Теплові насоси купити в Києві та Україні

Нові товари
Тепловий насос «повітря-вода» Vaillant versoTHERM VWL
Ціна по запиту
Модуль теплового насоса "повітря-вода" Vaillant RecoCOMPACT
Ціна по запиту
Therma V HN1639.NK3/HU163.U33 400В
Индивидуальный расчет стоимости
ТЕПЛОВИЙ НАСОС THERMA V HN1639.NK3/HU143.U33 400В
Индивидуальный расчет стоимости
Рекомендовані матеріалиНові статті
Тепловий насос для опалення - джерело теплової енергії, який утилізує тепло навколишнього середовища і передає її системі опалення за допомогою електричної енергії. Це обладнання використовує поновлювану енергію, яка, до всього ж, безкоштовна. Дане обладнання є досить новим рішенням на ринку України, тому питання, що таке теплові насоси і як вони працюють - звучить досить часто. У цій статті ми докладемо всіх зусиль, аби в деталях розповісти для чого потрібні теплові насоси, які бувають і який вид обладнання обрати для опалення будинку.

Принцип роботи теплового насосу

Алгоритм роботи полягає в наступному: фреон рухається по колу, в той час як він проходить через зовнішній блок теплового насоса він забирає тепло повітря (грунту, води і т.д.) Після чого холодоагент потрапляє в компресор, який стискає її підвищуючи тиск і, відповідно, температуру (а ми знаємо, що температура прямопропорційна тиску). Після чого потрапляючи в теплообмінник фреон / вода, фреон віддає тепло теплоносія в системі опалення і потрапляє в дросель клапан який знижує тиск фреону знижуючи при цьому температуру і так далі.

Особливість теплового насоса - можливість утилізувати тепло навколишнього середовища, передаючи її теплоносію з високою ефективністю, яку характеризує коефіцієнт перетворення (СОР). Це відношення витраченої електричної енергії до отриманої теплової. Повітряний тепловий насос при -7 ° C зовнішньої температури і температурою теплоносія в системі СОР теплового насоса досягає максимального значення (якщо розглядати температуру від 0 до -20 ° C).

Тепловий насос, ціна якого залежить від технічних характеристик і виробника, вигідно і добре ставити в енергоефективних будинках: де тепловтрати будинку з 1 м2 не вище 40 Вт. Якщо цей показник вище - доцільності ставити таке обладнання немає.

Теплові насоси повітря-вода мають один недолік: чим нижче температура зовнішнього повітря, тим менша кількість тепла може виробляти тепловий насос, а при зовсім низьких температурах він може вимикаються (в основному це -15 ° C, в хороших моделях -20 ° C). Тому краще убезпечити себе і встановити додаткове джерело енергії (газове чи електро опалення котлом).

Потрібен професійний підбір обладнання?
Тисніть на кнопку!

Види теплових насосів

Тепловий насос «Повітря-повітря»

Теплові насоси «повітря-повітря» дуже популярні в світі, так як це один із самих бюджетних типів теплового насоса, який ефективно працює без значних грошових витрат. При використанні опалення гаряче повітря поширюється по кімнаті зверху, що може бути не сильно комфортно для людини. За формою класичний кондиціонер, перша в світі технологія якого вперше була розроблена компанією Mitsubishi Electric - Zubadan з метою нагрівання будинку в зимову пору року з високим показником СОР. Теплопродуктивність цих теплових насосів може бути від 3 до 63 кВт. Їх особливість - прямий впорскування теплого фреону в компресор.

Тепловий насос «Повітря-вода»

Теплові насоси "Повітря-вода" широко поширене в регіонах, де середні температури повітря під час опалювального сезону високі. Це обладнання часто застосовується з теплими підлогами і стінами. Доцільність використання з традиційною радіаторної системою не так очевидно.

Система опалення з повітряним тепловим насосом зазвичай проектується з додатковим джерелом енергії (електро- або газовий котел). Так як продуктивність теплового насоса залежить від зовнішньої температури (прямопропорційно), то при певній зовнішній температурі для компенсації теплових втрат через огороджувальні конструкції його може не вистачити.

Тепловий насос найкраще використовувати в низькотемпературної системи (більше СОР), а саме в системі з теплими підлогами, заганяючи туди температуру 35-40 ° C.

Відповідно, як і з тепловим насосом теплої підлоги при дуже низьких температурах в погано утепленому будинку для компенсації теплових втрат може не вистачити, тому в таких приміщеннях встановлюються радіатори, як додаткові прилади для віддачі тепла в приміщення. І для збереження СОР теплового насоса підбір радіаторів здійснюється під температурний режим + 45 ° C.

Тепловий насос «повітря-вода» легко інтегрується в систему опалення і забезпечує максимально ефективне і економне використання енергоресурсів, який досягається при температурі подачі теплоносія 45 ° C. Для того, щоб правильно підібрати тепловий насос до вже існуючої системи опалення, необхідно завчасно розрахувати цю систему під низькотемпературний теплоносій.

Якщо ми говоримо про систему опалення з такими джерелами тепла, як:
 1. Газовий котел,
 2. Електрокотел,
 3. Твердопаливний котел,
то необхідно здійснювати підбір радіаторів під низькотемпературний режим 45 ° C і покривати максимальну площу будинку теплою підлогою (як ви знаєте, температура теплоносія в теплому поле повинна бути не більше 35-40°C).

Навіщо це потрібно? Чим менше різниця температур навколишнього середовища і температури теплоносія (ΔT) в системі опалення, тим вище ефективність теплового насоса.

Тепловий насос «Вода-вода»

Це найрідкісніший, але і найефективніший тепловий насос з усіх інших з постійно високим СОР, який мало змінюється в залежності від температурного графіка на вулиці. Але він має деякі нюанси, які часто ставлять під сумнів його покупку. Перш за все, це складні і дорогі земельні роботи.

Існує два види колекторів в тепловому насосі вода-вода (горизонтальний і вертикальний). При проектуванні опалення з тепловим насосом з вертикальним колектором необхідно провести аналіз земляний грунту на рівні 70 метрів углиб. Якщо на вашій ділянці під землею не вода, а грунт або камінь, то як би ви не старалися і не хотіли, СОР теплового насоса «вода-вода» буде нульовим, відповідно ефективно ця система працювати не буде. З цього висновок - таке обладнання підійде не для всіх регіонів України, так як шари Землі скрізь різні.

Другий нюанс - відстань між свердловинами повинна бути не менше 6 метрів. Питання в тому, чи вистачить вам місця для насадження ділянки цими свердловинами.

Третій нюанс - так як монтаж в основному проводиться під землею, не можна оцінити якості виконаних робіт. Крім того, сам по собі монтаж колектора для даного типу теплого насоса досить складний, тому дуже важливо і непросто знайти кваліфікованих фахівців, які зможуть якісно і сумлінно виконати весь спектр монтажних робіт.

Якщо термін окупності попереднього типу був близько 6 років, то геотермальний тепловий насосбуде окупатися в 2 рази довше - 10-12 років.

Потрібно подумати про доцільність використання теплового насоса «вода-вода». Якщо у вас є всі умови для установки цього устаткування, то, звичайно ж, це добре і ви будете у виграші, так як цей насос дійсно найбільш ефективний серед інших. З тепловим насосом вода-вода не варто встановлювати додаткове джерело енергії, так як СОР цього теплового насоса протягом усього року однаковий і не залежить від температури зовнішнього повітря.

Порівняння теплових насосів різних типів

Тип насосу

Джерело тепла

Специальні вимоги  для установки

Переваги

Недоліки

Повітря-Повітря

Навколишнє повітря.

Ні, це самодостатня спліт-система.

1)      Універсальність використання (охолодження і обігрів).

2)      Відносно низька ціна техніки.

3)      Можливість монтажу в будь-яку кімнату, навіть під час ремонту.

4)      Простий монтаж.

1)      Нерівномірний розподіл повітря по периметру кімнати*.

2)      Не можна використовувати для гарячого водопостачання.

Повітря-Вода

Навколишнє повітря.

Інтегрується з традиційною системою опалення.

1)     Швидка окупаємість – близько 6 років.

1)      Працює тільки до -20°C.

Вода-Вода

Підземні води.

Наявність під землею на глибині 70 м. водойма. Відсутність кам’яних і глиняних порід.

1)      Високий СОР.

1)      Затратні і важкі в технічному плані земляні роботи.

2)      Дороге обладнання.

3)      Велика окупаємість (10-12 років).


*так як повітря подається з верхньої точки пристрою він концентрується у верхній частині кімнати під стелею, тому в нижній частині температура буде відчутно нижче. Це традиційна особливість повітряних систем опалення.

Тепловий насос - корисне капіталовкладення в майбутнє

Тепловий насос для будинку знаходить все більшу популярність серед українських споживачів. Це дійсно ефективний і дуже економний джерело тепла для системи опалення.

Згідно із законодавством України, якщо будинок не може бути підключений до газу, можна підключити електричне опалення. Подивіться самі, наскільки опалення тепловим насосом за таким тарифом буде вигідніше:

Середній СОР (коефіцієнт перетворення) теплового насоса = 2,7.

Відповідно до стандартного максимальним тарифом 1 кВт енергії = 1,68 грн.

Згідно тарифу для будинків з електричними опалювальними установками 1 кВт енергії = 0,90 грн.

Таким чином, 1 кВт тепла по тарифу з використанням теплового насоса = 0,90 грн / 2,7 = 0,33 коп.

1 куб газу (9,14 кВт тепла, але так як в Україні використовується газ нізкокалірійний, то реальний показник - 7 кВт) = 6,88 грн.

6,88 / 7 = 0,98 грн коштує 1 кВт тепла з газового тарифу.

Якщо використовувати низькотемпературне опалення з використанням конденсаційного котла з ККД 108%, то 1 кВт тепла по газу = 0,98 / 1,08 = 0,91грн

Підсумок - по електричному тарифу 1 кВт тепла = 0,33 грн, а по газу = 0,91 грн.

Зробіть висновок, що вам вигідніше.
 

Тепловий насос купити можна у нас в магазині, якщо потрібно наші фахівці підберуть вам потрібну модель і організовують проектування і монтаж системи опалення. Відгуки на тепловий насос можуть допомогти вам при виборі.

При побудові системи опалення приймаються до уваги багато моментів. Перш за все повинен бути врахований матеріал, з якого виготовлено будинок. Це робиться для того, щоб зробити якісний теплотехнічний розрахунок будівлі в певному регіоні. Без цього моменту підібрати правильне обладнання для опалення будинку буде неточним. Довірте цю справу нашим фахівцям і ви побачите результат, якісний і першокласний.

Тепловий насос – сучасний пристрій для "викачування" теплової енергії з природного джерела – повітря, води або ґрунту – і перенесення її в приміщення, до споживача. Тепловий насос не виробляє тепло самостійно, він бере його з навколишнього середовища.

Його незаперечна перевага – робота не тільки на опалення, але і на охолодження повітря (кондиціонування, разом з фанкойлами). А також велика енергоефективність – ви будете платити за опалення в кілька разів менше, ніж якби використовували, наприклад, електричний котел.

Принцип роботи теплового насоса повітря-вода досить простий.

 1. Вентилятор, розташований в зовнішньому модулі теплового насоса, забирає повітря з вулиці.
 2. Зовнішнє повітря вступає в контакт з теплообмінником (випарником).
 3. Холодоагент, що циркулює в теплообміннику, закипає і надходить в компресор, де стискається.
 4. При стисненні підвищується тиск і температура холодоагенту.
 5. Нагрітий холодоагент переміщається в конденсатор і віддає тепло воді.
 6. Після цього він охолоджується і переходить в рідкий стан.
 7. Потім знову потрапляє в теплообмінник і переходить в газоподібний стан.

Цикл постійно повторюється. Це спрощена схема роботи теплового насоса. Якщо ви хочете дізнатися докладніше про його механізм дії, зателефонуйте нашим фахівцям – 0-800-33-08-28.

Тепловий насос ґрунт-вода "забирає" тепло з ґрунту або води, і передає його в систему опалення вашого будинку або квартири. По трубі, що знаходиться в ґрунті або водоймі недалеко від будівлі, до теплового насосу тече рідина, що збирає тепло. Тепловий насос забирає це тепло, охолоджуючи рідину приблизно на 5 градусів. Далі, в трубі, вона знову відновлює свою температуру і знову надходить до насоса. Відібране тепло передається в систему опалення.

Ґрунт – це нескінченне джерело тепла, тому геотермальний тепловий насос може цілий рік забезпечувати будинок теплом.

Повітряний тепловий насос акумулює низькопотенційне тепло повітря, яке він бере з вулиці, і переносить його в опалювальну систему будинку або квартири при конденсації холодоагенту.

Алгоритм роботи:

 1. Вентилятор зовнішнього блоку втягує повітря і проганяє його крізь зовнішній випарник.
 2. Фреон, що циркулює по теплообміннику, вбирає тепло повітря при його випаровуванні, і переходить в газоподібний стан.
 3. Фреон потрапляє в конденсатор, де стискається і переходить по трубах у внутрішній блок насоса.
 4. Там він переходить в рідкий стан і передає тепло в приміщення.
 5. За допомогою розширювального клапана фреон знову відправляється в випарник зовнішнього блоку.

Хочете замовити тепловий насос повітря-повітря? Зв'яжіться з нами 0-800-33-08-28.

У ролі робочої речовини теплового насоса вода-вода виступає вода з водойми поблизу будівлі або зі свердловини.

Навіть в холодну пору року на певній глибині зберігається плюсова температура, тому з води легко витягувати теплову енергію.

Вода з джерела потрапляє в теплообмінник насоса, де віддає тепло і потім виводиться через іншу свердловину назад у водойму. Теплова енергія передається в системи опалення вашого житла.

Теплові насоси відрізняються високим коефіцієнтом корисної дії – вони дають від 3 до 5 кВт тепла (або холоду, коли працюють на охолодження) на 1 кВт електрики. Цим пояснюється їх висока енергоефективність і, відповідно, економічна обґрунтованість їх установки в будинку або квартирі.

Фахівці "Альтер Ейр" виділяють кілька виробників теплових насосів, які можуть в повній мірі задовольнити потреби покупців.

 1. Viessmann Vitocal 200-S AWB-M 230V 201.D04 повітря-вода – передовий продукт німецького бренду. Складається з 2-х блоків, які не займуть у вас зайву площу. Зовнішній блок відрізняється низьким рівнем шуму. Модель оптимальна для роботи в будинках площею до 250 м2.
 2. IDM TERRA SW ґрунт-вода – пристрій преміум-сегмента, відрізняється неперевершеною якістю і високою енергоефективністю, має вбудовану систему безпеки і низькі шумові характеристики. Може працювати як на опалення, так і на охолодження в літній період. Підходить для обслуговування будинків великих площ  – понад 250 м2.
 3. Vaillant flexoCOPMACT exclusive повітря-вода – одна з доступних за ціною моделей теплових насосів. Може впроваджуватися в систему "розумний будинок", має бак для гарячого водопостачання на 185 л. Є можливість вибирати різні режими експлуатації.

Ми рекомендуємо підбирати тепловий насос, відштовхуючись в першу чергу від характеристик вашого житла, кількості проживаючих та інших другорядних, але важливих даних.

Ціна на теплові насоси для опалення досить висока, адже це високотехнологічне обладнання, яке потребує дотримання певних правил з установки. В середньому, ціна на якісні теплові насоси стартує від 50 тис. грн.

Для докладної консультації і підбору обладнання зв'яжіться з нашими інженерами – 0-800-33-08-28.