Вентиляція дерев'яного будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Кожна людина в процесі своєї життєдіяльності виділяє приблизно 1 кг вуглекислого газу в добу, а також випаровує близько 1,5 кг води. Якщо провести експеримент і помістити людину в приміщення, позбавлене вентиляції, то через деякий час повітря всередині стане стисненим, його температура і вологість підвищаться, а людина, що знаходиться всередині, буде відчувати дискомфорт через зниження рівня кисню в повітрі.

Вентиляція в будинку виводить з приміщення повітря, насичене вуглекислим газом, парами води і різними запахами, натомість поставляючи кисень і приємний свіжий запах. Згідно з дослідженнями вчених, нормальна циркуляція повітря в приміщеннях позитивно впливає на самопочуття людини, тому що організм забезпечується киснем в тій кількості, яка необхідна для повноцінної роботи кровоносної системи і мозку. 

Від правильної організації вентиляції залежить якість повітрообміну в приміщенні та, відповідно – людей, які там знаходяться. Яка ж вентиляція повинна бути в дерев'яному будинку? Чи потрібна вона взагалі?

Міфи про вентиляцію дерев'яних будинків

Міф 1. Дерево само по собі дихає, тому нестачі повітря в приміщенні не повинно бути.

Абсолютно абсурдне твердження, оскільки раніше вентиляція здійснювалася завдяки щілинах і нещільні конструкції. Система вентиляції в житлових будинках найчастіше була природною: повітрообмін забезпечувався за рахунок циркуляції повітря через щілини, які утворювалися в дерев'яних дверях і рамах дерев'яних вікон, а також виводився через вентиляційні канали ванних кімнат, санвузлів і кухонь. Такий пристрій вентиляції в будинку забезпечувало регулярний приплив свіжого повітря: в теплу пору року його доповнювали відкритими вікнами і дверима, але з настанням холодів протяги ставали причиною зниження температури в житло, що тягло за собою підвищення витрат на опалення всього будинку.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

У давні часи питання вентиляції дерев'яного будинку вирішувалося з допомогою відкритих кватирок. Але конструкція старих дерев'яних будинків була така, що вікна були маленькі і розташовувалися ближче до землі, а стеля значно утеплялся. Так, тепле повітря всередині приміщення збиралося вгорі (воно легше, ніж холодне) і мінімально виходило через відчинене вікно. А сьогодні, коли дерев'яні будинки будують, герметично склеюючи бруси (дошки), приплив повітря в них буде абсолютно таким же, як і в звичайних цегляних. Зараз для збільшення комфорту, вікна в дерев'яних будинках стандартні, не кажучи вже про те, що навряд чи хто-небудь погодиться відкривати кватирку для провітрювання, коли на вулиці -25°. Крім того, зараз вікна і двері в дерев'яних будинках найчастіше пластикові, що мінімізує приплив повітря у приміщення.

Приплив свіжого повітря в дерев’яний будинок

Міф 2. Піч як засіб вентиляції будинку.

Якщо колись функцію вентиляції дерев'яного будинку частково виконувала російська піч, то сьогодні навички старої пічної школи фактично загублені, а сучасні печі та каміни начисто позбавлені навіть натяку на вентиляцію. Піч в дерев'яних будинках служила не тільки засобом обігріву, але і прекрасною витяжкою. Зараз сучасні каміни - це ніяк не витяжка в дерев'яному будинку, а скоріше елемент декору з функцією обігріву.

Піч як витяжка повітря в старих будинках Печі і каміни не мають вентиляції приміщення 

Міф 3. Вентиляція у ванній і санвузлі в дерев'яному будинку не потрібна

У старовинних поселеннях санвузол розташовувався в так званих «сінях» і його вентиляція відпадала сама собою. Вентиляція у ванній в дерев'яному будинку в той час взагалі не потребує коментарів. Зараз же ситуація дещо інша - санвузол і ванна знаходяться безпосередньо в будинку, це означає, що їх вентиляція просто необхідна. Те ж стосується і кухні.

Необхідність примусової вентиляції будинку

Ті, хто стикається з проблемою проектування системи вентиляції в дерев'яному будинку, задаються питанням, яку вентиляцію робити - примусову або вистачить природного? Окремо стоїть питання про естетику рішення - дерев'яний будинок повинен радувати своїм зовнішнім виглядом, а оцинковані повітроводи не так вже й легко заховати. Додатково виникає необхідність їх звукоізоляції, оскільки шум видаляється в дерев'яному будинку відчувається набагато сильніше, ніж в звичайному цегляному спорудженні. А ось повітроводи дійсно потрібно буде маскувати.

Відносно вибору системи вентиляції будинку. Природна вентиляція - варіант більш дешевий, але в той же час найменш ефективний, особливо, якщо в будинку є камін. В умовах роботи каміна, він буде витягати повітря для горіння. Тяги може не вистачати і, можливо, один з каналів природної вентиляції стане працювати не на витяжку, а на приплив, а це може створити додаткові незручності. Крім того, в умовах рівної температури повітря зовні і всередині вентиляції практично не здійснюється, тому що відсутній перепад тиску, а взимку природна вентиляція будинків з брусу буде забирати значну кількість тепла, яке дуже дорогоцінне в будівлях такого типу.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Тобто, в будь-якому випадку, необхідна примусова вентиляція дерев'яного будинку.

Зокрема, необхідно забезпечити:

 • приплив свіжого повітря, особливо у спальні і кімнати з каміном;
 • забір повітря з кухні (особливо над робочою поверхнею);
 • забір повітря з санвузла та ванної кімнати.

Якщо вентиляція в будинку працює бездоганно, то ми навіть не помічаємо цього — настільки це природно. Але будь-які порушення в її роботі помітні відразу: через сторонні предметів, що потрапили у вентиляційні канали, зменшується їх прохідність, що впливає на об'єм повітря, що поступає. Надалі погана робота системи вентиляції може стати причиною появи конденсату на склі вікон і стінах будинку, через що в кутах і на стінах приміщень будинку може утворитися грибок і цвіль.

Яке обладнання використовувати для повітрообміну в дерев'яному будинку?

Для забору повітря із санвузла можна використовувати витяжний вентилятор з таймером затримки Maico ER 60. Для ванної кімнати також можлива його експлуатація, або будь-якого іншого вентилятора із захистом від бризок, як варіант - Elicent ELEGANCE 100, який був би оснащений датчиком вологості. Також відмінно підійдуть для таких цілей настінні вентилятори Soler&Palau Silent Design, сформованими незалежно від тихої роботи характеризуються і високою продуктивністю.

Для створення необхідної тяги для каміна в дерев'яному будинку можна використовувати вентилятор Elicent TIRAFUMO. Забезпечення перетікання повітря можна реалізувати за допомогою сполучних каналів або вирішити питання банальніше - щілини під дверима - благо, в дерев'яних будинках люди намагаються поменше використовувати абсолютно герметичні ПВХ конструкції.

Для каміну в дерев’яному будинку можна використовувати вентилятор Elicent TIRAFUMO

Важливий аспект - забезпечення припливу повітря. Для цього застосовуються так звані припливно-витяжні установки, які для економії електрики повинні володіти функцією рекуперації тепла. Один з варіантів - використання установкиDaikin VAM 500 FB. Дані рішення значно підвищать комфорт в будинку, а грамотний монтаж вентиляції в дерев'яному будинку дозволить зробити її зовсім не помітною.

Підсумки

Вентиляція дерев'яного будинку - річ абсолютно необхідна. Варто навести приклад близьких сусідів - в Фінляндії з 2007 року діє СНиП, згідно з якими будівництво будинку, де не передбачена система примусової припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла, заборонено.

Наші останні проекти

Отже, вентиляція дерев'яного будинку необхідна:

 • для створення оптимальних умов для життєдіяльності людей та здорової атмосфери (забезпечення людини необхідною кількістю кисню);
 • для забезпечення комфортного температурного режиму, корисних складових повітря, і його рухливості;
 • для протидії процесам конденсації вологи, виникнення цвілі, неприємного запаху і гниття деревини.
Враховуючи нинішній науково-технічний розвиток та рекомендації санітарних норм, вентиляція в дерев'яному будинку є не тільки актуальною, але й необхідною, адже кожен прагне відчувати себе здоровим, повним сил та енергії, проживати в комфортних умовах і зберегти гарний стан будинку.

Викид повітря в системі вентиляції будинку краще зробити через дах. Якщо ви не хочете порушувати зовнішній вигляд будинку зайвими повітроводами, можна реалізувати інші способи викиду. Схема вентиляції дерев'яного будинку — річ тонка, і нею повинен займатися професіонал. Інженери компанії Альтер Ейр не тільки складуть схему вентиляції приватного будинку, але і підберуть необхідне обладнання відповідно до ваших побажань.

Відгуки