Вентиляція магазину: поради по реалізації

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Чому потрібно проектувати систему вентиляції до початку ремонтних робіт?

Спершу може здатися, що проектування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

 • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
 • формування бюджету. Проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
 • можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження);
 • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.);
 • якісний результат. Проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Як підсумок - ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

Магазин або торговий зал є місцем, де одночасно збирається велика кількість людей, для забезпечення комфортного перебування яких потрібна хороша вентиляція. Якщо вона выдсутня у приміщенні може накопичуватися небезпечна концентрація вуглекислого газу, а можливо й інших небезпечних речовин, якщо це магазин промтоварів. Підсумок - дискомфорт або, навіть, погане самопочуття відвідувачів, низька продуктивність співробітників, втрата клієнтів і прибутку.

ПОТРІБНА ЕФЕКТИВНА ВЕНТИЛЯЦІЯ МАГАЗИНА? 
КЛІКАЙТЕ НА КНОПКУ Й ІНЖЕНЕРИ НАДАДУТЬ ВСЮ НЕОБХІДНУ ІНФОРМАЦІЮ!

Необхідність організації системи вентиляції магазину

Ефективна вентиляція в магазині є запорукою комерційного успіху, від неї безпосередньо залежить комфорт, а отже настрій, потенційних клієнтів, здоров'я персоналу і збереження товарів.
Застояне повітря, яке увібрало в себе неймовірну кількість різних харчових продуктів зовсім не те саме, що запах свіжоспеченого хліба або кави. Він може призвести швидше до зворотного ефекту - у відвідувача може виникнути враження, що в приміщенні рідко прибирають або є залежані товари. Що стосується магазинів промислових товарів, то мало кому може сподобатися суміш запахів пластику, фарби, лаків, дерева та й саме сконцентроване скупчення випарів від деяких товарів може бути небезпечним для здоров'я. Саме тому проектування віентиляції у продуктовому магазині настільки важливо для комфорту клієнтів і працівників.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Тим більше, якщо у вашому магазині кілька торгових залів з різними товарними групами, то можна організовувати вентиляцію торгового залу індивідуально для кожного з них. Так ви можете уникнути змішування запахів і дотримання умов зберігання  можливо, ви помічали таке неприємне явище у деяких магазинах і, навіть, супермаркетах, де побутова хімія може знаходитися поряд з харчовими продуктами. 
Тому допустимі норми вуглекислого газу та інших небезпечних речовин зазначені у БНіП (будівельні норми і правила) є обов'язковими і лише їх неухильне дотримання гарантує безпеку перебування у приміщенні людей. Також важливо враховувати «прохідність» магазину і при проектуванні системи вентиляції робити розрахунок необхідної кількості повітря на одного відвідувача.

Способи вентиляції магазину

У магазинах зазвичай встановлюють окремо припливну і витяжну вентиляцію, або блоки централізованої припливно-витяжної вентиляції. Такі системи вентиляції дешевші, але складніші в експлуатації і без додаткового обладнання, яке здорожує кінцеву вартість, призводять до втрат тепла.

Припливно-витяжні системи при відносно високій вартості дозволяють значно економити на опаленні в холодний період часу (за рахунок рекуперації тепла можна економити на опаленні до 40% енергоносіїв) і часто володіють власною системою автоматики.

Якщо вентиляція потрібна для продуктового магазину, то для нього достатньо стандартного обладнання, при наявності в приміщенні різних їдких і пожежонебезпечних речовин підбирається обладнання відповідного класу захисту.

Організація вентиляції в магазиніСеред припливних вентиляційних установок, які Альтер Ейр рекомендує для установки в торгових залах звертаємо вашу увагу на бренди Salda, Lessar, Systemair, що пропонують якісні вентиляційні агрегати за прийнятною ціною.

Якщо вам потрібна інтеграція системи вентиляції з системою кондиціонування, тоз зверніть увагу на припливно-витяжну установку Daikin VAM. Її висока ціна виправдовується унікальною функцією узгодженої роботи з мультиспліт системами кондиціонування повітря і здатністю працювати в цілодобовому режимі з мінімальним споживанням електроенергії і шумом.

Як компроміс між ціною і функціональністю в торговому залі можна встановити іспанські канальні вентилятори Soler&Palau TD Silent.Завдяки особливому шумопоглинаючому корпусу вони не створюватимуть дискомфорт, можливість підключення в систему повітроводів рекуператора, калорифера і повітряних фільтрів може довести рівень системи ближче до припливно-витяжних установок.

Приклад вентиляції магазину від інженерного відділу Альтер Ейр

Часто в магазинах вибирають систему вентиляції з частковою рециркуляцією повітря (повторне використання повітря), але робити так можна лише за умови відсутності в повітрі шкідливих речовин і невисокої завантаженості приміщення в цілому.

Застосування набірних систем вентиляції для приміщень магазинів

Часто для зниження початкових витрат на вентиляцію магазину, можна використовувати набірну систему вентиляції. Так, можна по мірі введення нових торгових площ доповнювати і розширювати вентиляційну систему.

Також в цьому випадку є безліч варіантів побудови вентиляційної системи диференційованих за ціною і функціональністю. Єдиний момент, який слід врахувати - необхідність вільної зони підшивної стелі для монтажу обладнання. Грамотно реалізована набірна система вентиляції нічим не поступається по ефективності та функціональності іншим типам вентиляційних систем.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Навіщо потрібна система кондиціонування в магазині?

Часто наявної системи опалення та вентиляції не вистачає для того, щоб підтримувати комфортні температури в приміщенні, у таких випадках може знадобитися установка кондиціонера. Найчастіше для торгових площ застосовуються спліт-системи канального і касетного типу, якщо магазин невеликий то підійде настінний кондиціонер.

Настінні кондиціонери дешевші, але далеко не завжди вони здатні задовольнити вимоги приміщень великої площі або нестандартного розміру, відсутність вільного місця на стінах (завантаженість стелажами). До того ж, іноді замовник хоче уніфікувати систему вентиляції і кондиціонування, а це вимагає встановлення кондиціонерів з функцією підмішування свіжого повітря.

У таких випадках використовують касетні і канальні внутрішні блоки кондиціонерів. Обидва типи обладнання встановлюються в підстелевий простір. Якщо касетні, то ззовні видно панель з жалюзі повітрязабірників, а сам блок займає одну комірку касетної підвісної стелі. Завдяки особливій конструкції жалюзі, перебуваючи в центрі приміщення, вони здатні рівномірно розсіювати повітряні потоки в усі сторони не утворюючи протягів. Канальні спліт-системи повністю приховані, назовні виведені вентиляційні решітки (гратки) і дифузори від яких до кондиціонера йде повітропровід. Завдяки такому пристрою можливе встановлення додаткових повітряних фільтрів, приток свіжого повітря у приміщення і, навіть, обслуговування двох приміщень одним потужним блоком.

Наші останні проекти

Теплові завіси в системах мікроклімату магазинів

Взимку в будь-якому магазині з високою прохідністю виникає дилема: чи потрібно зберегти тепло в приміщенні при відкритих навстіж дверях у робочий час? Вмикати опалення на максимум, витрачаючи електрику/газ або інше паливо - не вихід, оскільки дискомфорту від постійних стрибків температури і вологості не вдасться уникнути. Набагато раціональніше встановити теплову повітряну завісу в дверному отворі, так звані air door системи.

Установка повітряних завіс в торгових центрах

Крім збереження тепла, повітряна завіса створить бар'єр для потрапляння всередину приміщення пилу, вихлопних газів і хвороботворних мікроорганізмів з вулиці. Можна сказати, що вона одночасно доповнює систему опалення та вентиляції.

Підводячи підсумок написаному

Система вентиляції магазину не менш важливий елемент в торгівлі, ніж оснащення торговельним обладнанням, адже від якісно реалізованого проекту залежить комфорт та безпека ваших клієнтів і працівників та, звісно, збереження товарів.

Тому розробка і реалізація системи вентиляції торгового підприємства має відбуватися у суворій відповідності з допустимими нормами, індивідуальними параметрамми приміщення. Один раз заощадивши на проекті і якісному монтажі можна потрапити в ситуацію, коли подальша реконструкція системи перевищить початкові витрати, більш того, призведе до простоїв у роботі.

Компанія Альтер Ейр пропонує послуги проектування систем вентиляції, підбору необхідного устаткування, а також монтажу за доступною ціною. Замовляючи проект вентиляції магазину , ви гарантовано отримуєте ефективний, професійний та вигідний результат. 

Відгуки

люблю ваши материалы за подробность, четкость и доступность. Сразу понимаешь что надо, а что нет. Радует, что еще хоть кто-то бесплтатно объясняет тонкости таких систем