Технічне обслуговування систем опалення

Сервіс систем опалення в компанії Альтер Ейр
Здійснюємо регулярне обслуговування системи
Ремонтуємо і замінюємо опалювальне обладнання
Заносимо всю інформацію в сервісну книжку об'єкта
Модернізуємо і покращуємо систему з роками

Сервіс систем опалення, як і ТО автомобіля, ні в якому разі не можна ігнорувати в силу декількох причин:

 • безпека – особливо це стосується газових систем, але й у випадку з іншими теж актуально – несправності в системі опалення можуть призвести до багатьох неприємних, а часто навіть небезпечних наслідків.
 • гарантія – кожен виробник прописує певні умови регулярного сервісного обслуговування для свого обладнання. У разі, якщо терміни порушуються, про гарантію на пристрій можна забути.

Коли проводити обслуговування систем опалення, а також які несправності можуть виникнути при ігноруванні своєчасного сервісу, ми розповідаємо далі.


Види обслуговування

Регулярне

Регулярний сервіс передбачає обслуговування системи з певною періодичністю, під час якого проводиться загальна діагностика її роботи, стандартна перевірка складових, заміна витратних матеріалів та ін.

Не передбачає проведення ремонтних робіт (якщо не виявлено поломки під час діагностики). Такий вид сервісу стандартно проводиться 1-2 рази на рік.


При виявленні проблем

Даний вид обслуговування опалення проводиться після виявлення несправностей в системі і найчастіше тягне за собою ремонт або заміну обладнання.

Переваги
01
Усі види сервісного обслуговування

Здійснюємо регулярне і термінове технічне обслуговування опалення, міняємо і ремонтуємо елементи усієї системи.

02
Реалізація системи "під ключ"

Здійснюємо комплексну реалізацію опалення на об'єкті: починаючи з проєктування і закінчуючи обслуговуванням.

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 13 РОКІВ

Комплексно впроваджуємо системи опалення ще з 2008 року, а також обслуговуємо їх протягом усіх років експлуатації.

04
Супровід і контроль

Забезпечуємо повний технічний контроль системи опалення: фіксуємо всі роботи, нагадуємо про майбутній сервісі.

Потрібен сервіс системи опалення?

Залиште заявку і ми зв'яжемось з вами найближчим часом!

Ціна обслуговування

Вартість технічного обслуговування системи

Ми надаємо вам перелік найбільш затребуваних робіт і актуальні ціни на обслуговування системи опалення. Вартість робіт вказана без урахування заміни комплектуючих та елементів системи.

Обслуговування котельні

Сервіс теплового насоса
1 шт.
3 000 грн
Сервіс електричного котла
1 шт.
1 400 грн
Сервіс піролізного котла до 60 кВт
1 шт.
4 000 грн
Сервіс обладнання котельні
без котла
5 100 грн
Сервіс газового котла до 35 кВт
1 шт.
3 000 грн
Перемикання котла
літо-зима
795 грн

Регулярне обслуговування

Обслуговування опалення включає в себе профілактичний огляд і перевірку всіх елементів системи – як внутрішніх, так і зовнішніх.

У першу чергу наші фахівці перевіряють систему на герметичність. Потім переходять до перевірки джерел тепла.


Обслуговування джерела тепла
Обслуговування джерела тепла

Джерело тепла – це серце системи, його обслуговування є обов'язковим. Залежно від виду обладнання, проводиться необхідний ряд робіт.

Сервіс інших елементів котельні
Сервіс інших елементів котельні

На цьому етапі важливо провести діагностику роботи розширювального бака, бака ГВП, очистити і при необхідності, замінити комплектуючі.

Сервіс теплорозподільчого обладнання
Сервіс теплорозподільчого обладнання

У рамках сервісу важливо перевірити обладнання не тільки в котельні, а й по будинку – мова про внутрішньопідлогові конвектори і радіатори.

Сервіс трубопроводів: промивка труб і вузлів
Сервіс трубопроводів: промивка труб і вузлів

Промивання труб і основних вузлів системи рекомендується проводити регулярно. В іншому випадку, під впливом жорсткої води труби руйнуються.

Сервісне обслуговування автоматики
Сервісне обслуговування автоматики

Автоматика в системі опалення дозволяє управляти температурою в приміщеннях. Це різні датчики і регулятори, які важливо перевірити.

Коли потрібен сервіс?

В першу чергу – регулярно: один-два рази на рік. А також, в обов'язковому порядку – при виявленні найменших несправностей.

Зрозуміло, неможливо передбачити і уникнути всіх можливих неполадок під час експлуатації системи опалення. Однак важливо вчасно їх виявити і, для власної безпеки, викликати досвідчених фахівців.

Компанія "Альтер Ейр" займається усуненням різних проблем, що виникають при обслуговуванні систем опалення в Києві і за його межами. Яких – розповідаємо далі.


Проблеми з роботою котла
Проблеми з роботою котла

Коли виникають проблеми з джерелом тепла - котлом опалення або тепловим насосом, майстрів треба викликати негайно.

Витік та інші проблеми в трубах
Витік та інші проблеми в трубах

Витоки є серйозною проблемою, так як часто їх важко виявити. Розповідаємо, що у цьому випадку роблять фахівці.

Підвищення витрати палива
Підвищення витрати палива

Важливо точно визначити причини, через які витрачається занадто багато палива або електроенергії. Таких причин зазвичай кілька, серйозних.

Обслуговування системи перед запуском
Обслуговування системи перед запуском

Перевірку системи рекомендується додатково проводити на початку опалювального сезону, щоб підготувати її до запуску.

Наші проєкти

Найкраще про якість нашої роботи можуть розповісти реалізовані об'єкти.

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Відеоогляди систем

Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Автор запису
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації у будинку (Зелений Бор)
Автор запису
Низькотемпературне опалення
Автор запису
Реалізація системи опалення у трикімнатній квартирі, ЖК Бульвар Фонтанів
Автор запису
Комбінація Тепловий насос + Котел для опалення будинку. У чому переваги?
Автор запису
Реалізація системи опалення за допомогою теплового насоса. Її основні характеристики.
Автор запису

Поширені питання

Що входить в обслуговування системи опалення?

Обслуговування системи опалення в приватному будинку включає в себе:

 • огляд і перевірку джерела тепла (електрокотла, твердопаливного котла або теплового насоса), а також всіх його елементів (згідно технічних характеристик і рекомендацій виробника);
 • перевірку тиску в розширювальному баку;
 • оцінку роботи бака ГВП та його елементів;
 • очистку комплектуючих (спускних клапанів, грязьовиків і т. п.) і заміну – за необхідності;
 • промивання труб;
 • переведення котла опалення або теплового насоса в "літній"/"зимовий" режим роботи – за бажанням клієнта.

Звертаючись до нас, ви отримуєте комплексний сервіс всієї системи з занесенням докладної інформації про результати перевірки в сервісну книжку об'єкта.

Коли краще проводити обслуговування опалення?

Проводити сервіс системи опалення слід не рідше 1 разу на рік. Також рекомендується сезонний огляд. Навесні він передбачає переведення котла (якщо у нього є контур гарячого водопостачання) або теплового насоса на літній режим – тільки для підготовки гарячої води, а восени – активацію зимового режиму – нагрівання води для системи опалення та гарячого водопостачання.

Ремонт окремих елементів системи та промивку труб бажано здійснювати в рамках регулярного обслуговування, а комплексний огляд можна проводити при підготовці системи до опалювального сезону, тобто восени – це оптимальний варіант.Як зробити обслуговування опалення приватного будинку?

Інженерні комунікації – це цілий комплекс обладнання, від коректного функціонування якого залежить наявність тепла, гарячої води та інших благ у вашому домі. Самостійно втручатися в його роботу без спеціальних знань строго не рекомендується. Саме тому обслуговуванням опалювальних систем у приватних будинках у Києві та інших населених пунктах повинні займатися кваліфіковані фахівці. 

Однак, є перелік того, що ви можете зробити самі – візуально оглянути систему, оцінити роботу автоматики, почистити внутрішньопідлогові конвектор (при цьому двигун повинен бути надійно захищений!), за необхідності – почистити механічні фільтри. 

Здійснювати ремонт обладнання своїми силами або міняти комплектуючі – вкрай не рекомендується. При самостійному обслуговуванні системи ви втрачаєте гарантію від виробника, а також ризикуєте своєю безпекою. 

Довірте обслуговування опалення фахівцям "Альтер Ейр" – ми проведемо якісну діагностику системи, перевіримо працездатність усіх її елементів, оглянемо кожен радіатор і внутрішньопідлоговий конвектор, перевіримо труби і промиємо їх. Після проведення сервісних робіт надаємо власникам житлових будинків звіт про стан усіх елементів системи і складемо графік подальших візитів.

Чому краще звертатися до професіоналів

Фахівці "Альтер Ейр" виконують весь комплекс робіт з проєктування, монтажу та обслуговування опалювальних систем ось уже 13 років.

Багаторічна експертиза дозволяє надавати нашим клієнтам якісний сервіс систем опалення в межах гарантійного та післягарантійного обслуговування, а також в екстрених ситуаціях при виявленні проблем з обладнанням.

Результати регулярного обслуговування ми заносимо в сервісну книжку, яка в ідеалі повинна бути у кожного власника приватного будинку. У ній міститься вся інформація про стан системи і її окремих елементів, відомості про знайдені недоліки і поломки, а також дані про їх усунення або ж заміну обладнання.

Звертаючись до професіоналів, ви можете бути впевнені в безпеці і справності вашої системи опалення, а також застраховані від ризиків аварійних ситуацій.


Замовте сервіс системи опалення

Подбайте про свій комфорт і безпеку!

Відгуки і питання
Відгуки відсутні