Вентиляція у квартирі: витяжна, припливна та припливно-витяжна

9 років на ринку
9 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Для створення комфортних умов проживання у міській квартирі необхідно подбати не тільки про хороший ремонт, але і про інженерні комунікації, такі як водо- та електропостачання, кондиціонування і вентиляція.

Враховуючи сучасні тенденції в будівництві (теплоізоляція, збільшення герметичності віконних і дверних прорізів) система вентиляції у квартирі стає життєво необхідною.

Ця стаття відповість на всі питання про вентиляцію у квартирі (припливну, витяжну та припливно-витяжну), докладно опише природну і примусову вентиляцію, варіанти її реалізації та підбір оптимального обладнання для систем вентиляції у приміщенні квартири.

Природна вентиляція в квартирі

Цей спосіб вентиляції житлових приміщень найдешевший, найпростіший, але й найменш надійний. Природну вентиляцію прийнято поділяти на неорганізовану й організовану.

Неорганізована природна вентиляція квартири здійснюється завдяки відкриттю кватирок, вікон і дверей, нещільність конструкцій. Фактично, це протяг, який на практиці принесе більше шкоди, ніж користі.

Організована природна система вентиляції у квартирі являє собою вентиляційні канали в будівельних конструкціях будинку, решітки від каналів присутні в санвузлах, ванних кімнат та кухні.

Перепад тиску - величина не постійна і залежить від багатьох факторів, таких як:

Принцип дії базується на перепаді тиску між закінченням вентиляційного канала і вентиляційною граткою (решіткою) в приміщенні.

 • температура зовнішнього і внутрішнього повітря,
 • атмосферний тиск,
 • сила і напрямок вітру.

Враховуючи це природну вентиляцію можна назвати лише малоефективною напівзаходом, її не можна рекомендувати як достатню в сучасній квартирі.

Щоб не відчувати себе вдома як в консервній банці, не відчувати постійний дискомфорт і не страждати від духоти, фахівці настійно рекомендують приділити належну увагу створенню ефективної системи примусової вентиляції квартири.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Примусова вентиляція квартири

Якщо повітрообмін в приміщенні недостатній, то його потрібно "примусити" забезпечувати комфорт людям, які в цьому приміщенні знаходяться. Отже, примусовою систему вентиляції називають тому, що для переміщення повітря використовуються спеціальні пристрої – вентилятори. Примусові системи вентиляції поділяються на такі види:

 • Примусова витяжна вентиляція;
 • Примусова припливна вентиляція природна витяжна;
 • Примусова припливно-витяжна вентиляція;
 • Примусова припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.

Примусова витяжна вентиляція

Являє собою систему на основі природної вентиляції, але в ній у приміщеннях замість вентиляційних решіток встановлюються витяжні вентилятори. Ці пристрої, непомітно вбудовані в повітропровід, забезпечують забір поганого повітря з приміщення, видалення неприємних запахів, пилу, шкідливих мікроорганізмів, надмірної вологості і т. д.

Детальніше про варіанти організації витяжної вентиляції можна прочитати в статтях "Вентиляція гардеробів", "Вентиляція ванної кімнати", "Вентиляція кухні".

Вентиляция дома или квартиры: приток и забор воздуха

Для примусової витяжної вентиляції застосовуються такі вентилятори:

Elicent (Италія) серій ELEGANCE, E-Style PRO

Якщо ви ламаєте голову над тим, який вентилятор найкраще підійде для вашої ванної кімнати, то Elicent - прекрасне рішення. Висока продуктивність, відмінна якість, доступна ціна - незаперечні переваги цих вентиляторів. Вони мають високий ступінь захисту від підвищеної вологості і дії конденсату, а також - привабливий стильний дизайн, який задовольнить запити навіть найвимогливішого покупця.

Soler&Palau (Іспания) серій Silent, Silent Design

Ви ніколи не почуєте, як працюють ці вентилятори, оскільки завдяки новітнім технологіям виробник зміг виготовити їх так, що шуму зовсім не чути. Ці вентилятори також виробляються в стандартній і дизайнерській серії. Ви можете вибирати різні кольори і модифікації вентилятора (є можливість його замовлення з таймером виключення і датчиком вологості)

MAICO (Німеччина) серій ECA IPRO, ER, AWB, ECA Piano. Незважаючи на відносно високу ціну, ці вентилятори випереджають аналоги на кілька кроків вперед. Вони виготовлені з високоякісних міцних матеріалів, які пройшли контроль і тестування, можуть працювати тривалий період не вимикаючись, очищають повітря від шкідливих домішок і пилу, але найголовніше - ви назавжди забудете про підвищеної вологості, важке задушливе повітря і небезпеку захворювань та бактерії, що можуть бути у повітрі.

Бытовые вентиляторы для вытяжки воздуха из ванной, санузла, кухни

Примусова припливна і природна витяжна вентиляція

Це система, що складається з припливної установки (повітряна заслінка з електроприводом, повітряний фільтр, повітронагрівач, вентилятор, шумоглушник), повітроводів і вентиляційних решіток. Чисте повітря подається у спальні, вітальню, а витягується через вентканали в санвузлах, ванних кімнатах, кухні. Щоб система могла нормально працювати, необхідно встановити у дверях переточні решітки.

Припливна вентиляція призначена для того, щоб до приміщення надходило свіже очищене повітря. Покладатися тільки на природну вентиляцію, принаймні, не раціонально, тому постійна подача повітря в будинок стане прекрасним способом здійснити повноцінний якісний повітрообмін. Потужні припливні установки, які сьогодні пропонуються на ринку, здатні обслуговувати як невеликі за розміром, так і великогабаритні приміщення. Отже, ви отримуєте безпечне для здоров'я повітря, очищене від пилу, шкідливих домішок і неприємного запаху. Застосування припливних установок – це гарантія повноцінного повітрообміну при економній витраті електроенергії.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Найпопулярнішими брендами припливних установок є:

Systemair (Швеція) серій TLP і TA.

Ці установки однаково ефективно можна монтувати як на стіну, так і за фальшстелею, а також встановлювати як у круглих, так і в прямокутних повітроводах. Вони мають вбудований калорифер і дуже швидко нагрівають повітря в приміщенні. Корпус установок виготовлений з листової сталі і покритий ізоляційним шумопоглинаючим шаром з мінеральної вати товщиною 50 мм. Вони також оснащені пультом управління для зручності використання.

Komfovent (Литва) серія Domekt S

Припливні установки від литовського виробника Комфовент застосовуються для вентиляційних систем квартир, приватних будинків і приміщень невеликих обсягів площею 90 – 180 м².

Komfovent Domekt S предназначены для потолочного монтажа

Пристрої обладнані звукоізоляцією, оскільки застосовуються в житлових і офісних приміщеннях, де підвищені вимоги до шумових характеристик. Керувати роботою установки Komfovent Domekt S зручно і просто, за допомогою дистанційного пульту можна регулювати температуру, швидкість обертання вентиляторів й інші параметри, а всі процеси і режими роботи пристрою будуть відображатися на сенсорному LED-дисплеї. У стандартну комплектацію припливної установки входить вентилятор, калорифер для підігріву припливного повітря й очисні фільтри, які видаляють з обробленого повітря пил і різні мікрочастинки. Також є можливість додатково доповнити агрегат Komfovent Domekt S повітроохолоджувачем. Устаткування характеризується високими показниками продуктивності та якісною збіркою, завдяки чому ефективно виконує свої функції, створюючи комфортний мікроклімат у будинку.

Витяжна вентиляція в кухні

Для того, щоб запобігати поширенню в квартирі запахів з приміщення кухні, крім витяжного зонта над робочою поверхнею, додатково встановлено канальний вентилятор. Ми вибрали для використання чудовий пристрій для каналів круглого перерізу Soler&Palau TD Silent 350/125. Вибір саме цього агрегату обумовлений, насамперед, високою ефективністю роботи і безшумністю. Для забору повітря на кухні, якнайближче до робочої зони, встановлені решітки (гратки). Для того, щоб уникнути забруднення повітроводів і самого вентилятора, додатково були встановлені жировловлювачі. Викид повітря з кухні здійснюється в окремий повітровід. У кухонному зонті також використовується потужний вентилятор для ефективного видалення повітря.

Витяжка повітря з ванних кімнат та санвузлів

При проектуванні припливно-витяжної вентиляції в квартирі необхідно забезпечити якісну вытяжку повітря з приміщень ванних кімнат і санвузлів. Там використовуються корпусні вентилятори побутового призначення Maico ER. Дані пристрої відносяться до обладнання преміум-класу і є найкращими у світі. Відмінною особливістю витяжних вентиляторів Maico ER є практично безшумна робота і високий напір, що дозволяє здійснювати викид повітря навіть у повітроводи значної довжини. У ванній кімнаті ми використовували моделі з датчиком вологості (Maico ER 60 H), які автоматично активуються, коли кількість вологи в повітрі буде перевищувати заданий користувачем рівень. У санвузлі застосовується вентилятор з таймером затримки (Maico ER 60 VZ), який вмикається через певний час після того, як людина зайшла у приміщення.

Для витяжки повітря з гардеробних використовуються вентилятори з інтелектуальним керуванням (Maico ER 60 I), які автоматично вмикаються і викидають повітря регулярно через певний час.

Вартість й етапи монтажу побутового вентилятора ви можете дізнатися на цій сторінці: "Монтаж побутових вентиляторів: настінних і стельових".

Крім вищевикладеної схеми, існує, як мінімум, ще два варіанти вентиляції в квартирі, про які варто дізнатися.

Наші останні проекти

Примусова припливно-витяжна вентиляція квартири

Припливно-витяжна вентиляція призначена збалансувати повітряні потоки, які циркулюють між приміщенням і зовнішнім середовищем. З одного боку, потрібна постійна подача свіжого чистого повітря в кімнату для забезпечення максимального комфорту користувачів. З іншого – забруднене і запилене повітря повинен бути видалений назовні. Саме з цими двома головними завданнями і справляються припливно-витяжні установки. Але це далеко не всі переваги даного обладнання. Крім усього іншого, припливно-витяжні установки утилізують і використовують енергію повітря, що подається, перетворюючи його в тепло; також вони очищають повітря, воно буде повністю відфільтроване від пилу, мікроорганізмів, бактерій і т.д. Система вентиляції будинку, побудована на використанні припливно-витяжних установок, що гарантовано створить необхідні оптимальні умови для мешканців квартири.

Оптимальним рішенням для забезпечення комфортного повітрообміну в квартирі є останній варіант систем вентиляції:

Примусова припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла

Схема-чертеж вентиляция квартиры

Схема-креслення припливно-витяжної примусової вентиляції квартири на базі витяжних вентиляторів і установки з рекуперацією тепла Daikin VAM.

На схемі представлене креслення великої трикімнатної квартири. Для забезпечення якісної вентиляції повітря, застосовується припливно-витяжна вентиляційна установка з рекуперацією тепла Daikin VAM 500 FB. Потужність установки підібрана так, щоб подавати по 60 кубометрів повітря на людину. Наявність спеціального теплообмінника дозволяє уникнути значних витрат для обігріву або охолодження припливного повітря. Припливно-витяжна установка розміщена в підстелевому просторі і зашита в фальшстелі. Один з каналів подає до квартири свіже повітря з вулиці, а інший призначений для викиду відпрацьованого повітря. Для найбільшої економічності та ефективності, повітроводи розміщені максимально близько до стінки. В кімнати виходять лише вентиляційні решітки  для забору повітря  нерегульовані, для подачі застосовуються гратки з можливістю регулювання. Вся система вентиляції у квартирі передбачено таким чином, щоб повітря подавалося в житлові приміщення і видалялося з брудних зон  ванних кімнат, санвузлів. Крім загальнообмінної вентиляціїза допомогою установки Daikin, застосовується місцева витяжка повітря з приміщення кухні, ванних кімнат і санвузлів.

Детальніше про проектування систем вентиляції дивіться у даному відеоролику, де фахівці дадуть відповідь на всі ваші запитання:

Проектування систем вентиляції. Відповіді на питання. Частина 1

Проектування систем вентиляції. Відповіді на питання. Частина 2

Підсумок

Вентиляція квартири - складний, але необхідний елемент комфорту. Коли потрібно обирати між двома варіантами – організувати самостійно і без додаткових пристосувань природну вентиляцію у вашій квартирі або ж, проконсультувавшись з фахівцями, підібрати найоптимальніше вентиляційне обладнання. У даному випадку можете бути впевнені, що грамотна організація системи вентиляції запорука затишку та свіжого повітря у вашій квартирі. І це далеко не завжди коштує величезних грошей. За прийнятну ціну ви зможете придбати якісне обладнання і назавжди забудете задуху й постійне малоефективне провітрювання приміщень, а компанія Альтер Ейр спроектує систему вентиляції так, щоб вона працювала максимально ефективно.

Відгуки

Хочу установить вентиляцию для квартиры 93 м2. Просмотрел видео ваших специалистов по выбору системы и условиях их реализации, но возникает вопрос, ответ на который, надеюсь, сдвинет меня с мертвой точки и приступим к работе. Возможно ли смонтировать воздуховоды в помещениях зала, спален и гостиной комнаты с опуском потолка 15 см. (от плиты перекрытия до чистового потолка)?

Здравствуйте, Александр. Из практики, минимальный опуск чистового потолка получается 160 мм - 100 мм высота воздуховода + (5мм + 5мм) изоляция воздуховода и 50 мм конструкция гипсокартона с профилем. Это если не учитывать неровности чернового потолка. Существуют системы круглых и плоскоовальных воздуховодов, которые имеют высоту от 50 до 75 мм. Но такие системы дороже от обычных оцинкованных, у них более долгий срок изготовления и поставки. В любом случае, лучше сначала взглянуть на планировки вашей квартиры, продумать схему воздухораспределения и наложить ее на дизайнерские решения - тогда будет более понятно где и какие опуски потолка получатся.

есть разница между организацией вентиляции в квартире и доме? в теории понимаю,что есть. но хотелось бы статью с примерами. или посоветуйте какиe материалы почитать. Спасибо!

Здраствуйте, Егор! Конечно, вентиляция дома и вентиляция квартиры существенно отличаются. Подробнее о вентиляции дома вы можете почитать в статье https://alterair.ua/solutions/ventilyatsiya-v-dome/ или обратитесь к нашим специалистам по тел. (044)223-7-233 и мы с радостью вас проконсультируем!