- Головна
- 💧Водопостачання і каналізація
- 💧Проєктування каналізації
Послуга по проєктуванню каналізації дуже популярна серед власників приватних будинків. Усі вже давно звикли до комфорту у вигляді водопроводу та каналізації усередині будинку. А для реалізації якісної інженерної системи насамперед її необхідно грамотно спроєктувати.
Крім власників приватних будинків, проєктування каналізації може знадобитися і власникам квартир. Найчастіше ця послуга затребувана серед мешканців старих будинків, де інженерні системи (водопостачання та водовідведення, вентиляції та інші) потребують ефективного капітального ремонту через закінчення терміну своєї експлуатації.
NB: Водопостачання та водовідведення – це взаємопов'язані між собою системи, які не можна розглядати окремо. Тому їх потрібно проєктувати разом.
Складений професіоналами проєкт пов'язаних між собою систем водопостачання та водовідведення – це не лише гарантія їхньої безпроблемної та довготермінової експлуатації. Але й фінансова безпека клієнта, оскільки правильно підібране інженерне рішення в рази знижує ймовірність прориву труб та затоплення сусідів.
Крім того, професійний проєкт полегшує роботу монтажної бригади: вона чітко знатиме, де і що буде розташовано, на якій глибині, куди під’єднано, скільки і яких труб їй необхідно й інші нюанси.
Монтаж водовідведення та водопостачання потребує спеціальних знань, у тому числі і державних будівельних норм (ДБН), які рідко відомі звичайним людям. Тому, якщо ви не висококласний інженер водопровідних та каналізаційних систем, за проєктом каналізації рекомендується звернутися до фахівців.
Для отримання професійної консультації залиште заявку на сайті
Починати проєктування систем водовідведення котеджу необхідно вже на етапі планування будинку або до «косметичного» ремонту, якщо планується заміна водопроводу та каналізації в квартирі. Підключити водопостачання у вже готовому приватному будинку (дачі, котеджі) можливо, але це буде складніше і вимагатиме витратних змін у конструкції або нового ремонту квартири.
Звертаючись за проєктом каналізації потрібно бути готовим до того, що знадобиться не тільки план-схема будинку із зазначеним на ньому розташуванням майбутньої сантехніки, але й мати чітке уявлення щодо її пропускної здатності. А також інші відомості, наприклад, розташування інженерних систем поряд з будинком, якщо планується під’єднуватися до центральної міської каналізації. Або план-схема ділянки з аналізом ґрунту на ній, яка допоможе обрати правильне місце та глибину залягання труб та очисних споруд.
Складаючи план каналізації в приватному будинку або квартирі, необхідно дотримуватись всіх правил і норм, викладених у ДБН:
Проєктування каналізації в приватному будинку починають з визначення місця розташування основного стояка і місця, куди надходитимуть стічні води - в центральну каналізацію (під’єднання до міської системи) або індивідуальні очисні споруди (вигрібна яма, септик, фільтруючий колодязь).
Для остаточного вибору індивідуальної очисної споруди необхідно знати, з яким обсягом стоків вона має впоратися, а також який вид ґрунту на ділянці. Обсяг стоків обчислюють виходячи з кількості мешканців у будинку та їх щоденної витрати води.
В залежності від обраної очисної споруди застосовуються ті чи інші норми будівництва. Наприклад, для септика – це:
Є й інші норми щодо розміщення каналізаційних споруд на ділянці. Наприклад, відстань до господарських споруд (сараю), криниць, автомобільних трас. Їх також необхідно знати та дотримуватися.
Під час вибору системи каналізації важливу роль відіграє рельєф ділянки, тому його теж потрібно мати на руках. Природний ухил рельєфу дозволяє організувати природне відведення води в очисні споруди (самотечна каналізація).
Якщо ж на ділянці спостерігається великий перепад рельєфу і неможливо розташувати очисні споруди нижче за будинок, то для системи знадобиться додаткова техніка – насосна станція або фекальний насос.
Каналізаційний проєкт у міській квартирі складати набагато легше, бо в будинку вже є центральна каналізація та підведено водопровід.
Для ефективної роботи каналізації у квартирі необхідно дотримуватися кількох вимог:
Такі ж вимоги (ухил, діаметр, відстань) є актуальними і для ефективної роботи каналізації в приватному будинку.
До документації, яку отримує на руки клієнт під час замовлення послуги, входять розрахункова та графічна частина.
Розрахункова частина – це прорахунок необхідних матеріалів та техніки, виходячи з отриманих даних щодо об'єкту та побажання клієнта. До цього етапу належать:
При проведенні розрахунків враховується кількість “мокрих точок” та пропускна здатність сантехнічних приладів.
Графічна документація складається з тривимірної (аксонометричної) та фронтальної (розгортки, дизайн-схема).
Аксонометрична схема – це тривимірне зображення трубопроводу. На ньому відображаються всі прораховані раніше елементи каналізаційної системи:
Розгортка або фронтальна дизайн-схема – це схема розміщення інженерних комунікацій і сантехніки в конкретному приміщенні.
Наприклад, на розгортці ванної кімнати буде відображено розташування та відстань між:
Розгортка допомагає забезпечити правильне під’єднання всієї сантехніки згідно з дизайн-проєктом.
Ціна проєктування однієї мокрої зони (приміщення із системою водопостачання та водовідведення) – від 4000 грн.