Опалення електрокотлом: варіанти підключення

Опалення електрокотлом
Оптимальне джерело тепла
Можливість перейти на теплонасос
Tochnyy inzhenernyy raschet sistemy
Доступна ціна та енергоекономічність
Zamena i ustanovka raskhodnykh materialov
Легкість у використанні та обслуговуванні

Опалення електрокотлом — один із найпопулярніших варіантів системи опалення приватного будинку. Електрокотлом можна також обігрівати квартири в багатоквартирних будинках.

Але перш ніж ви вирішите, що саме цей спосіб підходить вам, поговоримо про фактори, що впливають на температурний комфорт житла.

 • Головну роль відіграє конструктив будівлі. Будь-яка людина, яка зводила власний дім, прагнула вплинути на цей фактор: вибирала найкращі матеріали, які могла собі дозволити, утеплювала фундамент, стіни та покрівлю.
 • Купуючи квартиру, ми звертаємо увагу на те, які будівельні матеріали, утеплювач, склопакети використовує забудовник.
 • Поряд із конструктивом важливо грамотно побудувати систему вентиляції. Тут ми вже менше залежимо від будівельної компанії та практично завжди можемо змінити її на власний розсуд.

Варіанти системи вентиляції бувають різними – починаючи від провітрювання, закінчуючи припливно-витяжною вентиляцією.

При природній вентиляції чисте повітря надходить через відкриті вікна і витягується через вентиляційні канали відцентровими або осьовими вентиляторами. Такий варіант сильно навантажує опалення електричним котлом, оскільки потрібно нагрівати холодне повітря.

Найбільш бюджетний спосіб організації примусової припливної вентиляції — бризери. Це припливні установки, які ставлять у кожному приміщенні так званої чистої зони (у житлових кімнатах — спальні, вітальні, кабінеті, дитячої). У цих кімнатах відбувається нагнітання повітряного потоку, відпрацьоване повітря утилізується через санвузли, ванні, вбиральні (“брудну” зону). У бризерах присутні фільтри, електротени, тобто, вони нагрівають повітря, що надходить, до комфортної температури. Але це нагріте повітря все одно утилізується, що робить систему недостатньо енергоефективною.

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла – система з найбільшою енергоефективністю. Кожен кубічний метр повітря, який проходить через рекуператор, віддає його холодній стороні тепло, а іноді ще й вологу (якщо це ентальпійний рекуператор), завдяки чому здійснюється пасивне зволоження.

Така вентиляція не так навантажує систему опалення від електричного котла в приватному будинку або квартирі, в порівнянні з першими двома варіантами.

Таким чином, при підборі обладнання інженери спиратимуться на два зазначені фактори – конструктив та вентиляцію. Саме вони впливають на тепловтрати та, зрештою, на енергоефективність вашого житла.

Переваги опалення електрокотлом 

В українських реаліях обігрів газом давно вже став дорогим та недоцільним. Головна перевага електрокотла перед газовим — це, безперечно, фінансовий аспект.

До 2022 року українців заохочували використати електроенергію для опалення. Усі домовласники, які не мали на ділянці газу, могли отримати для електроопалення 3000 кіловат-годин за пільговим тарифом (зі знижкою 50%). Ще вигіднішим опалення з електрокотлом робило використання нічного тарифу (докладніше про нього ми поговоримо у розділах нижче).

На жаль, на початку цього року це положення скасували, але ми сподіваємося, що ненадовго, і пільгу повернуть. Ситуація з війною радикально змінила пріоритети: тепер розраховувати на російський газ необачно та небезпечно. Натомість потужні галузі атомної та гідроенергетики в Україні дають можливість розраховувати на електроопалення.
Електричний котел в інтер'єрі Газовий котел в інтер'єрі
Замовте консультацію щодо опалення житла

Залишіть заявку, фахівці компанії зв'яжуться з Вами

Замовте консультацію щодо опалення житла

Типи електричних котлів

Моделі з нагрівальним ТЕНом

​Не всі типи електричних котлів можна зарахувати до високотехнологічного обладнання. Ми вважаємо недоцільним застосування електродних котлів та обладнання з індукційним нагріванням.
Саме класичні електрокотли з ТЕНом пропонує своїм клієнтам компанія Альтер Ейр. ТЕН знаходиться в корпусі такого котла, нагріваючи воду для гарячого водопостачання та опалення.

Електродні котли

​Електричний опір води здатний генерувати тепло. У електродному котлі електроенергія перетворюється на теплову внаслідок прогріву води в системі опалення. При відключенні котла нагрівання теплоносія триває ще якийсь час.

Котли з індукційним нагрівом

​В індукційному електрокотлі є котушка для створення змінного електромагнітного поля, теплообмінник, електрична шафа та провідники на вхід та вихід теплоносія. Коли через котушку проходить змінний струм, її електроенергія перетворюється на теплову енергію провідника у полі котушки. Далі провідник використовується як нагрівальний елемент системи опалення.

Важливі параметри електричного котла

Які параметри потрібно врахувати, щоб опалення електрокотлом здійснювалося правильно?

Цей прилад нагріває ТЕНом воду, яку можна транспортувати в будь-яку частину будинку або в будь-яке джерело тепла — теплу підлогу, радіатор, внутрішньопідлоговий конвектор та в бойлер (за умови, що встановлено спеціальний розподільник — гідравлічне підключення або аквакомплект). До 6 кіловатів всі електрокотли однофазні, при понад 6 кВт трифазні.

Важливим елементом приладу є так званий триходовий клапан. Він перемикає режими роботи між системою опалення та ГВП.

Насамперед електричний котел, до якого підключений аквакомплект, нагріває бак гарячого водопостачання, а потім систему опалення, яка є інертною і довго охолоджується. Потреба у воді — первинна, крім того, за 30-40 хвилин, поки котел працюватиме на ГВП, будинок не охолоне.

Важливі параметри електричного котла Електричний котел в інтер'єрі

Електрокотел може бути доукомплектований окремими модулями, які суттєво підвищать його технологічність.

Перший такий модуль – погодозалежність. Після його встановлення датчик зовнішньої температури вибере, яку температуру подавати в будинок. Наприклад, при +6℃ за вікном для опалення подається вода температурою +26℃. При -22℃ за ДБН — +60℃.

Другий модуль — незалежне позонне джерело температури, яке дозволяє налаштовувати необхідні температурні показники в різних кімнатах. Цей окремий модуль робить роботу електрокотла "розумнішою". Наприклад, увечері в спальні система підтримуватиме +19℃, а вранці розігріє до +22℃.

Потім система зменшить температуру в спальні, і підвищить в кімнаті, куди ви переходите. Температурне калібрування в кожній зоні дозволяє заощаджувати споживання електроенергії.

Споживання електроенергії залежить від двох факторів. По-перше, чим нижча температура на вулиці — тим більше енергії споживатиметься. По-друге, що нижча температура подачі в радіатор, то менше споживання електрики.

Ідеальне завдання – забезпечувати низькотемпературне опалення електричним котлом, і таким чином розумно споживати енергію.

Якщо котел спочатку розрахувати як низькотемпературний пристрій, ви можете змінити його на більш високотехнологічне обладнання — наприклад, тепловий насос "повітря-вода".

Така перспектива забезпечує ще ефективніше енергоспоживання. COP теплового насоса — 1:3, електрокотла — 1:1.

Рекомендоване обладнання
Електричні котли
Електричні котли

Теплові насоси повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода

Бойлери
Бойлери

Радіатори
Радіатори

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Тепла підлога
Тепла підлога

Замовте підбір обладнання в Alter Air

Залишіть заявку, фахівці компанії зв'яжуться з Вами для детальної консультації

Замовте підбір обладнання в Alter Air

Підключення електрокотла до системи опалення

Система з природною циркуляцією

Відразу скажемо, що така система давно стала анахронізмом.

Природна циркуляція відбувається коли труба пролягає під нахилом, гаряча вода підіймається, а холодна виштовхується. Цей процес справді відбувається природним шляхом, без сторонніх механізмів, насосів. Однак при цьому спалюється величезна кількість електрики чи газу.

Схема з примусовою циркуляцією

Підключення електричного котла здійснюється за різними схемами, залежно від типу опалювальної системи.

На цю мить ми розглядаємо тільки примусову циркуляцію, при якій насос швидко транспортує воду та оперативно відбирає тепло у ТЕНа.

До такої системи підключається електрокотел — джерело генерації тепла, що реалізується у вигляді обігріву приміщення та гарячого водопостачання.

Теплоносій подається на теплообмінник, там тепло віддається, і прохолодніша вода йде назад в електрокотел.

У цій схемі у пріоритеті завжди буде гаряча вода, і тільки потім – обігрів будинку електрокотлом.

Комбінований варіант опалювальної системи

Як показує практика, не всі комбіновані системи хороші, особливо якщо при їх прорахунку втрачені важливі інженерні деталі. Проте існують і позитивні приклади.

Наприклад, для будинку площею 300 м2 використовувати електрокотел недоцільно — рахунки за електрику будуть дуже великі. Такий будинок вдень можна обігрівати газом, а вночі, коли діє "нічний" тариф, підтримувати температуру котлом.

Також електричний котел може бути допоміжним елементом системи опалення з тепловим насосом повітря-вода. При температурі -7℃ COP теплового насоса падає, і його використання призводить до зношування компресора. Така погода трапляється нечасто, середня зимова температура в Україні — +6 ℃. Електрокотел допомагає за низьких температур, які тримаються кілька днів.

Водяна тепла підлога

У колекторів електрокотла є виходи на радіатори, конвектори та теплу підлогу.

Тепла підлога – це радіатор з низькою температурою. Чим більш енергоефективний будинок, чим нижче в ньому тепловтрати, тим більше часу для підтримки температури достатньо теплої підлоги. Як правило, при -10℃ і нижче теплої підлоги вже не вистачає. Тепловтрати на квадратний метр складають 50-60 Вт, тим часом тепла підлога при температурі поверхні не більше +26℃ компенсує близько 45 Вт.

Тут є два варіанти. Можна підвищити температуру поверхні, але тоді вам буде неприємно ходити гарячою підлогою. Якщо на вулиці різко потеплішає — вдома буде спекотно, оскільки діє інерція, і підлозі потрібен час, щоб охолонути. Щоб охолодити приміщення швидше, доведеться відкривати вікна.

Більш правильним інженерним рішенням є встановлення радіаторів, які включатимуться за потреби — коли теплі підлоги не справляються з опалювальною функцією самі.

Використання теплоакумулятора

Теплоакумулятор працює за таким принципом: він накопичує в ємності дешеву енергію (вночі за "нічним" тарифом), а коли тариф зростає — забирає її звідти.

Цей спосіб доречно використовувати там, де є великі надлишки тепла — наприклад, на гідроелектростанціях. Ці надлишки потрібно не викидати, а генерувати через теплообмінники та опалювати довколишні будинки.

Чи раціонально використовувати теплоакумулятор у побутовому сегменті? Вирішуйте самі.

Щоб накопичити достатню кількість енергії для дому площею 100 м2, потрібна ємність до шести тонн (6 куб. метрів = 6000 літрів). Потім ви витратите ще 12-13 годин, щоб звідти забрати температуру.

Ми схиляємося до того, що такий сценарій не припаде вам до душі.

Використання теплоакумулятора Теплоакумулятор
Використання подвійного тарифу з електрокотлом

Використання подвійного тарифу з електрокотлом 

В Україні закріплено нічний та денний тарифи на електроенергію для побутових потреб.

Вночі, коли споживання електрики мінімальне, атомні електростанції не можуть спати — вони продовжують далі генерувати електрику. Щоб спонукати користувачів використовувати її, створено “нічний тариф” із нижчою вартістю електроенергії. Опалення приватного будинку в Україні електрокотлом також коштує дешевше.

 • з 7 ранку до 11 вечора ви сплачуєте 100% чинного тарифу. При споживанні до 250 кВт-год — 1,44 грн, а при споживанні понад 250 кВт-год — 1,68 грн;

 • З 23:00 до 7:00 – 50% від тарифу. До 250 кВт-година – 0,72 грн, а при споживанні понад 250 – 0,84 грн.

Ціна: опалення з електрокотлом

Практично за будь-якого розкладу електрокотел належить до бюджетних рішень.

Економність або преміальність різних варіантів залежатиме від комплектації: наявності погодозалежності, позонного калібрування, від бренду електрокотла та буферних ємностей, матеріалу котельні (мідь, поліпропілен або металопласт).

Ціна обладнання українського виробника становить 5000-7000 гривень, німецького – 600-700 євро.

Серед виробників котлів (з різною кількістю контурів), які ми можемо рекомендувати — Volta, Protherm, Viessmann, Valliant.

Для трубопроводів ми рекомендуємо використовувати шитий полімер марок Uponor або Rehau.

​Варіант
Опис
Бюджетний варіант
Найчастіше при здешевленні проєкту клієнти намагаються вибрати бюджетніший матеріал для труб. Але ми завжди попереджаємо про наслідки. Наприклад, поліпропілен – сировина низької якості. Якщо поліпропіленова труба прориває, доведеться стіну штробити стіну. Тому навіть якщо ви обмежені у бюджеті — не заощаджуйте на трубопроводі. Заміна радіаторів, колектора та інших видимих елементів не викликає таких проблем.
Середній варіант
У середньому ціновому сегменті ви можете дозволити собі обладнання з погодозалежністю та модулем позонного калібрування, що значно підвищує комфорт.
Преміум варіант
Преміум у цій ситуації може представляти перехідний варіант на шляху до встановлення енергоефективної системи. Наприклад, альтернативне опалення тепловим насосом. Як до нього підготуватись? Реалізувати інженерне рішення із низькотемпературним режимом. Воно може передбачати повне покриття "теплими" підлогами, і надалі використання фанкойлів замість радіаторів.
​Варіант
 • Бюджетний варіант
  Бюджетний варіант
 • Середній варіант
  Середній варіант
 • Преміум варіант
  Преміум варіант
Опис
 • Бюджетний варіант
  Найчастіше при здешевленні проєкту клієнти намагаються вибрати бюджетніший матеріал для труб. Але ми завжди попереджаємо про наслідки. Наприклад, поліпропілен – сировина низької якості. Якщо поліпропіленова труба прориває, доведеться стіну штробити стіну. Тому навіть якщо ви обмежені у бюджеті — не заощаджуйте на трубопроводі. Заміна радіаторів, колектора та інших видимих елементів не викликає таких проблем.
 • Середній варіант
  У середньому ціновому сегменті ви можете дозволити собі обладнання з погодозалежністю та модулем позонного калібрування, що значно підвищує комфорт.
 • Преміум варіант
  Преміум у цій ситуації може представляти перехідний варіант на шляху до встановлення енергоефективної системи. Наприклад, альтернативне опалення тепловим насосом. Як до нього підготуватись? Реалізувати інженерне рішення із низькотемпературним режимом. Воно може передбачати повне покриття "теплими" підлогами, і надалі використання фанкойлів замість радіаторів.

Наші проєкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Етапи монтажу опалення

 • Розробка концепту
 • Проєктування системи
 • Підбір обладнання
 • Монтаж системи
 • Пусконалагоджувальні роботи
 • Сервісне обслуговування систем
01
Розробка концепту

Розробка концепту

Електрокотли підбираються для невеликих будинків, квартир, де не потрібно багато енергії для нагрівання приміщення. Монтаж цього обладнання повинен виконуватись досвідченою командою. Альтер Ейр забезпечує всі етапи встановлення від розробки концепту до сервісного обслуговування. Вибір концепції опалювальної системи залежить від потреб, побажань та фінансових можливостей клієнта. Ми завжди підбираємо декілька рішень у заданому бюджеті.

02
Проєктування системи

Проєктування системи

Під час проєктування розробляється система необхідної потужності, яка відповідає всім параметрам будинку чи квартири. Ми узгоджуємо проєкт з усіма “суміжниками”, також нам важливо, щоб встановлене обладнання не порушувало інтер'єрний задум.

03
Підбір обладнання

Підбір обладнання

Електричний котел підбирається за теплотехнічним розрахунком. Цей етап вимагає комплексного підходу, оскільки йдеться не так про електрокотел, як про систему, в яку входитимуть радіатори, конвектори, “теплі” підлоги. У розрахунку враховується конструктив будівлі. Інженери визначають, скільки холодної повітряної маси та енергії надходить у житло.

04
Монтаж системи

Монтаж системи

Монтаж будь-якої системи опалення приватного будинку або квартири електрокотлом здійснюється поетапно. Якщо планується встановлення "теплих" підлог — накриваються мати та теплоізоляційні матеріали. Потім укладається водопровід та каналізація; паралельно труби ведуть до радіаторів. Укладається "тепла" підлога, заливається бетоном, і це все зводиться в котельню. У котельні здійснюється чорнове розведення електрики, потім штукатурка чи чистові роботи; вішаються котел, бойлери, розпаювання міддю або іншими матеріалами по-чистовому. На фінальному етапі ставляться радіатори та контролери.

05
Пусконалагоджувальні роботи

Пусконалагоджувальні роботи

Пусконалагоджувальні роботи — останній крок перед початком роботи системи. Під час його встановлене обладнання перевіряється на коректність роботи.

06
Сервісне обслуговування систем

Сервісне обслуговування систем

Компанія "Альтер Ейр" професійно обслуговує все обладнання, яке пропонує клієнтам.

Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби

Поширені питання

Як зробити опалення електрокотлом?

Самостійний вибір без професійного розрахунку може призвести до помилок, які важко виправити. Зверніться до фахівців – вони допоможуть знайти правильне рішення.

Який електрокотел кращий для дому?

Ви можете вибрати котел будь-якого класу та обладнання, проте краще, якщо це буде погодозалежне обладнання. Також важливо грамотно вибудувати концепцію застосування електрокотла: підтримувати низькотемпературний режим, створити максимальне покриття теплими підлогами та забезпечити на радіатори або на внутрішньопідлогові конвектори подачу води температурою не більше 60℃, забір не більше 40℃.

Скільки потрібно платити за опалення електрокотлом?

Вартість опалення електрокотлом для заміського будинку чи квартири залежатиме від багатьох факторів, насамперед від конструктиву (енергоефективності матеріалів, які використовувалися під час будівництва). Також витрати на обігрів приміщень пов'язані з типом вентиляції, що забезпечує більші або менші тепловтрати.

Є питання? Телефонуйте за номером 0800335941 або залиште заявку на сайті.

Замовте проєкт опалення електрокотлом

Залишіть заявку та фахівці компанії Alter Air зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте проєкт опалення електрокотлом
Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Олена К.

  З цієї статті розпочалася організація системи опалення у мене вдома. Пишу постфактум, щоб висловити велику подяку всім фахівцям вашої компанії! (Не знаю, де ще написати, щоб побачило більше людей!). Я натрапила на вашу статтю, коли вибирала собі котел для будинку, і це допомогло мені прийняти ідеальне рішення. Ми й не думали про теплі підлоги раніше, а це виявилося найкращим рішенням! Зима пройшла складно, як і у всіх із цими відключеннями електрики, АЛЕ. Через специфіку теплої підлоги будинок остигав дуже довго! І ми практично не мерзли, коли вмикали електрику назад, було ще тепло! Дякуємо за грамотний проект, за монтаж та підбір котла!

 • Команда Alter Air

  Доброго дня. Нам дуже приємно, що наші фахівці допомогли Вам підібрати найраще рішення. Дякуємо за відгук, нехай в Вашому будинку завжди буде комфортна атмосфера!