Вентиляція кухні: як реалізувати і яке обладнання використовувати

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Чому потрібно проектувати систему вентиляцію до початку ремонтних робіт?

Варто пам'ятати про те, що вентиляція кухні входить до загальної вентиляції квартири і комплексне рішення на всі кімнати буде найефективнішим варіантом.
На стадії будівництва будівлі проектуються системи, завдання яких зробити перебування в квартирі, будинку, офісі комфортним. Це системи вентиляції, кондиціонування та опалення.

Чому це варто робити на такій ранній стадії? Такий підхід допомагає врахувати всі можливі фактори, уникнути ризиків в майбутньому і підібрати оптимальне обладнання. Проектування - та база, без якої всі наступні етапи впровадження систем будуть не такими якісними й ефективними. Ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:
  • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
  • формування бюджету. Проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
  • можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження);
  • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.);
  • якісний результат. Проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

КОМАНДА ПРОФЕСІОНАЛІВ АЛЬТЕР ЕЙР ТУРБУЄТЬСЯ ПРО СПРИЯТЛИВИЙ МІКРОКЛІМАТ У ВАШОМУ ДОМІ

Чим ретельніше буде продуманий проект, тим якісніше він буде реалізований. Індивідуальний підхід і інженерні розрахунки в сукупності принесуть в майбутньому для вас - зручність експлуатації, надійність роботи систем, їх відповідність санітарним, протипожежним, експлуатаційним і архітектурно-будівельним нормам. І основне - це економія і повний контроль мікроклімату в приміщенні.

Витяжна система вентиляції кухні може бути як природна, так і примусова. Кращою є схема де фігурує витяжка та вентиляція на кухні з витяжними вентиляторами. Особливістю приміщення кухні є те, що витяжка повинна працювати під час приготування їжі і деякий час після приготування, щоб максимально прибрати запахи і пар.

За діючими в Україні нормами ДБН Ст. 2.2-15-2005 «Житлові будівлі» витяжка з кухні повинна розраховуватися виходячи з повітряного балансу, але не менше 90 м³/год.

Як правильно зробити вентиляцію на кухні

Ефективна вентиляція для кухонної витяжки в приватному будинку, а також і в квартирі містить два доданків:

  1. Парасолька над варильною поверхнею - завдання якого максимально вловлювати все запахи і випаровування.
  2. Витяжна вентиляція - на базі витяжного вентилятора і всіх складових її елементів, яка розташовується над варильною поверхнею.

Як правило, виробники парасольок не вказують, який опір здатне подолати пристрій. Передбачається, що до 40% шкідливих випарів і запахів поширюється на всі боки від плити, важкі жири вловлює спеціальний жировловлювачів, а решта витяжкою видаляється на вулицю.

Як же зробити витяжку на кухні в приватному будинку або квартирі максимально продуктивною? Щоб решту 40% не поширювалися, а разом з відпрацьованим повітрям виводилися на вулицю.

Пропонуємо ознайомитися з трьома варіантами реалізації витяжної вентиляції на кухні.

Як повинна працювати витяжка на кухні

Місцева вентиляція – зонт над плитою, яка вмикається тільки коли використовується сама плита. Особливість – велика витрата повітря, необхідна для ефективного вловлення виділених випарів. Робота такої кухонної витяжки супроводжується підвищеним рівнем шуму.

Загальнообмінна витяжна система вентиляції – здійснюється з верхньої зони над робочою поверхнею. Її мета – постійно забезпечувати правильний напрямок руху повітря в квартирі або будинку: з «чистіших» приміщень в «брудніші». Тобто, щоб повітря, яке містить неприємні і специфічні для кухні запахи не поширювалося в інші приміщення, а поступово видалялося з кухні, а йому на зміну приходило чисте повітря з інших приміщень.

Проект системи примусової вентиляції кухні

Беручи до уваги обидва види примусової витяжки на кухні, стає зрозуміло, що найефективніше буде працювати загально обмінна система. Щоб грамотно побудувалась вентиляція на кухні з газовою плитою, необхідно організувати розрідження повітря біля витяжного накриття. Це можна зробити трьома способами.

Перший:

Влаштувати розрідження повітря можна найпростішим способом. Відкрити вікно в приміщенні і включити витяжну систему. Вступник свіже повітря з вулиці почне підпирати відпрацьований, видавлюючи його таким чином з кухні. Таким чином відбувається повітрообмін і швидше очищається кімната від неприємних запахів і парів, не встигаючи при цьому поширитися по всьому будинку.

Недолік: не дивлячись на те, що такий спосіб простий у виконанні, при його використанні виникають суттєві витрати. Повітря, що заходить через відкрите вікно насправді може бути не таким вже й чистим (разом з ним заходить вуличний пил, шум). Під час процесу виникають протяги і на кухні знаходиться буде небезпечно для здоров'я.

Другий:

Розрідження повітря можна організувати і без відкривання вікон. Навпаки, в такому випадку всі вікна в будинку або квартирі будуть щільно закриті. Чи включається припливна вентиляційна установка, яка забезпечує стабільне надходження свіжого повітря. Одночасно запускається в роботу, і витяжна система на базі вентилятора (настінного або канального типу) і під тиском також відбувається витіснення відпрацьованого повітря, тобто вентиляція з кухні на вулицю, з заміщенням його на свіже і чисте.

Недолік: хоч спосіб і продуктивний, але є досить витратним. Припливний вентиляційне обладнання всередині пристрою містить електрокалорифер, який відповідає за нагрівання холодного повітря з вулиці. І коли установка працює, в кімнату заходить вже теплий чисте повітря. Але разом із забрудненим він інтенсивно видаляється назовні. Відбувається те, що система продовжує споживати електричну енергію на підігрів повітря, але він швидко витісняється.

Третій:

Самим грамотним рішенням стане використання припливно-витяжної вентиляційної установки з рекуперацією тепла.

Принцип роботи такого обладнання - робота на баланс повітрообміну в приміщенні. Тобто, скільки м3 / ч повітря подається в будинок, такий же обсяг відпрацьованого і віддаляється. Підтримується також і рівень відносної вологості, який вказав виробник для конкретної моделі установки.

Але якщо включається додаткова витяжна система над робочою поверхнею, то вентиляційна система так само спрацьовує на баланс. Оскільки починається інтенсивний забір повітря, то система збільшує подачу свіжого, але при цьому знижує коефіцієнт рекуперації тепла - з 90% до 50%. Але найголовніше в реалізації такого рішення, зниження буде тимчасовим. Як тільки виключиться витяжний вентилятор на кухні, обладнання автоматично призведе цей показник в норму.

Переваги: ​​вся система вентиляції працює в балансі. Установка вже йде з Шумоглушники, тому її робота не буде турбувати домочадців. На час роботи агрегату з витяжною системою на кухні коефіцієнт рекуперації знижується, а значить, приточно-вентиляційного обладнання не потрібно споживати велику кількість електроенергії для нагрівання повітря.

Вибирайте тільки той спосіб, який найбільш підходить під концепцію будинку, умови на кухні і бюджет.

При влаштуванні системи вентиляції кухні важливо не забувати, що вентиляція побутових і промислових кухонь має деякі відмінності, зокрема - вибір вентиляційного обладнання.

Вентиляція побутових кухонь

Витяжна вентиляція на кухні в домі та квартирі здійснюється з використанням малошумних канальних вентиляторів або спеціальних побутових вентиляторів для кухні, які монтуються за підвісною стелею або в суміжному приміщенні. Перевагою використання цих пристроїв є те, що вони не тільки ефективно видаляють неприємні запахи з приміщення кухні, але і сприяють припливу свіжого повітря.

Канальні вентилятори

Канальні вентилятори – це найпоширеніша категорія агрегатів для систем вентиляції кухні. Канальний вентилятор встановлюється в повітропровід круглого перерізу і витягує погане повітря з приміщення на вулицю. Великою популярністю користуються канальні вентилятори бренду Soler&Palau TD и TD Silent. Відзначимо важливу особливість: ці установки можна використовувати тільки разом з жировловлювачем. Вентилятори Soler&Palau TD визнані найтихішими у світі. Завдяки цьому, що їх корпус покритий шумоізолюючим шаром і поміщений у спеціальний кожух, при роботі цього обладнання вібрації гасяться, і ви не будете чути ніяких настирливих звуків. Компанія Альтер Ейр пропонує весь асортимент цих вентиляторів, і ви зможете обрати саме той з них, який підійде саме під ваш повітропровід.

Смотреть цены на кухонные вентиляторы Soler&Palau

Спеціальні кухонні вентилятори

Вентиляція для витяжки на кухні може здійснюватись за домогою спеціально розроблених кухонних вентиляторів. Ці установки дозволяють видаляти повітря високих температур, а також справлятися з чадом і димом на кухні. Для того, щоб продуктивність цих вентиляторів була максимальною, рекомендується встановлювати над робочою поверхнею спеціальний зонт. Потужні кухонні вентилятори Soler&Palau CK і ECO обладнані системою фільтрів для захисту двигуна та запобігання попаданню в повітропровід жиру. Вони настільки прості у використанні та догляді, що ви навіть можете мити їх у звичайній посудомийній машині без жодної шкоди для цього обладнання.

Вентиляція промислових кухонь

Смотреть цены на кухонные вентиляторы Systemair

Для організації системи вентиляції промислових кухонь потрібні вже потужніші вентилятори, ніж у побутових кухнях. Шведська компанія Systemair пропонує кухонні вентилятори для застосування в промислових кухнях: в ресторанах, пекарнях, а іноді навіть в зварювальних цехах, оскільки діапазон температур, при яких ефективний даний вид вентиляторів, досягає 120 градусів Цельсія. Корпус кухонних вентиляторів Systemair покритий шаром мінеральної вати товщиною від 5 до 20 мм, що відмінно усуває шум при роботі. За 1 годину роботи вони здатні обробляти до 4 тис. куб. м повітря, при цьому економно витрачаючи енергію. Крім того, користувач може самостійно регулювати швидкість обертання вентилятора, завдяки вбудованому трансформатора.
Купити кухонний вентилятор для промислових кухонь за вигідною ціною в Києві ви можете в офіційного дилера Systemair в Україні - компанії Альтер Ейр.

Наші останні проекти

Висновки

Вентиляція на кухні з витяжкою – складна система і від того, як вона буде організована, залежить якість повітрообміну та свіжість повітря в цьому приміщенні. Застосовуючи канальні і спеціально розроблені кухонні витяжки, можна добитися відмінного результату в боротьбі з поганим забрудненим повітрям, неприємними запахами і гаром.

Компанія Альтер Ейр зможе не тільки надати вам професійну консультацію, але і допоможе вибрати відповідний тип вентилятора за прийнятною ціною з гарантією якості. Крім того, ми проводимо монтаж систем вентиляції на базі широкого спектру вентиляційного обладнання і проводимо сервісне обслуговування систем вентиляції виконане Альтер Ейр або іншими компаніями.

Відгуки

Подскажите, как часто надо чистить вентиляцию на кухне?

Добрый день, Екатерина. Чистку вентиляторов на кухне для профилактики можно проводить не чаще 2х раз в год. Но если делали ремонт в ближайшее время, чтобы исключить наличие инородных предметов, желательно провести внеплановую чистку. В любых других случаях, по необходимости.

Хочу передать особую благодарность команде Альтер Эйр за спроектированную и установленную систему вентиляции в кухне. Поскольку отдельно гостиной нет, то приготовление и прием пищи происходит в одной комнате. Для семьи очень важна комфортная атмосфера без присутствия неприятных и вредных запахов.

Анна, спасибо Вам за положительный отзыв нашей работы.

Как правильно подобрать вытяжку на кухню?

Сергей, здравствуйте. При выборе кухонных вытяжек есть определенные моменты, на которые стоит обратить внимание. В первую очередь убедитесь, что выбранная вами модель кухонной вытяжки подходит для вашей кухни и не возникнет дополнительных трудностей с ее монтажом. Ни в коем случае не предусматривайте подключение вытяжки к воздуховодам естественной вентиляции. Таким образом будет нарушена естественная циркуляция воздушных потоков в комнате, воздуху придётся проделывать больший путь с дополнительными препятствиями.

Працювати було приємно. Хлопці враховують бажання замовника, але при цьому не соромляться підказувати, як правильно і що вигідно встановлювати. Дружина задоволена, планую ще звернутися до них по монтажу вентиляції в гаражі.

Дмитро, дуже раді, що результатом ви залишилися задоволені. Звичайно, звертайтеся і по вентиляції в гаражі.

Вопрос такой – дом старый и в квартире естественная вентиляция отсутствует. Предыдущие хозяева заклеили вентиляционное отверстие обоями. Я же хочу установить приточно-вытяжную вентиляцию в процессе перестройки кухни. И соответственно вопрос, удастся ли мне такое осуществить?

Добрый день, Виталий! Наш ответ будет – да, это вполне возможно и осуществимо. Для детальной проработки проекта, конечно, рекомендуем связаться с нашими инженерами. Так как, нужны конкретные параметры квартиры и кухни, а также понимание, что именно вы хотите получить в результате.