення в будинках, де є присутнім газопостачання. Але вони бувають ще й конденсаційними. Спробуємо пояснити, в чому ж різниця між цими видами і який вигідніше встановлювати.

Основна відмінність в економічності. Теплова енергія, яка виробляється в процесі згоряння палива, виводиться через димохід у вигляді газу. Відбувається її нераціональне використання. Як же влаштований тоді конденсаційний? Його назва пояснює в деякому роді основний принцип роботи. Відпрацьовані гази охолоджуються набагато сильніше і змінюють свій стан з газоподібного на рідке. Таким чином, котел менше витрачає теплової енергії на викид продуктів згорання, а спрямовує її на конкретні цілі - опалювальну систему і гаряче водопостачання.

З принципової схемою роботи стає зрозуміло, що конденсаційні котли набагато економічніше – ефективно використовують енергію продуктів згоряння, коефіцієнт корисної дії досягає 110%.

Опалення тепловим насосом ціна питання

Опалення будинку тепловий насос може ефективно поліпшити. Але чи буде це економно? Все елементарно просто. Економія коштів залежить в першу чергу від умов використання обладнання. Основним з цих умов є вартість використовуваного енергоносія (в даному випадку електрики).

Можливі два варіанти цінового використання цього ресурсу: за стандартною тарифікації і за пільговим тарифом за умови оформлення тарифу на електроопалення.

На сьогодні стандартна тарифікація для населення становить до 100 кВт ∙ год – 0,9 грн / кВт ∙ год, до 100 кВт ∙ год & ndash; 1,68 грн / кВт ∙ год і понад 600кВт ∙ год – 1,56грн / кВт ∙ год, в той час, коли при оформленні тарифу на електроопалення людина отримує 3000кВт ∙ год & ndash; за заниженим тарифом 0,9 грн / кВт ∙ год. Не потрібно бути великим математиком, щоб перерахувати вартість однієї кіловат-години отриманого при використанні різного роду обладнання. З цього виходить, що опалення будинку тепловим насосом справа вигідна і економне.

Ось які значення ми отримали:

Вид спалюваного палива

Питома вартість одержуваної теплоти, грн/кВт

Питома вартість одержуваної теплоти, грн/кВт
Природний газ (при спалюванні в конденсаційному котлі)1,43
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у випадку використання стандартного тарифу)0,56
Тепловий насос типу «повітря-вода» (у разі оформлення пільгового тарифу)0,3
Геотермальний тепловий насос (у випадку використання стандартного тарифу)0,38
Геотермальний тепловий насос (у разі оформлення пільгового тарифу)0,2
 

Такий примітивний розрахунок показує, що найдешевшим джерелом теплової енергії є тепловий насос. Вартість теплоти, отриманої при спалюванні, визначена приблизно і істотно залежить від типу договору, укладеного з газопостачальної організацією та об'ємної витрати газу за опалювальний сезон.

Принцип розподілу тепла тепловим насосом

Найбільш вигідним на сьогоднішній день є грунтовий тепловий насос для опалення будинку, але не завжди є можливість установки глибинних зондів , а тим більше горизонтального теплообмінника. Тоді на допомогу приходить насос типу «повітря-вода» . Але в разі його установки необхідною умовою є наявність традиційного джерела теплоти.

Приклад розрахунку

Техніко-економічне обґрунтування проведемо на прикладі стандартного будинку площею 250 м ². Тепловтрати такого приміщення за опалювальний сезон складуть приблизно 26 МВт. При використанні високоефективного газового котла витрати на опалення будинку складуть приблизно 37180 грн. (Перерахований конкретний випадок).

При використанні теплового насоса «повітря-вода» (найпоширенішого) в парі з зв'язком « котел і насос для газового котла » і в разі оформлення електроопалення витрати складуть 7800 грн., що істотно дешевше.

З урахуванням первинних капіталовкладень, які в даному випадку складуть 100 000 грн (орієнтовно) термін окупності складе приблизно 10 років.

Але в разі застосування такої пари опалювального обладнання людина отримує не тільки економію енергоресурсу, але і прекрасний комплект обладнання, що дає можливість частково знизити залежність від держави.

Вибір теплового насоса

Розсільна – водяний (грунт – вода) тепловий насос.

Джерелом первинної енергії є грунт, енергія поглинається за допомогою колекторів або зондів. Таке джерело тепла є досить специфічним і обмежений кількістю енергії, здатної до накопичення і регенерації. При проектуванні опалювальної системи, необхідно розраховувати довжину зондів або площа колекторів, для яких визначальним значенням є теплопродуктивність теплового насоса. Отримавши необхідні розміри, необхідно обчислити об'єм розсолу в контурі і підібрати циркуляційні насоси.

Вибираючи конкретну модель обладнання рекомендуємо звернути увагу на теплові насоси від німецького виробника Vaillant . Геотермальні пристрої характеризуються надійністю і високою продуктивністю. Працюють як на обігрів приміщення, так і на гаряче водопостачання. Ефективна і стабільна робота теплового насоса не доставляє незручностей, немає особливих вимог до експлуатації приладу. Підібрати потрібну модель можна, виходячи з параметрів, продуктивності. Можуть працювати самостійно, але не втратять своєї ефективності і в парі з опалювальними котлами.Водно-водяний тепловий насос.

Джерелом первинної енергії є грунтові або поверхневі води. Вони мають практично постійну температуру протягом року (+7 - + 12С). Циркуляційний насос повинен забезпечити постійну подачу води до теплового насосу і після передачі тепла скидається назад до джерела. Як правило, необхідно попередньо узгодити використання грунтових вод з місцевими наглядовими органами. Так само, необхідно враховувати якість води. При незадовільному показнику, оснащувати насос додатковим антикорозійним теплообмінником для захисту. Зверніть увагу, температура поверхневих вод залежить від пори року і може коливатися в більшому діапазоні. Відповідно, СОР буде менш стабільним. Опалення будинку підземними водами, хоч і вимагає додаткових витрат на встановлення, є ефективним і забезпечує якісний обігрів приміщень.


Повітряно – водяний тепловий насос.

Найпростіший в монтажі і вимагає найменше технічних витрат у порівнянні з іншими насосами. Повітря, засмоктуваний вентилятором, охолоджується в випарнику, передаючи тепло холодоагенту. Особливість такого теплового насоса в тому, що він має нестабільний СОР через значне коливання зовнішньої температури протягом року. Так само, вентилятори створюють досить багато шуму, і це необхідно врахувати при його розміщенні.

Ці пристрої користуються попитом у користувачів і тому виробники охоче пропонують теплові насоси виду повітря-повітря. Ми ж рекомендуємо звертати увагу перш за все на якість. Серед світових виробників виділимо два бренди Viessmann і Daikin .

Якщо шукайте цілеспрямовано європейське обладнання, то моделі Viessmann – те що потрібно. Це високоефективні теплові насоси, в якому якість виконання простежується навіть на дрібних деталях. Пристрої можуть монтуватися як в житловому приміщенні, так і на дахах будинків. Акуратні, компактні і продуктивні. По-моєму, це саме ті характеристики, на які і звертають увагу в першу чергу.

Що ж стосується теплових насосів від японської марки Daikin, то, як і у всій продукції від цього виробника, ви отримуєте не тільки якість основних функцій, але і безліч додаткових зручних налаштувань.


Підсумки

На основі проведених розрахунків приходимо до висновку, що найрозумнішою комбінацією теплового насоса з котлом буде саме тепловий насос "повітря - вода" з газовим конденсаційним котлом. Вона розумна з точки зору початкових капіталовкладень (тепловий насос повітря-вода дешевше від 30 до 50% теплового насоса вода-вода). Так і з точки зору експлуатаційних витрат в періоді використання системи.

Опалення будинку тепловими насосами - ефективний і якісний спосіб забезпечити сприятливий мікроклімат в приміщенні взимку. Серед видів опалювальних систем термальне опалення будинку виділяється як найефективніший. Але комбінуючи тепловий насос з іншим обладнання, оптимальним рішенням буде організація системи за допомогою пристрою, що працює від повітря навколишнього середовища.

Відгуки

Познавательная статья! Спасибо

Примерная стоимость - 100 000 грн - это по какому курсу? По 8? На какой дом? Сколько лет этой статье?

Добрый день ,Виктор! Дата написания статьи 23.03.16. Актуальный курс на то время +-27 грн/$. Рассчет был осуществлен для дома площадью 250 м².

Интересно, какая максимальная температура воды достигается на выходе системы теплового насоса?

Добрый день, Сергей! Тепловой насос способен выдавать температуру +60°C и выше. Некоторые насосы бытового назначения могут достигать температуры +72°С. Но при этом нужно всегда помнить, что коэффициент эффективности СОР будет очень низким, не выше 3.0. А когда он опустится до 2.0 - затраты на эксплуатацию теплового насоса станут равными затратам на газовый котел. Потому чем ниже температура на подающей линии системы отопления, тем выше экономия и тем меньше сроки окупаемости теплового насоса.