Опалення приватного будинку

Опалення приватного будинку
Комфортна температура у кожній кімнаті
Високий ККД опалювального обладнання
Впровадження системи в інтер'єр приміщення
Тривалий термін експлуатації системи

Опалення будинку є важливим складником для комфортного проживання людини у ньому. Кожен замислюється який тип систем раціональніше застосувати для свого будинку.

Відповідно, існує безліч варіантів реалізації опалення для будинку, починаючи від обігрівачів різними типами котлів, закінчуючи сучасними системами, такими як теплові насоси.

Детальніше про опалення у наших відео

Можете заощадити час на читання та ознайомитись з нашими відеооглядами на тему опалення.

Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Як опалити будинок без газу | Енергоефективне опалення в приватному будинку та квартирі
Як опалити будинок без газу | Енергоефективне опалення в приватному будинку та квартирі
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Котельня в приватному будинку - як інтегрувати тепловий насос в існуючу котельню
Котельня в приватному будинку - як інтегрувати тепловий насос в існуючу котельню
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції

Що впливає на ефективність опалення

Насамперед, коли мова заходить про сучасне опалення в будинку, необхідно звернути увагу на показник енергоефективності будинку. Оскільки, при виборі того чи іншого джерела тепла слід враховувати такі пункти:

1. правильно підібрані теплоізоляційні матеріали;

2. наявність якісних склопакетів. При виборі необхідно враховувати 2 показники:

 • R - це термічний опір склопакета та профілю;

 • G (Solar Factor), який визначає проникність радіації через склопакет.

3. наявність системи вентиляції з рекуперацією;

4. відсутність вентканалів, що створюють додаткове навантаження на систему опалення.

Переваги сучасних систем опалення Тепловий насос в інтер'єрі
Енергоефективність будинку

Конструктив будівлі є константою, де базується енергоефективність будівлі. Таким чином, при грамотному підході до конструктиву будівлі (усі огороджувальні конструкції: стіни, перекриття, перегородки, фундамент, покрівля, вікна, які підібрані відповідно до норм теплового захисту), ви отримаєте мінімальні витрати на споживання енергії.

Тому, перш за все, фахівці роблять теплотехнічний розрахунок, в якому враховуються всі конструкції. Виходячи з цього, коли теплотехнічний розрахунок показав, що конструкції відповідають тим чи іншим параметрам, щодо теплового захисту, будинок матиме мінімальні тепловтрати, це знизить витрати на опалення.

На сьогоднішній день у сучасних енергоефективних будинках встановлюють систему вентиляції з рекуперацією і завдяки цьому процес інфільтрації (природне попадання повітря через вікна) буде неможливим.

Оскільки, вентиляція є важливою інженерною системою, яка впливає на енергоефективність будівлі, розглянемо кілька видів систем:

 • Відкриті вікна + забір повітря витяжними вентиляторами у санвузлах;

 • Припливний клапан, який працює на подачу повітря в «чистих зонах» (спальня, дитяча та ін.) + забір відпрацьованого повітря витяжними вентиляторами в «брудних зонах» (санвузли, вбиральні та ін.);

 • Брізер + витяжний вентилятор;

 • Децентралізована система з рекуперацією тепла;

 • Припливно-витяжна вентиляція з рекуператором;

 • VAV-система з контролем СО2 позонно.

Тому, наявність вентиляції надасть можливість мешканцям витрачати менше енергії на утримання будинку, оскільки не буде відбуватися приплив неконтрольованого холодного/теплого повітря, який здатний навантажувати систему опалення або охолодження залежно від сезону.

Бризер в інтер'єрі
Замовте проєкт системи опалення

Фахівці Альтер Ейр зможуть створити ідеальний проєкт опалення для вашого будинку.

Опалення у приватному будинку

Варіанти опалення приватних будинків

Твердопаливний котел

Види опалення будинку:

 1. Твердопаливний котел.

 2. Електрокотел.

 3. Газовий котел.

 4. Тепловий насос.

Твердопаливний котел – пристрій, що працює на опалення приватного будинку, а також забезпечує мешканців гарячим водопостачанням, виділяючи теплову енергію шляхом горіння твердого палива (дрова, вугілля, пелети, брикети).

Принцип роботи котла:

 • Насамперед, необхідно розтопити котел, щоб він прогрівся до +60°С, щоб уникнути наявності конденсації. У випадку, коли температура нижча за необхідну, з'являється конденсат, який роз'їдає метал теплообмінника.

 • Потім, коли температура стає вище +60°С, пристрій пропускає воду в буферну ємність завдяки трьохходовому клапану.

 • З буферної ємності вода транспортується на систему теплої підлоги, радіатори та внутрішньопідлогові конвектори, а також на ГВП (гаряче водопостачання).

Існують 2 типи твердопаливних котлів:

 1. Класичний котел. Принцип роботи котла ґрунтується на завантаженні твердого палива в камеру, де відбувається згоряння продуктів. При цьому, сировина віддає теплову енергію теплообміннику, який, у свою чергу, передає її теплоносію.

 2. Піролізний котел. Робота котла полягає в отриманні теплової енергії, спалюючи сировинні продукти, а також піролізні гази, що виникають у процесі горіння палива. При згорянні газів виділяється додаткова енергія, яка також використовується в системі. Таким чином, тепло, що виділяється в процесі згоряння палива та газів, проходить через теплообмінник, нагріваючи теплоносій.

Обов'язковою вимогою під час реалізації системи з твердопаливним котлом є встановлення джерела безперебійного живлення.

Оскільки, горіння палива зупинити неможливо, а при відключенні електрики котел почне перегріватися, внаслідок чого, може статися загоряння котла, а також будівлі.

Опалення будинку на базі твердопаливного котла вважається незалежним, оскільки не потрібно підведення газу до будинку, а також споживання електроенергії є досить низьким.

Однак, важливо відзначити, що недоліків котла набагато більше ніж переваг:

 • небезпечна система опалення будинку. При неправильному встановленні системи може статися спалах будівлі;

 • для продуктивної роботи системи важливо використовувати щільну деревину, щоб отримати найвищу тепловіддачу. Якщо тепловіддача деревини низька, необхідно закладати більше палива в котел, що є економічно невигідним варіантом;

 • наявність окремого складу для сировини, щоб уникнути появи вологи в паливі, що в свою чергу знизить рівень тепловіддачі палива;

 • вартість твердого палива на опалення для приватного будинку - дороге рішення порівняно з газом та електрикою;

 • котельня великого розміру, оскільки важливим елементом системи є буферна ємність, якій на 1 кВт палива потрібно надати 40 літрів води.

Електричний котел

Електрокотел являє собою обладнання, яке здатне виконувати 2 функції:

 1. нагрівання повітря у приміщенні до оптимальних показників;

 2. нагрівання гарячої води у баку ГВП.

Перемикання даних функцій відбувається завдяки трьохходовому клапану - пристрій, призначення якого полягає у розподілі основного потоку на 2 вторинних.

У бочці знаходиться змійовик, за допомогою якого відбувається нагрівання води. Таким чином, змійовик нагріває воду і відкриває трьохходовий клапан, щоб транспортувати гарячу воду та нагріти бак ГВП. У випадку, коли температура води в баку ГВП досягає потрібної позначки, трьохходовий клапан закривається і відбувається транспортування енергії на теплі підлоги та радіатори.

Важливою особливістю пристрою є наявність погодозалежної автоматики, яка дозволить дотримуватися комфортних параметрів мікроклімату, при цьому раціонально використовуючи енергоресурси. Принцип роботи полягає у вимірюванні температури вуличного повітря за допомогою датчика, а також передачі даних програмі. У свою чергу, автоматика підвищує або знижує прогрів води в електрокотлі.

Щоб досягти максимального рівня ефективності та комфорту необхідно передбачити реалізацію системи теплої підлоги. Як ми говорили раніше, тепла підлога - це низькотемпературний елемент системи опалення, тому важливо, щоб температура поверхні підлоги була 24-26°С (комфортна температура для стопи людини). Завдяки насосним групам, подача вищої температури теплоносія буде здійснюватися в радіатори, нижчою - до системи теплої підлоги.

Система опалення будинку з використанням електрокотла є раціональним рішенням у випадку, коли на ділянці немає підведення газу до будинку.

При цьому, опалення будинку на базі електрокотла має недоліки:

 • потужність введення електрики в будинок повинна відповідати енергії, згідно з теплорозрахунками. Тому, при виконанні теплотехнічного розрахунку необхідно звернути увагу на споживану електроенергію, щоб уникнути постійного вимкнення електроприладів;
 • низький ККД (коефіцієнт корисної дії). При перетворенні 1 кВт електроенергії котел зможе віддати 0,9 кВт тепла;

 • при вимкненні електрики система перестає працювати;

 • нестабільна напруга мережі, що не дозволяє системі повноцінно генерувати потрібну кількість енергії для ефективної роботи системи опалення.

Газовий котел

Газовий котел - обладнання, яке віддає теплову енергію на опалення приватного будинку та нагрівання води шляхом згоряння газоподібного палива.

Компанія Альтер Ейр надає реалізацію системи опалення будинку, використовуючи високотехнологічне обладнання як газовий конденсаційний котел. При цьому необхідно враховувати, що система опалення повинна бути реалізована під низькотемпературний режим (наявність системи теплих підлог по всьому периметру будівлі, розрахунок температури подачі теплоносія на радіатори та внутрішньопідлогові конвектори не вище +50°С, а зворотна +35°С). Отже, чим нижча температура подачі води, тим ефективніша робота котла.

Принцип дії конденсаційного котла ґрунтується на процесі конденсації:

 • На першому етапі відбувається згоряння газоподібного палива у камері. При цьому, відбувається утворення води та вуглекислого газу.

 • Після чого, вода починає випаровуватися, відповідно до цього, рідина виділяє тепло. Таким чином відбувається утворення конденсату.

 • У свою чергу, конденсат зберігається в системі, що згодом дозволяє його використовувати як додаткове джерело енергії.

Виходячи з цього, завдяки процесу конденсації, відбувається виділення додаткової кількості енергії, що робить ККД (коефіцієнт корисної дії) котла вище 100%.

Недоліком конденсаційного котла є неконтрольована цінова політика газу в Україні, у зв'язку з війною в Україні (напад РФ на Україну, який почався 24 лютого 2022 року).

Рекомендоване обладнання
Електричні котли
Електричні котли

Газові котли
Газові котли

Конденсаційні котли
Конденсаційні котли

Тепла підлога
Тепла підлога

Радіатори
Радіатори

Теплові насоси

Тепловий насос - це ефективний і вигідний пристрій, оскільки агрегат може виконувати 3 функції:

 1. опалення;

 2. охолодження;

 3. гаряче водопостачання (ГВП).

Система на базі теплового насоса є низькотемпературною, тому для її ефективної роботи необхідно виконати такі пункти:

 • встановити систему теплої підлоги по всій площі будинку;

 • підключити допоміжні агрегати: радіатори, фанкойли, внутрішньопідлогові конвектори.

Також, важливим показником теплового насоса є СОР - коефіцієнт перетворення електричної енергії на теплову. 

Відповідно, чим вище СОР, тим швидше система опалення окупить вкладений капітал і економічно вигіднішим буде тепловий насос.

Варіанти опалення на базі теплового насосу:

1. Тепловий насос «повітря-повітря». Пристрій не є поширеним джерелом тепла в Києві та інших містах України. 

Зовнішній агрегат нагадує класичний настінний кондиціонер, але при цьому здатний працювати при -20°С. Пристрій має ряд недоліків:

 • при вуличній температурі -20°С насос не здатний ефективно обігріти приміщення (низький показник COP).

 • подача повітря відбувається з верхньої точки, унаслідок чого з'явиться шум. Також, з фізичного погляду, тепле повітря завжди піднімається нагору. Внаслідок чого тепловий насос подаватиме тепле повітря зверху, що призведе до накопичення повітря в області стелі. Це створить дискомфорт для мешканців, оскільки знизу повітря буде однаково прохолодним.

 • при вимиканні пристрою, приміщення швидко остигатиме.

2. Тепловий насос «повітря-вода» - найпоширеніше джерело енергії, як теплоносій якого виступає вода. Агрегат застосовується у будинках, площа яких не перевищує 200 м2, а також будівля повинна мати високий рівень енергоефективності.

Тепловий насос «повітря-вода» є ефективним пристроєм, оскільки здатний перетворити з 1 кВт електричної енергії в 3 кВт тепла. У свою чергу, згодом Ви значно зменшите витрати на використання електрики.

Щоб система опалення за допомогою теплового насоса «повітря-вода» ефективно працювала, необхідно встановити систему теплої підлоги по всій площі підлоги.

Як ми говорили раніше, тепла підлога - це важливий елемент системи, температура якого має перевищувати +26°С. При збільшенні температури поверхні підлоги вище +26°С, мешканцям не буде комфортно перебувати на підлозі, оскільки вона буде занадто гарячою для стопи людини.

Тепла підлога є інертною системою. Таким чином, при зниженні температури на вулиці, температура поверхні підлоги збільшиться, відповідно, коли температура на вулиці різко підвищиться, бетон буде нагрітим і довго остигатиме, що створить дискомфорт для мешканців.

Тому, щоб запобігти появі дискомфорту для мешканців, потрібно встановити додаткові агрегати:

 • фанкойл - джерело тепла та холоду. Найчастіше застосовуються фанкойли підлогового типу, оскільки розміщення проводиться вздовж склопакетів, щоб уникнути холоду/теплонадходження до будинку. При підборі пристроїв, необхідно звернути увагу на його шумові властивості, тому що при неправильному виборі розміру і потужності агрегату, з'явиться шум, який створить дискомфорт для людини. Фанкойли канального типу здатні створити максимальний рівень комфорту у приміщенні. У більшості випадків, даний тип пристрою встановлюють у вітальні або кухні-вітальні, так як реалізувати канальну систему по всіх кімнатах є дорогим рішенням. Також, можна встановити фанкойли настінного типу, які здатні створити бажані температури в приміщеннях, при цьому, монтаж та обслуговування агрегатів відбуватиметься набагато легше та швидше, порівняно з іншими видами.

 • радіатор – обладнання, яке працює на опалення будинку;

 • внутрішньопідлоговий конвектор, який працює на опалення, але при встановленні Kampmann HK, ви зможете отримати функцію охолодження та опалення.

Оптимальна рекомендована температура теплового насоса є -7°С. У випадку, коли температура нижче -7°С і тепловому насосу недостатньо власної електровставки, необхідно встановити додаткове джерело тепла у вигляді газового або електрокотла.

3. Геотермальний тепловий насос - обладнання, яке здатне виконувати функції опалення, охолодження та ГВП, використовує тепло землі, температура якої становить приблизно +12°С. Тому, агрегат є більш стійким у порівнянні з повітряними тепловими насосами. Опалення будинку, застосовуючи геотермальну установку, реалізується у будинках, площа яких становить понад 200 м2.

Основною перевагою геотермального теплового насоса є високий показник СОР. Таким чином, використовуючи 1 кВт електроенергії, тепловий насос здатний віддати до 6 кВт теплової енергії. Тому, як і для теплового насоса «повітря-вода», щоб досягти максимальної ефективності пристрою, необхідно встановити систему теплої підлоги по всій площі підлоги, а також допоміжні прилади: радіатори, фанкойли та внутрішньопідлогові конвектори.

Але, також, геотермальна установка має недолік, суть якого полягає у витратності реалізації проєкту. Оскільки, потрібно проводити земляні роботи та використовувати занурювальні зонди.

Рекомендоване обладнання
Теплові насоси повітря-повітря
Теплові насоси повітря-повітря

Теплові насоси повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода

Геотермальні теплові насоси
Геотермальні теплові насоси

Фанкойли
Фанкойли

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Геліоколектори та сонячні батареї

Сонячна батарея - це пристрій, який здатний перетворити енергію сонця на електричну.

Геліоколектор - це прилад, основне завдання якого отримати теплову енергію сонця, що переноситься інфрачервоним випромінюванням.

Прилади ефективно працюють на ГВП у сонячний період, що триває з березня до жовтня. Відповідно до цього, геліоколектори та сонячні батареї дозволяють знизити витрати на ГВП, на використання електрики, газу або твердого палива.

У випадку, коли у вас опалення будинку на базі теплового насоса, застосування сонячних батарей та геліоколекторів є нераціональним рішенням. Так як, тепловий насос - це ефективний пристрій, який віддає високопотенційну енергію у вигляді тепла, холоду та гарячої води, та є ефективним пристроєм цілий рік, на відміну від сонячних батарей та геліоколекторів.

Сонячні батареї та геліоколектори Геліоколектор
Комбіноване опалення

Комбіноване опалення

Комбіноване опалення є комбінацією двох джерел тепла, таке як основне та допоміжне, вони працюють на систему опалення в зимовий період часу.

Можуть розглядатися такі поєднання пристроїв змішаної системи:

 • Тепловий насос та газовий котел.

 • Тепловий насос та електричний котел.

 • Твердопаливний котел та електрокотел.

 • Твердопаливний котел та газовий котел.

Замовте опалення для дому в Alter Air

Залишіть заявку та фахівці компанії зв'яжуться з Вами для детальної консультації

Замовте опалення для дому в Alter Air

Вибір теплоносія для опалення приватного будинку

Водяне опалення

Водяне опалення являє собою систему обігріву будівлі і виконує функцію нагрівання гарячої води, де в якості теплоносія виступає рідина, а також джерелом тепла може бути як електрокотел, газовий котел, твердопаливний котел, так і тепловий насос («повітря-вода», геотермальний).

Переваги водяного опалення:

 1. рівномірне розподілення теплого повітря, при використанні системи теплої підлоги, радіаторів, фанкойлів, внутрішньопідлогових конвекторів.

 2. безшумна робота системи, на відміну від повітряного опалення;

 3. завдяки системі теплої підлоги шар повітря в нижній частині приміщення буде прогріватися, що не створить дискомфорт для стопи людини.

Повітряне опалення

Повітряне опалення - це система, де як теплоносій використовується повітря.

Перевагою повітряного опалення є те, що як теплоносій використовується повітря, яке не створить протікання рідини, у разі пошкодження труби.

Недоліки повітряного опалення:

 • низька інерційність. Після припинення роботи джерела тепла приміщення швидко остигає;

 • так як гаряче повітря завжди піднімається вгору, то подача теплого повітря зверху приміщення призведе до появи шарів теплого повітря зверху будівлі. Відповідно, знизу приміщення повітря погано прогріватиметься;

 • щоб ефективно прогріти приміщення потрібно подати велику кількість повітря. Таким чином, для цього необхідно встановити повітроводи з великим перетином, що призводить до збільшення опускання стелі.

 • зростуть витрати на реалізацію системи, оскільки необхідно використати більше енергії на обігрів всього приміщення.

Види розведення опалення для приватного будинку

Розрізняють два типи розведення опалення:

1. Тупикова – це двотрубна система, де подача теплоносія відбувається до кожного радіатора по одній трубі, а зворотний теплоносій рухається до джерела тепла по другій трубі.

2. Променева – являє собою систему, де підключення до кожного радіатора відбувається завдяки гребінці.

Ми віддаємо перевагу променевій системі, оскільки вона краще працює, з погляду гідравліки, а також її можна відрегулювати позонно. Оскільки, на кожному відводі труби стоїть сервопривід, який контролюється датчиком.

Для тупикової системи застосовується термостат, який встановлюється на радіатор, відповідно мешканці повинні самостійно регулювати температуру на радіаторі, а це незручно.

Вибір труб та радіаторів для приватного будинку

Компанія Альтер Ейр рекомендує використовувати труби з зшитого поліетилену. Оскільки труби з даного матеріалу мають такі переваги:

 1. надійні. При дії високих температур труба не втрачає своєї форми;

 2. довговічні. Труби зшитого поліетилену мають тривалий термін служби щонайменше 50 років;

 3. гнучкі. Під час процесу з'єднання труб, труба стає більш еластичною;

 4. стійкі до корозії.

Труби з поліпропілену не рекомендується використовувати в системі опалення, оскільки в процесі паяння труб можливе звуження труб. Відповідно, при звуженні труб створюються додаткові місцеві опори в системі, а також, з часом можливе протікання води на місці паяння.

Труби із зшитого поліетилену Труби з поліпропілену
Радіатор для опалення будинку

При використанні металопластикових труб потрібно розуміти, що при підвищенні температури труба має властивість розширюватися. Таким чином, з часом можливе протікання води.

Також, на ефективність роботи системи опалення впливає правильно підібрані радіатори для вашого житла.

На сьогоднішній день існує кілька видів радіаторів:

 1. алюмінієві;

 2. металеві;

 3. біметалічні;

 4. чавунні.

Кожен тип підбирається індивідуально під проєкт відповідно до обраної системи опалення. При виборі радіатора необхідно звернути увагу на кілька пунктів:

 • товщина стінки;

 • робочий тиск;

 • покриття, щоб уникнути окислення та віддачі хімічних речовин воді.

Ціна опалення в приватному будинку від Альтер Ейр

Ціна монтажу опалення будинку залежить від різних факторів:

 • обране джерело тепла: тепловий насос, електрокотел, газовий котел або твердопаливний котел;

 • кількість та типи допоміжних пристроїв: фанкойли, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори;

 • складність монтажу. Вартість робіт опалення у будинку залежить від площі будівлі.

При цьому, великий вплив на формування ціни надають розцінки на джерело тепла, додаткові агрегати, а також вартість труб і запірної арматури.

Нижче наведемо приклади цін, орієнтовно розраховані на будинок площею 100 м2.


Бюджетне рішення
Середній рівень
Рішення преміум рівня
Пропоноване обладнання
 • Електрокотел
 • Тепла підлога
 • Радіатори
 • Газовий конденсаційний котел
 • Тепла підлога
 • Внутрішньопідлогові конвектори
 • Тепловий насос
 • Тепла підлога
 • Фанкойли
Ціна
від 10 до 14 тис. євро
від 14 до 18 тис. євро
від 20 до 28 тис. євро
 • Пропоноване обладнання
  Пропоноване обладнання
 • Ціна
  Ціна
​Бюджетне рішення
 • Пропоноване обладнання
  • Електрокотел
  • Тепла підлога
  • Радіатори
 • Ціна
  від 10 до 14 тис. євро
​Середній рівень
 • Пропоноване обладнання
  • Газовий конденсаційний котел
  • Тепла підлога
  • Внутрішньопідлогові конвектори
 • Ціна
  від 14 до 18 тис. євро
​Рішення преміум рівня
 • Пропоноване обладнання
  • Тепловий насос
  • Тепла підлога
  • Фанкойли
 • Ціна
  від 20 до 28 тис. євро

Наші проєкти

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Етапи встановлення опалення

 • Розробка концепту
 • Вибір обладнання
 • Проєктування системи
 • Монтаж системи
 • Пусконалагоджувальні роботи
 • Сервісне обслуговування систем
01
Розробка концепту

Розробка концепту

Насамперед, ми запрошуємо наших клієнтів до офісу, де фахівці Альтер Ейр пропонують різні варіанти реалізації проєкту, враховуючи побажання та закладений бюджет клієнта. Після цього, замовник вибирає відповідний варіант кліматичної системи для свого будинку.

02
Вибір обладнання

Вибір обладнання

Спеціалісти пропонують різні види обладнання, що підходять для різних систем опалення, а також відрізняються функціоналом, технічними характеристиками, вартістю.

03
Проєктування системи

Проєктування системи

На даному етап, фахівці починають проєктування системи, а також займаються розробкою креслень, схем, виконанням розрахунків. На завершальній стадії етапу надаються завдання для «суміжників» (архітектори, електрики, сантехніки тощо).

04
Монтаж системи

Монтаж системи

Установкою опалення в приватному будинку займаються висококваліфіковані фахівці, які роблять монтаж, враховуючи всі норми та вимоги системи, щоб уникнути низької ефективності роботи системи та обладнання.

05
Пусконалагоджувальні роботи

Пусконалагоджувальні роботи

Перед проведенням пусконалагоджувальних робіт фахівці перевіряють безпеку системи. Потім, відбувається настроювання системи та обладнання, враховуючи раніше прийнятий проєкт.

06
Сервісне обслуговування систем

Сервісне обслуговування систем

Щоб система якісно працювала та запобігти появі збої в системі, ми проводимо сервісне обслуговування.

Поширені питання

Чи вигідне опалення в приватному будинку без газу?

На сьогоднішній день опалювальна система без газу є вигідним рішенням, тому що ціна на газ є нестабільною.

Яке опалення обрати для приватного будинку в Україні?

Насамперед, перед тим як зробити опалення будинку, необхідно виконати теплотехнічний розрахунок, щоб зрозуміти, який показник енергоефективності належить вашому будинку. Після чого, враховується чи є підведення газу на ділянку і на скільки велике надходження кВт електрики в будинок.

Якщо будинок має високий клас енергоефективності і подача кВт енергії є нормативною, то найкращим рішенням буде встановлення теплового насоса.

Скільки коштує опалення приватного будинку?

Вартість системи опалення приватної оселі розраховується індивідуально для кожного клієнта.

Чинники, які впливають на вартість реалізації системи опалення, Ви можете вивчити в розділі «Ціна опалення в приватному будинку Альтер Ейр».

Замовте опалення у будинку "під ключ"

Залишіть заявку, менеджери компанії зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте опалення у будинку "під ключ"
Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Леонид

  Летом установил систему тёплого пола в своём частном доме. Жду не дождусь зимних холодов, чтобы проверить работу оборудования. Ранее устанавливали бойлер, обслуживание на высшем уровне, уже как год работает без нареканий.

 • 5 / 5

  Диана

  Если честно, даже не слышала раньше о фанкойлах, до чего дошел прогресс! Подскажите, они только в совокупности с тепловыми насосами работают?

 • Команда Альтер Эйр

  Добрый день, Диана. Фанкойлы на отопление и охлаждение могут работать только в паре с тепловым насосом воздух-вода либо геотермальным. С котлами они будут работать исключительно на отопление.

 • 5 / 5

  Виктор Чубчик

  Недавно я установил электрический котел в своем частном доме для отопления, и остался доволен результатами. Процесс установки прошел быстро и без проблем, и команда Alterair помогла мне в этом процессе. Котел сам по себе достаточно эффективен и смог сохранить весь мой дом в тепле и комфорте даже в самые холодные зимние месяцы. Элементы управления просты в использовании, и мне нравится, что я могу запрограммировать температуру для разного времени дня.