Тепловий насос + твердопаливний котел (для опалення будинків без газу)

9 років на ринку
9 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

В Україні часто трапляється, що людина куючи чи будуючи нерухомість мало цікавиться можливістю підведення до ділянки різноих мереж енергопостачання. І, якщо в питанні організації водопостачання, каналізації або електропостачання не виникає великих труднощів, то в питанні підведення газу все не так просто.

Дана стаття покликана висвітлити способи рішення подібних проблем. Також ця інформація буде корисна користувачам мережі газопостачання, які внаслідок підвищення тарифів на газ замислюються про альтернативні способи опалення.

Однозначно при наявності підключення до міської електромережі найпростішим виходом з положення є встановлення електрокотла, але таке обладнання не є ефективним з точки зору енергетики.

У такій ситуації набагато краще використовувати тепловий насос.Це агрегат, який призначений для перенесення теплоти від одного тіла до іншого. Розрізняють два типи таких апаратів: ті, що використовують температуру землі або температуру навколишнього повітря.

Для прикладу розглянемо будинок площею 250 м², який має сумарну тепловтрату за рік 39 МВт.

Варіанти застосування твердопаливного котла і теплового насоса для опалення будинку:

1. Твердопаливний котел.

Комфорт при використанні такого роду обладнання, прямо скажемо, не дуже високий, так як воно потребує постійного догляду. Крім того, щоб зберегти температуру в будинку на одному рівні необхідно досить часто завантажувати паливо. Але, тим не менш, і спосіб опалення твердопаливним котлом також має право на існування. Проведемо приблизний розрахунок експлуатаційних витрат на опалення. Питома теплота згоряння дубових дров ≈4,3 кВт/кг, а ККД котла знаходиться на рівні 70%. При даних умовах за опалювальний сезон необхідно витратити 13 000 кг твердого палива, а у фінансовому еквіваленті це може вилитися в 13 000грн.

Котел на дровах для отопления дома

2. Тепловий насос.

Це устаткування, яке використовують електроенергію як паливо.

І тут є два варіанти використання електроенергії – закупівля за загальним тарифом та оформлення спеціального тарифу по якому домогосподарство має можливість закупівлі 3 600 кВт∙год за пільговим тарифом 0,475 грн/кВт∙год. А понад цієї цифри – за тарифом 1,3 грн/кВт∙год.

Тепловий насос має коефіцієнт перетворення енергії. Якщо брати до уваги обладнання типу повітря-вода, то ми говоримо про коефіцієнт трансформації в 2,7 за опалювальний сезон. В результаті для даного будинку потрібно затратити сумарно 14 444 кВт∙год електроенергії, що в грошовому еквіваленті становить 8 233 грн.

Другий варіант використання за стандартним тарифом у такому випадку вам доведеться витратити на опалення в межах 20 017 грн. Як бачимо, в даному варіанті набагато вигідніше використовувати тепловий насос зі спеціальним тарифом. Але в такій комплектації котельні є і свої недоліки. Наприклад, неможливість працювати з високим коефіцієнтом перетворення.

Тепловой насос Виссман для отопления дома

Для прикладу середній показник СМІТТЯ (для теплових насосів повітря-вода) при температурі ззовні -15°С складає всього 1,8, а, відповідно, його потужність знижується до 50-60%. Отже, для того щоб застосовувати таке обладнання як основне джерело енергії, необхідно враховувати, що запас повинен бути близько 200%.

3. Тепловий насос + твердопаливний котел.

Дана зв'язка найчастіше застосовується в умовах нашого клімату. Такий комплект обладнання здатний одночасно забезпечити і комфорт, і відносно невисокі експлуатаційні витрати. Найчастіше за підсумком експлуатації тепловий насос бере на себе 70% теплового навантаження за опалювальний період.

І лише в моменти настання холодів з дуже низькими температурними показниками (-15°С і нижче) необхідно проводити розпал твердопаливного котла. В результаті експлуатації такої пари ми можемо вивести експлуатаційні витрати на рівень 10 000 грн, зберігши при цьому належний рівень комфорту.

Порівняльна таблиця вартості різного опалювального обладнання і витрат на їх експлуатацію

ОбладнанняСередня вартість обладнання, €Середня експлуатаційна вартість, грн/ місяць. Середні тепловтрати в міс. 6 кВт.
Тепловий насос  10 кВт Vitocal 100-S €                                     6 261,601814,4
Тепловий насос (Vitocal 100-S) 10 кВт  + газовий котел (Vitodens 100-W) 13 кВт €                                     7 751,601451,52 -тепловий насос, 80% 671,5-газовий котел, 20% 
Газовий котел (Vitodens 100-W) 13 кВт €                                     1 490,003357,5

Відгуки

Именно такую систему отопления я использую в своем доме и с уверенностью могу сказать, что это один из лучших способов теплоснабжения дома. Пожалуй, единственный минус такой установки - она занимает много места, для неё требуется выделить отдельное помещение. В других вопросах, на эту систему нареканий нет