Опалення в приватному будинку без газу: тепловий насос + твердопаливний котел

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

В Україні часто трапляється, коли людина при придбанні або будівництві нерухомості, мало цікавиться можливістю підведення до ділянки різного роду мереж енергопостачання. І якщо в питанні організації водопостачання, каналізації або електропостачання не виникає великих труднощів, то в питанні підбиття газу все не так просто.

Дана стаття покликана висвітлити способи вирішення подібних проблем. Також ця інформація буде корисна користувачам мережі газопостачання, які, внаслідок підвищення тарифів на газ, замислюються про альтернативні способи обігріву.

Однозначно при можливості підключення до міської електромережі найпростішим виходом з положення є установка електрокотла, але таке обладнання не є ефективним з точки зору енергетики.

У такій ситуації набагато краще використовувати тепловий насос . Це агрегат, який переносить тепло із зовнішнього середовища в систему опалення. Розрізняють два типи таких апаратів: які використовують температуру землі або температуру навколишнього повітря.

Як приклад розглянемо будинок площею 250 м ², який має сумарну тепловіддачу за рік 39 МВт. 

Варіанти застосування твердопаливного котла і теплового насоса для опалення будинку:


1. Твердопаливний котел

Комфорт при використанні такого роду обладнання, прямо скажемо, не високий, так як воно вимагає постійного догляду. Крім того, щоб зберегти температуру в будинку на одному рівні необхідно досить часто завантажувати паливо. Але, тим не менше, і спосіб обігріву твердопаливним котлом також має право на існування.

Проведемо приблизний розрахунок експлуатаційних витрат на інженерну систему. Питома теплота згоряння дубових дров ≈ 4,3 кВт / кг, а ККД котла знаходиться на рівні 70%. За даних умов за опалювальний сезон необхідно витратити 16 250 кг твердого палива, а в фінансовому еквіваленті це може вилитися в 13 000 грн.

Якщо для вас такий варіант обігріву будинку підходить найбільше, і ви шукаєте моделі котлів для придбання, дотримуйтеся таких виробників і моделей.

Твердопаливні котли від німецького виробника Viessmann модельний ряд Vitoligno 100-S. Нараховують 5 різновидів по номінальній потужності від 25 кВт до 80 кВт. Якісні матеріали виготовлення: теплообмінник з жароміцної сталі, стійкої до високих температур. Для зручності перевірки заповнення дровами, в камері згоряння передбачено оглядове віконце. Всі пристрої цього модельного ряду енергоефективні та дозволяють по максимуму економити на використанні деревного палива.

Чеські котли від Protherm модельний ряд Бобер DLO – прекрасне співвідношення ціна / якість. Виробник використовує міцні і надійні матеріали для виготовлення. Подбали і про стійкість до теплових ударів і корозії. таке виконання подовжує термін експлуатації пристроїв. Існує 5 видів твердопаливних котлів Бобер DLO в залежності від потужності і габаритів. Вибирайте найбільш підходящий для свого житла.

Котли від ще одного європейського виробника, польський бренд Metal-Fach , модельний ряд SDG Sokol. Обладнані верхньою і нижньою камерами згоряння. Такий метод дозволяє використовувати кам'яне вугілля, суміш вугілля і дрова. Додатково так само в хід йдуть брикети, пелети. Велика завантажувальна камера відрізняється 4-х ходовим теплообмінником. Надійне виконання за цілком доступними цінами. Виходячи з потужності котлів налічується 7 модифікацій SDG Sokol.



2. Теплові насоси для опалення будинку принципи дії.

Спочатку розглянемо які існують види теплових насосів: принцип роботи. 

Для того, щоб вибрати теплові насоси в Україні і саме той, який підходить вам в якості джерела теплової енергії, необхідно розібратися в їх видах. Отже, існує 4 види:

 • «повітря-повітря»
 • «повітря-вода»
 • «грунт-вода»
 • «вода-вода».
Принцип дії теплового насоса, їх характеристики, особливості монтажу - про все розповідає наш фахівець. Матеріал вийшов інформативно насиченим і дуже корисним.


У всьому світі користуються популярністю насоси «повітря-повітря». Опалення повітряним тепловим насосм вважається одним із самих бюджетних видів. Особливістю нагрівання повітря в такому випадку – гаряче повітря поширюється по кімнаті зверху. Своїм виконанням нагадують настінний кондиціонер. Робота теплового насоса відбувається за таким принципом: теплий фреон впорскується в компресор.

Якщо ви розглядаєте повітряний тепловий насос для квартири або будинку, то ось наші рекомендації по конкретним виробникам і моделям.

В першу чергу це всесвітньо відомий виробник Mitsubishi Electric. Насправді ця компанія і є розробниками даної технології. Тому без сумніву їм варто довіряти. Серія Zubadan, моделі в якій щорічно оновлюються. Нові технології і кращі ідеї втілюються в пристроях цієї серії.

Теплові насоси «повітря-вода» підходять в тих кліматичних широтах, де середні температури в опалювальний сезон досить високі. Вони застосовуються в будинках в комбінації з традиційною системою опалення. Щоб точно підібрати потрібний повітряний тепловий насос до вже існуючої системи обігріву в будинку, необхідні будуть обов'язкові розрахунки з урахуванням низькотемпературного теплоносія.

Наші рекомендації по виробникам. Viessmann Vitocal 200-S високоефективні теплові насоси від німецької компанії. Що дуже приваблює: зовнішній блок має компактні розміри і може бути встановлений в будь-якому місці будинку. Компресор звукоізольований, тим самим значно зменшуються шумові властивості. Внутрішній блок має модифікації AWB і AWB-AC.

Перше позначення означає, що внутрішній блок використовується для обігріву приміщення і нагріву води. Друга модифікація – обігрів / охолодження повітря плюс нагрів води. Залежно від цього вибору, внутрішній блок теплового насоса «повітря-вода» може складатися з різних елементів.

Наступний вид теплових насосів «вода-вода». Найменш поширений вид у використанні. Хоча і є найефективнішим. Його використання передують трудомісткі земельні роботи. Саме обладнання дороге в сукупності зі складними земельними витратами. При виборі саме цього виду теплового насоса, треба добре бути впевненим, що все вийде.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Ну і такий   вид теплових насосів, як «грунт-вода», підходять в якості джерела теплової енергії добре утеплених будинків. Пристрій бере енергію з грунту і переносить його в опалювальну систему. Тепло використовується як для нагрівання повітря в приміщенні, так і нагріву води. Оскільки земля на глибині більше 2-х метрів має одну й ту ж саму температуру протягом усього року, то теплові насоси цього виду вважаються найефективнішими і стабільними.

Німецький виробник Vaillant випускає геотермальні теплові насоси, серед яких за потужністю і необхідним параметрам можна підібрати потрібне обладнання. Наприклад, Vaillant Flexocomact Exclusive VWF 117/4 A 230V / 400V – модель, яка черпає енергію з трьох джерел: повітря, вода, грунт. Встановлюється із зовнішнього боку будинків, котеджів. Таким чином не завдаючи шкоди зовнішньої конструкції будинку, а також не займає простір в будинку. Призначені для обігріву і охолодження повітря в приміщенні, для гарячого водопостачання та холодопостачання.

Тепловий насос Vaillant Flexotherm Exclusive VWF 157/4 400V теж використовує три джерела теплової енергії: вода, повітря, грунт. Надійне і якісне обладнання, прослужить дуже довгий час. Складнощів при експлуатації не викликає, необхідно лише періодично проводити візуальний огляд.

Опалення будинку теловим насосом ціна

Тепер розглянемо ситуацію з опалення будинку без газу. Теплові насоси використовують в якості палива електроенергію. І тут є два варіанти використання електроенергії –   закупівля за загальним тарифом та оформлення спеціального тарифу,  по якому домогосподарство має можливість закупівлі 3 600 кВт ∙ год за пільговим тарифом 0,475 грн / кВт ∙ год. А понад цієї цифри – за тарифом 1,3 грн / кВт ∙ час. Ето обладнання використовує в якості палива електроенергію. І тут є два варіанти використання електроенергії – закупівля за загальним тарифом та оформлення спеціального тарифу, за яким домогосподарство має можливість закупівлі 3 600 кВт ∙ год за пільговим тарифом 0,9 грн / кВт ∙ год. А понад цієї цифри – за тарифом 1,68 грн / кВт ∙ год.
Тепловий насос має коефіцієнт перетворення енергії. Якщо брати до уваги обладнання типу повітря-вода , то ми говоримо про коефіцієнт трансформації в 2,7 за опалювальний сезон . В результаті, для даного будинку потрібно затратити сумарно 14444 кВт ∙ год електроенергії, що в грошовому еквіваленті дорівнюватиме 13 000 грн.
Другий варіант використання за стандартним тарифом. В такому випадку вам доведеться витратити на опалення в межах 24 265 грн. Як бачимо, в даному варіанті набагато вигідніше використовувати тепловий насос зі спеціальним тарифом. Але в такій комплектації котельні є і свої недоліки. Наприклад, неможливість працювати з високим коефіцієнтом перетворення.

3. Тепловий насос + твердопаливний котел.

Ця зв'язка найчастіше застосовується в умовах нашого клімату. Такий комплект обладнання здатний одночасно забезпечити і комфорт, і відносно невисокі експлуатаційні витрати. Найчастіше за підсумком експлуатації тепловий насос бере на себе 70% теплового навантаження за опалювальний період.

І лише в моменти настання сильних холодів (від -10 ° С і нижче) необхідно проводити розпал твердопаливного котла. В результаті експлуатації такої пари ми можемо вивести експлуатаційні витрати на рівень 10 000 грн, зберігши при цьому належний рівень комфорту.

В цьому відео матеріалі можна більш детально дізнатися про переваги комбінації тепловий насос + котел (всі види котлів, в тому числі і твердопаливний).


Порівняльна таблиця вартості різного опалювального обладнання і витрат на їх експлуатацію

ОбладнанняСередня вартість обладнання, €Середня експлуатаційна вартість, грн/ місяць. Середні тепловтрати в міс. 6 кВт.
Тепловий насос  10 кВт Vitocal 100-S €                                     6 261,601814,4
Тепловий насос (Vitocal 100-S) 10 кВт  + газовий котел (Vitodens 100-W) 13 кВт €                                     7 751,601451,52 -тепловий насос, 80% 671,5-газовий котел, 20% 
Газовий котел (Vitodens 100-W) 13 кВт €                                     1 490,003357,5



Підсумки

Дана комбінація для системи опалення будинку тепловий насос + твердопаливний котел життєздатна для випадків, коли до приватного житла не підведений газ. Підбір обладнання найкраще довірити фахівцям, які проведуть розрахунки індивідуально під конструкцію вашого будинку. Тепловий насос – ефективний і економічно вигідний джерело тепла. В умовах нашого клімату набуває все більшої популярності. Котел підключається до роботи при зниженні температури за вікном від -10 і нижче.  У парі з твердопаливним котлом дозволяють обігрівати будинки, забезпечуючи комфортну температуру повітря для життєдіяльності мешканців.

Відгуки

Именно такую систему отопления я использую в своем доме и с уверенностью могу сказать, что это один из лучших способов теплоснабжения дома. Пожалуй, единственный минус такой установки - она занимает много места, для неё требуется выделить отдельное помещение. В других вопросах, на эту систему нареканий нет