Вентиляція в каркасному будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Необхідність улаштування вентиляції в каркасному будинку

Як побудувати будинок максимально теплозащіщенность? На сьогоднішній день відповіддю на це питання є каркасний будинок. Він зводиться таким чином, що мінімізує всі можливі тепловтрати. Для цього застосовують спеціальні утеплювачі для стін і фундаменту, герметичні вікна, збільшують товщину ізоляції покрівлі та багато інших заходів в ході будівництва. В результаті каркасні будинки виходять дуже теплими.

В будь-якому приватному будинку особливе місце займає здоровий мікроклімат. І найтепліше і термоізольоване житло має особливу потребу в гарному воздухообмене. Простий і нехитрий спосіб запустити свіже повітря — це відкрити вікно. Тоді припливні повітряні потоки за рахунок різниці тисків рухаються в сторону витяжних каналів і видаляють його на вулицю.

В такому випадку виникають питання: як часто варто відкривати вікна, а в зимовий період разом з відкритими вікнами на вулицю випускається тепло, як в таких випадках бути? Чи зможе природна вентиляція каркасних будинків гарантувати і якісний повітрообмін, і зберегти при цьому тепло в будинку.

Досягти здорового мікроклімату в каркасному будинку з мінімальними тепловтратами вийде з реалізацією системи примусової вентиляції. Повітрообмін, який здійснюється за допомогою механічних пристроїв – витяжних вентиляторів, приточно-витяжних установок.

Вентиляція в каркасному будинку організовується за класичною схемою: приплив спрямований в « чисті » зони (спальні кімнати, вітальні, дитячі), витяжка в каркасному будинку здійснюється через « брудні » зони – санвузли, кухня, гардеробні.

Як це відбувається в дійсності, спробуємо розібратися в цьому матеріалі.

Види примусової (механічної) вентиляції каркасного будинку

Рух повітряних потоків, що здійснюється за допомогою вентиляційних пристроїв, відбувається з кратністю відповідно до будівельних норм. Таким чином, у всьому будинку досягається правильний повітрообмін.

Система вентиляції в каркасному будинку може бути побудована декількома способами:

  • Припливна
  • Витяжна
  • Припливно-витяжна з рекуперацією тепла:
    • децентралізована;
    • централізована.

Відео огляд готового рішення по вентиляції для приватного будинку на базі припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла.


Припливна вентиляція для каркасного будинку

Для будівництва будинків використовуються теплоеффективні матеріали, в результаті чого житло виходить з мінімальним проникненням повітря з вулиці в приміщення (інфільтрація) крізь будівельні конструкції. Тому вентиляція в каркасних будинках для підтримки здорового мікроклімату дуже важлива! У таких випадках приходять на допомогу такі вентиляційні пристрої, як припливні клапани або припливні установки. Обладнання вже оснащено фільтрами для очищення повітря перед попаданням в приміщення. Встановлюються таким чином, щоб чисті повітряні потоки були спрямовані в чисті зони. За видалення відпрацьованого відповідають локально встановлені витяжні вентилятори у ванних кімнатах, санвузлах, гардеробних. Всі разом вони забезпечують повітрообмін в приміщенні.

Витяжна вентиляція

Місця, які особливо потребують видаленні забрудненого повітря – кухня, ванні кімнати та санвузли. Без належної витяжки в цих кімнатах застоюється повітря, що призводить до появи затхлого запаху, утворення цвілі і грибка.

Але не варто забувати про те, що без припливу повітря, витяжна вентиляція для каркасного будинку не буде працювати ефективно. Відкривання вікон, вона ж прирожна вентиляція каркасний будинок забезпечити достатньою кількістю свіжого повітря не здатна. Тому важливо подбати про припливні пристрої в будинку.

Для витяжки в каркасному будинку використовують побутові витяжні вентилятори. Їх модифікації, технічні характеристики і навіть дизайн дозволяють підібрати необхідні вентиляційні пристрої саме для ваших кімнат.

Побутові вентилятори Elicent, Maico, Soler&Palau

Витяжні пристрої встановлюють в тих місцях, в яких швидше за все накопичуються волога, неприємні запахи – кухня, ванна кімната та санвузли, комора або гардеробна. Вони локально усувають забруднення і не допускають їх поширення в чисті зони.

Вибираючи витяжний пристрій в будинок, враховуйте кількість ванних кімнат та санвузлів, а також головне призначення вентилятора – тільки витяжка або витяжка плюс контроль вологості і ін.

Зупинимося докладніше на популярних моделях, в яких з'єдналися якість і надійність.

Elicent – італійський бренд, який виробляє вентилятори високої продуктивності за дуже приємними цінами. Дизайнерська серія Elegance пропонує на вибір витяжні пристрої з оригінальним зовнішнім виглядом. Тут той випадок, коли навіть самі унікальні побажання клієнтів втілюються в реальність.

Maico славиться своїм вентиляційним обладнанням, в якому втілюються багаторічний досвід з постійним удосконаленням. Це надійні, якісні моделі вентиляторів. Витяжні пристрої серій ECA ipro і ER не мають аналогів. Купуючи їх, отримуєте надійне функціональне обладнання, з високою потужністю і низькими шумовими характеристиками.

Soler&Palau іспанський виробник вентиляторів, що випустив одні з найбільш тихих побутових пристроїв. Це моделі серій Silent і Silent Design. Нестандартний дизайн, вселяють технічні характеристики і безшумна робота, це все про побутові вентилятори від Soler&Palau.

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла

Каркасні будинки зводяться швидко і будівельні терміни, в цілому, займають не так багато часу. Це ще одна перевага таких будинків поряд з їх енергоефективністю. Користувачі віддають перевагу теплому житла, в якому комфортно проживати і при цьому економити енергоресурси.

На жаль, про якість повітря в будинку ми помічаємо тільки тоді, коли відчуваємо на собі негативні наслідки – постійну втому, головні болі, погане самопочуття. Так само від нестачі хорошого повітрообміну страждає і будинок – осідання конденсату, неприємний запах, псування внутрішньої обробки тощо.

Найкращим рішенням по повітрообміну стане система припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла . Вона може бути організована двома способами з різним набором устаткування.

В залежності від площі і архітектурних особливостей об'єкта можна підібрати або централізовану або децентралізовану припливно-витяжну систему.

Децентралізована вентиляція з рекуперацією тепла

Обмін повітря, який організовується за допомогою декількох вентиляційних пристроїв. Вони розміщуються в різних зонах, але утворюють при цьому повноцінну систему вентиляції в каркасному будинку.

Відмінним рішенням по децентралізованої вентиляції буде комбінація вентиляційного пристрою з рекуперацією тепла і витяжних вентиляторів.Децентралізована система вентиляції

Приклад, як була реалізована схема вентиляції децентралізованого типу в приватному будинку. Три пристрої розташовані в чистих зонах, витяжка здійснюється з санвузла та ванної кімнати.

Обладнання, що застосовується від німецького виробника Maico:

Push Pull 45 K – припливно-витяжний пристрій з рекуперацією тепла;

ER 60 VZC – витяжний вентилятор в санвузлі;

ER 60 Н – витяжний вентилятор у ванній кімнаті.

Рух повітря між кімнатами відбувається завдяки «беспорожной» системі.

Переваги такого рішення: в будинку налагоджений повітрообмін, є приплив і витяжка. Такий варіант можна застосувати як на етапі будівництва будинку, так і вже в житловому будинку під час ремонтних робіт. Така система не вимагає додаткових витратних матеріалів на повітроводи, розподільні решітки. Чи не потрібно опускати стелю, тому дизайн інтер'єру не буде порушений. Пристрої розміщують в отворі стіни, з внутрішньої сторони залишається видна тільки решітка.

Важливо відзначити, що компактні припливно-витяжні пристрої обладнані рекуператорами. Вбудований теплообмінник повертає тепло в кімнату з ККД 83,5%. Це досить високий показник рекуперації для такого малогабаритного пристрою.

За допомогою пульта, до якого можна підключити до 6 установок, управління повітрообміном стає простіше і зрозуміліше.

Наші останні проекти

Централізована система припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла

Ідеальний варіант рішення по повітрообміну для каркасного будинку. Без тепловтрат в холодний період часу, а в жарку погоду без застою повітря, без протягів. Централізована система вентиляції передбачає, що спеціальне вентиляційне обладнання подає повітря, але одночасно працює на витяжку з брудних ділянок. Це здійснюється завдяки одній установці, до якої підведені припливні і витяжні канали. За допомогою повітропроводів відбувається рух повітря по всіх зонах в будинку. Припливне канал подає необхідну кількість свіжого повітря в чисті кімнати, за допомогою витяжних каналів з брудних ділянок видаляється відпрацьоване повітря в такому ж обсязі.

Важливо! 
Припливно-витяжна вент установка з рекуперацією тепла працює на повітряний баланс.

Сучасне обладнання проводиться вже в шумоізолюючі корпусі, але за бажанням клієнта додатково можуть бути встановлені шумоглушители, які роблять роботу системи вентиляції практично безшумною. Сама ж установка вдає із себе моноблочний корпус, всередині якого знаходяться всі важливі компоненти – вентилятори, калорифер, фільтри для очищення повітря, двигун, рекуператор. Таке рішення є дуже практичним в процесі експлуатації, коли необхідно замінити фільтри або почистити вентилятори. В сучасних припливно-витяжних установках можна додатково реалізувати систему зі змінною подачею повітря за допомогою VAV-клапанів (ПВУ Jablotron Futura, Maico WS).

Припливно-витяжний обладнання розміщують, як правило, в технічних приміщеннях. А продуктивність пристрою підбирається відповідно до площі будинку, кратності повітря і кількості проживаючих людей в приміщенні.

Централізовану систему вентиляції необхідно проектувати до початку будівельних робіт, монтаж проводиться на етапі чорнових робіт, але пуско-налагоджувальні роботи на стадії оздоблювальних робіт. Це робиться для того, щоб не засмічувати будівельним пилом повітророзподільні решітки.


Централізована приточно-витяжна система вентиляції

Централізована приточно-витяжна система вентиляції

На схемі показана система вентиляції за допомогою приточно-витяжною установкою з рекуперацією тепла Systemair SAVE VTC 300 L.

Переваги такого рішення: приточно-витяжна установка з рекуперацією тепла в каркасному будинку ідеальне рішення по повітрообміну. Можна бути спокійними за здоровий і комфортний мікроклімат. Устаткування розміщується в технічних приміщеннях, тому не займає житлового простору. Повітроводи приховані в підстелеві просторі і зашиті гіпсокартоном.

Припливно-витяжна установка працює на баланс повітрообміну всього будинку, всі необхідні і важливі елементи знаходяться в одному корпусі. Вбудовані рекуператор акумулює тепло з видаляються повітряних потоків і передає його припливному. Таким чином, в ваш будинок завжди буде надходити підігріте повітря. У холодний період року це особливо важливо, тому що рекуператор розвантажує систему опалення і потрібно менше енергії на підігрів повітря в кімнатах. Централізована система тим і хороша, що витяжка і приплив відбуваються за класичною схемою, дотримуючись при цьому баланс, не утворюючи протягів. За допомогою автоматики в управлінні налаштовується необхідний режим повітрообміну. ​​

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла Maico, Systemair, Komfovent

Пропонуємо коротко пройтися по приточно-витяжною установкам з рекуперацією тепла від світових виробників.

Maico в своїх моделях втілили всю виконану роботу в області рекуператора. Постійне вдосконалення моделей, відмінна взаємодія вбудованого теплообмінника з установкою, високі технічні характеристики і низькі шумові дані – вентиляційна система на базі обладнання Maico незмінно правильний повітрообмін в будинку і здоровий мікроклімат.

В області припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла від Maico виділимо серію WS - модельний ряд входить в топ енергозберігаючих систем в Європі. Вбудований високоефективний протиточний рекуператор з ККД 96%, висока продуктивність обладнання і якісне виконання - запорука правильного повітрообміну без втрат тепла в холодну пору року.

Якщо ви шукайте якісне та надійне обладнання альтернативним варіантом стане вентиляційне приточно-витяжний обладнання від шведського виробника Systemair . Вбудований високоефективний пластинчастий рекуператор в пристроях з ККД до 90%. Що означає, що потрібно менше тепла для підігріву повітря в холодну пору року. Розглядаючи обладнання за серіями, виділимо широку лінійку SAVE VTC (позначення для припливно-витяжних установок з високоефективним протитечійним теплообмінником).

Припливно-витяжні установки литовського Komfovent якісне виконання всіх компонентів в пристроях, застосування високих стандартів і спрямованість на енергозбереження. Таке обладнання в каркасних будинках стане надійною базою, яка гарантує здоровий і комфортний мікроклімат в приміщенні. Серія установок Komfovent Domect з ефективними пластинчастими рекуператором, повертають до 90% тепла. Прості в управлінні, надійні в експлуатації.

Підсумки

Варіантів побудувати практичний, теплий і добротний будинок багато. А ось подальший комфортне проживання в ньому залежить вже від внутрішніх інженерних комунікацій . Такою є система вентиляції. Вона підтримує повітрообмін у всьому будинку, забезпечує здоровий мікроклімат. Найкращим рішенням для каркасного будинку є припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла. Вона може бути реалізована двома способами: децентралізованим і централізованим. Все залежить від уподобань, цілей і бюджету мешканців. Головна відмінність між цим двома варіантами пристрої повітрообміну в будинку то, що централізовану систему необхідно проектувати ще до початку будівельних робіт. Коли будинок вже облаштований, тоді правильна вентиляція каркасного будинку реалізується децентралізованим способом за допомогою декількох компактних припливно-витяжних пристроїв.

Обов'язкова вимога до організації системи вентиляції в каркасному будинку – вибирати варіант згідно площі будинку, що проживають в ньому людей, кратності повітря. Самостійно підібрати правильне обладнання, прорахувати кошторис, спроектувати неможливо. В такому питанні слід довіряти фахівцям, які грамотно і послідовно проведуть вас по всіх етапах від консультації до пуско-налагоджувальних робіт.

Відгуки

интересно, хотелось как раз узнать о вентиляции в каркасном доме. Хотя думаю отличия минимальны от кирпичного

Добрый день, Ирина! Спасибо за ваш отзыв.