Вентиляція в підвалі і напівпідвальному приміщенні: варіанти реалізації

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Чому потрібно проектувати систему вентиляції до початку ремонтних робіт?

Спершу може здатися, що проектування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини чому проектування системи вентиляції повинно виконуватися до початку ремонтних робіт:

 • тільки при таких умовах можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру;
 • формування бюджету. Проектування вентиляції дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету;
 • можливість інтеграції з іншими інженерними системами (кондиціонування, зволоження);
 • точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.);
 • якісний результат. Проектування вентиляції дозволить створити ефективну систему вентиляції, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Як підсумок - ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

КОМПАНІЯ АЛЬТЕР ЕЙР ВИКОРИСТОВУЄ КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД В РЕАЛІЗАЦІЇ ІНЖЕНЕРНИХ СИСТЕМ


Система вентиляції будь-якого приміщення є важливим кроком для створення комфортного мікроклімату.

Підвальні та напівпідвальні приміщення – це особливий тип будівель, що має свої відмінності в питанні проектування вентиляційної системи.

Для того, щоб перебування в такому приміщенні не приносило дискомфорт, слід, насамперед, розробити якісний проект і, відповідно до нього, підбирати і монтувати вентиляційне обладнання.

Дивіться також: Вентиляція підвального приміщення під офіс  готовий об'єкт.

Вентиляція підвальних і напівпідвальних приміщень приватних житлових будинків


Основні проблеми підвальних приміщень:

 1. Затхле повітря.
 2. Висока вологість.


Чому в цих приміщеннях затхле повітря?

По-перше, підвальні приміщення знаходиться по відношенню нижче землі на мінус 2,5 – 2,8 метри, відповідно, герметичність стін дуже висока, а значить потрапляння повітря досить обмежене.
По-друге, не завжди в приміщеннях такого типу існуэ природна вентиляція (тобто, вертикальні канали).

Друга проблема, з якою зіштовхуються власники підвалів – висока вологість повітря.

Існує кілька причин, через які виникає це явище:

 • Негерметичність стін (погана гідроізоляція).
 • Старі трубопроводи, що проходять у підвальних підсобних приміщеннях.

У результаті впливу цих двох факторів, у підвалах і напівпідвальних приміщеннях утворюється грибок.
Тому перед проектуванням і монтажем систем вентиляції в підвалі приватного будинку потрібно вирішити проблему високої вологості.
Це можна реалізувати шляхом перевірки герметичності зовнішніх стін, усуненням течі трубопроводів і їх подальшою ізоляцією. Це запобігає виникненню конденсату на трубах. Після цього слід займатися здійсненням облаштуванням вентиляції підвалу.

БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ЯКІСНУ СИСТЕМУ ВЕНТИЛЯЦІЇ? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ Й МИ ДОПОМОЖЕМО ЇЇ РЕАЛІЗУВАТИ

Вентиляція підвалів: з чого почати і як зробити?

З чого треба почати проектування вентиляції підвалу в приватному будинку, якщо він знаходиться над житловими приміщеннями?

Організація вентиляції підвалу в приватному будинку

По-перше, треба уточнити чи є у вас вентиляційні канали для виходу відпрацьованого повітря. Якщо їх немає, необхідно розглядати варіант викиду повітря вище покрівлі. Це пов'язано з будівельними вимогами, а також вимогами мешканців багатоповерхових будинків. З вентиляцією льоху в приватному будинку в цьому планітрохи простіше.

Грамотний проект – запорука успіху в процесі організації системи вентиляції в підвальному приміщенні.

Якщо робити все навмання і обмежитися самостійним підбором вентиляторів або вентиляційних установок «на око», то і ефективність роботи такої системи буде сумнівною. Це може призвести до того, що буде брак або надлишок припливного повітря в приміщенні, неконтрольований рівень відносної вологості і відповідні негативні наслідки.

Тому рекомендуємо звернутися до фахівців, які зможуть якісно спроектувати примусову вентиляцію погреба з максимальною продуктивністю при розумних експлуатаційних витратах.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Проект вентиляції підвального приміщення складається з декількох етапів:

 1. На початковому етапі розраховується необхідна кількість повітря, яке повинно подаватися в приміщення з урахуванням його габаритів. Це робиться для того, щоб повітрообмін знаходився в оптимальних межах і максимально відповідав нормам.
 2. Наступним кроком є розробка принципової схеми приміщення, а також розробка креслень. Вони включають в себе креслення розтажування повітроводів, а також місць розміщення вибраного обладнання. Крім того, надається техніко-економічне обґрунтування підбору вентиляційної техніки.
 3. Далі креслення узгоджуються із замовником і, якщо необхідно, вносяться додаткові правки у проект.
 4. Також, якщо виникне потреба, надається додаткова проектна документація для монтажної бригади, електриків та інших фахівців.
 5. Після затвердження остаточного варіанту проекту здійснюється встановлення устаткування і комплектуючих.
 6. Якщо всі етапи дотримані і виконані коректно, ваша система вентиляції підвалу буде працювати ефективно, не буде вимагати додатково сервісу і великих фінансових витрат на експлуатацію.

Які інженерні рішення можуть застосовуватися в підвальних приміщеннях?

Варіанти облаштування вентиляції льоху

Варіант 1

Перший варіант - використання припливної і витяжної установки системи вентиляція через туалети і господарські приміщення. Як це працює? Припливна установка, яка оснащена фільтруючим елементом, електронагрівачем, зворотними клапанами, шумоглушниками і автоматикою, що подає повітря в чисті приміщення, а забір здійснюємо через брудні зони (туалети, підсобні приміщення), де існує викид повітря на вулицю. Недоліком цієї системи є обов'язкова умова вільного переміщення повітря. Для цього потрібно реалізувати безпорожную систему дверей або встановити в них спеціальні переточні решітки.Використання припливних установок для вентиляції підвалу

Використане обладнання: в залежності від величини підвального приміщення та фінансових побажань замовника, ми рекомендуємо використовувати припливні установки Systemair серій TLP, Alter Air АAС-230. Для витяжки повітря можна використовувати канальні вентилятори Soler&Palau TD або настінні пристрої Elicent, Maico або Soler&Palau.

Припливні установки від цих виробників відрізняються високою ефективністю роботи, а також довговічністю. Шумові характеристики обладнання дозволяють монтувати його навіть у тих підвальних приміщеннях, до яких пред'являються підвищені вимоги щодо рівня звукового тиску при роботі. Це можуть бути ті приміщення, які призначені для комерційного використання. Завдяки шумопоглинаючому корпусу, деякі моделі припливних установок працюють практично безшумно.

Припливні установки можуть працювати без виключення цілодобово, при цьому економно витрачаючи електроенергію. Крім інших переваг, вони виконують і часткову очистку повітря, що подається в підвальне приміщення.

Варіант 2

Другий варіант облаштуваннявентиляції в підвалі застосування припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла (приклад на кресленні).

Схема вентиляції підвалу від Альтер Ейр

Це рішення вважається найкомфортнішим і економічним. У цьому випадку застосовуємо установки від світового виробника Maico (серії WS и Push Pull) вертикального і горизонтального виконання. Дуже популярні установки Systemair (SAVE VTC). Високоефективні рекуператори Daikin серій VAM 500 і VAM 800. Головне в проектуванні підвальних приміщень - це подача оптимальної кількості повітря для комфортного перебування людей, які знаходяться у ньому. Підбір потужності вентиляційних установок для підвалу залежить від розміру приміщення, а також кількості людей, які постійно перебувають у ньому.

Вентиляційні установки припливно-витяжного типу з вбудованим рекуператором дозволяють заощадити до 40% енергоресурсів. Такий ефект досягається завдяки тому, що рекуператор перетворює тепло кімнатного повітря в енергію, яка в подальшому йде на роботу припливно-витяжної установки. Так, досягається істотне зниження витрат і, відповідно – фінансових ресурсів.

Також припливно-витяжні установки можуть контролювати рівень відносної вологості, що особливо актуально в підвальних приміщеннях. Видаляючи зайву вологу з підвалу, можна домогтися максимального комфорту для людей, що перебувають у ньому, а також попередити розвиток грибка і цвілі, які негативно впливають на здоров'я людини.

Реалізація системи вентиляції в підвальних і напівпідвальних приміщеннях повинна здійснюватися виключно на жорстких повітроводах.

Наші останні проекти

Проектування і реалізація системи вентиляції підвалу житлового будинку порівняно з іншими кімнатами, має важливе значення в питанні забезпечення комфорту. Якщо підходити до нього грамотно і з залученням професійних інженерів, то ваша система вентиляції буде працювати як годинник. Компанія Альтер Ейр має багаторічний досвід реалізації успішних проектів вентиляційних систем будь-якої складності, тому ми гарантуємо якісний результат. Для того, щоб отримати консультацію фахівця щодо організації систем вентиляції (або будь-яких інших кліматичних систем), звертайтеся в проектно-монтажну організацію Альтер Ейр.

Відгуки

Хочу обустроить подвал у себя в гараже. Но начитался много информации о том, что это приведет к повреждению машины. Это так, что скажете?

Добрый день, Сергей. Доля правды в таком утверждении есть. Если гараж не отапливается, то в подвале температура воздуха будет выше. По законам физики тепло будет подниматься вверх вместе с частичками влаги. Накапливаясь эта влага и может наносить повреждения Вашему транспортному средству. Во избежание таких последствий рекомендовано устанавливать вытяжку не только для подвального помещения, но и непосредственно для гаража.

Альтер Эйру хочется сказать только спасибо за проделанную работу. Сомневался долго, стоит ли по такому не существенному вопросу обращаться к специалистам. Вроде бы подвал ничего такого. Но взвеси все за и против и рискнул. Самое первое, что заметил после выполненных работ – отсутствие запаха затхлости. Не говоря уже об остальных плюсах. Всем доволен.

Добрый день, Иван. Спасибо за Ваш отзыв и слова благодарности.

Может подвал обойтись одним видом вентиляции, например, вытяжным?

Здравствуйте, Юрий. Для качественной вентиляции, которая бы обеспечивала воздухообмен в подвальном помещении круглый год, вытяжной вентиляции не будет достаточно. Может возникнуть недостаток или переизбыток приточного воздуха, неконтролируемый уровень относительной влажности. Все эти факторы приведут в конечном итоге к плохим последствиям. Все же рекомендуем использовать на выбор 1 и 2 вариант организации вентиляции в подвальном помещении, которые изложены у нас в статье. А так же, можете связаться по контактным номерам с нашими инженерами или отправить нам заявку в форме.