Водопровід у квартирі

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

  Водопостачання - одна з основних інженерних систем, без якої жоден багатоповерховий будинок не вводиться в експлуатацію. Саме тому до організації даної системи потрібно підійти з особливою відповідальністю.

  Система водопостачання буває двох типів: автономна (переважно використовується для приватних будинків, котеджів і дач) і централізована або міська (більш поширений тип водопостачання і використовується в багатоповерхових будинках і промислових виробництвах).

  У багатоквартирних будинках використовується централізований водопровід. Централізоване водопостачання оснащено всіма необхідними очисними, водозабірних і водопідйомними спорудами.

Організація водопроводу в квартирі

  Організація водопостачання квартири складається з декількох етапів. В першу чергу - це проектування. Проектування є важливим етапом, під час якого обговорюються всі аспекти установки внутрішньої інженерії (бюджет, розписуються завдання для всіх суміжних організацій). Після проектування йде підбір обладнання, адже від якості комплектуючих залежить довгостроковість і ефективність роботи. І останнім етапом йде монтаж і пуско-налагоджувальні роботи.

  Подача води в квартиру здійснюється тільки з міської системи. З єдиної водопровідної мережі проводиться труба до дому і йде розподіл холодної і гарячої води в квартирах. Трубопровід підводиться по стояку в шахті на всі квартири і виходить в нежитлових зонах (ванні, санвузли). Після чого розводка труб здійснюється по периметру в нежитлових зонах в стягуванні підлоги (але можна і в штробі в стіні).

 

  Якщо вода подається з високим напором, необхідно встановити редуктор тиску, який регулює натиск води. Таким чином ви зможете уникнути зайвого шуму і зменшити витрату води.

  Так само рекомендується установка системи антипотоп Нептун. Принцип роботи даної системи полягає в перекритті води при найменшому протіканні. Система антипотоп Нептун є важливим елементів водопостачання в квартирі так як запобігає різні потопи як своєї квартири, так і сусідньої.

  Як і в автономній системі водопостачання рекомендується використовувати водоочистку. Для квартири вона випускається зменшеного типу і займає мінімум простору. Оскільки в міській воді підвищений рівень хлору, ставляться вугільні фільтри.Використовуване обладнання

  Труби є основним обладнанням в системі водопроводу в квартирі. Розводку води в квартирі можна здійснювати за допомогою труб таких видів:

 • з металопластику;
 • із зшитого поліетилену;
 • з поліпропілену.  Зараз переважно використовуються труби із зшитого поліетилену. Це обумовлено рядом переваг:

 • висока пластичність;
 • стійкість до різних навантажень;
 • простий монтаж.


  Так само багато залежить не тільки від матеріалу труби, але і від її діаметра. Діаметр залежить від багатьох факторів, наприклад, від витрат лійки, змішувача і т.д. Якщо діаметр труби підібраний неправильно виникає зайвий шум.

  Так само додатковим обладнанням є:

 • фітинги (для з'єднання труб, переходу на інший діаметр, і розгалуження трубопроводу);
 • крани (безпосередньо регулюють включення і виключення води);
 • гребінки (рівномірно розподіляє воду по всьому приміщенню);
 • система антипотоп Нептун (запобігає протіканню і потопа в квартирі);
 • система водоочистки (готує воду до вживання, очищає від хлору);
 • обладнання для підігріву води.


Наші останні проекти


Підігрів води в квартирі за допомогою додаткового обладнання


  Оскільки подача води в квартири здійснюється з централізованої системи водопостачання, то відповідно підключення йде і холодної і гарячої води. При цьому клієнт не застрахований від профілактичних відключень і поломок ГВС. Тому останнім часом популярністю користується допоміжне обладнання для обігріву води.

  Якщо споруда багатоповерхового будинку до 9 поверхів, значить зазвичай в ньому підводиться газ і можна встановити двоконтурний газовий котел. Один контур призначений для опалення приміщення, а другий контур гріє холодну воду в проточному режимі. Якщо споруда 10 поверхів і вище, то по БНіПу (Будівельні норми і правила) в такі будівлі підводити газ не можна. У разі, коли людина хоче встановити обладнання для підігріву води, ідеальним варіантом є електричний бойлер. Це обумовлено технікою безпеки. В даному випадку підведення централізованого ГВП обов'язковий.

Приклад системи водопостачання на реалізованому об'єкті

водопровод в квартире

  На схемі зображено систему водопостачання на реалізованому об'єкті, а саме в дворівневій квартирі, площею 120 м2. Подача води здійснюється з міського водопроводу. Трубопровід проходить по периметру в утеплювачі підлоги, обминаючи житлові зони. 

  Підігрів води здійснюється за допомогою газового котла Protherm 24кВт. Нагрівається вода в бойлері на 150 л з теплообмінником Drazice.

Використовуване обладнання:

 • труби із зшитого поліетилену Uponor;
 • фітинги Uponor;
 • утеплювач для труб k-flex;
 • крани і запірна арматура FIV (Італія);
 • система антизатопа Нептун;
 • газовий котел Protherm 24кВт.


Висновок

  Система водопостачання в квартирі є однією з основних інженерних систем. Водопровід в квартиру здійснюється з централізованої системи водопроводу. 

  Труби рекомендується використовувати із зшитого поліетилену через низку переваг. Крім труб так само використовують фітинги, крани, гребінки, обладнання для підігріву води, системи водоочищення та антипотоп Нептун. 

  Вибираючи правильне і якісне обладнання, ви забезпечите себе високоефективною системою водопостачання.

Відгуки