Проєктування опалення в Києві

Проєктування опалення в Києві
Комплексне вирішення задачі опалення
Відповідність усім нормам і побажанням замовника
Підбір якісного опалювального обладнання
Tochnyy inzhenernyy raschet sistemy
Затверджений бюджет до початку всіх робіт

Коли потрібен проєкт опалення

Якщо ви хочете встановити довговічну, якісну, енергоефективну систему опалення, яка буде непомітною в дизайні та взаємодіятиме з іншими інженерними системами, то проєктування опалювальних систем - це необхідність.

Замовивши проєкт системи опалення в Alter Air, ви отримаєте:

  1. Грамотний вибір типу системи опалення, з урахуванням побажань і бюджету клієнта, а також технічних характеристик житла.

  2. Підбір обладнання для опалення, згідно з результатами технічних розрахунків.

  3. Проєктування теплопостачання квартири або приватного будинку за найменшим шляхом опору системи, що дає змогу знизити витрати на монтажні роботи і матеріал для майбутньої системи.

  4. Грамотне розміщення опалювальних приладів і самої системи опалення в дизайні. Всі кроки узгоджуються з клієнтом або ж дизайнером.

  5. Індивідуальний проєкт системи опалення, який дасть зрозуміти вид майбутньої системи і який обсяг роботи належить виконати.

Про проектування системи опалення необхідно задуматися до початку ремонту або на етапі будівництва заміського будинку, оскільки реалізація системи опалення передбачає велику кількість монтажних робіт.

Проект системи опалення має бути готовим до початку монтажу системи.


Рекомендоване обладнання
Теплові насоси
Теплові насоси

Тепловий насос - сучасний ефективний та економічний пристрій для дому.

Котли опалення
Котли опалення

Основне завдання такого обладнання - отримання теплової енергії з різних енергоносіїв.

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Внутрішньопідлоговий конвектор - сучасне та ефективне теплогенеруюче обладнання.

Тепла підлога
Тепла підлога

Теплі підлоги ефективно працюють із низькими температурами.

Які документи включено до проєкту опалення

Теплотехнічний розрахунок

Теплотехнічний розрахунок дає змогу дізнатися коефіцієнт теплопровідності, який вказує скільки тепла випускає будівля назовні. У цьому розрахунку враховуються технічні характеристики будівлі (матеріали, з яких виготовлені: фундамент, покрівля, зовнішні стіни, склопакети тощо).

Виходячи з отриманих даних, можна дізнатися тепловтрати будинку і приступати до підбору обладнання та джерела тепла для системи опалення котеджу.


Теплотехнічний розрахунок Теплотехнічний розрахунок
Комплект креслень

Комплект креслень

  1. План або плани із системою опалення (наносять усі прилади, прокладають труби, наносять теплу підлогу тощо).

  2. Аркуш із принциповою тепловою схемою топкової.

  3. Аркуш із кресленнями топкової (план приміщення з розміщенням устаткування, розгортки стін із нанесенням обладнання, трубопроводів, запірної та регулювальної арматури).

  4. Аксонометричні схеми системи опалення (не у всіх випадках).

  5. Аркуші із завданням електрикам на підключення всього необхідного обладнання для опалення, із зазначенням: потужності, напруги, кількості ампер на автомат-запобіжник, кількості електрокабелів та їхнього перетину.

  6. Завдання будівельникам на отвори в стінах і перекриттях на прохід труб системи опалення.

  7. Завдання будівельникам на підведення каналізації та водопостачання.

Специфікація обладнання

На основі отриманих даних з розрахунків, складається комерційна пропозиція. Це має на увазі кошторис із приблизним розрахунком бюджету майбутньої системи опалення, який наприкінці може відрізнятися максимум на 15% у більший або менший бік. У документації буде представлена повна інформація про опалювальне обладнання та обв'язку системи опалення.

Аркуш із принциповою тепловою схемою топкової
Замовте консультацію в Ater Air

Напишіть нам або залиште заявку і з вами зв'яжеться менеджер

Замовте консультацію в Ater Air

Проєктування - це

01
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Проєктування системи опалення дає можливість не тільки максимально візуалізувати систему, а й зробити точні розрахунки. Відповідно, підібрати обладнання необхідної потужності. Проєктна документація охоплює: креслення зі схемами, розрізами, точними розрахунками і вказівками розмірів і місця розташування елементів системи опалення. Розробка системи опалення заміського будинку, котеджу або квартири має на увазі аналіз всіх умов, в яких буде працювати система.

02
УЗГОДЖЕННЯ З ДИЗАЙНОМ ІНТЕР'ЄРУ

УЗГОДЖЕННЯ З ДИЗАЙНОМ ІНТЕР'ЄРУ

Взаємодія з дизайнерами та архітекторами дає змогу реалізувати ефективну й естетично привабливу систему опалення, приховати непотрібні комунікації, запобігши псуванню дизайну. Постійний взаємозв'язок між фахівцями дасть змогу прискорити процес створення проєкту, при цьому клієнт отримає найкращий результат.

03
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ ІЗ "СУМІЖНИКАМИ"

УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ ІЗ "СУМІЖНИКАМИ"

Під час встановлення системи опалення працює відразу кілька фахівців або компаній, кожен має свою зону відповідальності. Результат виконаної роботи залежить від взаємодії всіх фахівців. Компанія Альтер Ейр надає завдання і специфікацію для суміжних фахівців. Це дає змогу уникнути помилок під час монтажу системи опалення, які можуть призвести до зниження її ефективності, зменшення терміну придатності обладнання, зниження безпеки.

04
ІНТЕГРАЦІЯ З ІНШИМИ ІНЖЕНЕРНИМИ СИСТЕМАМИ

ІНТЕГРАЦІЯ З ІНШИМИ ІНЖЕНЕРНИМИ СИСТЕМАМИ

Компанія Альтер Ейр у своєму штаті має інженерів-фахівців з усіх кліматичних сфер: вентиляції; кондиціонування; опалення; водоочищення та водопідготовки; водопроводу; каналізації тощо. Це дає змогу інтегрувати кілька систем одна в одну. Такий підхід - безумовна перевага нашої компанії. У результаті, Ви отримаєте реалізацію всіх кліматичних систем, при цьому заощаджуючи власні час і гроші.

05
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Проєктування системи опалення дає можливість розрахувати точний кошторис до початку монтажних робіт, у рамках виділеного бюджету. Компанія Альтер Ейр завжди пропонує кілька варіантів реалізації системи, щоб вибрати найбільш підходящий і комфортний. З пакетом документації Ви отримаєте повне розуміння про вартість обладнання та монтажу системи опалення, щоб мати можливість спланувати свої витрати.

Системи опалення, які ми проєктуємо

Водяна з примусовою циркуляцією

У сучасному світі використовується тільки примусова циркуляція теплоносія в системі опалення. Головною особливістю системи даного типу є використання циркуляційного насоса для примусового транспортування теплоносія.

Здебільшого, система опалення з примусовою циркуляцією складається з:

  • джерела тепла (котел, тепловий насос, сонячний колектор тощо) системи трубопроводів;

  • приладів для опалення (фанкойли, радіатори, конвектори тощо);

  • розширювальний бак;

  • циркуляційний насос тощо.

Повітряне опалення

Повітряне опалення - це система, де як теплоносій використовують повітря. У ролі джерела тепла можуть використовуватися: газовий генератор, електричний ТЕН, тепловий насос тощо. Цей тип системи опалення переважно використовують в адміністративних будівлях, торгових центрах, офісах і ресторанах.

Принцип роботи. Система опалення має джерело тепла. Далі тепло передається повітрю, яке рухається системою повітропроводів за допомогою нагнітачів і через повітророзподільники потрапляє в приміщення, тим самим опалюючи їх.

Повітряна система опалення працює за принципом рециркуляції. Це означає, що для опалення використовується 70% внутрішнього повітря, а 30% - це "підмішування" свіжого.

Недоліки повітряної системи опалення:

  1. Подача повітря у верхній точці приміщення, а згідно із законами фізики тепле повітря завжди рухається вгору. Це означає, що тепло накопичується під стелею, а нижня частина приміщення погано прогрівається.

  2. Для якісного опалення приміщень необхідна велика кількість повітря. Відповідно, використовуються повітропроводи з великим перетином, що значно збільшує опуск стель, а також зростають витрати на реалізацію системи (використовується більше матеріалу).

  3. Низька інерційність. Це означає, що в разі вимкнення системи опалення на короткий проміжок часу, приміщення швидко охолоне і параметри комфортного мікроклімату будуть порушені.

  4. Повітряна система опалення не використовується в житлових будинках і квартирах.

Електрична

Електричний котел - прилад для нагрівання теплоносія в системі трубопроводів з використанням електрики. 

Електрокотел виконує такі функції:

  • опалення приміщень;

  • нагрівання гарячої води для побутового використання.

В електричній системі опалення можуть використовуватися:

Електрична система опалення розглядається в разі, якщо на ділянці відсутня газова магістраль. Оскільки, прокласти газовий трубопровід буде дорогим рішенням.

Недоліки електричної системи опалення:

  1. Низький ККД (коефіцієнт корисної дії). При споживанні 1 кВт електроенергії електрокотел віддає 0,9 кВт. Порівняно з іншими джерелами тепла, наприклад тепловим насосом повітря-вода (з 1 кВт віддає 3 кВт) або геотермальним (з 1 кВт - 6 кВт), електричний котел менш ефективний.

  2. У разі відключення електрики, споживачі залишаться без гарячої води та опалення.

  3. Перебої напруги в мережі, які можуть призвести до відключення електрокотла.

  4. Обмежена кількість подачі електричної енергії в будинок.


Опалення з тепловим насосом

Тепловий насос - багатофункціональне обладнання для реалізації комфортного мікроклімату протягом цілого року. При правильній реалізації система опалення з тепловим насосом виходить енергоефективною та економічною. Водночас, сервісне обслуговування теплового насоса в умовах його коректної експлуатації не потрібно багато років поспіль.

Пристрій виконує три функції:

  • опалення у зимовий період;
  • охолодження у теплий період;
  • нагрівання води для гарячого водопостачання.

Види теплових насосів:

  1. Тепловий насос “повітря-повітря” - виконує функцію охолодження або опалення приміщень, але під час експлуатації може приносити дискомфорт мешканцям, оскільки повітря поширюється нерівномірно за обсягом приміщення. Дане обладнання використовує низькопотенційне тепло зовнішнього повітря і в якості теплоносія використовує також повітря (всередині приміщення).
  2. Тепловий насос “повітря-вода” - виконує 3 функції: ГВП, опалення та охолодження житла. Пристрій, як і попередній варіант використовує енергію зовнішнього повітря, проте в якості теплоносія в системі виступає вода.
  3. Ґеотермальний тепловий насос - має всі три функції, але в порівнянні з повітряним ТН, монтаж такого пристрою для опалення є дорогим рішенням, оскільки необхідно провести велику кількість додаткових робіт (буріння свердловин, встановлення геотермальних зондів, аналіз ґрунту та інше). Однак геотермальні системи опалення найефективніші.

Теплові насоси славляться високою ефективністю, тому мають великий попит серед споживачів.

  1. Повітряний ТН із 1 кВт електроенергії перетворює 3 кВт тепла;
  2. Геотермальний з 1 кВт електрики – до 6 кВт тепла.

Однак для досягнення такої ефективності необхідно передбачити виконання наступних умов:

  1. Ваш будинок має відповідати характеристикам енергоефективного житла. Це означає, що зовнішні конструкції (фундамент, покрівля, зовнішні стіни) повинні бути теплоізольовані, якісні склопакети.
  2. Наявність припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла, що зменшить навантаження на систему опалення. Оскільки рекуператор використовує тепло витяжного повітря для нагрівання припливного.
  3. Обов'язкова наявність існуючої системи опалення теплою підлогою з покриттям 100% площі житла.
  4. Використання фанкойлів. Фанкойл – універсальний пристрій, який можна використовувати для охолодження та опалення будинку. Дуже важливо, щоб тепловий насос виконував усі свої функції. Якщо використовувати радіатор замість фанкойлу, то реалізувати охолодження в будинку буде неможливо. І тепловий насос втратить частину свого потенціалу.

Опалення із газовим котлом

Види газових котлів:

  • Атмосферний.
  • Турбований.
  • Конденсаційний.

Найкращим рішенням серед газових котлів є котел конденсаційного типу.

Конденсаційний котел - обладнання принцип роботи, заснований на процесі конденсації. Таким чином, замість викинути продукти горіння назовні, пристрій зберігає і використовує в системі водяну пару, як додаткове джерело енергії. Як наслідок, отримуємо ККД понад 100%.

Переваги:

  1. Високий ККД (використовується конденсат).
  2. Система зможе забезпечити опалення житла за зовнішньої температури -22 ℃ на повній потужності.
  3. Наявність погодозалежної функції. Завдяки датчику на вулиці регулюється потужність котла, відповідно підтримується задана температура всередині приміщень.
  4. Автоматичне регулювання температури. Температура в кімнаті регулюється в часі, використовуючи температурні датчики всередині приміщення.

Опалення із твердопаливним котлом

​Твердопаливний котел - обладнання для опалення приміщень. Теплову енергію одержують шляхом спалювання твердої сировини (вугілля, деревина, брикети та інше). У сучасному світі, де особливо цінуються природні ресурси, використання твердопаливного котла не має великого попиту. До того ж виникають і інші складнощі:

  • дорога сировина, оскільки матеріал повинен мати високу щільність;
  • вологість продукту має перевищувати 30%. Необхідно передбачити окреме приміщення для зберігання сировини.

Гібридні системи

Ґібридна система опалення реалізується з використанням декількох джерел тепла (від двох і більше). Така система застосовується у разі, коли основного джерела тепла мало.

Які комбінації обладнання можна використати?

  1. Тепловий насос + газовий котел.
  2. Тепловий насос + електрокотел.
  3. Котел твердопаливний + електричний котел.
  4. Твердопаливний + газовий котли.

Етапи проєктування опалення

Проектування опалювальної системи - це складний процес, який включає безліч етапів, їх ми розглянемо далі

Теплотехнічний розрахунок

За допомогою теплотехнічного розрахунку дізнаються теплофізичні характеристики огороджувальних конструкцій. Потім проводиться розрахунок тепловтрат та теплонадходжень, і розрахунок теплової потужності системи опалення.​

Теплотехнічний розрахунок
Підбір обладнання та кошторис

Гідравлічний розрахунок системи

Гідравлічний розрахунок передбачає: розрахунок гідравлічного опору; підбір перерізу трубопроводів; гідравлічне ув'язування; підбір запірно-регулюючої арматури і т.д.

ТЕО (техніко-економічне обґрунтування)

Найчастіше техніко-економічне обґрунтування проводиться перед етапом розробки проєкту, щоб оцінити окупність системи опалення.

Підбір обладнання та кошторис

Після завершення проєктування системи опалення в Києві або іншому місті України, Ви отримуєте детальну інформацію про об'єкт та ціну обладнання, а також інші елементи системи, без урахування ціни монтажних робіт.

Терміни проєктування

Завдання

Витрати часу

✅ Розробка концепту

🕛 7-10 днів

✅ Внесення правок

🕛 до 4 днів

✅ Фіналізація проєкту

🕛 до 12 днів

✅ Узгодження

🕛 1 день

✅ Підписання проєкту

🕛 1 день

✅ Складання кошторису

🕛 до 6 днів

Завдання
  • ✅ Розробка концепту

    ✅ Розробка концепту

  • ✅ Внесення правок

    ✅ Внесення правок

  • ✅ Фіналізація проєкту

    ✅ Фіналізація проєкту

  • ✅ Узгодження

    ✅ Узгодження

  • ✅ Підписання проєкту

    ✅ Підписання проєкту

  • ✅ Складання кошторису

    ✅ Складання кошторису

Витрати часу
  • ✅ Розробка концепту

    🕛 7-10 днів

  • ✅ Внесення правок

    🕛 до 4 днів

  • ✅ Фіналізація проєкту

    🕛 до 12 днів

  • ✅ Узгодження

    🕛 1 день

  • ✅ Підписання проєкту

    🕛 1 день

  • ✅ Складання кошторису

    🕛 до 6 днів

Вартість проєктування системи

Вартість проекту системи опалення дорівнює 150 грн. за м².

До цієї послуги входить проектування:

  • теплих підлог + креслення у розрізі;
  • котельня + креслення у розрізі;
  • радіаторного опалення;
  • фанкойлів із використанням теплового насоса;
  • геотермального поля та ін.
Вартість проєктування системи Прайс на проєктування системи
проєктування від Alter Air

Проєктування опалення від Alter Air

Компанія Alter Air, враховуючи сучасні тенденції, надає послуги з проєктування опалення будь-якої складності, в результаті виходить детальна схема опалення у квартирі чи будинку. Використовуючи у своїй роботі сучасні теплові насоси, економічні конвектори та радіатори, конденсаційні та електричні котли – досягаємо енергоефективності та максимального комфорту у вашому будинку. У результаті наші проєкти опалення сучасні і функціональні, а обладнання, що використовується, надійне і легке в обслуговуванні.

Ми працюємо не тільки по Києву та області, а й у Західних регіонах: Рівному, Хмельницькому, Ужгороді, Львові та інших містах України.

Також ми співпрацюємо з іншими країнами: Узбекистан (Ташкент, Андіжан, Наманган), Таджикистан (Душанбе, Худжанд, Бохтар), Азербайджан (Баку, Гянджа), Казахстан (Алма-Ата, Астана, Шимкент, Актобе, Караганда).

НАШІ ПРОЄКТИ

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

  • Вітальня
  • Ванна кімната
  • Міні-котельня - 1
  • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

  • Вентиляція
  • Подача повітря
  • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

  • Дитяча
  • Кухня-вітальня
  • Лоджія
  • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.