Історія компанії

Історія створення проектно-монтажної організації AlterAir від Дениса Солов'я. Подальший розповідь - пряма мова співзасновника компанії.

1999
Співзасновник компанії Соловей Денис

З дитинства я знав який хочу будинок, який сад і знав, що хочу працювати в інженерії. Мені завжди подобалося розбиратися в самій структурі речей – як все працює, розуміти принцип і конструкцію. Від цього кайфував.

Зараз будинок для мене, як конструктор ЛЕГО, я все там зрозумію, починаючи від побудови, закінчуючи обробкою. Дивлюся на це не тільки з точки зору будівництва, а й інженерії. Розумію, за яким принципом працюють інженерні системи, такі як вентиляція, кондиціонування, опалення. Знаю, як працює припливна або витяжна вентиляційна установка, настінна або канальна система кондиціонування, тепловий насос або опалювальний котел.

17 років тому, в 1999 році, я познайомився з директорами компанії "Станед" Юрієм Петровим і Станіславом Недашковським. Вони займалися кліматичної технікою, проектуванням систем вентиляції, кондиціонування, осушенням повітря в басейнах.

Восени я вступив до університету на стаціонарну форму, через навчання не міг повний день приділяти роботі. Тому для того, щоб заробити якісь гроші, відкрив інтернет-магазин побутової техніки. Він не вимагав повного залучення, для обробки замовлень мені вистачало кількох годин вільного часу. Це був досить вдалий проект і приносив хороші гроші.

Ще працюючи в "Станед", я вперше зіткнувся з ринком кліматичної техніки. Перший розділ, з яким я почав працювати на постійній основі – настінні кондиціонери. У той час ринок побутових кондиціонерів ще знаходився на етапі формування і запитів по них було дуже багато.

1999
Співзасновник компанії Соловей Денис
Історія компанії Альтер Ейр
2000

Від експедитора до проект-менеджера

На другому курсі університету Станіслав Недашковський запропонував мені посаду менеджера з продажів в компанії "Станед". Забігаючи наперед, я пропрацював у ній 8 років. Свій інтернет-магазин побутової техніки довелося закрити.

Спочатку я займався виключно продажем устаткування. Але мені це не було цікаво у відриві від інших процесів компанії. Тому з часом я почав вивчати логістику, управління – так звану "внутрішню кухню" фірми. Бачучи мій ентузіазм, керівники "Станед" почалили мені довіряти більше функцій і давати більше можливостей для розвитку. Через кілька років я практично став їх заступником і міг повністю займатися справами компанії у випадку їх відсутності.

Там я отримав не тільки знання, а й безцінний досвід в галузі інженерії. Є три людини, які цьому посприяли і я їм дуже вдячний.

Юрій Петров навчив мене майстерності переговорів, як їх вести, як знаходити підхід до кожного клієнта.

Станіслав Недашковський навчив «включати» мозок, працювати оперативно і швидко, але так, щоб при цьому не страждала якість.

Наталя Акопова навчила навичкам проектування.
Незважаючи на те, що було важко, досвід, який я там отримав не порівняти ні з якими грошима.

Чому я пішов з "Станед"?

Згодом я зрозумів, що можу досягти набагато більшого, ніж це дозволяють мої обов'язки. Знав, що чимало зробив для компанії і сподівався, що до моєї думки прислухаються. Тому звернувся до керівництва з проханням розширити мої можливості. На жаль, такого шансу мені не надали.

Припускаючи, що моя пропозиція може бути відхилена, заздалегідь почав розглядати альтернативні варіанти розвитку своєї кар'єри. І чим більше я думав, тим більше зосереджувався в думці, що необхідно створювати власну компанію.

З опущеною головою, зі стахом і тремтячими ногами я написав заяву і пішов із компанії. Це було дуже страшно. Шалено страшно.Чи шкодую я зараз? Ні, не шкодую.Тепер компанія "Станед" є одним з моїх партнерів і регулярно купує у нас обладнання.

Трохи історії компанії
2008

Створення Альтер Ейр. Як все починалося

Над ім'ям майбутньої компанії думали, певно, цілий рік. Нам хотілося створити такий бренд, який би ніяк не асоціювався з компаніями, що вже існують і, в той же час, однозначно вказував на напрямок нашої діяльності.

Більше про компанію Альтер Ейр
2010
Вирішили зупинитися на словосполученні Alter Air, нам воно здалося привабливим, тому що повністю відображало, чим ми будемо займатися і, в той же час, мало на увазі зовсім інший, альтернативний, підхід. Пізніше, коли в 2011 році почали займатися альтернативною енергетикою, перше слово «alter» позначало і роботу над проектами енергопостачання приватних будинків, дач і котеджів за допомогою поновлювальних джерел енергії.

​Із самого початку ми вирішили не продавати будь-які рішення, щоб заробити грошей, а створювати якісний, ексклюзивний продукт, яким могли б пишатися.

І можу сказати, що цього правила ми дотримуємося у своїй роботі й до цього часу: продаємо тільки те обладнання, в якості якого впевнені самі і робимо ексклюзивні проекти інженерних систем, які поєднують в собі красу і функціональність. Можливо, це прозвучить дещо претензійно, але проекти такої високої якості, як робимо ми, роблять тільки одиниці. І кожен наш клієнт, партнер (або конкурент;)) підтвердить, що скрупульозність до кожного елементу і старанність – візитна картка Альтер Ейр.

Спочатку був ФОП "Соловей Д. В." і потім автоматично запустився процес реєстрації компанії Альтер Ейр. Ми з Юрієм Маковским заснували проектно-монтажну організацію Альтер Ейр і досі вже протягом 8-ми років її існування йдемо пліч-о-пліч.

Через деякий час до нашої команди приєдналися кілька колишніх колег і товаришів: проектувальник Дмитро Бурахович, монтажники Анатолій Гербовник і Валентин Крестілін.
Спочатку ми працювали на голому ентузіазмі –з вірою в те, що робимо правильні речі.

Перші півроку за офіс нам була зйомна квартира. Незабаром обсяг роботи збільшився і ми почали набирати штат співробітників. Першим виконавчим менеджером стала Олександра Чабак, а бухгалтером Оксана Кобзар. Перший наш повноцінний офіс –орендована кімната площею 14 м² в готелі "Голосіївський".

Історія компанії Альтер Ейр
2011
Більше про нас
2014

У 2008 році, коли сталася криза, компанія Альтер Ейр виросла в 4 рази.Такий стрімкий стрибок у розвитку супроводжувався тим, що кількість якісно зроблених об'єктів постійно збільшувалася, а задоволені клієнти залишали відгуки і рекомендували наші послуги своїм друзям і знайомим.

Звичайно, не все завжди було гладко. Так, у 2011 році я деякий час не міг бути на роботі за станом здоров'я. Тоді я і зрозумів, що вся робота компанії здійснювалася на ручному управлінні, без якого організація почала втрачати свої позиції. Необхідно було вибудовувати чітку бізнес-структуру. Саме в той момент я усвідомив в повній мірі, що ми з маленької команди однодумців перетворилися на повноцінну компанію з безліччю відділів і досить складною структурою.

Альтер Ейр виходить на ринок України

Завдяки нашому досвіду в інженерії та наданню якісних послуг наш старт був успішним. Спочатку реалізовували системи вентиляції і кондиціонування, вивчали нову техніку, пропонували такі нестандартні рішення, яким не було аналогів на ринку України. Ми перші почали впроваджувати в кліматичні системи енергоефективні технології, щоб наші клієнти не витрачали великі гроші на газ або світло.

У 2011 році реалізували перший проект системи альтернативного енергопостачання для будинку без газу і світла.

З цього моменту почали проектувати такі системи для людей, які перебували в такій же ситуації.

Ми прагнемо до розвитку весь час. Як тільки на ринку з'являється новий продукт –ми його тестуємо, щоб завжди пропонувати найкраще рішення. На відміну від більшості сучасних компаній, які займаються процесом за принципом "купив дешевше –продав дорожче" ми вкладаємо інтелект у свою роботу.

У 2014 році ми почали займатися системами опалення та водоочищення.​

А в 2015 році вже підписали контракт з українською компанією Ecosoft –одним з найбільших в світі виробників водоочисного обладнання. Наші фахівці пройшли навчання на їхньому заводі по встановлення систем водопідготовки і регулярно відвідують спеціалізовані семінари. Також почали працювати з електрикою, стали офіційними дилерами першокласної електрофурнітури Jung.​

Спочатку проект розвивався завдяки "сарафанному радіо", а потім ми з колегою Андрієм Грудієм на joomla створили сайт інтернет-магазину, на якому пропонували не тільки обладнання, а й послуги.


Плани на майбутнє

У 2017 році плануємо запустити вже свою серію теплових насосів і закріпити свої позиції на ранці, як виробники.

Наша мета –стати абсолютними лідерами, ТОПами в реалізації внутрішніх інженерних систем на побутовому або напівпромисловому рівні в Україні. Ми орієнтовані на те, щоб людина не тільки залишила свій позитивний відгук про нас і порекомендував комусь, а й сама через кілька років знову захотіла до нас звернутися. Прагнучи до цього, ми продумуємо стратегію поетапно, сегмент за сегментом. Бо не хочемо різко летіти вгору, а потім так само різко впасти. Тому ми рухаємося до мети поступово, але впевненими кроками.

Щоб стати авторитетною інженерною компанією хочемо закріпити свої позиції на ринку України і вийти на міжнародний рівень як проектно-монтажна організація, яка займається всіма внутрішніми інженерними системами від вентиляції й кондиціонування до опалення та альтернативного енергопостачання.

Чим я можу ризикнути заради досягнення бажаної мети? Тільки своїм часом. Мій успіх зараз полягає в тому, що я весь свій життєвий ресурс віддав Альтер Ейр –це моє дітище і я ніколи не втомлюся займатися його розвитком.

Більше про нашу компанію
2017