Проєктування опалення у Києві

Проєктування опалення у Києві
Комплексне вирішення завдання з опалення
Відповідність усім нормам та побажанням замовника
Підбір якісного опалювального обладнання
Tochnyy inzhenernyy raschet sistemy
Затверджений бюджет на початок всіх робіт

Коли потрібен проєкт опалення

Якщо ви хочете встановити довговічну, якісну, енергоефективну систему опалення, яка буде взаємодіяти з іншими інженерними системами та непомітною у дизайні, то проєктування систем опалення – це необхідність.

Замовивши цю послугу в Alter Air, ви отримаєте:

 1. Грамотний вибір типу системи опалення, з урахуванням побажань та бюджету клієнта, а також технічних характеристик житла.
 2. Підбір обладнання, згідно з результатами технічних розрахунків.
 3. Проєктування теплопостачання квартири або приватного будинку  з найменшим шляхом опору системи, що дозволяє знизити витрати на монтажні роботи та матеріал для майбутньої системи.
 4. Інтегрування системи опалення у дизайн. Всі кроки узгоджуються з клієнтом або дизайнером.
 5. Проєкт системи опалення дасть зрозуміти вигляд майбутньої системи та який обсяг роботи належить виконати.

Про проєктування необхідно замислитись до початку ремонту або на етапі будівництва заміського будинку, оскільки реалізація опалювальної системи має на увазі велику кількість монтажних робіт.

Проєкт опалення має бути готовим до початку монтажу системи.


Рекомендоване обладнання
Теплові насоси
Теплові насоси

Тепловий насос – сучасний ефективний та економічний пристрій для дому.

 Котли опалення
Котли опалення

Основне завдання такого обладнання – отримання теплової енергії із різних енергоносіїв.

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Внутрішньопідлоговий конвектор - сучасне та ефективне теплогенеруюче обладнання.

 Тепла підлога
Тепла підлога

Тепла підлога ефективно працює із низькими температурами.

Які документи включені до проєкту опалення

Теплотехнічний розрахунок

Теплотехнічний розрахунок дозволяє дізнатися коефіцієнт теплопровідності, який вказує, скільки тепла випускає будинок назовні. У цьому розрахунку враховуються технічні характеристики будівлі (матеріали з яких виготовлені: фундамент, покрівля, зовнішні стіни, склопакети та ін.).

Виходячи з отриманих даних, можна дізнатися про тепловтрати будинку і приступати до підбору обладнання та джерела тепла для системи опалення котеджу.Теплотехнічний розрахунок Теплотехнічний розрахунок
​Комплект креслень

Комплект креслень

 • План або плани з опаленням (наносяться всі прилади, прокладаються труби, наноситься тепла підлога тощо).
 • Аркуш із принциповою тепловою схемою топкової.
 • Лист з кресленнями топковою (план приміщення з розстановкою обладнання, розгортки стін з нанесенням обладнання, трубопроводів, запірної та регулюючої арматури).
 • Аксонометричні схеми опалення (не завжди).
 • Листи із завданням електрикам на підключення всього необхідного обладнання, із зазначенням: потужності, напруги, кількості ампер на автомат-запобіжник, кількості електрокабелів та їх перетину.
 • Завдання будівельникам на отвори у стінах та перекриттях на прохід труб опалення.
 • Завдання будівельникам на підведення каналізації та водопостачання.

Специфікація обладнання

На основі отриманих даних із розрахунків, створюється комерційна пропозиція. Це має на увазі, кошторис з приблизним розрахунком бюджету, який наприкінці може відрізнятися максимум на 15% у більшу чи меншу сторону. У документації буде представлена повна інформація про обладнання та обв'язування системи опалення.

Специфікація обладнання
Замовте консультацію в Ater Air

Напишіть нам або залиште заявку і з вами зв'яжеться менеджер

Проєктування опалення - це

01
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Проєктування опалення дає можливість не тільки максимально візуалізувати систему, але й зробити точні розрахунки. Відповідно, підібрати обладнання необхідної потужності. Проєктна документація включає: креслення зі схемами, розрізами, точними розрахунками, вказівками розмірів та місць розташування елементів опалювальної системи. Розробка системи опалення заміського будинку, котеджу чи квартири передбачає аналіз усіх умов, у яких працюватиме система.

02
УЗГОДЖЕННЯ З ДИЗАЙНОМ ІНТЕР'ЄРУ

УЗГОДЖЕННЯ З ДИЗАЙНОМ ІНТЕР'ЄРУ

Взаємодія з дизайнерами та архітекторами дозволяє реалізувати ефективну та естетично привабливу систему, приховати непотрібні комунікації, а отже запобігти псуванню дизайну. Постійний взаємозв'язок між фахівцями дозволить прискорити процес створення проєкту, при цьому клієнт отримає найкращий результат.

03
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБОТ ІЗ "СУМІЖНИКАМИ"

УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБОТ ІЗ "СУМІЖНИКАМИ"

Задля організації системи опалення найчастіше працює відразу кілька спеціалістів або компаній, кожен має свою зону відповідальності. Результат виконаної роботи залежить від взаємодії всіх спеціалістів. Компанія Альтер Ейр надає завдання та специфікацію для суміжних спеціалістів. Це дозволяє уникнути помилок при монтажі, які можуть призвести до зниження ефективності опалювальної системи, зменшення терміну придатності обладнання, зниження безпекии опе

04
ІНТЕГРАЦІЯ З ІНШИМИ ІНЖЕНЕРНИМИ СИСТЕМАМИ

ІНТЕГРАЦІЯ З ІНШИМИ ІНЖЕНЕРНИМИ СИСТЕМАМИ

Компанія Альтер Ейр у своєму штаті має інженерів-фахівців із усіх кліматичних сфер: вентиляції; кондиціювання; опалення; водоочищення та водопідготовки; водопроводу; каналізації та ін. Це дозволяє інтегрувати декілька систем одне в одну. Такий підхід – безумовна перевага нашої компанії. В результаті, Ви отримаєте реалізацію всіх кліматичних систем, при цьому заощаджуючи власні час і сили.

05
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Проєктування опалення дає можливість розрахувати точний кошторис до початку монтажних робіт, у рамках виділеного бюджету. Компанія Альтер Ейр завжди пропонує кілька варіантів реалізації системи, щоб вибрати найбільш підходящий та комфортний. З пакетом документації Ви отримаєте повне розуміння вартості обладнання та монтажу системи опалення, щоб мати можливість спланувати свої витрати.

Системи опалення, які ми проєктуємо

Водяна з примусовою циркуляцією

​У світі використовується лише примусова циркуляція теплоносія у системі опалення. Головною особливістю системи цього типу є використання циркуляційного насоса для примусового транспортування теплоносія.

В основному система опалення з примусовою циркуляцією складається з:

 • джерела тепла (котел, тепловий насос, сонячний колектор та ін.)
 • системи трубопроводів;
 • опалювальних приладів (фанкойли, радіатори, конвектори тощо);
 • розширювальний бак;
 • циркуляційний насос та ін.

Повітряне опалення

Повітряне опалення - це система, де в якості теплоносія використовується повітря. У ролі джерела тепла можна використовувати: газовий генератор, електричний ТЕН, тепловий насос тощо. Цей тип системи опалення переважно використовується в адміністративних будівлях, торгових центрах, офісах та ресторанах.

Принцип роботи. Система має джерело тепла, яке генерує тепло. Далі, тепло передається повітрю, яке рухається по системі повітроводів, за допомогою нагнітачів, і через повітророзподільники потрапляє в приміщення, тим самим обігріваючи їх.

Повітряна система опалення працює за принципом рециркуляції. Це має на увазі, що для нагрівання використовується 70% внутрішнього повітря, а 30% - це "підмішування" свіжого.

Недоліки повітряного опалення:

 1. Подача повітря у верхній точці приміщення, а згідно із законами фізики, тепле повітря завжди рухається вгору. Це означає, що тепло накопичується під стелею, а нижня частина приміщення погано прогрівається.
 2. Для якісного обігріву приміщень потрібна велика кількість повітря. Відповідно, використовуються повітроводи з великим перетином, що значно збільшує опуск стель, а також зростають витрати на реалізацію системи (використовується більше матеріалу).
 3. Низька інерційність. Це передбачає, що при вимкненні системи на короткий проміжок часу приміщення швидко охолоне і параметри комфортного мікроклімату будуть порушені.

Повітряне опалення не використовується у житлових будинках та квартирах.


Електрична

Електричний котел​ – прилад для нагрівання теплоносія у системі трубопроводів з використанням електрики.

Електрокотел виконує такі функції:

 1. опалення приміщень;
 2. нагрівання гарячої води для побутового використання.

В електричній системі опалення можуть використовуватись:

Електричне опалення розглядається, якщо на ділянці відсутня газова магістраль. Оскільки, прокласти газовий трубопровід буде дорогим рішенням.

Недоліки електричного опалення:

 • Низький ККД (коефіцієнт корисної дії). За споживання 1 кВт електроенергії електрокотел віддає 0,9 кВт. У порівнянні з іншими джерелами тепла, наприклад, тепловим насосом повітря-вода (з 1 кВт віддає 3 кВт) або геотермальним (з 1 кВт - 6 кВт), електричний котел менш ефективний.
 • У разі відключення електрики споживачі залишаться без гарячої води та опалення.
 • Перебої напруги в мережі, які можуть призвести до вимкнення електрокотла.
 • Обмежена кількість подачі електричної енергії до будинку.

Опалення з тепловим насосом

​Тепловий насос - багатофункціональне обладнання для реалізації комфортного мікроклімату протягом цілого року. За умови правильної реалізації система обігріву з тепловим насосом виходить енергоефективною та економічною клімат-системою. 

Пристрій виконує три функції:

 1. опалення у зимовий період;
 2. охолодження у теплий період;
 3. нагрівання води для гарячого водопостачання.

Види теплових насосів:

 • Тепловий насос “повітря-повітря” – виконує функцію охолодження або нагрівання приміщень, але під час експлуатації може приносити дискомфорт мешканцям, оскільки повітря поширюється нерівномірно за обсягом приміщення. Дане обладнання використовує низькопотенційне тепло зовнішнього повітря і в якості теплоносія використовує, також повітря (всередині приміщення).
 • Тепловий насос "повітря-вода" - виконує 3 функції: ГВП, опалення та охолодження житла. Пристрій, також, як і попередній варіант, використовує енергію зовнішнього повітря, проте в якості теплоносія виступає - вода.
 • Геотермальний тепловий насос має всі три функції, але в порівнянні з повітряним ТН, монтаж є дорогим рішенням, оскільки необхідно провести велику кількість додаткових робіт (буріння свердловин, установка геотермальних зондів, аналіз ґрунту та інше). Проте геотермальні опалювальні системи найефективніші.

Теплові насоси славляться високою ефективністю, тому мають великий попит серед споживачів.

 • Повітряний ТН із 1 кВт електроенергії перетворює 3 кВт тепла;
 • Геотермальний з 1 кВт електрики – до 6 кВт тепла.

Однак, для досягнення такої ефективності необхідно передбачити виконання наступних умов:

 1. Ваш будинок має відповідати характеристикам енергоефективного житла. Це означає, що зовнішні конструкції (фундамент, покрівля, зовнішні стіни) повинні бути теплоізольовані, якісні склопакети.
 2. Наявність припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла, що зменшить навантаження на систему опалення. Оскільки, рекуператор використовує тепло витяжного повітря для нагрівання припливного.
 3. Обов'язкова наявність системи теплої підлоги з покриттям 100% площі житла.
 4. Використання фанкойлів. Фанкойл - універсальний пристрій, який можна використовувати для охолодження та нагрівання будинку. Дуже важливо, щоб тепловий насос виконував усі свої функції. Якщо використовувати радіатор замість фанкойлу, то реалізувати охолодження в будинку буде неможливо. І тепловий насос втратить частину свого потенціалу.

Опалення з газовим котлом

Види газових котлів:

 1. Атмосферний.
 2. Турбований.
 3. Конденсаційний.

Найкращим рішенням серед газових котлів є котел конденсаційного типу.

Конденсаційний котел - обладнання принцип роботи, якого заснований на процесі конденсації. Таким чином, замість того, щоб викинути продукти горіння назовні, пристрій зберігає і використовує в системі водяну пару, як додаткове джерело енергії. Як наслідок, отримуємо ККД понад 100%.

Переваги:

 • Високий ККД (використовується конденсат).
 • Система зможе забезпечити опалення житла за зовнішньої температури -22 ℃ на повній потужності.
 • Наявність погодозалежної функції. Завдяки датчику на вулиці, регулюється потужність котла відповідно підтримується задана температура всередині приміщень.
 • Автоматичне регулювання температури. Температура в кімнаті регулюється в часі, використовуючи температурні датчики всередині приміщення.


Опалення із твердопаливним котлом

​Твердопаливний котел – обладнання для обігріву приміщень. Теплову енергію одержують шляхом спалювання твердої сировини (вугілля, деревина, брикети та інше). У сучасному світі, де особливо цінуються природні ресурси, використання твердопаливного котла не має великого попиту. До того ж, виникають і інші складності:

 • дорога сировина, оскільки матеріал повинен мати високу щільність;
 • вологість продукту не має перевищувати 30%. Необхідно передбачити окреме приміщення для зберігання сировини.

Гібридні системи

​Гібридна система опалення реалізується за допомогою декількох джерел тепла (від двох і більше). Така система застосовується у разі, коли основного джерела тепла недостатньо.

Які комбінації обладнання можна використати?

 1. Тепловий насос + газовий котел.
 2. Тепловий насос + електрокотел.
 3. Котел твердопаливний + електричний котел.
 4. Твердопаливний + газовий котли.

Етапи проєктування опалення

Теплотехнічний розрахунок
01
Теплотехнічний розрахунок

За допомогою теплотехнічного розрахунку дізнаються теплофізичні характеристики конструкцій, що захищають. Потім, проводиться розрахунок тепловтрат та теплонадходжень. Далі, розрахунок теплової потужності системи.

01
Теплотехнічний розрахунок
Гідравлічний розрахунок
02
Гідравлічний розрахунок

Даний розрахунок передбачає: розрахунок гідравлічного опору; підбір перерізу трубопроводів (на магістральних та допоміжних ділянках); гідравлічне ув'язування; підбір запірно-регулюючої арматури, регуляторів тиску і т.д.

02
Гідравлічний розрахунок
ТЕО (техніко-економічне обґрунтування)
03
ТЕО (техніко-економічне обґрунтування)

Найчастіше, техніко-економічне обгрунтування проводиться перед етапом проєктування, щоб оцінити окупність системи.

03
ТЕО (техніко-економічне обґрунтування)
Підбір обладнання та кошторис
04
Підбір обладнання та кошторис

По завершенню проєкту, Ви отримуєте детальну інформацію про об'єкт та вартість обладнання та додаткових елементів системи, без урахування ціни монтажних робіт.

04
Підбір обладнання та кошторис

Завдання

Витрати часу

✅ Розробка концепту

🕛 7-10 днів

✅ Внесення правок

🕛 до 4 днів

✅ Фіналізація проєкту

🕛 до 12 днів

✅ Узгодження

🕛 1 день

✅ Підписання проєкту

🕛 1 день

✅ Складання кошторису

🕛 до 6 днів

Завдання
 • ✅ Розробка концепту

  ✅ Розробка концепту

 • ✅ Внесення правок

  ✅ Внесення правок

 • ✅ Фіналізація проєкту

  ✅ Фіналізація проєкту

 • ✅ Узгодження

  ✅ Узгодження

 • ✅ Підписання проєкту

  ✅ Підписання проєкту

 • ✅ Складання кошторису

  ✅ Складання кошторису

Витрати часу
 • ✅ Розробка концепту

  🕛 7-10 днів

 • ✅ Внесення правок

  🕛 до 4 днів

 • ✅ Фіналізація проєкту

  🕛 до 12 днів

 • ✅ Узгодження

  🕛 1 день

 • ✅ Підписання проєкту

  🕛 1 день

 • ✅ Складання кошторису

  🕛 до 6 днів

Вартість проєктування систем опалення

​Вартість проєкту опалення дорівнює 150 грн/м².

До цієї послуги входить проєктування:

 1. теплих підлог + креслення у розрізі;
 2. котельня + креслення у розрізі;
 3. радіаторного опалення;
 4. фанкойлів із використанням теплового насоса;
 5. геотермального поля та ін.
​Вартість проєктування систем опалення ​Вартість проєктування систем опалення-1
Проєктування від Alter Air

Проєктування опалення від Alter Air

Компанія Alter Air з огляду на сучасні тенденції розвитку проєктує системи будь-якої складності, в результаті виходить докладна схема опалення в квартирі чи будинку. Використовуючи у своїй роботі сучасні теплові насоси, економічні конвектори та радіатори, конденсаційні та електричні котли – досягаємо енергоефективності та максимального комфорту у вашому будинку. У результаті наші проєкти сучасні та функціональні, а використовуване обладнання надійне та легке в обслуговуванні.

Ми працюємо не лише по Києву та області, а й у Західних регіонах: Рівному, Хмельницькому, Ужгороді, Львові та інших містах України.

Також ми співпрацюємо з іншими країнами: в Узбекистан (Ташкент, Андіжан, Наманган), Таджикистан (Душанбе, Худжанд, Бохтар), Азербайджан (Баку, Гянджа), Казахстан (Алма-Ата, Нур-Султан, Шимкент, Актобе, Караганда).

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

 • Дитяча
 • Кухня-вітальня
 • Лоджія
 • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Бульвар Фонтанів

 • Балкон
 • Спальня
 • Кухня-вітальня
ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Daikin FTXS25K

Інверторний кондиціонер Daikin FTXS25K/RXS25L3 - модель пішла далеко вперед від подібних пристроїв, розробники з'єднали в ній абсолютно весь функціонал, який може знадобитися для забезпечення комфортного мікроклімату в будь-якому приміщенні.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann NK

Конвектор Kampmann Katherm NK використовується для обігріву приміщень, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Бульвар Фонтанів

Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка

Поширені питання

Як відбувається проєктування опалення для приватного будинку та квартири?

​Проєктування опалення для будинку та квартири практично немає відмінностей. Різниця лише в обсягах майбутньої роботи.

Проєктування кліматичної системи складається з наступних етапів:

 • Збір та аналіз даних.
 • Теплотехнічний розрахунок.
 • Гідравлічний розрахунок.
 • Підбір обладнання.
 • Кошторис.

Більш детально про вищезгадані пункти, Ви можете прочитати вище у розділі ”Етапи проєктування”.


Чи потрібний проєкт на електроопалення?

Так, потрібний. Проєктування систем опалення є невід'ємною частиною реалізації, незалежно від типу системи.


Скільки коштує в середньому проєкт опалення?

Ціна проєкта опалення приватного будинку не тільки в Києві, але й по всій території України, залежить від площі вашого будинку або квартири. Чим більша площа, тим вища ціна. Вартість проєктування становить 150 грн/м².

Замовити послугу проєктування опалювальної системи від Альтер Ейр можна зателефонувавши за номером 0800 33 08 28 або залишивши заявку на сайті.

Замовте проєкт опалення

Залишіть заявку на сайті та наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом дня.

Замовте проєкт опалення