Водопровід у приватному будинку з прикладами

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

  Система водопостачання є важливою інженерної комунікацією в будь-якій будівлі. Так як саме вода є базовим ресурсом для побутових потреб, харчування та інших аспектів. Саме тому до проектування і реалізації водопроводу в будинку варто поставитися з особливою увагою і підходом.

Як і будь-яка інженерна система, водопостачання створюється в кілька етапів:

 1. проектування;
 2. підбір и закупівля обладнання;
 3. монтаж.

Водопровід будинку: який він буває?

  Організувати водопровід в приватному будинку можна двома способами. На даному етапі вже достатньо обладнання і технологій для того, щоб мешканці могли самі підбирати оптимальне джерело води. Для приватного будинку можна використовувати як міський водопровід (якщо він підведений), так і автономний.

  Централізоване водопостачання більш бюджетний, зручний і звичний варіант. Вода до споживача надходить з однієї водопровідної мережі. Автономну систему найчастіше використовують в приватних будинках. Джерелом води в даному випадку виступає або колодязь, або свердловина. Фахівці рекомендують використовувати саме свердловину, так як в першому випадку рівень забрудненості води набагато вище.


 

Як реалізувати водопровід у будинку: проектування, обладнання, монтаж.

  Першим етапом в організації внутрішньої інженерної системи є проектування. Водопровід не є винятком і якісний проект відповідає за ефективність і довговічність роботи всієї системи в подальшому. Важливою частиною системи є і обладнання. Тому закуповуючи всі компоненти водопроводу варто звертати увагу тільки на надійні і перевірені бренди. І завершальний етап - це монтажні роботи. Від професіоналізму монтажної організації залежить цілісність всього обладнання і відповідність проекту з результатом. Зараз більш детально ми розглянемо кожен з даних етапів. 

Проектування: з чого все починається 

  Будь-яка система починається з розмови між замовником і проектно-монтажною компанією. На першій зустрічі компанія вже може надати клієнту приблизний кошторис в залежності від його побажань і специфіки будинку. Якщо замовника все влаштовує починається етап проектування, який можна назвати базою всієї системи водопостачання.

Для створення проекту інженеру потрібно отримати наступну інформацію:

 1. Кількість людей, що проживають в будинку;
 2. Витрата лійок, кранів, душових та іншого обладнання. Цю інформацію може надати як замовник, так і дизайнер;
 3. Розгортка по санвузлам, в якій вказані прив'язки лійок, місце, висота, прив'язки сантехнічного обладнання. Ці дані також подає дизайнер;
 4. Розрахунок одночасного включення обладнання. Цей розрахунок робить безпосередньо інженер-проектувальник перед початком проектування.

  Коли всі ці дані отримані створюється проект. На цьому етапі підбирається діаметр труб, згідно витрати лійок, швидкості в трубопроводі і необхідного тиску. Так само в цьому процесі важливо враховувати такий фактор, як рециркуляція. Яка необхідна для створення максимального комфорту для мешканців. Наприклад, якщо бойлер знаходиться в котельні в підвалі, а ванна кімната з санвузлом на другому поверсі, то без рециркуляції вода між бойлером і санвузлом постійно остигає. При кожному включенні крана гарячої води, мешканці повинні чекати тривалий час поки зіллється холодна вода. За допомогою спеціального економічного рециркуляційного насоса, гаряча вода постійно рухається, не встигаючи охолоджуватися. Найчастіше ці насоси споживають мало енергії і мають мінімальну потужність.

  Наступне, що враховується в проекті, а в подальшому відображається на готовому кресленні - розміщення системи антипотоп Нептун. На вході води встановлюється спеціальний кран, а в санвузлах, ванних і інших місцях де підведена вода монтується датчик контролю протікання води. Так само враховується і система водопідготовки, підбір системи залежить від витрати і якості води.

  Готовий проект узгоджується з замовником і дизайнером, який звіряє все прив'язки. Після остаточного підтвердження, настає наступний етап - закупівля обладнання.

Обладнання, яке використовіється для системи водопостачання

  Розводка водопроводу будинку здійснюється за допомогою труб, які можуть бути виконані з різних матеріалів: металопластик, зшитий поліетилен і поліпропілен. Останній варіант не рекомендується застосовувати в системі водопостачання через низку причин, таких як низька пластичність, звуження діаметра при пайці, відповідно підвищення шумових характеристик і недовговічність в порівнянні з іншими аналогами.

  Найбільш прийнятний вид - це труби із зшитого поліетилену. Так як він досить пластичний, стійкий до високих навантажень і легкий у транспортуванні та монтажі і характеризується тривалим терміном служби. Виробники труб із зшитого поліетилену дають гарантію на 50 років.

  Так само для того, щоб запобігти потоп встановлюється система антипотоп Нептун. При найменшій протічці і попаданні води на датчик, Нептун повністю перекриває воду в системі або окремо по контурах до усунення неполадок.  

  Крім системи антипотоп рекомендується використовувати систему водоочищення. Не залежно від того яким способом реалізовано водопостачання, у воді все одно може знаходитись висока концентрація заліза, хлору, жорсткості, неприємного запаху і т.д.

  Так само додатково використовуються різні крани, гребінки, фітинги та обладнання для підігріву води. Реалізація ГВС залежить від типу системи водопостачання. У випадку з міським варіантом разом з холодною подається і гаряча вода. При цьому часті відключення в цілях профілактики і поломки зробили затребуваними електричні бойлери. Для автономної системи можуть використовуватися як бойлери, так і двоконтурні газові котли, які за допомогою одного контуру обігрівають приміщення, а за допомогою другого готують гарячу воду.


 

Монтаж: завершаючий етап 

  Коли проект готовий, обладнання закуплено на об'єкт виходить монтажна організація. Перший день робіт найчастіше йде на ознайомлення з проектом, об'єктом і розумінням того, як і де буде проходити трубопровід, де необхідно зробити штроблення і отвори.

  Наступні кілька днів монтажна бригада виконує будівельні роботи, а саме биття штроб і отворів. Коли все підготовлено, починається монтаж трубопроводів. Завершальним етапом є запуск під тиском системи, щоб перевірити герметичність і цілісність.

  Після цього на об'єкт виїжджають технічний фахівець, інженер, який проектував систему і замовник. Перевіряються всі прив'язки згідно креслень, перевіряється тиск і наявність пошкоджень і поломок. Коли все перевірено, підписується акт виконаних робіт, і дається команда заливати стяжкою підлогу. І вже завершальним і останнім етапом монтажних робіт після заливки підлоги вважається установка змішувачів. 

Приклад водопостачання на реалізованому об'єкті

  Як приклад розглянемо реалізований об'єкт в с. Вінницькі Стави, в якому були реалізовані системи водопостачання та опалення.

Водопровод в частном доме

  У двоповерховому будинку площею 180 м2 подача води здійснюється зі свердловини, яка пробурена на присадибній ділянці. Подача води в розширювальний бак здійснюється за допомогою насоса, після цього потрапляє в систему водопідготовки, де очищається від заліза, сірководню, жорсткості і неприємного запаху. У буферній ємності здійснюється підігрів води і після цього розподіл по дому за допомогою трубопроводу.

  Труби прокладені в утеплювачі підлоги і проходять через коридори і передпокої, максимально виключаючи житлові кімнати. Підігрів води відбувається в бівалентному баку ГВП за допомогою теплового насоса VIESSMANN Vitocal 200-S.

  Обладнання, яке було використано на даному об'єкті:

 • труби із зшитого поліетилену Uponor;
 • фітинги Uponor;
 • системи водоочищення ECOSOFT FK (очищає від жорсткості і заліза) і ECOSOFT FPC (очищає від сірководню, надає запах і смак воді);
 • тепловой насос VIESSMANN Vitocal 200-S;
 • газовий котел VIESSMANN Vitodens 100-W на 35 квт. 

Наші останні проектиВисновок

  Водопровід в будинку реалізовується в кілька етапів: проектування, закупівля і підбір обладнання та монтажні роботи. На етапі проектування враховуються всі базові аспекти, за якими в подальшому і будуть здійснюватися подальші роботи.

  Після цього підбирається і закуповується обладнання. Для водопостачання краще використовувати труби із зшитого поліетилену, системи антипотоп Нептун і водопідготовки.

  Завершальним етапом є монтажні роботи, які так само здійснюються в кілька етапів. В результаті клієнт отримує ефективну систему, яка буде працювати тривалий час без сбоїв і поломок.

Відгуки

очень все доступно. Вопрос: сколько по времени занимает реализация этого всего проекта с момента звонка к менеджеру????

Добрый день, Людмила. Все достаточно индивидуально. Но в среднем, проектирование и согласование документации с клиентом занимает приблизительно две недели (10 рабочих дней), а монтажные работы - 18-20 рабочих дней, в зависимости от специфики объекта.