Вентиляція і кондиціонування комерційних і виробничих приміщень: проектування й варіанти обладнання

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Практично будь-який бізнес, який передбачає робочий процес всередині будівлі, вимагає особливого підходу до інженерних систем у приміщенні. Наші норми, в залежності від типу трудової і технологічної діяльності регламентують ті чи інші умови для підтримки параметрів повітряного середовища. Власне, за це відповідають промислова вентиляція і кондиціювання.

Всі нормовані параметри повітря, повітрообмін, розрахунки, обмеження і умови присутні в Державних будівельних нормах (ДБН). Вони ж і визначають до якого типу відносяться ті або інші приміщення.

Необхідність вентиляції та кондиціонування на промислових і бізнес-об'єктах

Для розуміння необхідності організації промислових систем вентиляції і кондиціонування повітря розглянемо кілька прикладів.

Наприклад, уявіть собі хороший ресторан, у повітрі загального залу витає "букет" запахів від різних страв, плюс з кухні пробивається запах загального кулінарного процесу.

Або салон краси, в якому відвідувачі очікують своєї черги і при цьому вдихають весь набір лаків, фарб, масел та іншої хімії.

А виробничі приміщення, наприклад, кондитерського цеху, в яких технологічний процес передбачає виділення великої кількості тепла від печей, вологи від сировини, а іноді певного запилення повітря борошном. При цьому, в цеху повинен знаходиться робочий персонал. Не варто забувати і про технологію приготування тих або інших виробів, які також потребують конкретних параметрів повітряного середовища. Проектування промислової вентиляції і кондиціонування повітря закриває питання як правильного технологічного процесу, так і здорового робочого середовища на виробництві.

Навіть, якщо взяти за приклад звичайний офіс в сучасному бізнес-центрі. Спробуйте уявити щільний робочий день опенспейсу (Open Space Technology – технологія відкритого простору) без хорошої системи вентиляції і кондиціонування.

Як бачите, системи вентиляції та кондиціонування потрібні і важливі.

Відмінності між побутовими та промисловими системами вентиляції і кондиціонування

Якщо порівнювати і проводити аналогію між системами вентиляції та кондиціонування великих промислових, торгових або офісних об'єктів з побутовими системами (наприклад, квартир чи будинків), то розходження будуть полягати:

  • в потужності даних систем,
  • особливості проектування,
  • вимоги нормативних документів,
  • іноді в застосуванні спеціалізованого обладнання та проведення монтажних робіт.

Будь-які види промислової вентиляції і кондиціонування при проектуванні припускають щільну роботу проектувальника з нормативними документами, знання методик розрахунку, розуміння технічного завдання, яке видає замовник. Крім цього потрібно добре знати обладнання, яке повинно справлятися з поставленими завданнями. Тут вже повним ходом розглядаються системи з застосуванням:

Обладнання для промислової вентиляції та кондиціонування

Що застосовувати для вентиляції та кондиціонування виробничих приміщень

Ще на початкових етапах проектування (стадія "П" проект) вирішується що з себе буде представляти вентиляція промислових будівель. Адже для замовника важливе й економічне обґрунтування того чи іншого рішення.

Розглянемо, для прикладу, абстрактний об'єкт – якийсь виробничий комплекс по переробці кукурудзи. Такий об'єкт, як правило, включає:

  • АПК – адміністративно-побутовий комплекс,
  • виробничі будівлі,
  • складські будівлі.

Для кожного з цих приміщень існують свої вимоги в організації тих чи інших систем. Вентиляція промислових підприємств – не виняток.

1. Адміністративно-побутовий комплекс

До складу АПК входять офісні приміщення та інші невиробничі приміщення для персоналу. Для АБК можна застосувати центральний кондиціонер або мультизональну систему кондиціонування з окремою припливно-витяжною установкою.

2. Виробничі приміщення

Виробничі приміщення – це ті, в яких відбувається безпосередньо виробничий процес. У виробничих приміщеннях системи вентиляції та кондиціонування повинні забезпечувати необхідні для виробництва умови повітрообміну при цьому відповідати певнону класу надійності.

3. Складські приміщення

Складські приміщення – приміщення для зберігання виробничої сировини, готової продукції або технологічного матеріалу. Для складів, в залежності від їх категорії та типу зберігається застосовуються припливні і витяжні системи вентиляції.

Все обладнання, що використовується, найчастіше, комплектується системою автоматизації, яка підключається на єдиний пульт диспетчеризації для легшого контролю та моніторингу за роботою всіх систем.

Будь-який промисловий, виробничий або інший комерційний об'єкт потребує сучасної промислової припливно витяжної вентиляції і кондиціонування. І на кожному етапі будівництва має приділятися підвищена увага економічності, ефективності і працездатності таких систем. І якщо побутові системи вентиляції та кондиціонування повинні бути економічними і тихими, насамперед, для промислових систем в пріоритет ставиться надійність. Буде неприємно зупиняти робочий процес через несправлність будь-якого елементу системи вентиляції промислових цехів.

Найцікавіше, що варіантів реалізувати промислові системи вентиляції і кондиціонування дуже багато. Тобто, одну і ту ж задачу можна вирішити за допомогою різних систем. Наприклад, кондиціювання реалізується з допомогою мультизональної системи або системи «чиллер-фанкойл». При певних умовах можна застосувати даховий кондиціонер – руфтоп. А можна об'єднати вентиляцію з кондиціонуванням і внести в проект центральний кондиціонер. Все залежить від технічного завдання і фінансових можливостей замовника. Тобто гнучкість формування вартості остаточного рішення дозволяє замовнику розглядати кілька технічних рішень і при цьому не жертвувати функціональністю.

Наші останні проекти

Відгуки