Вентиляція гаража: як зробити і яке обладнання використовувати

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Якщо ви хочете забезпечити своєму авто довгий терміт служби, недостатньо одного лише гаража - необхідно забезпечити опалення, а також витяжку. Як зробити вентиляцію в гаражі ви можете дізнатися прочитавши даний матеріал.

Чому треба вентилювати гараж?

Вентиляція – це важливе завдання, адже ігноруючи її реалізацію в гаражі, можна поплатитися дорогим ремонтом вашого автомобіля. Річ у тому, що взимку при відтаванні машини в гаражі без провітрювання, відбувається накопичення вологи, що призводить до пошкодження автомобіля та ржавінню його кузова.

Для уникнення небажаних наслідків в гаражі необхідно забезпечити вентиляцію, яка буде видаляти не тільки вологу з приміщення, але вихлопні гази.

Розглянемо три способи вентиляції гаража.

Вентиляція гаражу: варіант рішенняПриродна вентиляція гаража

Найпоширеніший спосіб, але далеко не самий надійний. Суть його дуже проста: в даху гаража встановлюють відкритий повітропровід, на який надягають дефлектор. В стіні роблять отвір і ставлять зовнішню решітку (див. схему)

Схема природної вентиляції гаража

Рис 1. Поперечний розріз гаража з оглядовою ямою:

а — напрямок повітря;
б — решетування;
в — яма.

Рис. 2. Подовжній перетин гаража без оглядової ями:

а — напрямок повітря;
б — вентиляційні отвори в двері гаража;
в — вентиляційний короб.

Недоліки такого рішення такі ж, як і у будь-якої природної вентиляції. При наявності вітру і різниці температур в приміщенні і на вулиці дана система досить ефективна, але як тільки одна з умов не дотримується, то користі від такої системи вентиляції практично ніякої.

Найбільший мінус системи природної вентиляції в гаражі - відсутність постійного видалення вологи, яка призводить до псування автомобіля.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Комбінована вентиляція в гаражі

При комбінованій системі вентиляції, приплив повітря здійснює ся через природні канали, а паркан здійснюється за допомогою вентилятора невеликої потужності (до 100 В).

Припливні решітки будуть розташовуватися з нижньої частини торця будівлі. Вентилятор може кріпитися як всередині приміщення (канальний), так і зовні на даху (даховий). При бажанні до вентилятора можна підключити таймер виключення, що дасть можливість автоматично управляти системою.

Плюси такого облаштування вентиляції в гаражі — комбінована, вона буде працювати при наявності електрики, не залежно від погодних умов. Вона досить економна по собівартості і не вимагає великих витрат на електроенергію.
Мінусом системи є відсутність підігріву холодного повітря в зимовий період часу, що може призвести до переохолодження приміщення гаража.

Наші останні проекти

Дахові вентилятори

Дахові вентилятори, які рекомендує компанія Альтер Ейр, це високоефективне обладнання для систем вентиляції гаража. Встановлюється такий вентилятор безпосередньо на даху і якісно справляється з викидом відпрацьованого повітря з гаража. Дахові вентилятори захищені від атмосферних опадів, вітру, пилу та інших негативних зовнішніх факторів. Деякі з них укомплектовані захисною сіткою, яка запобігає потраплянню комах у двигун пристрою.

Встановлення дахових вентиляторів також не приносить серйозних клопотів: для ефективної роботи пристрою необхідно закріпити його на даху за допомогою спеціальних болтів і під'єднати до джерела живлення.

Вентиляція в гаражі - схемаКанальні вентилятори

Перевагою канальних вентиляторів, які використовуються в гаражі, є те, що вони здатні не тільки видаляти погане забруднене повітря та неприємні запахи з цього приміщення, але і усувати зайву вологу. Під час роботи він не створюють багато шуму, а окремі моделі взагалі працюють з мінімальними шумовими характеристиками. До них відносяться, насамперед, витяжні вентилятори Soler&Palau TD Silent, визнані найтихішими у світі. Застосовуючи їх в якості витяжки для гаража, ви зможете довгі роки підтримувати в цьому приміщенні оптимальний мікроклімат, який збереже ваш автомобіль від корозії, а також інших негативних факторів.

Крім серії TD Silent, бренд Soler&Palau пропонує вентилятори серії VENT. Особливістю цих круглих канальних вентиляторів є міцний корпус з оцинкованої сталі, який стійкий до механічних впливів і не боїться вологи. Дана серія канальних вентиляторів для круглих повітроводів характеризується високою продуктивністю при низькому енергоспоживанні. Так, з приміщення гаража буде постійно віддалятися погане повітря, пил, волога, а ви не будете хвилюватися з приводу великої витрати електроенергії.

Канальний вентилятор Systemair з монтажним кронштейномЗвертаємо вашу увагу також і на вентилятори канального типу Systemair K. Незважаючи на вищу ціну, вони відрізняються чудовою шведською якістю і довговічністю. Такі канальні вентилятори не вимагають частого сервісу, а лише періодично потребують профілактичного чищення двигуна від пилу та засмічень.

Ostberg CK – ще одна серія канальних вентиляторів, рекомендована для монтажу в гаражі. За допомогою трансформаторного або тиристорного регулятора користувач може керувати швидкістю обертання пристрою, контролюючи витрати повітря вентилятором. Слід тільки пам'ятати, що такі вентилятори не рекомендується використовувати у вибухонебезпечних приміщеннях, щоб уникнути виходу їх з ладу.

Примусова вентиляція в гаражі

Приплив і витяжка повітря забезпечуються за допомогою вентилятора. Обігрів повітря здійснює канальний калорифер.

Припливна вентиляція в гаражі складається з:

 • фільтру,
 • електронагрівача,
 • комплекту автоматики,
 • вентилятора.

В комплект автоматики входить датчик температури і регулятор потужності електронагрівача. Комплект автоматики може доповнюватися в залежності від технічних вимог.
Витяжна вентиляція виконана таким же чином, як і в попередньому варіанті  за допомогою канальних або дахових вентиляторів.

Для подачі повітря застосовуються канальні вентилятори або моноблочні припливні установки. Щоб забезпечити якісний розподіл повітря його подачу рекомендується здійснювати в нижній частині приміщення, а забір  під стелею.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Перевага такої системи – це, насамперед, очищення та підігрів припливного повітря в холодний період року, а отже, забезпечувати можливість знаходження людей в гаражі незалежно від погоди і часу. Також основною перевагою є повний захист автомобіля від корозії.

Основними мінусами системи є відносно великі капітальні витрати на саму систему, а також значне споживання електроенергії в холодний період року.

Робота припливних установок, які застосовуються для вентиляції гаражів, насамперед, спрямована на те, щоб у цьому приміщенні завжди було свіже повітря. Якщо витяжка забрудненого повітря реалізується за допомогою канальних або дахових вентиляторів, то повинен бути організований і процес подачі повітря в гараж. Перевагою припливних установок є те, що вони здатні попередньо заготовлювати повітря перед подачею. Це має на увазі під собою кілька ступенів очищення повітря, за рахунок чого усувається пил, мікроорганізми, неприємний запах та ін. Отже, у гараж надходить свіже і чисте повітря, безпечне для здоров'я людини.

Крім припливних установок, у приміщенні гаража можуть застосовуватися і припливно-витяжні.


Даний тип вентиляційного обладнання дозволяє вирішувати відразу два основних завдання: і приплив повітря, і його витяжку. Такий варіант має трохи більшу вартість, проте, у даному випадку ви отримуєте комплексний підхід до вентилювання гаража. Тоді вам не доведеться ставити окремо припливну установку і витяжний вентилятор, оскільки припливно-витяжна установка об'єднає їх функції в одну злагоджену систему.

Компанія Альтер Ейр пропонує широкий вибір варіантів інженерних рішень по системах вентиляції приміщень різного типу. Як зробити витяжку в гаражі або будь-якого іншого приміщення, слід розробити грамотний інженерний проект і підібрати обладнання з урахуванням техніко-економічного обґрунтування вибору.

Відгуки

Класс! Как раз искал информацию на эту тему, перерыл весь интернет.

Мы рады, что материал пришелся Вам как раз кстати.