Водопостачання будинку

Водопостачання будинку
Проєктування та узгодження робіт по бюджету
Зв'язок з інженерами на всіх етапах робіт
Чітке дотримання плану проєкту
Гарантія виконаних робіт

Сьогодні водопостачання будинку є обов'язковою умовою при експлуатації будівлі. Оскільки водопровід вважається необхідною системою для комфортного життя, а також для побутового використання.

Для ефективного функціонування водопостачання будинку, потрібно враховувати всі фактори, починаючи від вибору вида системи, закінчуючи підбором сантехніки.

У цій статті Ви зможете дізнатися, яке джерело води є більш якісним, які елементи системи необхідно використовувати для водопостачання будівлі, а також, як правильно облаштувати підключення води в приватному будинку.

Якщо Вам необхідно встановити якісну систему водопостачання в приватний будинок, фахівці компанії Alter Air допоможуть розібратися в різних видах підключення системи, враховуючи їх особливості.

способи водопостачання

Система водопостачання ділиться на 2 типа:

 • автономна;
 • централізована.

Автономне водопостачання приватного будинку
Автономне водопостачання приватного будинку

Централізоване водопостачання будинку
Централізоване водопостачання будинку

​Автоматична система подачі води
​Автоматична система подачі води

Для функціонування системи водопостачання необхідні сполучні елементи, що забезпечують забір води зі свердловини, водоочистку і подачу її до місця водоспоживання.

Основні елементи для водопостачання будинку:

 1. Свердловина чи колодязь.
 2. Насосні станції.
 3. Мережа трубопроводів.
 4. Ємність для зберігання води.
 5. Запірне обладнання.
 6. Водонагрівачі.

​​Схема водопостачання і каналізації будинку

Елементи системи водопостачання будинку

Колодязь

Як ми знаємо, колодязь має невелику глибину, яка становить приблизно 10 метрів. Тому необхідно відзначити, що вода з цього джерела буде неякісною. Розберемо детальніше, чому вода з колодязя є не кращим рішенням для вживання.

Науково доведено, що на глибині 50 метрів відбувається фільтрація води, тому джерела менше цієї глибини вважаються неякісними для водопостачання котеджу.

Виходячи з цього, вода в колодязі вважається верховодкою (підземні води, які утворюються в процесі просочування атмосферних опадів, а також мають властивість швидко забруднюватися). Через таку маленьку глибину джерела, в землі накопичуються різні відходи, хімія, екскременти, а також присутня дощова вода.

Наприклад, недалеко від будинку ви маєте поле, яке обробляють хімією. Всі ці речовини проходять всередину шарів землі і поширюються на довгу дистанцію. Навіть за 10-15 кілометрів від розташування поля, у Вас в колодязі буде знаходитися ця хімія.

Тому, найкращим рішенням для підключення води в приватний будинок, буде використовувати підземне джерело – свердловину.


Вода з підземних джерел

​Здебільшого, джерелом води вважається свердловина. Для її реалізації, необхідні фахівці і техніка, за допомогою яких буде відбуватися процес буріння на потрібну глибину. Переважно, свердловина розміщується на глибині 60-70 метрів і має набагато кращу якість води, у порівнянні з колодязем.

Вода з відкритих джерел

​Вода з відкритих джерел передбачає використання накопичувальної ємності з водою великого розміру.  Для чого це потрібно?

Оскільки не на всіх ділянках землі є необхідна кількість ґрунтових вод, щоб забезпечити оптимальний обсяг подачі води для використання в побутових та інших цілях, необхідно встановити додаткове обладнання.

Уявімо, що Ви живете в приватному будинку і вирішили встановити свердловину для системи водопостачання. Свердловина буриться на глибині 60-70 метрів під землею, оскільки вода на цьому рівні є набагато чистішою і якіснішою. Але сталося так, що при вимірюванні дебіту свердловини на воду, він вийшов менше ніж необхідно для витрат будинку. Витрата води для житлового будинку повинна складати 3 куба за годину, але буровики виміряли, що на цій глибині дебіт менше, ніж передбачалося.

Щоб вирішити цю проблему, встановлюють насос в свердловині і бочку, ємністю 3 куба у будинку.

В цьому випадку насос використовується для відкачування води з свердловини, при цьому наповнюючи бочку. Коли вода набирається, насос подає її в будинок і Ви зможете витрачати її на свої потреби.


Артезіанська свердловина

Артезіанська свердловина вважається одним з найдорожчих джерел води, оскільки буріння на глибину 200-300 метрів є досить витратним, а також є необхідність дотримуватися вимог до їх облаштування та експлуатації. При цьому необхідно враховувати, що будь-яка вода повинна проходити хімічну і механічну обробку. Справа в тому, що навіть на глибині до 300 метрів у її складі можуть бути частки важких фракцій, таких як: марганець, залізо тощо, а також солей і домішок.

Найчастіше артезіанську воду використовують відомі бренди, такі як BonAgua, Моршинська та ін., при цьому завжди треба мати дозвіл на будівництво, а також на використання свердловини. Так як буріння відбувається на велику глибину, в процесі також використовується великогабаритна бурова техніка.

Труби для водопостачання

Труби для водопостачання дозволяють доставляти воду в крани, які розташовані біля ванни, умивальника, душових тощо. Прокладка труб може складатися з таких матеріалів:

 • зшитий поліетилен;
 • металопласт;
 • метал;
 • поліпропілен.

Розберемо переваги і недоліки кожного з матеріалів.

Для ефективної системи водопостачання використовують зшитий поліетилен, оскільки труба з цього матеріалу має наступні переваги:

 • витримує високий тиск;
 • може нагріватися до +90℃;
 • швидко звужується до первісної форми після закінчення деформації;
 • висока міцність і гнучкість.

Труби із зшитого поліетилену мають характеристику PEX, клас якого залежить від шарів пресованого поліетилену. Чим більше шарів, тим вище ефективність труби.

 1. Поліпропілен не рекомендується використовувати для прокладки водопроводу. Справа в тому, що в процесі пайки трубопроводу, звужується його переріз в 2,5 рази, що додає опір в системі. Також труба має властивість розширюватися і звужуватися при різних температурах, тому рано чи пізно трубопровід з поліпропілену буде пошкоджений. Якщо Ви хочете використовувати пропіленові труби, то необхідно розміщувати їх в тих місцях, де можливо буде відразу усунути витік.
 2. Раніше надійним матеріалом вважалася сталь, але труби з часом починають іржавіти. Це створює незручність у використанні, оскільки вода може змінити свій первісний колір.
 3. Металопластикові труби забезпечать опір корозії, а також вплив агресивних речовин.

 Матеріал має ряд негативних факторів:

 • Неякісне з'єднання труб, що може призвести до протікання, оскільки при різких перепадах температури, труба буде розширюватися і звужуватися.
 • При багаторазових вигинах труби, шари матеріалу можуть пошкодитися і це стане причиною її непридатності для подальшого використання.

Насос або насосна станція

Призначення насосних станцій полягає в подачі ресурсу в певну точку, де необхідно отримати воду.

Існує два вида насосів:

 • Глибинні.
 • Поверхневі.

Глибинні насоси

Насос цього виду занурюється в свердловину і при цьому забезпечує забір води з великої глибини, далі відбувається процес її подачі в потрібну точку.

Поверхневі насоси

Насос встановлюється на поверхні. Тому монтаж обладнання стає набагато легшим, ніж глибинного насоса.

Вибір і установка насоса

Вибір оптимального варіанту насоса залежить від дебіту води. Ліміт розраховується вранці і ввечері, оскільки цей час вважається максимальним для споживання води.

Для житлового будинку він становить 3 куба води на годину. Тому система глибинного насоса повинна враховувати цей ліміт води для оптимального функціонування системи водопостачання.


Водопостачання приватного будинку за допомогою фільтрів

Дуже важливим для водопроводу є якісна очистка води, оскільки міська вода вважається жорсткою, а зі свердловини – має у складі залізо і сірководень, який має неприємний запах. Вміст заліза у воді принесе шкоду сантехніці, що встановлена, а також іншій побутовій техніці.

Тому фільтри призначені для водоочищення, щоб уникнути попадання домішок в систему водопостачання. Таким чином вода надійде до вас чистою.

Очищення і знезараження води для автономного водопостачання будинку

Спочатку питна вода очищається спеціальними іонообмінними смолами від важких фракцій, таких як залізо, марганець тощо.

Після цього вода позбавляється від солей за допомогою зворотного осмосу. У будинку він вважається побутовим, а у виробництві – промисловим. Зворотний осмос має мембрану, яка пропускає тільки молекули води. Тому все забруднення затримується і в подальшому не змішується з чистою водою.


Фітинги, вентилі і сантехніка

Водопостачання приватного будинку неможливо без установки якісної запірної арматури: фітингів і вентилів, а також правильно підібраної сантехніки.

Кожен сантехнічний прилад має свої характеристики. Щоб підібрати якісну розводку водопроводу для будинку або квартири, необхідно мати проект, який включає розташування санприборів, враховуючи їх технічні характеристики.

Наприклад, Ви хочете придбати лійку для душової кабіни, але не знаєте, яка буде краще.  Справа в тому, що існує кілька видів приладів, які відрізняються своїми характеристиками.  Душова лійка може бути розрахована на пропускання води як 15 л/хв, так і 45 л/хв.  А діаметр трубопроводу може досягати від 16 до 32.

Тому при неправильному виборі санітарного приладу, у вас виникне проблема: що діаметр трубопроводу не відповідає розміру лійки. Виходячи з цього, при виборі великої лійки до маленького трубопроводу, вода не буде надходити з пристрою, оскільки вона не встигне проходити через такий маленький переріз трубопроводу.

Компанія Аlter Air допоможе вибрати оптимальний варіант саме для ваших житлових приміщень, з огляду на ваші побажання, особливості квартири або будинку, а також рентабельність одного або іншого рішення.


Водонагрівальне устаткування

Водопровід супроводжується нагріванням води, це відбувається за допомогою газового чи електричного котла, бойлера, теплового насоса.

Монтаж агрегатів дозволить користуватися гарячою водою незалежно від міського ГВС і обставин, таких як профілактика або поломка в системі водопроводу.

Якщо Ви маєте централізовану систему водопостачання у своєму домі, то установка додаткового обладнання не обов'язкова, оскільки гарячу воду Вам надасть міське водопостачання.

Наші проєкти

Готові проєкти, реалізовані кваліфікованою командою Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Установка водопостачання

01
Проєктування системи водопостачання

Проєктування системи водопостачання

Організацією системи водопостачання займаються найкращі фахівці компанії Alter Air. Цей етап включає розробку креслень, які включають схеми, плани, точні розрахунки, а також розміри і розташування елементів системи.

02
Принципіальна схема послідовного з'єднання елементів системи

Принципіальна схема послідовного з'єднання елементів системи

Припустимо, що вода підведена в будинок. Далі її необхідно під'єднати до котельні, або до бойлера для нагріву. Після цього насос подасть потрібну кількість води в ту чи іншу точку. Це і є схема водопостачання приватного будинку.

03
Монтаж водопроводу

Монтаж водопроводу

Прокладка водопроводу залежить від розташування мокрих точок і розгорток стін. Також враховується дебіт води для обраної сантехніки і вид каналізації.

Часто задавані питання

Що потрібно для водопостачання приватного будинку?

Устаткування для водопостачання будинку:

 • Насосні групи: глибинний або стаціонарний насос.
 • Водонагрівачі: бойлер, газовий або електрокотел, тепловий насос.
 • Трубопроводи.Фітинги, вентилі, сантехніка.

Як зробити водопостачання приватного будинку?

Для якісного функціонування системи водопостачання необхідно:

 • Звернутися в компанію Alter Air, наші фахівці підберуть оптимальну систему для вашого будинку: тупікову, променеву або комбіновану.
 • Згідно того, яка система буде обрана, розраховуються матеріали для водопроводу.
 • Далі робиться передпроєктна документація, до якої входить розробка комерційної пропозиції.
 • Після узгодження вартості, відбувається процес проєктування.
 • Після цього,проводиться монтаж системи водопостачання у будинок.

Вартість підведення водопостачання в приватний будинок

Ціна залежить від обраної концепції, а також необхідної кількості та виду матеріалу.

Фахівці компанії Alter Air зможуть індивідуально підібрати і розрахувати вартість водопостачання будинку.


Розрахунок від інженерів Альтер Ейр

Залиште заявку на нашому сайті і наші менеджери нададуть професійну консультацію.

приклад інтер'єру

НАШІ Відеоогляди

ПРОЕКТУВАННЯ КАНАЛІЗАЦІЇ: ПОРАДИ ВІД ІНЖЕНЕРА ALTER AIR
ПРОЕКТУВАННЯ КАНАЛІЗАЦІЇ: ПОРАДИ ВІД ІНЖЕНЕРА ALTER AIR
Автор запису
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Автор запису
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Особливості монтажу і сервісу систем водопостачання та каналізації
Особливості монтажу і сервісу систем водопостачання та каналізації
Автор запису
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації у будинку (Зелений Бор)
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації у будинку (Зелений Бор)
Автор запису
Реалізація систем каналізації та водопостачання
Реалізація систем каналізації та водопостачання
Автор запису
Водопостачання та каналізація: Чому сантехніку потрібно підбирати до початку проєкту?
Водопостачання та каналізація: Чому сантехніку потрібно підбирати до початку проєкту?
Автор запису
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Автор запису
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Автор запису
Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Залишилися питання?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

креслення
Відгуки і питання
Відгуки відсутні