Фільтр

Пристрої захисту двигунів для системи вентиляції

-
Пристрій захисту двигуна Systemair U-EK230E
Индивидуальный расчет стоимости

У будь-якій системі вентиляції з використанням електродвигуна є ризик його перегріву. Чому це відбувається? Електродвигун вентилятора при роботі нагрівається через те, що в провіднику, через який проходить електричний струм, відбувається виділення тепла. Є певні норми для струму, при яких двигун не перегріється, але, якщо струм буде вище цієї норми, двигун почне перегріватися, в обмотках двигуна почне плавитися ізоляція провідників і може статися коротке замикання. Звідси - передчасний знос двигуна або зовсім вихід його з ладу.

Пристрій захисту двигуна в системі управлінняОсновні причини поломки двигуна вентилятора

  1. Неправильно підібраний вентилятор під систему вентиляції.
  2. Перевантаження при зміні параметрів роботи системи вентиляції.
  3. Підвищена температура навколишнього середовища.
  4. Неправильна робота системи охолодження двигуна.
  5. Попадання в систему вентиляції сторонніх елементів.

Вихід є - пристрій захисту двигуна

Захист електродвигуна потрібна для того, щоб захистити електродвигун вентиляційної техніки від передчасної поломки. Відбувається це завдяки обмеженню струму, який протікає через електродвигун, в межах норми.

Захист електродвигуна по току забезпечить тривалу і безперебійну роботу системи вентиляції. У систему подачі електрики монтуються термоконтакти, які в разі перевантаження, перегріву або інших форс-мажорних обставин автоматично розривають ланцюг. Лише після того, як двигун повернеться в нормальне охолоджене стан, система автоматично перевантажиться і повернеться до роботи.

Такі елементи використовуються в промислових і напівпромислових системах вентиляції, побутову сферу вони обходять стороною.

Тепловий захист електродвигуна від виробника Systemair

Ми можемо запропонувати вам захист від шведського виробника Systemair. Це термісторний захист електродвигуна, яка призначена для захисту вибухозахищених вентиляторів серій DKEX, KTEX і TFDX. Захист електродвигуна від перегріву кріпиться на монтажній рейці за допомогою спеціальних защелок.К двигуну вентиляторів підключені шість послідовно з'єднаних термісторів. Їх опір залежить від температури електродвигуна - якщо вона піднімається, то спрацьовує захист електродвигуна від перевантаження, вона відключає харчування двигуна. Тут слід виділити зручність використання - коли захист активується загоряється сигнальний індикатор, інформуючи про несправності. Корпус від механічних пошкоджень можна замовити окремо.


Захист електродвигуна вентилятора необхідна тим, хто хоче продовжити термін життя електродвигуна системи вентиляції і згладити його роботу під час неполадок. Наші інженери при створенні проектів вентиляції завжди передбачають такий захист, так як розуміють яку важливу роль вона відіграє. Якщо в системі вентиляції спочатку не передбачена вбудований захист двигуна від перевантаження, то потрібно подбати про це самому.