Вентиляція у квартирі: витяжна, припливна та припливно-витяжна

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Повний комплекс інженерних систем від Альтер Ейр

Зміст:

 1. Примусовий спосіб повітрообміну квартири. Види примусових систем
 2. Примусова припливно-витяжна вентиляція квартири
 3. Примусова витяжна вентиляція
 4. Примусова припливна і природна витяжна вентиляція
 5. Витяжка на кухні
 6. Витяжка повітря з ванних кімнат та санвузлів
 7. Природна вентиляція в квартирі
 8. Відеоматеріали
 9. Підсумки
 10. ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА ПРОЄКТУВАННЯ ВЕНТИЛЯЦІЇ


Для створення комфортних умов проживання у міській квартирі необхідно подбати не тільки про хороший ремонт, але й про інженерні комунікації, такі як водо- і електропостачання, опалення, кондиціонування та вентиляцію.

З огляду на сучасні тенденції в будівництві (теплоізоляція, збільшення герметичності віконних і дверних прорізів), система повітрообміну в квартирі стає життєво необхідною.

Дана стаття відповість на всі запитання про систему вентиляції в квартирі (припливну, витяжну та припливно-витяжну), докладно опише природний та примусовий способи, підкаже, як зробити вентиляцію у квартирі та підібрати оптимальне устаткування для інженерної системи.МАЄТЕ БАЖАННЯ ПОДИВИТИСЬ, ЯК ВИГЛЯДАЄ РЕАЛІЗОВАНА СИСТЕМА ВЕНТИЛЯЦІЇ?
ЗАПРОШУЄМО НА БЕЗКОШТОВНУ ДЕМОНСТРАЦІЮ В ОФІС!

Примусова вентиляція квартири

Якщо повітрообмін в приміщенні є недостатнім, то його потрібно "примусити" до того, аби він забезпечував комфорт людям, які в цьому приміщенні знаходяться. Отже, примусову систему називають так тому, що для переміщення повітря використовуються спеціальні пристрої – вентилятори, вентиляційні установки і клапани.

Види примусових систем вентиляції: 

 • Примусова витяжна;
 • Примусова припливна і природна витяжна;
 • Примусова припливно-витяжна;
 • Примусова припливно-витяжна з рекуперацією тепла.


Примусова припливно-витяжна вентиляція квартири з рекуперацією тепла

Припливно-витяжна вентиляція покликана збалансувати повітряні потоки, які циркулюють між приміщенням і зовнішнім середовищем.

 • Для комфортного і здорового мікроклімату потрібно подавати свіже повітря в зони, де жителі проводять найбільше часу.
 • Вуглекислий газ, неприємні запахи, волога повинні видалятися назовні.
Для вирішення цих двох завдань і призначені вентиляційні припливно-витяжні установки. Однак, цим їх функціонал не обмежується, вони ще:
 • повторно використовую тепло, яке є в приміщенні, завдяки рекуператору;
 • очищають повітря у двох напрямках, щоб позбавитись від пилу, мікроорганізмів і пилку, а також захистити рекуператор від попадання частинок ззовні.
Загальнообмінна система вентиляції на базі припливно-витяжних установок здатна забезпечити повноцінний повітрообмін і вирішити проблеми мікроклімату в квартирі.

Централізована припливно-витяжна вентиляція вимагає проведення розрахунків і створення проєкту, за яким вона буде здійснюватися.
Є 2 підходи у проєктуванні даної системи: розрахунок за кількістю проживаючих людей і за показниками якості повітря (рівнем CO2).

Вентиляція Альтер Ейр 1. СТВОРЕННЯ ПРОЄКТУ НА ОСНОВІ РОЗРАХУНКУ НА КОЖНОГО З МЕШКАНЦІВ. Даний принцип передбачає підбір необхідного обладнання та проєктування системи на підставі кількості людей, які постійно проживають в квартирі.
Пропонуємо розібратися з даним підходом на конкретному прикладі. За основу беремо трикімнатну квартиру, де передбачається дві спальні і вітальня. Мешканці - двоє дорослих і двоє дітей. На основі цих даних спецілісти роблять розрахунок:

На одну людину, згідно з нормами ДБН при рівні підвищеного комфорту, має припадати 36 м3/год повітря. Далі необхідно прорахувати кількість повітря, що подається по кімнатах. Логіка проста: у кожній зі спалень постійно знаходяться 2 людини = 72 м3/год, а у вітальні одночасно можуть знаходитись 4 особи = 144 м3/год.

Обмін повітря у квартирі повинен бути збалансований, тому кількість повітря, що видаляється дорівнює кількості повітря, що подається.

За результатами проведеного розрахунку підбирається типорозмір припливно-витяжної установки - основи системи вентиляції. У даному випадку загальна кількість необхідного повітря на квартиру становить 288 м3/год і рекомендовані моделі вентустановок - Maico WS 320 KBET і Jablotron Futura L. Їх продуктивність здатна забезпечити необхідну кількість повітря на квартиру і залишає запас на випадок приходу гостей, тоді установка зможе подавати більше свіжого повітря для підтримки комфорту. Повітря у такому обсязі подається в квартиру на постійній основі.


На зображенні нижче представлене креслення спроєктованої системи вентиляції та кондиціонування у трикімнатній квартирі. Для організації комфортних умов у приміщенні використовували припливно-витяжну установку Maico WS 320 KB. Продуктивність даного обладнання відповідає показнику максимальної витрати повітря 320 м3/год. Теплообмінник накопичує тепло вихідного повітря, яке викидається на вулицю, і передає його припливному потоку. У кінцевому підсумку, ККД рекуперації тепла у Maico WS 320 КВ становить 96%. Припливно-витяжну установку розмістили на балконі, один з каналів подає в квартиру свіже повітря з вулиці, а інший - призначений для викиду відпрацьованого повітря. Магістраль повітропроводів зашита у стельовому просторі, помітними залишаються лише вентиляційні решітки - для забору повітря «з брудних зон» (санвузли, гардеробна, кухня). У чистих зонах (спальні кімнати) для подачі свіжого повітря використані повітророзподільні щілинні дифузори Look.

Схематичне рішення по вентиляції квартири

Схема-креслення припливно-витяжної примусової вентиляції квартири на базі установки з рекуперацією тепла Maico WS 320 KB.
 1. ПРОЄКТУВАННЯ НА ПІДСТАВІ ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ (РІВНЯ CO2). Цей спосіб набирає все більшої популярності, так як пропонує енергоекономічний підхід до використання техніки. Його основою є контроль рівня CO2 і підтримки його на комфортному рівні (близько 600 ppm), для цього в кожній житловій кімнаті розміщується датчик CO2, а в вентиляцію встановлюються VAV-клапани.

Для даного підходу використовується вентиляційне обладнання фірми Jablotron. VAV-система призначена для зонального контролю подачі повітря. За допомогою датчиків вентустановка зчитує показники якості повітря по кімнатах. Якщо в якійсь із кімнат спостерігається зростання рівня CO2 - обладнання реагує на цю тенденцію і перенаправляє за допомогою VAV-системи потік повітря в дану зону, обмежуючи активну подачу в інші зони. Коли тенденція перестає рости, розподіл повітря знову повертається до рівномірного. При цьому, весь цей час припливно-витяжна установка Jablotron Futura працює на мінімальних обертах, дозволяючи економно використовувати обладнання. У разі, якщо зростання рівня CO2 спостерігається в декількох зонах - тоді установка додасть швидкості, щоб нормалізувати якість повітря в кожній з них.

Такий спосіб вентиляції квартири дозволяє оптимізувати роботу установки і підтримувати високу якість повітря. При коректному проєктуванні та налаштуванні системи - мешканці отримають відмінний повітрообмін, тиху систему і повну інфографіку щодо стану мікроклімату в приміщенні.ДЛЯ ЦЬОГО ВАРІАНТУ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ НАСТУПНЕ ОБЛАДНАННЯ:

MAICO (Німеччина) серія WS (WS 320 KB і WS 470 KB). Серія припливно-витяжних вентиляційних установок з рекуперацією тепла - повторно використовує тепло з повітря, що видаляється і нагріває повітря, яке надходить з вулиці. Навантаження систем опалення знижується, що призводить до економії енергії та бюджету.

MAICO (Німеччина) PUSHPULL. Припливно-витяжна вентиляційна установка з рекуперацією тепла з компактними розмірами і високою продуктивністю. Основними перевагами установки є: мінімальний рівень шуму, простий і швидкий монтаж, легке управління і демократична цінова політика.

JABLOTRON (Чехія) FUTURA. Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла і вологи. Дане чеське обладнання оснащене ентальпійним рекуператором нового покоління - не вимагає переднагріву, перенаправляючи потоки повітря. Автоматика дозволяє автоматизовано регулювати подачу повітря, підключатися до розумного будинку, налаштувати сценарії роботи і отримувати обширні дані про станн мікроклімату в квартирі. 

SYSTEMAIR (Швеція) VTC. Припливно-витяжна установка від шведського виробника з функцією рекуперації тепла. Для цього вона споживає енергію повітря, що виходить і передає отримане тепло повітрю, що надходить. Установка має високу економічність енергоспоживання і знімає навантаження з системи опалення. Детальніше про функціонал, продуктивість і можливості цих вентиляційних установок - читайте в нашому докладному огляді-порівнянні. Графіки, порівняльна таблиця і скріншоти додаються.

Чому варто проєктувати вентиляцію до початку ремонтних робіт?

Реалізуючи систему повітрообміну, важливо пам'ятати про створення «бази» перед безпосередньою установкою техніки. Мається на увазі проектування системи, що є запорукою ефективної роботи обладнання у майбутньому. Проєктування дозволить вам отримати наступні переваги:

 1. Система буде підібрана індивідуально під ваші потреби та бюджет.
 2. При реалізації інженерного рішення буде врахована робота суміжних компаній (будівельників, дизайнера, монтажників і т.д.).
 3. Обладнання буде не просто розміщено у першому ліпшому місці, а буде гармонійно вписано в інтер'єр вашого приміщення.
 4. Передбачається можливість інтеграції вентиляції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження).


ДИВІТЬСЯ НА ВІДЕО, 
ЯК ВИГЛЯДАЄ СИСТЕМА ВЕНТИЛЯЦІЇ В ГОТОВОМУ ІНТЕР'ЄРІ

Примусова витяжна вентиляція для квартири

Примусова система призначена для організації сприятливого мікроклімату і підвищення якісних показників повітря у приміщенні. При встановленні даної системи використовуються різні припливні, витяжні установки, припливні клапани, витяжні вентилятори, щілинні дифузори, втулки, решітки та інші комплектуючі, які завдяки своїм компактним габаритам, непомітно вбудовуються у повітропровід з оцинкованої сталі. Обладнання забезпечує забір відпрацьованого забрудненого повітря з приміщення і приплив свіжого відфільтрованого з вулиці, видалення неприємного запаху, пилу та оптимізує показники вологості.

Детальніше про окремі випадки організації витяжного способу системи можна прочитати в статтях "Вентиляція ванної", "Вентиляція кухні".

Схема вентиляції у звичайній квартирі

Примусова припливна і природна витяжна вентиляція для квартири

Це вентиляція для квартири, що складається з припливної установки (повітряна заслінка c електроприводом, повітряний фільтр, повітронагрівач, вентилятор, шумоглушник), повітропроводів і вентиляційних решіток. Чисте повітря подається до спалень, вітальних, а витягується через вентканали в санвузлах, ванній, кухні. Аби система могла нормально працювати, необхідно встановити у дверях переточні ґратки або ж передбачити безпорожну систему дверей.

Припливна вентиляція призначена для того, щоб в приміщення надходило свіже очищене повітря. Покладатися тільки на природну - не раціонально, тому постійна подача повітря в будівлю стане прекрасним способом здійснити повноцінний повітрообмін. Потужні припливні установки, які на сьогоднішній день пропонуються на ринку, здатні обслуговувати як невеликі за розміром, так і великогабаритні приміщення. Отже, ви отримуєте безпечне для здоров'я повітря, очищене від пилу, шкідливих домішок і неприємного запаху. Застосування припливних установок – це гарантія повноцінного повітрообміну при економічній витраті електроенергії.

Для того, щоб побачити реалізацію цього виду вентиляції у приватному будинку, переходьте до статті "Вентиляція в будинку", "Вентиляція в котеджі"


Найбільш популярними брендами припливних установок є:

 • Systemair (Швеция) серій TLP и TA.

Ці установки однаково ефективно можна монтувати як на стіну, так і за фальшстелею, а також встановлювати в круглих і прямокутних повітропроводах. Вони мають вбудований калорифер і дуже швидко нагрівають повітря у приміщенні. Корпус установок виготовлений з листової сталі і вкритий ізоляційним шумопоглинальним шаром з мінеральної вати, товщиною 50 мм. Вони також обладнані пультом управління для зручності використання. 

 • Komfovent (Литва) серія Domekt S.

Припливні установки від литовського виробника Комфовент застосовуються для вентиляційних систем квартир, приватних будинків і приміщень з невеликою площею 90 – 180 м².

Пристрої обладнані звукоізоляцією, оскільки застосовуються в житлових і офісних приміщеннях, де є підвищені вимоги до шумових характеристик. Управляти установкою Komfovent Domekt S зручно і просто, за допомогою дистанційного пульта можна регулювати температуру, швидкість обертання вентиляторів й інші параметри, а всі процеси і режими роботи пристрою будуть відображуватися на сенсорному LED-дисплеї. У стандартну комплектацію припливної установки входить вентилятор, калорифер для підігріву повітря та очисні фільтри, які видаляють з повітря пил і різні мікрочастинки.

Також є можливість додатково доповнити агрегат Komfovent Domekt S повітроохолоджувачем.  Устаткування характеризується високими показниками продуктивності і якісною збіркою, завдяки чому ефективно виконує свої функції, створюючи комфортний мікроклімат у будинку. Вентиляція для квартири централізованого типу завжди будується на використанні ПВУ. Радимо максимально відповідально поставитись до підбору даного обладнання.

Наші останні проекти

Організована витяжка на кухні

Для того, щоб запобігти поширенню в квартирі запахів з кухні, крім витяжного накриття над робочою поверхнею, додатково рекомендують встановлювати канальний вентилятор. Для каналів круглого перетину часто обирають Soler&Palau TD Silent 350/125. Вибір саме цього агрегату обумовлений, перш за все, високою ефективністю роботи та безшумністю. Для забору повітря на кухні, як можна ближче до робочої зони, встановлюються решітки.

Для того, аби уникнути забруднення повітропроводів і самого вентилятора, додатково рекомендують встановлювати жироуловлювачі. Викид повітря з кухні здійснюється в окремий воздуховод. В кухонному парасолі так само використовується потужний вентилятор для ефективного видалення повітря.ЗАЛИШИЛИСЬ ПИТАННЯ?
ТИСНІТЬ НА КНОПКУ Й ІНЖЕНЕРИ ЗОРІЄНТУЮТЬ, ЯКЕ РІШЕННЯ БУДЕ ОПТИМАЛЬНИМ 
ДЛЯ ВАШОГО ОБ'ЄКТА Й БЮДЖЕТУ 

Витяжка повітря з ванних кімнат і санвузлів

Кліматичний салон Альтер Ейр відібрав лише перевірені вентилятори для ванної - якісні, ефективні й стильні!
При проектуванні припливно-витяжної вентиляції в квартирі необхідно забезпечити якісну витяжку повітря з ванних кімнат і санвузлів. Там рекомендується використовувати відцентрові вентилятори побутового призначення Maico ER. Відмінною особливістю витяжних пристроїв Maico ER є практично безшумна робота і високий тиск, що дозволяє здійснювати викид повітря навіть у канали значної довжини. На об'єктах, у ванних кімнаті ми використовуєм моделі з датчиком вологості (Maico ER 60 H), які автоматично активуються, коли кількість вологи у повітрі буде перевищувати заданий користувачем рівень. У санвузлі також застосовується вентилятор з таймером затримки (Maico ER 60 VZ) , який включається через певний час після того, як людина зайшла в приміщення.
Ще одним варіантом побутових витяжних пристроїв для ванних і санвузлів є Elicent Elegance, які поєднують в собі необхідні параметри для ефективної роботи: низький рівень шуму, високу продуктивність і привабливий зовнішній вигляд, який поєднується з будь-яким інтер'єром приміщення. Обладнання випускається в трьох типорозмірах (Elichent Elegance 100, Elichent Elegance 120, Elicent Elegance 150) з різними модифікаціями.

Вентиляція квартири – ціна на послуги з монтажу вказана в статті "Монтаж систем вентиляції".

Можуть використовуватися і вентилятори MAICO ECA ipro, які ефективно справляються з викидом відпрацьованого повітря, видаленням неприємних запахів і оптимізацією показників вологості. Корпус пристрою виготовлений з міцного і якісного пластику, а сам вентилятор має надійний захист від перегріву та конденсату.
Для кімнат з особливим інтер'єром використовуються витяжні вентилятори Soler&Palau Silent Design, які вирізняються різноманітністю дизайнів і кольорової гами. Обладнання характеризується високою ефективністю і якістю, що є гарантією довгострокової роботи пристрою.
З метою забезпечення ефективної витяжки повітря також використовуються канальні вентилятори. Серед їх переваг варто виділити продуктивність і прихований монтаж.

Для видалення повітря з гардеробних використовуються вентилятори з інтелектуальним керуванням (Maico ER 60 I), які автоматично включаються і викидають повітря регулярно через певний проміжок часу.Природна вентиляція у квартирі

Даний спосіб повітрообміну у житлових приміщеннях - економний та простий, проте неефективний. Природний спосіб прийнято ділити на неорганізований та організований.

Неорганізована природна система у квартирі здійснюється завдяки відкриттю кватирок, вікон і дверей, або ж через нещільність будівельних конструкцій. Фактично - це протяг, який на практиці принесе більше шкоди, аніж користі.

Організований природний спосіб вентиляції у квартирі - це вентиляційні канали в будівельних конструкціях будинку, решітки від каналів присутні в санвузлах, ванних і кухні.

Принцип дії базується на перепаді тиску між оголовком вентканалу і вентрешітки у приміщенні. Перепад тиску – величина непостійна і залежить від багатьох факторів, таких як температура зовнішнього і внутрішнього повітря, атмосферний тиск, сила і напрям вітру. З огляду на це, природну вентиляцію можна назвати лише малоефективним заходом, її не можна рекомендувати як достатню для сучасної квартири.

Щоб не відчувати себе вдома як у консервній банці, не відчувати постійний дискомфорт і не страждати від духоти, фахівці наполегливо рекомендують приділити належну увагу створенню ефективної системи примусової вентиляції квартири. Вентиляція в квартирі Київ та інші великі міста просто не може бути природною, адже кількість шуму, бруду, алергенів вже давно перевищили всі показники норми. 


Відеоматеріали

Припливно-витяжна вентиляція у 3-х кімнатній квартирі


Демонстрація роботи лінійних дифузорів в офісі Альтер Ейр

БІЛЬШЕ ВІДЕО НА НАШОМУ YouTube КАНАЛІ: www.youtube.com/alterairkiev


Висновки

Вентиляція в квартирах необхідна не менше, ніж у приватних будинках. Вона має аналогічні принципи, лише варто враховувати особливості приміщень у кожному окремому випадку. 
Вентиляція квартири взимку та влітку  складний, але необхідний елемент комфорту. На вибір у вас є два варіанти  організувати самостійно і без додаткових пристосувань природний спосіб вентиляції у квартирі або ж, проконсультувавшись з фахівцями, підібрати найбільш оптимальне обладнання. У даному випадку ви можете бути впевнені, що якісна організація системи  запорука затишку та свіжого повітря у квартирі. І це далеко не завжди коштує величезних коштів. За прийнятну ціну ви зможете придбати якісне обладнання і назавжди забудете про задуху та постійні малоефективні провітрювання приміщень, а в компанії Альтер Ейр розроблять проєкт вентиляції квартири таким чином, аби вона працювала максимально ефективно. Припливно витяжна вентиляція Київ та інші міста - на рахунку у Альтер Ейр об'єкти по всій Україні та Європі.


Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ТА ПРОЄКТУВАННЯ
СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ ЗА ВАШИМ ОБ'ЄКТОМ

Ціна вентиляції в квартирі розраховується індивідуально для кожного об'єкта. На формування кошторису впливає велика кількість чинників: обладнання, обв'язування, принцип організації системи тощо. Детальніше про вартість дізнавайтеся за телефоном 0-800-33-08-28
Вентиляція в квартирі працює за принципом збалансованої подачі свіжого повітря в жилі або "чисті" зони і видалення відпрацьованого повітря, вологи і запахів з "брудних" зон. Обсяг повітря, що подається і видаляється є рівним. Такий підхід забезпечує повноцінний повітрообмін у квартирі.
Вентиляція квартири може бути:
1. Централізована - потребує монтаж вентустановки і прокладання мережі повітропроводів по всій квартирі.
2. Децентралізована - розміщення декількох компактних стінових вентустановок, які працюють попарно - одна на подачу, а друга - на видалення повітря, періодично вони обмінюються функціями.
Детальніше про дані та інші види вентиляції квартири читайте у нашій статті.
Однозначно ТАК. Це дозволить забезпечити повноцінний повітрообмін в квартирі - подачу свіжого повітря і видалення відпрацьованого повітря, вологи і запахів.
Вентиляція - це запорука гарного самопочуття і здоров'я мешканців, так як вона відповідає за повітрообмін в квартирі. А це означає, що в приміщенні завжди є достатня кількість свіжого повітря, а всі запахи, волога і відпрацьований запах - вчасно і у повному обсязі видаляються.
Відкриттям вікон зараз вже не обійтися. Необхідно задуматися про реалізацію повноцінної системи вентиляції в квартирі. Це можна зробити централізовано і децентралізовано. Обидва способи здатні забезпечити повітрообмін в приміщенні. Головне - грамотний розрахунок і проєктування.
Детальніше про види і варіанти здійснення вентиляції читайте у нашій статті.
Вентиляція повинна працювати за принципом зонування: свіже повітря подається в "чисті" зони - житлові кімнати (спальні, дитячі, вітальні), а відпрацьоване повітря витягується з "брудних" зон (ванних, гардеробів, санвузлів).
Необхідний обсяг повітря може розраховуватися за різними принципами, докладніше про них дивіться у статті Альтер Ейр.
Вентиляцію квартири можна здійснити централізовано - на базі припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла і вологи, а також децентралізовано - на компактних стінових вентустановки. Обидва способи мають право на життя і вибирати необхідно, грунтуючись на стадії ремонту/будівництва, бюджету і переваг. Детальніше про дані підходи до організації вентиляції в квартирі читайте у нашій статті.

Відгуки

Хочу установить вентиляцию для квартиры 93 м2. Просмотрел видео ваших специалистов по выбору системы и условиях их реализации, но возникает вопрос, ответ на который, надеюсь, сдвинет меня с мертвой точки и приступим к работе. Возможно ли смонтировать воздуховоды в помещениях зала, спален и гостиной комнаты с опуском потолка 15 см. (от плиты перекрытия до чистового потолка)?

Здравствуйте, Александр. Из практики, минимальный опуск чистового потолка получается 160 мм - 100 мм высота воздуховода + (5мм + 5мм) изоляция воздуховода и 50 мм конструкция гипсокартона с профилем. Это если не учитывать неровности чернового потолка. Существуют системы круглых и плоскоовальных воздуховодов, которые имеют высоту от 50 до 75 мм. Но такие системы дороже от обычных оцинкованных, у них более долгий срок изготовления и поставки. В любом случае, лучше сначала взглянуть на планировки вашей квартиры, продумать схему воздухораспределения и наложить ее на дизайнерские решения - тогда будет более понятно где и какие опуски потолка получатся.

есть разница между организацией вентиляции в квартире и доме? в теории понимаю,что есть. но хотелось бы статью с примерами. или посоветуйте какиe материалы почитать. Спасибо!

Здраствуйте, Егор! Конечно, вентиляция дома и вентиляция квартиры существенно отличаются. Подробнее о вентиляции дома вы можете почитать в статье https://alterair.ua/solutions/ventilyatsiya-v-dome/ или обратитесь к нашим специалистам по тел. (044)223-7-233 и мы с радостью вас проконсультируем!

Очень интересно, но схему там где системы с рекуперацией тепла плохо видно, не разглядеть (

Константин, благодарим за оставленный отзыв. Спасибо за замечание, в ближайшее время постараемся исправить.

Ищу кондиционер для гостинной в квартире. Бюджет гдето 25 тысяч. Можем чтото подобрать?

Виктор, добрый вечер. Да, конечно. Позвоните нам по номеру (044) 223-7-223 или оставьте заявку на сайте и мы вам перезвоним и поможем вам!

1) Для экономии высоты потолка хочу использовать плоские ПВХ короба, какие +/- по сравнению с металическими? 2) На рынке Украины широко представлена техника (приточно-вытяжных установок с рекуператором) Дайкин, Митсубиши и КуперХантер, они существенно дешевле тех что у вас на сайте, какие значимые преимущества рекомендуемых вами брендов?

Добрый день, Вячеслав! 1) Мы не используем ПВХ-воздуховоды в связи с неуверенностью в гигиенических характеристиках этих конструкций, особенно на притоке воздуха, ведь этим будет дышать Заказчик. 2) Что касается приточно-вытяжных установок с рекуперацией тепла Daikin и других брендов, это оборудование не полноценное для работы, нет необходимой автоматики для правильной настройки и регулировки, что нужно подбирать и доустанавливать за отдельную цену. Также не дает возможности Заказчику самостоятельно регулировать работу установки. Качество сборки неудовлетворительное, в наличии только вентиляторы, рекуператор, фильтры, и плата для подключений. Это оборудование не является энергосберегающим, так как кпд рекуператора на практике значительно ниже заявленных и тем более ниже, чем в европейских лидеров Maico и Systemair. С уважением, команда Альтер Эйр

Естественной вентиляции вполне достаточно, если соблюдаются простые правила для её функционирования. Здесь же написано, что такой вид вентиляции практически не пригоден для современных квартир. Это не правда. Понятно, что текст должен продвигать услуги, но откровенно обманывать тоже не стоит.

Алексей, добрый день! В данном материале мы раскрыли все существующие виды вентиляции в квартире с их преимуществами и недостатками. Нарочно скрывать или, наоборот, высветлять заведомо ложные данные, у нас задачи не стояло. Современный человек в условиях мегаполиса в первую очередь уделяет большое внимание своему здоровью и здоровью своей семьи. Да, Вы правы. Можно обойтись и естественной вентиляцией при всех равных, но качество воздуха в квартире от этого значительно страдает. Здесь же в статье расписаны различные варианты оборудования на любой бюджет. Читатель определяет для себя сам – что выбрать, как скомбинировать или же совсем отказаться. Основное, что важно понять – системы вентиляции обеспечивают здоровый микроклимат в квартире, насыщенный кислородом: без сквозняков, без шума и без пыли.

Доброго время суток. Хотел бы приехать к вам в гости чтобсудить вентиляцию в квартире. Я так понимаю что вы поменяли адрес !?

Добрый день, Сергей! Конечно Вы можете приехать в наш новый офис по адресу ул. М. Максимовича, 3Д, оф.474. Здесь Вы сможете не только обсудить систему вентиляции, но и посмотреть на нее в действии.

Добрый день! Спасибо большое за статью. Наконец-то смогла доказать мужу, что лучше поставить приточно-вытяжную вентиляцию вместо приточной.

Добрый день, Ксения! Спасибо за отзыв. Мы рады, что были Вам полезны.

Чи сумісні між собою системи примусової припливно-витяжної вентиляції та кондиціонування повітря? Тобто щоб і влітку температура повітря та рівень вологості були комфортними, .

Добрий день, Сергію! Так, можливо поєднувати систему вентиляції та кондиціонування. Якщо ви спроектуєте централізовану примусову припливно-витяжну вентиляцію та канальне кондиціонування, то можливо організувати одну точку подачі для свіжого та холодного повітря. За більш детальною інформацією ви можете звернутись до наших спеціалістів за номером (044)223-7-223

Добрий день! До якого типу вентиляції можна віднести пристрої -- Брізер Tion 3S? Чи можуть вони замінити примусові припливно-витяжні сисіеми з рекуперацією тепла?

Добрий день, Сергію! Брізер Tion 3S – це пристрій припливної вентиляції. Він не здійснює видалення повітря з приміщення, тому ним не можна замінити припливно-витяжну систему з рекуперацією тепла. Наша компанія не використовує дане обладнання для реалізації систем вентиляції. Натомість встановлює припливно-витяжні установки Maico PushPull, які монтуються в стіну. Ви можете їх проглянути за посиланням: https://alterair.ua/ustanovki-s-rekuperaciej-tepla/maico-pushpull-line/?vendor=maico&line=PushPull

Читая вашу статью о вентиляции в квартире понял очень много, но ! Насколько правильно я понял, что забор воздуха вы делаете с системы вентиляции через ванные ? А так можно ? Не будет запах в приточном воздухе ? :)

Добрый день, Сергей! Забор воздуха для подачи в комнаты осуществляется с улицы. Поток воздуха проходит через теплообменник, где он забирает тепло от удаляемого воздуха. Два потока в рекуператоре не перемешиваются благодаря пластинчатой структуре, поэтому весь запах с отработанным воздухом выводится наружу.

вопрос почему на сайтах в характеристиках пишут 650м3 .производительности а когда купишь вытяжку .там совсем другая производительность например 304 м3 .говорят украинской стандарт в точке забору воздуха .европе точки в трубе метр выше вытяжке +поворот 90гра. +метр в бок .поэтому такая разница.

Добрый день, Вадим! Максимальная производительность оборудования указывается без учета каких-либо сопротивлений, когда прохождению потока воздуха ничего не препятствует. Если воздух проходит через решетки или воздуховод имеет поворот, то происходят потери в давлении и производительность уменьшается.

Спасибо за подробный материал! Но что-то не нашла информацию про рекуператоры воздуха, слышала, что они достаточно эффективные и их можно установить в уже готовом ремонте. Очень не хочется опускать потолки и тп, хотелось бы обойтись максимум штроблением стен. Напишите, пожалуйста, можно ли установить рекуператор в квартире 57м2 и будет ли это эффективно? И по примерной стоимости сориентируйте, пожалуйста!

Добрый день, Лина! Спасибо за отзыв. Да вы можете установить рекуператор в уже готовом ремонте, но его стоимость указать не так просто, поскольку в зависимости от конкретного бренда цена на рекуператоры может значительно отличатся. Если Вам интересно узнать больше информации или подобрать эффективное оборудование для вашей квартиры звоните по номеру 0-800-33-08-28 и наши консультанты помогут с решением любых проблем исходя из особенностей помещения или Ваших пожеланий.

Подскажите, какое оборудование можно использовать для вентиляции квартиры 150м2? И можно ли сделать приточно-вытяжную вентиляцию при условии, что ремонт уже закончен? Если нет, какие могут быть альтернативы?

Здравствуйте, Анжела! Да, конечно приточно-вытяжную вентиляцию в законченном ремонте сделать можно, но важно понимать особенности конкретной ситуации. Чтобы мы смогли Вам помочь, свяжитесь с нашими менеджерами по номеру 0-800-33-08-28, они с радость помогут решить Вашу проблему выслушав все нюансы, сделав расчеты и подобрав правильное энергоэффективное оборудование.