Вентиляція у квартирі: витяжна, припливна та припливно-витяжна

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиЗміст:

 1. Природна вентиляція у квартирі
 2. Примусовий спосіб повітрообміну квартири
 3. Види примусових систем. Примусова витяжна вентиляція
 4. Примусова припливна і природна витяжна вентиляція
 5. Витяжка на кухні
 6. Витяжка повітря з ванних кімнат і санвузлів
 7. Примусова припливно-витяжна вентиляція квартири
 8. Відео-матеріали на тему

Для створення комфортних умов проживання у міській квартирі необхідно подбати не тільки про хороший ремонт, але й про інженерні комунікації, такі як водо- і електропостачання, кондиціонування та вентиляцію.

З огляду на сучасні тенденції в будівництві (теплоізоляція, збільшення герметичності віконних і дверних прорізів), система повітрообміну в квартирі стає життєво необхідною.

Дана стаття відповість на всі запитання про цю систему в квартирі (припливну, витяжну та припливно-витяжну), докладно опише природний та примусовий способи, варіанти реалізації та підбір оптимального устаткування для інженерної системи у квартирі.

Природна вентиляція у квартирі

Цей спосіб повітрообміну у житлових приміщеннях є найменш витратним та найбільш простим, але в той же час - найменш ефективним. Природний спосіб прийнято ділити на неорганізований та організований.

Неорганізована природна система у квартирі здійснюється завдяки відкриттю кватирок, вікон і дверей, або ж через нещільність будівельних конструкцій. Фактично це протяг, який на практиці принесе більше шкоди, ніж користі.

Організований природний спосіб у квартирі - це вентиляційні канали в будівельних конструкціях будинку, решітки від каналів присутні в санвузлах, ванних і кухні.

Принцип дії заснований на перепаді тиску між оголовком вентканала і вентрешітки у приміщенні. Перепад тиску – величина непостійна і залежить від багатьох факторів, таких як температура зовнішнього і внутрішнього повітря, атмосферний тиск, сила і напрям вітру. З огляду на це, природну вентиляцію можна назвати лише малоефективним заходом, її не можна рекомендувати як достатню для сучасної квартири.

Щоб не відчувати себе вдома як у консервній банці, не відчувати постійний дискомфорт і не страждати від духоти, фахівці наполегливо рекомендують приділити належну увагу створенню ефективної системи примусової вентиляції квартири.

Примусова вентиляція квартири

Якщо повітрообмін в приміщенні є недостатнім, то його потрібно "примусити" до того, аби він забезпечував комфорт людям, які в цьому приміщенні знаходяться. Отже, примусову систему називають так тому, що для переміщення повітря використовуються спеціальні пристрої – вентилятори.


Види примусових систем вентиляції: 

 • Примусова витяжна;
 • Примусова припливна і природна витяжна;
 • Примусова припливно-витяжна;
 • Примусова припливно-витяжна з рекуперацією тепла.

Чому варто проектувати вентиляцію до початку ремонтних робіт?

Реалізуючи систему повітрообміну, важливо пам'ятати про створення «бази» перед безпосередньою установкою техніки. Мається на увазі проектування системи, що є запорукою ефективної роботи обладнання у майбутньому. Проектування дозволить вам отримати такі переваги:

 1. Система буде підібрана індивідуально під ваші потреби та бюджет.
 2. При реалізації інженерного рішення буде врахована робота суміжних компаній (будівельників, дизайнера, монтажників і т.д.).
 3. Обладнання буде не просто розміщено в першому ліпшому місці, а буде гармонійно вписано в інтер'єр вашого приміщення.
 4. Передбачається можливість інтеграції вентиляції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження).


Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.Примусова витяжна вентиляція

Примусова система призначена для організації сприятливого мікроклімату і підвищення якісних показників повітря у приміщенні. При встановленні даної системи використовуються різні припливні, витяжні установки, припливні клапани, витяжні вентилятори, щілинні дифузори, втулки, решітки та інші комплектуючі, які завдяки своїм компактним габаритам, непомітно вбудовуються у повітропровід з оцинкованої сталі. Обладнання забезпечує забір відпрацьованого забрудненого повітря з приміщення і приплив свіжого відфільтрованого з вулиці, видалення неприємного запаху, пилу та оптимізує показники вологості.

Детальніше про окремі випадки організації витяжного способу системи можна прочитати в статтях "Вентиляція ванної", "Вентиляція кухні".

Для цього варіанту застосовуються наступні витяжні вентилятори:


MAICO (Германия)
серій ECA IPRO, ER, AWB. Незважаючи на відносно високу ціну, ці пристрої випереджають конкурентів на кілька кроків вперед. Вони виготовлені з міцних високоякісних матеріалів, які пройшли контроль і тестування; можуть беззупинно працювати протягом тривалого періоду; очищають повітря від шкідливих домішок і пилу; але найголовніше – ви назавжди забудете про підвищену вологість, важке задушливе повітря і небезпеку захворювань через бактерії, що містяться у повітрі.


Elicent (Италия) серій ELEGANCE, E-Style PRO

Якщо Ви ламаєте голову над тим, який вентилятор найкраще підійде для Вашої ванної кімнати, то Elicent - прекрасне рішення. Висока продуктивність, відмінна якість, доступна ціна - беззаперечні переваги цих вентиляторів. Вони мають високий ступінь захисту від підвищеної вологості і впливу конденсату, а також - привабливий стильний дизайн, який задовольнить запити навіть найвибагливішого покупця.

Soler&Palau (Испания) серій Silent, Silent Design

Ви ніколи не почуєте, як працюють ці вентилятори, оскільки завдяки сучасним технологіям виробник зміг виготовити їх таким чином, що шумові характеристики наближені до нуля. Ці вентилятори також виробляються в стандартній і дизайнерській серії. Ви можете вибирати різні кольори та модифікації вентилятора (є можливість замовлення його з таймером вимикання і датчиком вологості).
Примусова припливна і природна витяжна вентиляція

Це система, що складається з припливної установки (повітряна заслінка c електроприводом, повітряноий фільтр, повітронагрівач, вентилятор, шумоглушник), повітропроводів і вентиляційних решіток. Чисте повітря подається до спалень, вітальних, а витягується через вентканали в санвузлах, ванній, кухні. Щоб система могла нормально працювати, необхідно встановити у дверях переточні ґрати або ж передбачити безпорожну систему дверей.

Припливна вентиляція призначена для того, щоб в приміщення надходило свіже очищене повітря. Покладатися тільки на природну не раціонально, тому постійна подача повітря в будівлю стане прекрасним способом здійснити повноцінний повітрообмін. Потужні припливні установки, які на сьогоднішній день пропонуються на ринку, здатні обслуговувати як невеликі за розміром, так і великогабаритні приміщення. Отже, Ви отримуєте безпечне для здоров'я повітря, очищене від пилу, шкідливих домішок і неприємного запаху. Застосування припливних установок – це гарантія повноцінного повітрообміну при економічній витраті електроенергії.

Для того, щоб побачити реалізацію цього виду вентиляції у приватному будинку, переходьте до статті "Вентиляція в будинку", "Вентиляція в котеджі"

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Найбільш популярними брендами припливних установок є:

Systemair (Швеция) серий TLP и TA.

Ці установки однаково ефективно можна монтувати як на стіну, так і за фальшстелею, а також встановлювати як в круглих, так і в прямокутних повітропроводах. Вони мають вбудований калорифер і дуже швидко нагрівають повітря у приміщенні. Корпус установок виготовлений з листової сталі і вкритий ізоляційним шумопоглинальним шаром з мінеральної вати, товщиною 50 мм. Вони також обладнані пультом управління для зручності використання. 

Komfovent (Литва) серия Domekt S.

Припливні установки від литовського виробника Комфовент застосовуються для вентиляційних систем квартир, приватних будинків і приміщень з невеликою площею 90 – 180 м².

Пристрої обладнані звукоізоляцією, оскільки застосовуються в житлових і офісних приміщеннях, де є підвищені вимоги до шумових характеристик. Управляти установкою Komfovent Domekt S зручно і просто, за допомогою дистанційного пульта можна регулювати температуру, швидкість обертання вентиляторів й інші параметри, а всі процеси і режими роботи пристрою будуть відображуватися на сенсорному LED-дисплеї. У стандартну комплектацію припливної установки входить вентилятор, калорифер для підігріву повітря та очисні фільтри, які видаляють з повітря пил і мікрочастинки різного характеру.

Також є можливість додатково доповнити агрегат Komfovent Domekt S повітроохолоджувачем.  Устаткування характеризується високими показниками продуктивності і якісною збіркою, завдяки чому ефективно виконує свої функції, створюючи комфортний мікроклімат у будинку.

Наші останні проектиПримусова припливно-витяжна вентиляція квартири

Припливно-витяжна вентиляція покликана збалансувати повітряні потоки, які циркулюють між приміщенням і зовнішнім середовищем. З одного боку, потрібна постійна подача свіжого чистого повітря у кімнату для забезпечення максимального комфорту користувачів. З іншого – забруднене і запилене повітря має бути видалене назовні. Саме з цими двома головними завданнями і справляються припливно-витяжні установки. Але це далеко не всі переваги даного обладнання. Крім усього іншого, приточно-витяжні установки утилізують і використовують енергію повітря, що подається, перетворюючи його в тепло; також вони виконують глибоке очищення повітря, яке буде повністю відфільтроване від пилу, мікроорганізмів, бактерій та ін. Система вентиляції, побудована на використанні припливно-витяжних установок, гарантовано створить необхідні оптимальні умови для перебування мешканців.

Найбільш оптимальним рішенням для забезпечення комфортного повітрообміну в квартирі є останній варіант серед систем вентиляції в квартирі:

Примусова припливно-витяжна система з рекуперацією тепла

Схематичне рішення по вентиляції квартири


Вентиляція деталювання

Схема-креслення припливно-витяжної примусової вентиляції квартири на базі установки з рекуперацією тепла Maico WS 320 KB.

На схемі представлене креслення спроектованої системи вентиляції та кондиціонування в трикімнатній квартирі. Для організації комфортних умов у приміщенні використовували припливно-витяжну установку Maico WS 320 KB. Продуктивність даного обладнання відповідаж показнику максимальної витрати повітря 320 м3/год. Теплообмінник накопичує тепло вихідного повітря, яке викидається на вулицю, і передає його припливному потоку. У кінцевому підсумку, ККД рекуперації тепла у Maico WS 320 КВ становить 96%. Припливно-витяжну установку розмістили на балконі, один з каналів подає в квартиру свіже повітря з вулиці, а інший - призначений для викиду відпрацьованого повітря. Магістраль повітропроводів зашита в пристельовому просторі, в кімнати виходять тільки вентиляційні решітки - для забору повітря «з брудних зон» (санвузли, гардеробна, кухня). У чистих зонах (спальні кімнати) для подачі свіжого повітря використані повітророзподільні щілинні дифузори Look.

ДЛЯ ЦЬОГО ВАРІАНТУ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ НАСТУПНЕ ОБЛАДНАННЯ:

MAICO (Герамнія) серія WS (WS 320 KB і WS 470 KB). Серія припливно-витяжних вентиляційних систем з рекуперацією тепла. Займає провідні позиції на Європейському ринку кліматичної техніки з енергопостачання. Дане обладнання повторно використовує тепло з повітря, що видаляється і нагріває повітря яке надходить з вулиці. Таким чином навантаження систем опалення знижується, що призводить до суттєвої економії енергії та бюджету.

MAICO (Геманов) PUSHPULL. Припливно-витяжна вентиляційна установка з рекуперацією тепла характеризується компактними розмірами і високою продуктивністю. Устаткування можна встановлювати в приміщеннях з обмеженим вільним простором. Основними перевагами установки є: мінімальний рівень шуму, висока якість і ефективність, простий і швидкий монтаж, легке управління і демократична цінова політика.

Systemair (Швеція) SAVE VTC. Вважається оновленою серією установок з рекуперацією тепла. Обладнання оснащене високоефективними EC-двигунами, алюмінієвим теплообмінником-рекуператором, зручною панеллю управління та інтегрованою системою автоматики. Установку рекомендується встановлювати у приміщеннях площею до 600 м2 при споживанні електроенергії не більше 316 Вт на годину.

Організована витяжка на кухні

Для того, щоб запобігти поширенню в квартирі запахів з кухні, крім витяжного накриття над робочою поверхнею, додатково встановлено канальний вентилятор. Ми обрали пристрій для каналів круглого перетину Soler&Palau TD Silent 350/125. Вибір саме цього агрегату обумовлений, перш за все, високою ефективністю роботи та безшумністю. Для забору повітря на кухні, як можна ближче до робочої зони, встановлені решітки.

Для того, аби уникнути забруднення повітропроводів і самого вентилятора, додатково були встановлені жироуловлювачі. Викид повітря з кухні здійснюється в окремий воздуховод. В кухонному парасолі так само використовується потужний вентилятор для ефективного видалення повітря.

Витяжка повітря з ванних кімнат і санвузлів

При проектуванні припливно-витяжної вентиляції в квартирі необхідно забезпечити якісну витяжку повітря з ванних кімнат і санвузлів. Там використовуються відцентрові вентилятори побутового призначення Maico ER. Відмінною особливістю витяжних пристроїв Maico ER є практично безшумна робота і високий тиск, що дозволяє здійснювати викид повітря навіть у канали значної довжини. У ванній кімнаті ми використали моделі з датчиком вологості (Maico ER 60 H), які автоматично активуються, коли кількість вологи у повітрі буде перевищувати заданий користувачем рівень. У санвузлі застосовується вентилятор з таймером затримки (Maico ER 60 VZ) , який включається через певний час після того, як людина зайшла в приміщення.
Ще одним варіантом побутових витяжних пристроїв для ванних і санвузлів є Elicent Elegance, які поєднують в собі необхідні параметри для ефективної роботи: низький рівень шуму, високу продуктивність і привабливий зовнішній вигляд, який поєднується з будь-яким інтер'єром приміщення. Обладнання випускається в трьох типорозмірах (Elichent Elegance 100, Elichent Elegance 120, Elicent Elegance 150) з різними модифікаціями.

Якщо вас цікавить монтаж цих вентиляторів або будь-якого іншого вентиляційного устаткування - дивіться розцінки у статті "Монтаж систем вентиляції".

Можуть використовуватися і вентилятори MAICO ECA ipro, які ефективно справляються з викидом відпрацьованого повітря, видаленням неприємних запахів і оптимізацією показників вологості. Корпус пристрою виготовлений з міцного і якісного пластику, а сам вентилятор має надійний захист від перегріву та конденсату.
Для кімнат з особливим інтер'єром використовуються витяжні вентилятори Soler & Palau Silent Design, які вирізняються різноманітністю дизайнів і кольорової гами. Обладнання характеризується високою ефективністю і якістю, що є гарантією довгострокової роботи пристрою.

Для видалення повітря з гардеробних використовуються вентилятори з інтелектуальним керуванням (Maico ER 60 I), які автоматично включаються і викидають повітря регулярно через певний проміжок часу.Приклади реалізації систем вентиляції у квартирі дивіться у відео Альтер Ейр:

Припливно-витяжна вентиляція у 3-х кімнатній квартирі

Реалізація систем вентиляції та кондиціонування у дворівневій квартирі

Висновки

Вентиляція квартири  складний, але необхідний елемент комфорту. На вибір у вас є два варіанти  організувати самостійно і без додаткових пристосувань природний спосіб вентиляції у квартирі або ж, проконсультувавшись з фахівцями, підібрати найбільш оптимальне обладнання. У даному випадку ви можете бути впевнені, що якісна організація системи  запорука затишку та свіжого повітря у квартирі. І це далеко не завжди коштує величезних коштів. За прийнятну ціну ви зможете придбати якісне обладнання і назавжди забудете про задуху та постійні малоефективні провітрювання приміщень, а компанія Альтер Ейр спроектує систему вентиляції таким чином, щоб вона працювала максимально ефективно.

Відгуки

Хочу установить вентиляцию для квартиры 93 м2. Просмотрел видео ваших специалистов по выбору системы и условиях их реализации, но возникает вопрос, ответ на который, надеюсь, сдвинет меня с мертвой точки и приступим к работе. Возможно ли смонтировать воздуховоды в помещениях зала, спален и гостиной комнаты с опуском потолка 15 см. (от плиты перекрытия до чистового потолка)?

Здравствуйте, Александр. Из практики, минимальный опуск чистового потолка получается 160 мм - 100 мм высота воздуховода + (5мм + 5мм) изоляция воздуховода и 50 мм конструкция гипсокартона с профилем. Это если не учитывать неровности чернового потолка. Существуют системы круглых и плоскоовальных воздуховодов, которые имеют высоту от 50 до 75 мм. Но такие системы дороже от обычных оцинкованных, у них более долгий срок изготовления и поставки. В любом случае, лучше сначала взглянуть на планировки вашей квартиры, продумать схему воздухораспределения и наложить ее на дизайнерские решения - тогда будет более понятно где и какие опуски потолка получатся.

есть разница между организацией вентиляции в квартире и доме? в теории понимаю,что есть. но хотелось бы статью с примерами. или посоветуйте какиe материалы почитать. Спасибо!

Здраствуйте, Егор! Конечно, вентиляция дома и вентиляция квартиры существенно отличаются. Подробнее о вентиляции дома вы можете почитать в статье https://alterair.ua/solutions/ventilyatsiya-v-dome/ или обратитесь к нашим специалистам по тел. (044)223-7-233 и мы с радостью вас проконсультируем!

Очень интересно, но схему там где системы с рекуперацией тепла плохо видно, не разглядеть (

Константин, благодарим за оставленный отзыв. Спасибо за замечание, в ближайшее время постараемся исправить.

Ищу кондиционер для гостинной в квартире. Бюджет гдето 25 тысяч. Можем чтото подобрать?

Виктор, добрый вечер. Да, конечно. Позвоните нам по номеру (044) 223-7-223 или оставьте заявку на сайте и мы вам перезвоним и поможем вам!

1) Для экономии высоты потолка хочу использовать плоские ПВХ короба, какие +/- по сравнению с металическими? 2) На рынке Украины широко представлена техника (приточно-вытяжных установок с рекуператором) Дайкин, Митсубиши и КуперХантер, они существенно дешевле тех что у вас на сайте, какие значимые преимущества рекомендуемых вами брендов?

Добрый день, Вячеслав! 1) Мы не используем ПВХ-воздуховоды в связи с неуверенностью в гигиенических характеристиках этих конструкций, особенно на притоке воздуха, ведь этим будет дышать Заказчик. 2) Что касается приточно-вытяжных установок с рекуперацией тепла Daikin и других брендов, это оборудование не полноценное для работы, нет необходимой автоматики для правильной настройки и регулировки, что нужно подбирать и доустанавливать за отдельную цену. Также не дает возможности Заказчику самостоятельно регулировать работу установки. Качество сборки неудовлетворительное, в наличии только вентиляторы, рекуператор, фильтры, и плата для подключений. Это оборудование не является энергосберегающим, так как кпд рекуператора на практике значительно ниже заявленных и тем более ниже, чем в европейских лидеров Maico и Systemair. С уважением, команда Альтер Эйр

Естественной вентиляции вполне достаточно, если соблюдаются простые правила для её функционирования. Здесь же написано, что такой вид вентиляции практически не пригоден для современных квартир. Это не правда. Понятно, что текст должен продвигать услуги, но откровенно обманывать тоже не стоит.

Алексей, добрый день! В данном материале мы раскрыли все существующие виды вентиляции в квартире с их преимуществами и недостатками. Нарочно скрывать или, наоборот, высветлять заведомо ложные данные, у нас задачи не стояло. Современный человек в условиях мегаполиса в первую очередь уделяет большое внимание своему здоровью и здоровью своей семьи. Да, Вы правы. Можно обойтись и естественной вентиляцией при всех равных, но качество воздуха в квартире от этого значительно страдает. Здесь же в статье расписаны различные варианты оборудования на любой бюджет. Читатель определяет для себя сам – что выбрать, как скомбинировать или же совсем отказаться. Основное, что важно понять – системы вентиляции обеспечивают здоровый микроклимат в квартире, насыщенный кислородом: без сквозняков, без шума и без пыли.

Доброго время суток. Хотел бы приехать к вам в гости чтобсудить вентиляцию в квартире. Я так понимаю что вы поменяли адрес !?

Добрый день, Сергей! Конечно Вы можете приехать в наш новый офис по адресу ул. М. Максимовича, 3Д, оф.474. Здесь Вы сможете не только обсудить систему вентиляции, но и посмотреть на нее в действии.

Добрый день! Спасибо большое за статью. Наконец-то смогла доказать мужу, что лучше поставить приточно-вытяжную вентиляцию вместо приточной.

Добрый день, Ксения! Спасибо за отзыв. Мы рады, что были Вам полезны.

Чи сумісні між собою системи примусової припливно-витяжної вентиляції та кондиціонування повітря? Тобто щоб і влітку температура повітря та рівень вологості були комфортними, .

Добрий день, Сергію! Так, можливо поєднувати систему вентиляції та кондиціонування. Якщо ви спроектуєте централізовану примусову припливно-витяжну вентиляцію та канальне кондиціонування, то можливо організувати одну точку подачі для свіжого та холодного повітря. За більш детальною інформацією ви можете звернутись до наших спеціалістів за номером (044)223-7-223

Добрий день! До якого типу вентиляції можна віднести пристрої -- Брізер Tion 3S? Чи можуть вони замінити примусові припливно-витяжні сисіеми з рекуперацією тепла?

Добрий день, Сергію! Брізер Tion 3S – це пристрій припливної вентиляції. Він не здійснює видалення повітря з приміщення, тому ним не можна замінити припливно-витяжну систему з рекуперацією тепла. Наша компанія не використовує дане обладнання для реалізації систем вентиляції. Натомість встановлює припливно-витяжні установки Maico PushPull, які монтуються в стіну. Ви можете їх проглянути за посиланням: https://alterair.ua/ustanovki-s-rekuperaciej-tepla/maico-pushpull-line/?vendor=maico&line=PushPull

Читая вашу статью о вентиляции в квартире понял очень много, но ! Насколько правильно я понял, что забор воздуха вы делаете с системы вентиляции через ванные ? А так можно ? Не будет запах в приточном воздухе ? :)

Добрый день, Сергей! Забор воздуха для подачи в комнаты осуществляется с улицы. Поток воздуха проходит через теплообменник, где он забирает тепло от удаляемого воздуха. Два потока в рекуператоре не перемешиваются благодаря пластинчатой структуре, поэтому весь запах с отработанным воздухом выводится наружу.