Вентиляція в одноповерховому будинку

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

 1. Вентиляція повітря: її призначення та види.
 2. Необхідний обсяг повітря для людини.
 3. Система вентиляції з рекуперацією тепла – необхідність?
 4. Централізована система вентиляції в одноповерховому будинку.
 5. Система вентиляції для будинку децентралізованого типу.
 6. Підсумки

Система вентиляції – це одна з основних кліматичних систем, завданням якої є забезпечення правильного повітрообміну в приміщенні. Повітря повинне надходити у достатній кількості, чисте, з оптимальним рівнем кисню – завдання припливної вентиляції. Відпрацьоване повітря разом з пилом і запахами повинне видалятись з приміщення – завдання витяжної вентиляції.

Некоректно організована циркуляція повітря призводить до погіршення загального самопочуття мешканців і, як наслідок, зменшення працездатності, а також зниження імунітету. Тому необхідно поставитися до організації даної системи максимально відповідально і врахувати безліч аспектів.

Вентиляція приватного одноповерхового будинку може бути двох видів:

 • Природна – досягається за допомогою відкриття вікон, є неефективною як з точки зору повітрообміну, так і тепловтрат.
 • Примусова – організація вентиляції за допомогою спеціального обладнання у вигляді вентустановок, вентиляторів і т.д.

У процесі планування системи вентиляції для будинку, необхідно врахувати, що вона може бути централізована або децентралізована.

 • Централізована система – складається з вентиляційної установки (наприклад, Maico WS 320 KB), від якої прокладається мережа повітроводів до кожної кімнати по всьому будинку. При використанні такої системи, забір повітря здійснюється з «брудних» зон (кухня, ванна, санвузол і т.д.), а подача свіжого повітря – у «чисті» зони (спальна, вітальня, дитяча тощо);
 • Децентралізована система – здійснюється завдяки монтуванню окремих припливно-витяжних установок (таких як, наприклад, Maico PushPull 45 К), а також витяжних вентиляторів. Така система працює за наступним принципом: агрегати, встановлені в різних кімнатах, працюють попарно – коли один здійснює забір повітря, інший – його подачу. Через певний період часу вони обмінюються функціями. Коли ж витяжний вентилятор у ванній включається в роботу, обидві припливно-витяжні установки починають працювати на подачу повітря. А завдяки безпороговій системі дверей повітря легко циркулює по дому.

Вибираючи якій саме системі надати перевагу, необхідно враховувати кілька факторів: стадія будівництва будинку, особливості приміщення, наявність вільного простору, бюджет і т.д.

Скільки повітря необхідно людині?

При проектуванні системи вентиляції, перше питання, яке варто розглянути – необхідний об'єм повітря. В Україні функціонують державні будівельні норми (ДБН), в яких прописано, що кількість необхідного повітря може розраховуватися двома шляхами: по кратності або ж по кількості проживаючих. Фіксований обсяг повітря на одну людину, згідно з нормами, становить:

 • 15 м3/ ч – мінімальний рівень комфорту;
 • 25 м3/ год – оптимальний;
 • 36 м3/ ч – підвищений комфорт.

У випадку з житловими будинками невеликій площі, прийнято враховувати саме кількість людей, які на постійній основі перебувають в певній кімнаті. Наприклад, для спальні, де зазвичай перебувають 2 людини, обсяг необхідного повітря множиться на два. Для вітальні розрахунок відбувається наступним чином: сумарна кількість всіх проживаючих в будинку + два гостя.

Точний розрахунок допоможе підібрати вентиляційну установку оптимальної потужності, щоб уникнути як перевантаження устаткування, так і надмірних фінансових витрат.

Також ґрунтуючись на цих даних, інженери зможуть розрахувати необхідний об'єм повітря в кожній кімнаті і здійснити дроселювання потоку – звуження вентканалу з метою контролю кількості повітря, що подається (у випадку з централізованою системою).

Наші останні проектиСистема вентиляції з рекуперацією тепла – необхідність?

Сучасний світ прагне до енергоефективності, що чітко простежується у підвищенні якості скління і тенденції до теплоізоляції будинків і квартир. Вентиляція в одноповерховому приватному будинку безпосередньо пов'язана з цим процесом. При провітрюванні кімнати природним способом (через відкриття вікон), відбувається втрата теплого повітря, на обігрів якого вже була витрачена енергія, а відповідно, і гроші. Саме тому компанія Альтер Ейр реалізує системи вентиляції з рекуперацією тепла.

Вентиляційна система з рекуперацією тепла не тільки забезпечує будинок необхідної циркуляцією, а й використовує тепло повітря, що видаляється для обігріву припливного потоку. Така технологія активно застосовується у всіх прогресивних країнах Європи і світу, так як дозволяє значно скоротити витрати на опалення будинку.

Ще одним важливим фактором в організації системи вентиляції є кількість вентиляційних каналів. Вони закладаються ще на етапі будівництва і коштують чималих грошей. Саме тому потрібно чітко усвідомлювати, в яких саме випадках необхідне їх застосування:

 1. Витяжний канал для санвузла, в випадку з децентралізованою системою.
 2. Вентканал з природною вентиляцією для газового котла, якщо такий встановлений в будинку.
 3. Канал для витяжки повітря над кухонною поверхнею.

У інших випадках, будівництво окремих вентканалів буде невиправданою витратою коштів.

Система вентиляції централізованого типу

Система вентиляції в одноповерховому будинку централізованого типу базується на установці вентиляційного устаткування в технічному приміщенні. Це може бути вбиральня, пральня або навіть комора – адже припливно-витяжна вентиляційна установка займає не більше місця, ніж звичайна тумба – 800х600 мм. Крім того, такий агрегат можна сміливо встановлювати в будинку – сучасне обладнання високого класу має низькі показники рівня шуму, тому не принесе дискомфорту, навіть більше – його робота буде непомітною для мешканців з точки зору шумових характеристик.

Вентиляційна установка може монтуватися горизонтально або вертикально. У всій Європі на даний момент спостерігається тенденція до вертикальної установки устаткування. Це можна пояснити декількома факторами: високою ефективністю (завдяки більшій площі теплообмінника), низьким рівнем шуму і зручністю в обслуговуванні або ремонті (не потрібно розбирати стелю, аби дістатися до самої установки).

Разом з агрегатом завжди встановлюються два шибера, які контролюють початок і припинення подачі повітря, таким чином забезпечуючи герметичність обладнання. Для зменшення аеродинамічного шуму в повітроводах, вони виготовляються з оцинкованої сталі зі звуко- і теплоізоляцією у вигляді шару зі спіненого поліетилену або каучуку (6 мм).

При організації централізованої системи, потрібно враховувати необхідність опуску стелі – мінімум на 17 см (12 см на повітроводи і 5 см – на гіпсокартон з профілем). У кімнатах повітря виходить або через лінійні дифузори, або через решітки.

Крім функціональності, таке рішення вентиляції в будинку має ще одну важливу перевагу – естетичність. Всі інженерні системи є прихованими, а мінімалістичні дифузори або решітки легко впишуться у будь-який інтер'єр.

Об'єкт вул. Батуринська, Бровари
Схема 1. - Приклад реалізації централізованої системи вентиляції в будинку на основі ПВУ Maico WS 320 KB з рекуперацією тепла

Часто від власників одноповерхових будинків ми отримуємо запитання: «Чи можна встановити вентиляційне обладнання або провести повітроводи на горищі?»

Таке рішення можливе, тільки якщо горище є теплим – температура повітря в зимову пору року не опускається нижче позначки в +14 оС. У зворотному випадку, енергоефективність вентустановки значно зменшиться, а на повітроводах буде утворюватися конденсат.

Децентралізована система вентиляції

Якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли опуск стелі в будинку неможливий, тоді не менш ефективним рішенням буде децентралізована система вентиляції. Припливно-витяжні установки монтуються в стіну і мають невеликі габарити (наприклад, зовнішня панель Maico PushPull має розміри 215х215 мм). Крім того, вона також легко інтегрується в інтер'єр завдяки стильному і в той же час мінімалістичному дизайну.

Схема децентралізованої системи вентиляціїСхема 2. – Приклад децентралізованої системи вентиляції на базі припливно-витяжних установок Maico PushPull 45 K (відзначені синім кольором) і вентиляторів Maico 60 VZC і Maico 100 ipro (червоним)

Підводимо підсумки

Вентиляція в одноповерховому будинку організовується декількома способами:

 • Природна вентиляція – відкриття вікон, дверей. Не є ефективною і сприяє збільшенню як тепловтрат будівлі, так і витрат на його опалення.
 • Централізована система вентиляції – за допомогою припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла і системи повітроводів.
 • Децентралізована система – використовуючи кілька компактних припливно-витяжних установок у кожній кімнаті і витяжних вентиляторів.

 

Дивіться приклад реалізації систем вентиляції, кондиціонування та опалення в одноповерховому будинку на відео:


Кожна з систем має як свої переваги, так і недоліки. Вибирати її необхідно базуючись на власних цілях, особливостях приміщення і можливостях гаманця. Якщо ви не впевнені, яка система вентиляції для одноповерхового будинку буде оптимальною для вашого випадку, звертайтесь до інженерів Альтер Ейр, які нададуть вам консультацію і порадять найкращий варіант. Телефонуйте 0800330828

Відгуки

Подскажите, если у нас уже закончен ремонт в доме 110 м2, можно применить какую-то систему?

Добрый день, Виталий! В вашем случае можно применить децентрализованную систему принудительной вентиляции на базе Maico PushPull. Для более подробной консультации можете обратиться по телефону 0-800-33-08-28.

можно поставить эту установку (пушпул) только на спальню, а в гостинной нет?

Здравствуйте, Александр. Поставить установку PushPull можно только в спальне, но их необходимо использовать в парах - одна будет работать на приток, а вторая - на забор воздуха. Тогда будет организована полноценная циркуляция воздуха. Таким образом: 1. Можно поставить две установки в спальне. 2. Одну установку в спальне, одну - в смежную комнату. Если поставить одну установку и только в спальне - воздух будет подаваться и забираться только в этой комнате, но его циркуляция будет неполноценной.