Енергозберігаючі технології в системах вентиляції приміщень

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Сьогодні стан ринку енергоресурсів виводить на перший план використання економічного обладнання, повторного використання витраченої енергії.

В системі вентиляції використання вторинних теплових енергоресурсів дозволяє зменшити експлуатаційні витрати.

Вторинна енергія в системах вентиляції виходить одним з наступних способів:

 • передача тепла або холоду від повітря, що видаляється, припливному (неможливо при використанні рециркуляції повітря)
 • використання тепла або холоду від технологічних установок (якщо є така можливість).

Види теплоутилізаторів (теплообмінники)

Теплоутилізатори (тобто, теплообмінники), які застосовуються в системах вентиляції, поділяються на:

 • пластинчасті теплообмінники – їх ще називають перехресними і рекуперативними;
 • роторні – обертові або регенеративні;
 • рекуператори з проміжним теплоносієм.

Це не весь перелік теплообмінників, але інші види не відрізняються високою ефективністю. Тому розглянемо тільки ті, які зазначені вище.

Необхідність економії енергоресурсів актуальна як ніколи, тому виконуючи проект вентиляції необхідно, насамперед, замислюватися про те, як можна знизити витрати на роботу обладнання. Саме тому варто передбачити наявність додаткових пристосувань, які допоможуть вирішити цю задачу. Вони можуть бути застосовані як автономно, так і йти вбудованими, приміром, у вентиляційні установки.

Перехресноточні (пластинчасті) теплообмінники

Дуже різноманітні й відрізняються ступенем ефективності – від 50 до 90%. Пластинчасті теплообмінники не мають рухомих частин, а передача тепла відбувається через пластини, по обидва боки яких проходять потоки повітря (припливного і витяжного). Хоча потоки не перетинаються, імовірність контакту все ж існує (виходячи з нашого досвіду – прим. Alter Air).

Кількість переданого тепла регулюється за допомогою перепускного клапана, який контролює витрати проходячи через теплообмінник повітря.

Використовуючи пластинчастий теплообмінник, слід враховувати ймовірність утворення конденсату. Тому рекуператори цього типу оснащуються відводами конденсату і затворами, що запобігають попаданню води в канал повітроводу, системою розморожування утвореного льоду.

Перекрестноточные (пластинчатые) теплообменники

Роторні рекуператори

Такі теплообмінники мають дуже високий показник ефективності – 75-85%. Відрізняються наявністю рухомої частини – ротора, який передає тепло між повітряними потоками. Регулювати інтенсивність рекуперації можливо шляхом зміни швидкості обертання ротора. 

Так як в роторних теплообмінниках видалене і припливне повітря можуть перемішуватися, передаючи запахи і бруд, варто приділити особливу увагу розміщенню вентиляторів. Ризик обмерзання дуже низький, тому система розморожування не є обов'язковою.

Рекуператори з проміжним теплоносієм

Система вентиляції оснащується двома теплообмінниками, розміщеними у припливному та витяжному каналі, а теплоносій (вода або водно-гліколевий розчин) циркулюють між ними.

Ефективність рекуперації складає 45-60%, а передачу тепла можна регулювати за допомогою зміни швидкості переміщення теплоносія.

Безсумнівна перевага рекуператорів з проміжним теплоносієм – повна ізоляція теплоносія, а, отже, виключення ймовірності передачі забруднень між потоками повітря.

Застосування рекуперації тепла вже давно застосовується у вентиляційному обладнанні багатьох компаній-виробників. Зменшення експлуатаційних витрат – одне з пріоритетних напрямків розвитку кліматичної техніки.


Приточно-вытяжные установки

Рекомендоване обладнання

Компанія Альтер Ейр рекомендує до розгляду:

 • припливно-витяжні установки від Maico, серії WS;
 • Виробник Systemair, серії SAVE VTC;
 • припливно-витяжні установки VAM від компанії DAIKIN.
На сьогоднішній день (2020 - 2021 рр.) з'явилося ще більш вдосконалене обладнання, оснащене рекуператором нового покоління з ККД 91%. Це припливно-витяжна вентустановки Jablotron Futura. Ми якраз розглянули її можливості і порівняли з функцуіоналом Maico WS і Systemair SAVE VTC в нашій новій докладній статті-огляді. Запрошуємо ознайомитися!

Daikin VAM

Одними з найефективніших і найпродуктивніших припливно-витяжних установок є Daikin VAM. Завдяки функції рекуперації, використання таких агрегатів значно економить витрати електроенергії на експлуатацію. Припливно-витяжні установки DAIKIN VAM утилізують тепло кімнатного повітря і перетворюють його в енергію, яка потім використовується для роботи установки. Це допомагає економити до 40-45% енергоресурсів. Незважаючи на трохи більшу вартість, такі припливно-витяжні установки досить швидко себе окупають.

Крім того, дані вентиляційні установки відносяться до тихих, бо не створюють шум при роботі. За рахунок цього їх можна монтувати навіть у тих будинках, де пред'являються підвищені вимоги до рівня шуму обладнання.

Systemair

Також популярними залишаються і припливно-витяжні установки шведського бренду Systemair. Даний виробник випускає установки в горизонтальному та вертикальному виконанні, тому ви без складнощів зможете підібрати оптимальну модель для вашого приміщення. Серії VX і VR обладнані потужним рекуператором для утилізації тепла. Застосовуються такі припливно-витяжні установки Systemair найчастіше для систем вентиляції великих комерційних або промислових приміщень, оскільки можуть обслуговувати великі площі будівлі. Також їх можуть використовувати і в поєднанні з осушувачами повітря для організації системи вентиляції басейнів.

Lessar

Бюджетніший варіант припливно-витяжних установок з рекуперацією – це обладнання бренду Lessar. Серія Lessar LV-PACU прекрасно підійде як для невеликих житлових будівель, так і для великих промислових. Корпус з оцинкованої сталі надійно захищає установку від корозії, а також від механічних ушкоджень.

Підіб'ємо підсумки

Для зменшення витрат на експлуатацію розумно використовувати повторно затраченую енергію.

Ці прилади, які використовуються у вентиляційному обладнанні, поділяються на:

 1. пластинчасті теплообмінники;
 2. роторні;
 3. рекуператори з проміжним теплоносієм.

Пластинчасті теплообмінники відрізняються високою ефективністю (50-90%), але можливе утворення конденсату.

Роторні також високоефективні (75-85%), але мають рухому частину і можливі передачі запахів між потоками повітря.

Рекуператори з проміжним теплоносієм вже мають меншу ефективність (45-60%), але їх головною перевагою є повна ізоляція теплоносія.

Звертаючись в компанію Альтер Ейр, ви отримаєте якісне рішення систем кондиціонування в найкоротші терміни за доступною ціною. Наші фахівці зможуть підібрати для вашої системи саме той варіант обладнання, який влаштує вас за ціною, а також буде економно і якісно працювати. Так само ви можете замовити у нас монтаж систем вентиляції, з офіційною гарантією на проведені роботи. Щоб отримати ще більше корисної інформації, звертайтесь до спеціалістів компанії Альтер Ейр.

Відгуки

Совсем недавно узнали о такой новой технологии - как рекуперация, очень рады, что вовремя. Как раз успели и себе приобрести. Спасибо компании за консультацию и быстрый монтаж.

Давно пользуемся вентиляцией с рекуператором и очень довольны. Спасибо автору за распространение информации, чтобы как можно больше людей узнали о таком чуде.