Вентиляція та осушення приміщень басейнів площею 40-60 м²

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Басейн в приватному будинку – це не тільки комфортне й здорове дозвілля, але і привід задуматися про правильну, ефективну та економну експлуатацію приміщення даного типу. Наявність відкритої поверхні води в закритому приміщенні, де немає повітрообміну, може призвести до негативних наслідків не лише для будівельних конструкцій, але і для здоров'я людини.

Вирішити проблему надлишкової вологості і відсутності повітрообміну (вентиляції) можна кількома способами:

 • Провітрювання (відкривання вікон) цей спосіб розглядати не будемо, так як він малоефективний, а іноді і шкідливий (пил, комахи, а взимку холод);
 • Припливно-витяжна вентиляція;
 • Осушувачі;
 • Комбінування системи вентиляції і осушення.

Для зменшення навантаження на інженерні системи басейну варто передбачити накриття на поверхню води – плівку або ролету на період, коли басейном не будуть користуватися.

Канальні осушувачі повітря для басейну

Розглянемо універсальний варіант для приватного басейну площею близько 60 м² – канальні осушувачі з підмішуванням свіжого повітря. Дане рішення оптимальне для приватних басейнів, так як з його допомогою можна прибрати вологу і забезпечити санітарну норму свіжого повітря на 2-5 осіб.

До переваг такого рішення можна віднести можливість прибрати шумне обладнання в технічне приміщення (венткамеру), а осушене повітря, за допомогою повітроводів рівномірно роздати по приміщенню. При цьому повітророзподільні пристрої можна цікаво обіграти в інтер'єрі.

При виконанні підмішування зовнішнього повітря через канальний осушувач, необхідно організувати витяжну систему, що перевищує по продуктивності підмішування на 10-15%. У деяких виробників існує обладнання, в якому передбачене і підмішування, і видалення повітря.

Візьмемо для розрахунку наступні вихідні дані:

 • Площа поверхні басейну – 60 м²;
 • Площа приміщення – 110 м²;
 • Висота приміщення – 3,5 м;
 • Температура води в басейні – 28°С;
 • Температура повітря в приміщенні – 30°С;
 • Відносна вологість у приміщенні басейну – 60%;
 • Кількість людей, які одночасно користуються басейном – 4 людини.

Розрахункова кількість виділеної вологи – 9-11,5 л/год.

канальный осушитель от датской компании Dantherm CDP 165Для видалення таких вологовиділень можна розглянути таке обладнання:

Перший варіант – канальний осушувач від датської компанії Dantherm

Можлива зміна розташування панелі управління (ліво/право), а також верхнє підключення подає повітроводу. Присутній патрубок для підключення подачі зовнішнього повітря. Обов'язково необхідно передбачити додаткову витяжну систему з приміщення басейну.

Calorex Variheat 3 - канальный осушитель воздуха для бассейнаДругий варіант – канальний осушувач від англійської компанії Calorex

Це, по суті, модульна система канального осушення повітря в басейнах – сам осушувач підбирається з безлічі можливих варіантів комбінацій компонування функціональних вузлів. Тобто, можна підібрати таку конфігурацію, яка підійде практично для будь-якого приміщення. Тобто, у цьому пристрої можна довільно змінювати:

 • вентиляторні секції,
 • секції фільтру,
 • розташування подання та рециркуляції повітря,
 • розташування секції подачі свіжого повітря.

Саме в цій установці опціонально присутній блок подачі свіжого повітря, що забезпечує подачу повітря з вулиці і видалення повітря назовні. Порівняно з обладнанням Dantherm, у Calorex обсяг припливного повітря трохи більший. Так само, опціонально, присутня можливість скидання надлишкового тепла для підігріву води в басейні.

Третій варіант – також від компанії Calorex – потужний кліматичний "комбайн" для великих приватних басейнів

Calorex – мощный климатический "комбайн" для крупных частных бассейновЦе стаціонарна установка, яка функціонально містить у собі переваги першого і другого варіантів. В ній штатно присутня секція підмішування і видалення зовнішнього повітря, секція рекуперації (регенерації) тепла для нагріву води та/або повітря в басейні. Але, найголовніше – це можливість у теплий період року охолоджувати подане повітря. Дане обладнання представляє собою моноблок, можна вибирати сторону обслуговування.

Припроектуванні системи вентиляції і осушення басейнів згідно з технічним завданням, архітектурними особливостями об'єкту, а також побажаннями замовника вибирається варіант, який буде максимально відходити.

Кожна із зазначених систем може монтуватися в технічному приміщенні. Це може бути підпілля під басейном, окрема венткамера або приміщення обладнання басейну. Осушувачі Dantherm і Calorex Variheat 3 через свої відносно невеликі габарити, можуть розташовуватися і на горищі, яке обігрівається. Монтаж осушувачів Calorex Delta 4 вимагає просторого приміщення поруч з басейном або під ним.

Принцип роботи кожного з даних пристроїв практично однаковий. При проектуванні системи осушення басейну інженер-проектувальник обирає оптимальну схему прокладання повітроводів і розподілення повітря. Максимально ефективною вважається схема, коли осушене повітря подається з нижньої зони приміщення (з підлоги або зі стін внизу приміщення), а вологе повітря відбирається над дзеркалом води. Найчастіше архітектурні та інтер'єрні рішення не дозволяють реалізувати таку схему. Тоді можна застосувати наступну схему – осушене повітря позподіляється по периметру приміщення, в основному біля зовнішніх стін і над вікнами, а вологе повітря видаляється безпосередньо над поверхнею води.

Наші останні проекти

Відгуки