Опалення
будинку:
варіанти рішень

Комфортна температура у кожній кімнаті
Високий ККД опалювального обладнання
Впровадження системи в інтер'єр приміщення
Тривалий термін експлуатації системи

Варіанти опалення будинку

 ТЕПЛОВИЙ НАСОС
ТЕПЛОВИЙ НАСОС

Найкраще рішення з погляду енергоефективності для приватних будинків. Має високий ККД.

ГАЗОВИЙ КОТЕЛ
ГАЗОВИЙ КОТЕЛ

Якщо в будинку є підведення газу – однозначно варто розглянути такий варіант опалення.

ЕЛЕКТРОКОТЕЛ
ЕЛЕКТРОКОТЕЛ

Бюджетний варіант із погляду фінансових вкладень на етапі закупівлі обладнання.

 ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ
ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ

Забезпечує нагрівання повітря за допомогою спалювання сировини – дрова, вугілля, пеллети.

​Тепловий насос

​З питанням «Яка система опалення приватного будинку краще?» стикається кожен власник приватного будинку. Завдяки стрімкому розвитку сучасних технологій, перед клієнтом стоїть широкий вибір варіантів.

Одне з відносно нових та вигідних рішень, коли ми говоримо про створення комфортної температури у літній та зимовий період року. Так як взимку тепловий насос здатний працювати на опалення заміського будинку чи квартири, а влітку – на його охолодження. Незважаючи на забезпечення мешканців теплом та холодом цілий рік, пристрій зможе надати функцію нагрівання води для побутових та інших цілей.

Тепловий насос ділиться на кілька видів: 


 Зовнішній блок теплового насосу Внутрішній блок теплового насосу
Переваги теплового насосу
Тепловий насос в інтер'єрі
01
Універсальність

Здатно працювати на охолодження, опалення житла, а також гаряче водопостачання.

02
не потрібен газ

Не залежить від наявності газу на ділянці, оскільки пристрій працює від електрики.

03
Зручність

Автоматичний пристрій, за допомогою якого можна запрограмувати підтримку оптимальної температури в приміщенні.

04
Енергоефективність

Ви зможете отримати 3 кВт тепла (повітряний теплонасос) та до 6 кВт теплової енергії, якщо це геотермальний теплонасос.

Для отримання максимального комфорту в будинку або квартирі, а також для якісного функціонування теплового насоса необхідно дотримуватися деяких правил:
 1. енергоефективна конструкція вашого житла. Це передбачає наявність у будинку якісних склопакетів, оптимальних теплоізоляційних матеріалів для стін та покрівлі;
 2. установка системи вентиляції з рекуперацією тепла, яка передбачає наявність тільки одного вентиляційного каналу: примусова вентиляція від поверхні для готування. Внаслідок чого, Ви придбаєте ефективну систему опалення та систему вентиляції, оскільки весь забір тепла буде здійснюватися через рекуператор;
 3. монтаж системи теплої підлоги, поверхня якої має покривати 100% площі будинку.


Рекомендоване обладнання
Теплові насоси
Теплові насоси

Тепловий насос – сучасний ефективний та економічний пристрій для дому.

 КОТЛИ ОПАЛЕННЯ
КОТЛИ ОПАЛЕННЯ

Основне завдання такого обладнання – отримання теплової енергії із різних енергоносіїв.

внутрішньопідлогові конвектори
внутрішньопідлогові конвектори

Внутрішньопідлоговий конвектор - сучасне та ефективне теплогенеруюче обладнання.

 ТЕПЛА ПІДЛОГА
ТЕПЛА ПІДЛОГА

Тепла підлога ефективно працює із низькими температурами.

газовий котел
види котлів для опалення

​Котли застосовуються з метою забезпечення будівлі теплом та/або гвс (гарячим водопос

тачанням).

Котли поділяються на такі типи:

ГАЗОВИЙ КОТЕЛ

Газовий котел являє собою пристрій, призначений для отримання теплової енергії при згорянні газоподібного палива.

Газовий котел вважається поширеним видом опалювального обладнання, коли мова заходить про опалення для приватного будинку, але з кожним роком стає менш популярним через низку причин: зростання цін на газ та відсутність підключення до нього.

Фахівці Альтер Ейр рекомендує розглядати лише конденсаційний вид даного обладнання, оскільки турбовані та атмосферні котли вважаються неефективними агрегатами.

Оскільки в турбованому котлі відбувається втрата певної кількості тепла через дві причини:

 1. продукти горіння викидаються у повітря;
 2. при згорянні палива для отримання тепла та передачі енергії теплоносія.

Атмосферний котел не має великого попиту серед покупців, оскільки котел не зможе надати потрібну модуляцію. Таким чином, при включенні котла, він зможе працювати тільки на повну потужність, або перебуватиме у вимкненому режимі.

Конденсаційний котел – це економічно вигідний та ефективний пристрій, порівняно з котлом атмосферного типу та турбованим.

Переваги газового конденсаційного котла полягають у наступному:

 • високий коефіцієнт корисної дії, що може перевищувати 100%. Це досягається завдяки конденсату, який не використовується в інших газових котлах;
 • має функцію дистанційного керування, завдяки якій мешканці можуть отримати інформацію про роботу котла. Тому, при виході з ладу, Ви зможете відключити пристрій;
 • наявність погодозалежної функції, яка надає мешканцям можливість регулювати температуру в приміщенні, враховуючи температурний датчик, що розташований на вулиці;
 • можливість налаштування подачі оптимальної температури у приміщенні за часом.

Виходячи з цього, наявність погодозалежної та тимчасової модуляції допоможуть мешканцям знизити витрати на електроенергію та раціонально її використати.

ЕЛЕКТРИЧНИЙ КОТЕЛ

Електричний котел – пристрій, який обігріває приміщення за рахунок використання електроенергії.

Для продуктивного функціонування системи опалення за допомогою електрокотла, необхідно встановити додаткові джерела тепла, такі як: тепла підлога, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори.

Переваги електрокотла:

 1. відсутність викидів продуктів згоряння в навколишнє середовище, тому пристрій – екологічно чистий;
 2. вигідне обладнання під час підключення тарифу на електричне опалення;
 3. достатній високий ККД. При покупці 1 кВт електроенергії, система зможе віддати 0,9 кВт теплової енергії (при процесі перетворення з електричної енергії на теплову, відбуваються тепловтрати).

Виходячи з цього, у порівнянні з електрокотлом, повітряний тепловий насос зможе перетворити з 1 кВт електроенергії – 3 кВт тепла, а щодо геотермального теплового насоса система зможе перетворити з 1 кВт – до 6 кВт теплової енергії. Внаслідок чого, наші клієнти вибирають тепловий насос, оскільки встановивши пристрій, Ви скоротите свої витрати на електроенергію.

 • наявність погодозалежної модуляції надасть можливість регулювати температуру в приміщенні з огляду на показники датчика температури на вулиці;
 • можна запрограмувати температуру подачі повітря в приміщення за часом.

Наявність погодозалежної та тимчасової модуляції надасть мешканцям раціональне використання електроенергії.

Недоліки електричного котла:

 • можливе відключення електрики та перепади напруги в електромережі, що може спровокувати відключення котла. Тому, щоб запобігти перебоям у роботі пристрою, необхідно встановити джерело безперебійного живлення: дизель-генератор, бензиновий генератор.
 • потреба високої вступної потужної енергії для дому. Для кожного будинку Обленерго надає обмежену подачу кВт.

Відповідно, щоб дізнатися, чи достатньо буде кількість кВт енергії для оптимальної роботи котла та інших електричних приладів, таких як: холодильник, чайник, насоси та інші види побутової техніки, потрібно звернутися до фахівців для якісного теплотехнічного розрахунку будівлі. Він покаже, скільки споживатиме електрокотел для опалення і чи вистачить електрики на функціонування інших приладів.

На сьогоднішній день фахівці Alter Air рекомендують придбати теплонасос замість електрокотла, оскільки тепловий насос ефективніший і здатний працювати і на опалення/охолодження, і на нагрівання води для гарячого водопостачання.


ТВЕРДОПАЛИВНИЙ КОТЕЛ

Твердопаливний котел забезпечує нагрівання повітря за допомогою спалювання сировини – дрова, вугілля, пелети, брикети. Не найвигідніший варіант, коли йдеться про опалення будинку, тому що сировина дорога і низькоякісна, а також має погану тепловіддачу.

Відповідно, для якісної та ефективної роботи твердопаливного котла необхідно, щоб деревина мала високу щільність і жар, а також зберігання дров має бути в окремому приміщенні. Це потрібно для того, щоб сировинні ресурси для твердопаливного котла залишалися сухими, вологість яких не повинна перевищувати 30%.

При не дотриманні всіх норм, твердопаливний котел втратить свою повну потужність, оскільки водяна пара, яка утворюється через високу вологість деревини, перешкоджатиме горінню деревини, а також розбавляти піролізні гази, що призводить до виділення малої кількості енергії.

Установка твердопаливного котла є раціональним рішенням за таких умов:

 1. на ділянці немає підведення газу, тому що прокласти газові магістралі – дороге та недоцільне рішення;
 2. постійні перебої в електромережі та відключення електрики, що спровокує неякісну роботу електричних приладів.

Твердопаливний котел поділяється на кілька видів:

 • класичні казани. Котли звичайного горіння вважаються не популярними серед покупців, оскільки мають невисокий коефіцієнт корисної дії, а також для нього потрібна досить велика витрата палива;
 • піролізні казани. У порівнянні з класичним котлом, пристрій має більший ККД, оскільки при згорянні деревини виділяються гази, які віддають свою високу температуру.

КОМБІНОВАНЕ ОПАЛЕННЯ

 1. радіатори – здатні працювати тільки на опалення будинку;
 2. фанкойли – використовуються для опалення та охолодження житла;
 3. внутрішньопідлогові конвектори – використовуються для забезпечення тепла в приміщеннях, але при встановленні Kampmann HK – мешканці зможуть отримати і охолодження;
 4. тепла підлога – низькотемпературний та основний елемент системи опалення, для якого температура подачі повинна бути нижчою, у порівнянні з радіаторами та внутрішньопідлоговими конвекторами. Тому для створення якісного функціонування системи опалення необхідно розділити додаткові пристрої насосними групами.


 Тепла підлога Фанкойл
Внутрішньопідлоговий конвектор

Радіатори, фанкойли та внутрішньопідлогові конвектори вважаються важливими пристроями при проектуванні системи опалення, оскільки використовувати тільки систему теплих підлог як опалення – нераціональне рішення. Справа в тому, що температура поверхні підлоги повинна бути в діапазоні +24-26°С, тому що при підвищенні температури можуть виникнути кілька проблем:

 • сильно гаряча поверхня підлоги, що принесе дискомфорт для стопи;
 • при постійних стрибках температур, що актуально для українського мікроклімату, поверхня підлоги не зможе швидко остигати, оскільки бетон нагріється і довго остигатиме.


При реалізації джерела тепла за допомогою теплої підлоги, внутрішньопідлогових конвекторів та радіаторів Ви не зможете отримати охолодження будинку в літній період часу. Відповідно, замінивши радіатори та конвектори на фанкойли підлогового типу, мешканці будинку зможуть отримати оптимальну температуру.​

Система опалення у комплексі

Компанія Альтер Ейр пропонує здійснення системи опалення будинку "під ключ" - від А до Я.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Формування принципу роботи і складових майбутньої системи опалення

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Повний пакет документів з кресленнями і специфікаціями для системи опалення

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Кілька варіантів техніки для здійснення системи - під різний бюджет

Montazh
МОНТАЖ

Встановлення устаткування сертифікованими бригадами згідно з проєктом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Налагодження та перевірка ефективності системи опалення перед її стартом

Servis
СЕРВІС

Обслуговування та моніторинг опалювальної системи після початку її роботи

Наші проєкти

Реалізовані об'єкти - найкраще підтвердження нашого професіоналізму.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

 • Дитяча
 • Кухня-вітальня
 • Лоджія
 • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Автор запису
Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Автор запису
Кліматичні системи і дизайн інтер'єру - огляд об'єкта в м. Київ, вул. Липська
Кліматичні системи і дизайн інтер'єру - огляд об'єкта в м. Київ, вул. Липська
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Автор запису
Огляд креслень і рішень по вентиляції, кондиціонування, водопостачання та каналізації в будинку 380 м²
Огляд креслень і рішень по вентиляції, кондиціонування, водопостачання та каналізації в будинку 380 м²
Автор запису
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Автор запису
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Автор запису
Кліматичні системи в інтер'єрі: опалення, вентиляція та кондиціювання у будинку, смт Гостомель
Кліматичні системи в інтер'єрі: опалення, вентиляція та кондиціювання у будинку, смт Гостомель
Автор запису
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Автор запису
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Автор запису
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки

ЧАСТО ЗАДАВАНІ ПИТАННЯ

КРАЩІ СИСТЕМИ ОПАЛЕННЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ

Компанія Альтер Ейр має свій рейтинг джерел тепла для систем опалення:

 1. Тепловий насос "повітря-вода" - високий рівень ККД, хороше вкладення в майбутнє, можливість використовувати як на опалення, так і на охолодження повітря, нешкідливий для навколишнього середовища.
 2. Конденсаційний газовий котел - економічний варіант джерела тепла при наявності підключення газу.
 3. Електричний котел - низька вартість устаткування, вигідний тариф.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗРОБИТИ ОПАЛЕННЯ У БУДИНКУ?

Вартість здійснення опалення в будинку залежить від безлічі факторів, головним чином від обраного обладнання: джерела тепла і теплорозподільника, обв'язки котельні і т. д.Звертайтеся до наших фахівців за безкоштовною консультацією і вони зорієнтують вас за вартістю для вашого об'єкта. 

Телефон 0-800-33-08-28

ЯКЕ ОПАЛЕННЯ ВИБРАТИ ДЛЯ ПРИВАТНОГО БУДИНКУ?

Вибір системи опалення залежить від ряду факторів: стадія будівництва будинку, бюджет на систему, тепловтрати будівлі, наявність газо / електропостачання, переваги по енергоспоживанню і комфорту і т. д.

При виборі опалення будинку керуйтеся перспективою - чи окупиться система і чи буде вона такою ж енергоефективної і через 5-7 років. Детальніше про різні системи опалення, їх переваги та недоліки читайте в нашій статті.

ЯКЕ ВИГІДНЕ ОПАЛЕННЯ БУДИНКУ?

​Найвигіднішою системою опалення з точки зору окупності та енергоефективності є система на тепловому насосі "повітря-вода". Детальніше про дане обладнання і інші системи читайте в нашій статті.

ЧИ ВИГІДНО ВСТАНОВИТИ СИСТЕМУ ОБІГРІВУ БУДИНКУ ЕЛЕКТРИКОЮ?

Опалення електрикою вигідно для будинків площею до 150 м2, особливо якщо немає можливості підключення до газу. Якщо будинок з більшою площею, то опалення електрикою буде більш витратним. Важливо також враховувати кількість кВт електроенергії, що подається на будинок, чи вистачить цієї потужності на опалення, гаряче водопостачання та інші електричні прилади. Щоб врахувати всі ці фактори, необхідно провести теплотехнічний розрахунок.

Змовте проєкт опалення для будинку

Залишайте заявку на сайті й інженер Альтер Ейр зв'яжеться з Вами протягом дня.

Змовте проєкт опалення для будинку
Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Леонид

  Летом установил систему тёплого пола в своём частном доме. Жду не дождусь зимних холодов, чтобы проверить работу оборудования. Ранее устанавливали бойлер, обслуживание на высшем уровне, уже как год работает без нареканий.