Вентиляція у квартирі: витяжна, припливна та припливно-витяжна

9 років на ринку
9 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріалиЗміст:

 1. Природна вентиляція в квартирі
 2. Примусова вентиляція квартири
 3. Види примусових систем вентиляції. Примусова витяжна вентиляція
 4. Примусова припливна і природна витяжна вентиляція
 5. Витяжна вентиляція на кухні
 6. Витяжка повітря з ванних кімнат і санвузлів
 7. Примусова припливно-витяжна вентиляція квартири
 8. Відео-матеріали на тему

Для створення комфортних умов проживання в міській квартирі необхідно подбати не тільки про хороше ремонті, але і про інженерні комунікації, таких як водо- і електропостачання, кондиціонування і вентиляція.

З огляду на сучасні тенденції в будівництві (теплоізоляція, збільшення герметичності віконних і дверних прорізів) система вентиляції в квартирі стає життєво необхідною.

Дана стаття відповість на всі питання про вентиляцію в квартирі (припливної, витяжної та припливно-витяжної), докладно опише природну і примусову вентиляцію, варіанти її реалізації та підбір оптимального устаткування для систем вентиляції в квартирі.

Природна вентиляція в квартирі

Цей спосіб вентиляції житлових приміщень найменш витратний, найбільш простий, але в той же час найменш ефективний. Природну вентиляцію прийнято ділити на неорганізовану і організовану.

Неорганізована природна вентиляція квартири здійснюється завдяки відкриттю кватирок, вікон і дверей, нещільності огороджувальних конструкцій. Фактично це протяг, який на практиці принесе більше шкоди, ніж користі.

Організована природна система вентиляції в квартирі є вентиляційні канали в будівельних конструкціях будинку, решітки від каналів присутні в санвузлах, ванних і кухні.

Принцип дії заснований на перепаді тиску між оголовком вентканала і вентрешеткі в приміщенні. Перепад тиску – величина непостійна і залежить від багатьох факторів, таких як температура зовнішнього і внутрішнього повітря, атмосферний тиск, сила і напрям вітру. З огляду на це, природну вентиляцію можна назвати лише малоефективною півзаходом, її не можна рекомендувати як достатню в сучасній квартирі.

Щоб не відчувати себе вдома як у консервній банці, не відчувати постійний дискомфорт і не страждати від духоти, фахівці настійно рекомендують приділити належну увагу створенню ефективної системи примусової вентиляції квартири.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Примусова вентиляція квартири

Якщо повітрообмін в приміщенні недостатній, то його потрібно "примусити" до того, щоб він забезпечував комфорт людям, які в цьому приміщенні знаходяться. Отже, примусової систему вентиляції називають тому, що для переміщення повітря іспользуються спеціальні   пристрою –   вентилятори.


Види примусових систем вентиляції: 

 • Примусова витяжна вентиляція;
 • Примусова припливна вентиляція і природна витяжна;
 • Примусова приточно-витяжна вентиляція;
 • Примусова приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.

Чому варто проектувати вентиляцію до початку ремонтних робіт?

Реалізовуючи систему вентиляції, важливо пам'ятати про створення « бази » перед безпосередньою установкою техніки. Мається на увазі проектування вентиляції, що є запорукою ефективної роботи обладнання в майбутньому. Проектування дозволить вам отримати такі переваги:

 1. Система буде підібрано індивідуально під ваші потреби і бюджет.
 2. При реалізації вентиляції буде врахована робота інших працівників по дому (будівельників, дизайнера, монтажників і т.д.).
 3. Устаткування для вентиляції буде не просто розміщено в будь-якому місці, що попалося, а буде гармонійно вписано в інтер'єр вашого приміщення.
 4. Можливість інтеграції вентиляційної системи з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження).


Примусова витяжна вентиляція

Являє собою систему на основі природної вентиляції, але в ній в приміщеннях замість вентиляційних решіток встановлюються витяжні вентилятори. Ці пристрої, непомітно вбудовані в воздуховод, забезпечують забір поганого повітря з приміщення, видалення неприємних запахів, пилу, шкідливих мікроорганізмів, надмірної вологості і т.д.

Детальніше про окремі випадки організації витяжної вентиляції можна прочитати в статтях "Вентиляція гардеробів", "Вентиляція ванної", "Вентиляція кухні".

Вентиляція будинку або квартири: приплив і забір повітря

Для цього варіанту застосовуються витяжні вентилятори:

Elicent (Италия) серий ELEGANCE, E-Style PRO

Якщо Ви ламаєте голову над тим, який вентилятор найкраще підійде для Вашої ванної кімнати, то Elicent - прекрасне рішення. Висока продуктивність, відмінну якість, доступна ціна - незаперечні переваги цих вентиляторів. Вони мають високий ступінь захисту від підвищеної вологості і впливу конденсату, а також - привабливий стильний дизайн, який задовольнить запити навіть найвибагливішого покупця.

Soler&Palau (Испания) серий Silent, Silent Design

Ви ніколи не почуєте, як працюють ці вентилятори, оскільки завдяки новітнім технологіям виробник зміг виготовити їх таким чином, що шумові характеристики наближаються до нуля. Ці вентилятори також виробляються в стандартній і дизайнерської серії. Ви можете вибирати різні кольори і модифікації вентилятора (є можливість замовлення його з таймером вимикання і датчиком вологості).

MAICO (Германия) серий ECA IPRO, ER, AWB. Незважаючи на відносно високу ціну, ці вентилятори випереджають аналогів на кілька кроків вперед. Вони виготовлені з міцних високоякісних матеріалів, які пройшли контроль і тестування; можуть працювати тривалий період не виключаючи; очищають повітря від шкідливих домішок і пилу; але найголовніше – ви назавжди забудете про підвищену вологість, важкому задушливому повітрі і небезпеки захворювань, які розносять бактерії, що витають в повітрі.


Примусова припливна і природна витяжна вентиляція

Це система, що складається з припливної установки (повітряна заслінка c електроприводом, повітряний фільтр, повітронагрівач, вентилятор, шумоглушник), повітропроводів і вентиляційних решіток. Чисте повітря подається в спальні, вітальню, а витягується через вентканали в санвузлах, ванній, кухні. Щоб система могла нормально працювати, необхідно влаштувати в дверях переточні ґрати.

Припливна вентиляція призначена для того, щоб в приміщення надходив свіже очищене повітря. Покладатися тільки на природну вентиляцію не раціонально, тому постійна подача повітря в будівлю стане прекрасним способом здійснити повноцінний повітрообмін. Потужні припливні установки, які на сьогоднішній день пропонуються на ринку, здатні обслуговувати як невеликі за розміром, так і великогабаритні приміщення. Отже, Ви отримуєте безпечний для здоров'я повітря, очищений від пилу, шкідливих домішок і неприємного запаху. Застосування припливних установок – це гарантія повноцінного повітрообміну при економічній витраті електроенергії.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Найбільш популярними брендами припливних установок є:

Systemair (Швеция) серий TLP и TA.

Ці установки однаково ефективно можна монтувати як на стіну, так і за фальшпотолком, а також встановлювати як в круглих, так і в прямокутних повітропроводах. Вони мають вбудований калорифер і дуже швидко нагрівають повітря в приміщенні. Корпус установок виготовлений з листової сталі і покритий ізоляційним шумопоглинальним шаром з мінеральної вати товщиною 50 мм. Вони також оснащені пультом управління для зручності використання. 

Komfovent (Литва) серия Domekt S.

Припливні установки від литовського виробника Комфовент застосовуються для вентиляційних систем квартир, приватних будинків і приміщень невеликих обсягів площею 90 – 180 м².

Пристрої обладнані звукоізоляцією, оскільки застосовуються в житлових і офісних приміщеннях, де підвищені вимоги до шумових характеристик. управляти установкою Komfovent Domekt S зручно і просто, за допомогою дистанційного пульта можна регулювати температуру, швидкість обертання вентиляторів і інші параметри, а всі процеси і режими роботи пристрою будуть відображатися на сенсорному LED-дисплеї. У стандартну комплектацію припливної установки входить вентилятор, калорифер для підігріву повітря та очисні фільтри, які видаляють з повітря пил і різні мікрочастинки.

Також є можливість додатково доповнити агрегат Komfovent Domekt S повітроохолоджувачем.  Устаткування характеризується високими показниками продуктивності і якісною збіркою, завдяки чому ефективно виконує свої функції, створюючи комфортний мікроклімат в будинку.

Витяжна вентиляція на кухні

Для того, щоб запобігти поширенню в квартирі запахів з приміщення кухні, крім витяжного накриття над робочою поверхнею, додатково встановлено канальний вентилятор. Ми вибрали для використання пристрій для каналів круглого перетину Soler&Palau TD Silent 350/125. Вибір саме цього агрегату обумовлений, перш за все, високою ефективністю роботи та безшумністю. Для забору повітря на кухні, як можна ближче до робочої зони, встановлені решітки.

Для того, щоб уникнути забруднення повітропроводів і самого вентилятора, додатково були встановлені жироуловлювачі. Викид повітря з кухні здійснюється в окремий воздуховод.В кухонному парасолі так само використовується потужний вентилятор для ефективного видалення повітря.

Витяжка повітря з ванних кімнат і санвузлів

При проектуванні припливно-витяжної вентиляції в квартирі необхідно забезпечити якісну витяжку повітря з приміщень ванних кімнат і санвузлів. Там використовуються відцентрові вентилятори побутового призначенняMaico ER. Відмінною особливістю витяжних вентиляторів Maico ER є практично безшумна робота і високий натиск, що дозволяє здійснювати викид повітря навіть в канали значної довжини. У ванній кімнаті ми використовували моделі з датчиком вологості (Maico ER 60 H), які автоматично активуються, коли кількість вологи в повітрі буде перевищувати заданий користувачем межа. У санвузлі застосовується вентилятор з таймером затримки (Maico ER 60 VZ) , який включається через певний час після того, як людина зайшла в приміщення.

Для витяжки повітря з гардеробних використовуються вентилятори з інтелектуальним керуванням(Maico ER 60 I), які автоматично включаються і викидають повітря регулярно через певний час.

Вартість і етапи монтажу побутового вентилятора ви можете дізнатися на цій сторінці: "Монтаж побутових вентиляторів: настінних і стельових".

Крім вищевикладеної схеми, існують як мінімум ще два варіанти вентиляції в квартирі, які виразно стоять рассмотренія.те дізнатися на цій сторінці.

Наші останні проектиПримусова припливно-витяжна вентиляція квартири

Припливно-витяжна вентиляція покликана збалансувати повітряні потоки, які циркулюють між приміщенням і зовнішнім середовищем. З одного боку, потрібна постійна подача свіжого чистого повітря в кімнату для забезпечення максимального комфорту користувачів. З іншого – забруднене і запилений повітря має бути видалене назовні. Саме з цими двома головними завданнями і справляються припливно-витяжні установки. Але це далеко не всі переваги даного обладнання. Крім усього іншого, приточно-витяжні установки утилізують і використовують енергію повітря, що подається, перетворюючи його в тепло; також вони виробляють глибоке очищення повітря, який буде повністю відфільтрований від пилу, мікроорганізмів, бактерій та ін. Система вентиляції будинку, побудована на використанні припливно-витяжних установок, гарантовано створить необхідні оптимальні умови для перебувають в ньому мешканців.

Оптимальним же рішенням для забезпечення комфортного повітрообміну в квартирі є останній варіант систем вентиляції в квартирі:

Примусова приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла

Схема-креслення вентиляції квартири

Схема-креслення припливно-витяжної примусової вентиляції квартири на базі витяжних вентиляторів і установки з рекуперацією тепла Daikin VAM.

На схемі представлений креслення великий трикімнатної квартири. Для забезпечення якісної вентиляції повітря, застосовується припливно-витяжна вентиляційна установка з рекуперацією тепла Daikin VAM 500 FB. Потужність установки підібрана таким чином, щоб подавати по 60 кубометрів повітря на людину. Наявність спеціального рекуператора дозволяє уникнути значних витрат для обігріву або охолодження припливного повітря. Припливно-витяжна установка розміщена в підстелеві просторі і зашита в фальшпотолка. Один з каналів подає в квартиру свіже повітря з вулиці, а інший призначений для викиду відпрацьованого повітря. Для найбільшої економічності і ефективності, повітроводи розміщені максимально близько до стінки. В кімнати виходять тільки вентиляційні решітки –   для забору повітря –   нерегульовані, для подачі застосовуються решітки з можливістю регулювання. Вся система вентиляції в квартирі передбачена таким чином, щоб повітря подавалося в житлові приміщення і віддалявся з брудних зон  ванных комнат, санузлов. Кроме загальнообмінної вентиляції за допомогою установки Daikin, застосовується місцева витяжка повітря з приміщення кухні, ванних кімнат і санвузлів.

Також, ми можемо порекомендувати такий спосіб вентиляції на базі німецького обладнання Maico. Найбільш універсальною серією цього виробника вважається Maico WS. Детально ознайомитися з особливостями цієї техніки ви можете подивившись відео на нашому Youtube-каналі:

Детальніше про проектування систем вентиляції дивіться в даному відеоролику, де фахівці дадуть відповідь на всі ваші запитання:

Проектування систем вентиляції. Відповіді на запитання. Частина 1

Проектування систем вентиляції. Відповіді на запитання. Частина 2

Висновки

Вентиляція квартири  складний, але необхідний елемент комфорту. У ситуації вибору у вас є два варіанти  організувати самостійно і без додаткових пристосувань природну вентиляцію в квартирі або ж, проконсультувавшись з фахівцями, підібрати найбільш оптимальне вентиляційне обладнання. В даному випадку ви можете бути впевнені, що грамотна організація системи вентиляції  запорука затишку та свіжого повітря в квартирі. І це далеко не завжди коштує величезних коштів. За прийнятну ціну ви зможете придбати якісне обладнання і назавжди забудете і задусі і постійних малоефективних провітрювання приміщень, а компанія Альтер Ейр спроектує систему вентиляції таким чином, щоб вона працювала максимально ефективно.

Відгуки

Хочу установить вентиляцию для квартиры 93 м2. Просмотрел видео ваших специалистов по выбору системы и условиях их реализации, но возникает вопрос, ответ на который, надеюсь, сдвинет меня с мертвой точки и приступим к работе. Возможно ли смонтировать воздуховоды в помещениях зала, спален и гостиной комнаты с опуском потолка 15 см. (от плиты перекрытия до чистового потолка)?

Здравствуйте, Александр. Из практики, минимальный опуск чистового потолка получается 160 мм - 100 мм высота воздуховода + (5мм + 5мм) изоляция воздуховода и 50 мм конструкция гипсокартона с профилем. Это если не учитывать неровности чернового потолка. Существуют системы круглых и плоскоовальных воздуховодов, которые имеют высоту от 50 до 75 мм. Но такие системы дороже от обычных оцинкованных, у них более долгий срок изготовления и поставки. В любом случае, лучше сначала взглянуть на планировки вашей квартиры, продумать схему воздухораспределения и наложить ее на дизайнерские решения - тогда будет более понятно где и какие опуски потолка получатся.

есть разница между организацией вентиляции в квартире и доме? в теории понимаю,что есть. но хотелось бы статью с примерами. или посоветуйте какиe материалы почитать. Спасибо!

Здраствуйте, Егор! Конечно, вентиляция дома и вентиляция квартиры существенно отличаются. Подробнее о вентиляции дома вы можете почитать в статье https://alterair.ua/solutions/ventilyatsiya-v-dome/ или обратитесь к нашим специалистам по тел. (044)223-7-233 и мы с радостью вас проконсультируем!

Очень интересно, но схему там где системы с рекуперацией тепла плохо видно, не разглядеть (

Константин, благодарим за оставленный отзыв. Спасибо за замечание, в ближайшее время постараемся исправить.

Ищу кондиционер для гостинной в квартире. Бюджет гдето 25 тысяч. Можем чтото подобрать?

Виктор, добрый вечер. Да, конечно. Позвоните нам по номеру (044) 223-7-223 или оставьте заявку на сайте и мы вам перезвоним и поможем вам!