Каналізація у приватному будинку

Каналізація у приватному будинку
Професійне проєктування систем
Чітке слідування графіку виконання робіт
Якісне обладнання та надійність системи
Гарантія на виконані роботи

Правила облаштування каналізації у приватному будинку

Каналізація у приватному будинку – надзвичайно важливий елемент, що впливає на життєздатність вашого житла. Монтаж внутрішньої каналізації вимагає відповідального підходу, а помилки коштують дуже дорого. Переробка труб, септиків, свердловин - це фундаментальні роботи, що тягнуть за собою серйозні фінансові вливання.

У цій статті ми розглянемо основні правила, особливості та варіанти пристрою каналізації у приватному будинку.

Визначимо базовий принцип функціонування житлового будинку: будь-яка точка, що має водопровід, повинна облаштовуватися з каналізацією. Водопостачання без водовідведення не існує, оскільки відпрацьовану воду, відходи потрібно ефективно виводити з дому.

Каналізаційні системи виконуються за певними технічними умовами. Одне з основних правил стосується ухилу каналізаційної труби.

У 9 з 10 випадків на кожен погонний метр труби обов'язковий ухил самопливу повинен становити 1-2 см. Цього вистачить для видалення твердих відходів і брудних вод природним шляхом.

Якщо по трубах тече вже очищена вода — достатньо ухилу 1 см на погонний метр.

Іноді ухил зробити неможливо — наприклад, у підвалі, коли каналізаційна система розташована вище. Існує спосіб "підняти" воду до того рівня, де вона піде самопливом. Такий метод називається сололіфт, і, на жаль, має недоліки.

 • ​Сололіфт — це каналізаційна насосна станція, що працює від електрики. Вона допоможе забезпечити стік, якщо дренаж недоступний. Відповідно, якщо зникає електрика, відкачувати відходи у будівлі не вийде – це перший мінус.
 • Несвоєчасне сервісне обслуговування системи може призвести до збою та затоплення підвалу, що також неприємне явище.
 • Ну і нарешті, сололіфт – дуже шумне обладнання, що впливає на комфорт мешканців.

Приклад цього обладнання говорить про те, що під час проєктування потрібно враховувати всі деталі та сценарії, інакше неприємних ситуацій у майбутньому не уникнути.Варіанти каналізації для дому

Відводити – очищати – скидати. Продукти життєдіяльності домоволодіння мають проходити за цією схемою. Каналізація в приватному будинку проєктується так, щоб задовольняти потреби мешканців та не шкодити навколишньому середовищу.

Вам доступні кілька варіантів, які відрізняються за продуктивністю, якістю та вартістю системи.

Замовте систему водопостачання для дому

Напишіть нам, і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом дня.

Система водопостачання для дому

Варіанти каналізації дому

Центральна каналізація для приватного будинку

Відразу зазначимо, що на відміну від центрального водопроводу, централізована каналізація недоліків практично не має. Якщо якість води, яку вам дає місто, контролювати складно, то відведення відходів — стабільніший і прогнозованіший процес. Крім того, це рішення можна вважати відносно дешевим — вам не доведеться будувати та обслуговувати септик або вигрібну яму.

Організовується центральна каналізація в такий спосіб. На вулиці лежить величезна труба, куди зливається вода з усіх будинків. Далі вона йде до міської очисної споруди, звідки скидається у водойми.

На жаль, в Україні немає якісних очисних споруд. Все, що утилізується з київських будинків, навантажує насамперед річку Дніпро. Тому якщо пробле​ма екології по-справжньому вас турбує, це може бути одним з аргументів побудувати власний септик.

Центральні каналізаційні магістралі поширені, зазвичай, у старому місті. У таких районах можна як під'єднатися до центральної каналізації, так і побудувати власну систему виведення відходів.

Ще один мінус централізованої системи – це її “вік”. Наприклад, до Києва вода тече трубами, прокладеними на цьому місці багато десятків років тому. Стан цих труб дуже різний, аварії часом трапляються. Крім цього, витрата води тоді й зараз — величини незрівнянні. Тому комунальники обмежують розмір труби, якою ви можете під'єднатися до загальної каналізації — по суті ви отримуєте "ліміт" на викиди. Своєю чергою, ви не зможете споживати більше води, ніж пропускає каналізація. З цієї причини в містах проблематично спустошити великі резервуари з водою — ті ж басейни.

Завжди пам'ятайте, що дебет власного джерела води, пропускна здатність сантехніки повинні бути в балансі з пропускною здатністю каналізації.

Вигрібна яма без дна

Почнемо із найстаровиннішого малоефективного рішення — вигрібної ями без дна. Стандартні вигрібні ями об'ємом 6 кубів все ще популярні на дачних ділянках.

Існує два способи виконати таке рішення. Перший — викопати яму, обкласти її стіни цеглою. Дно залишається ґрунтовим, тобто, умовно кажучи — "дна немає".

Така яма накривається кришкою з люком і туди зливаються відходи.

Вода, що змивається в яму, розсмоктується через дно, далі просочується через землю і лише частково відфільтрувавшись, доходить до ґрунтових вод.

І це перший “дзвіночок” про небезпеку такого способу: якщо поряд є колодязі, свердловини (ваші чи ваших сусідів) – небезпечні речовини потраплятимуть у воду.

Говорячи про небезпечні мікроелементи, відзначимо, в першу чергу, сульфати та фосфати, що містяться в миючих та косметичних засобах (порошках, милі, гелях, шампунях). З ґрунту вони рано чи пізно потрапляють у воду, яку люди беруть для пиття. З кожним роком глибина залягання цих речовин дедалі нижча, і це відбувається з вини людини, яка скидає в землю брудну воду із санвузлів та кухні.

У чому небезпека? Надлишок фосфатів у питній воді негативно впливає на печінку, нирки, м'язи, обмін речовин. Сульфати менш токсичні, але можуть подразнювати шлунок, шкіру, слизові оболонки.

Другий недолік вигрібних ям — їхня недовговічність.

Вже за кілька років вони замулюються, стінки та дно покриваються щільним, як глина, шаром. Цей шар не пропускає воду, і, відповідно, вигрібна яма не може виконувати свої функції. Вам доведеться регулярно викликати асенізатор, щоб відкачувати воду.

Машина, яка забирає відходи з ями, має віддати їх на очищення. Як показує практика, більшість асенізаторів цю норму ігнорують і зливають відходи у поле. Варто поцікавитися у фахівців, яких ви викликаєте, що вони роблять з відходами.

Другий варіант вигрібної ями — бетонний колодязь, зібраний вертикально. Функціонує за тим же принципом – дно в нього негерметичне, і туди просочується вода.

Здебільшого люди, які роблять такі вигрібні ями, розраховують дійти до піску. Піщаний шар збільшує ймовірність того, що відходи, що зливаються, підуть швидше. Але фекальна частина відходів не може швидко розкластися, тому яму завжди потрібно підгодовувати бактеріями, які цьому сприяють. З тією ж метою туди подається певна кількість кисню.

Бактерії практично безсилі проти фосфатів — і ваше завдання знищити їх додаванням речовин (для видалення фосфатних сполук застосовують спеціальні коагулянти).

Герметична ємність

Залита бетоном герметична ємність — один із варіантів місцевої каналізації для будинку.

Такий резервуар поділяється на дві камери, з'єднані переливним отвором. У першій камері падають та осідають важкі фракції (фекалії). Там вони поступово переробляються бактеріями. Після перероблення у другу половину перетікає вже очищена вода. Потім вона дренажним полем може бути відправлена ​​далі на ділянку, у полі зрошення (про це ми поговоримо далі).

Явна перевага цього способу полягає в тому, що важкі фракції, а також фосфати, сульфати та інші мікроелементи знаходяться в закритій ямі. Вони не можуть просочитися в землю – стіни чи дно ємності герметичні.

Безумовно, яму також треба регулярно обслуговувати, викачуючи маси, що не розкладаються. Інакше трапиться те саме, що й у минулому прикладі — на стінках утворюється непробивний шар.


Однокамерний септик

Септик — це автономне очисне спорудження локальної дії. В однокамерному пластиковому септику, який ви встановлюєте у себе на ділянці, одночасно відбувається два процеси. Перший — розкладання органічних речовин під впливом бактерій та кисню. Важкі фракції, які розщепити не вдається, осідають на дно в першій камері.

Другий процес – перенесення органіки після розкладання у другий резервуар. Далі вона може переливатись у колодязь з дренажною системою у вигляді щебеневого підсипання внизу. Очищена вода йде в землю. Також вона може піти у дренажне поле, з якого поливаються рослини на ділянці.


Однокамерний септик у приватному будинку Однокамерний септик
Двокамерний септик

Двокамерний септик

Відмінність однокамерного та двокамерного септиків – в об’ємах продуктивності. Однокамерні використовуються зазвичай у дачних будиночках з невеликим споживанням води, там, де постійно проживає небагато людей.

Двокамерний септик має той самий принцип роботи. Органіка збирається, розкладається бактеріями, фільтрується через спеціальний фільтр. У септику вона проходить через спеціальні сітки — вони зупиняють сміття, яке може забити дренажне поле. Потім чиста вода перетікає до другої камери, і там піддається впливу речовин, які роблять її достатньо чистою для поливу та технічних потреб. Зазначимо, що ця вода містить корисні для рослин мікроелементи, ви не просто поливаєте, але також удобрюєте рослинність на клумбах, газонах, саду або городі.

Септик з полем фільтрації

Поле фільтрації – це зона зрошення на ділянці. У наших інтересах, щоб туди потрапляла відфільтрована та чиста, повністю підготовлена ​​вода.

Система каналізації в приватному будинку розраховується таким чином, щоб септик встигав брати на себе весь об'єм води, відфільтровувати її та відправляти в ємність, з якої вона вже очищена піде в землю. З цієї ємності можна провести променеву систему дренажних труб.

Перфоровані труби лежать на щебені. Їх накривають агроволокном, а зверху ще раз засипають щебенем і потім землею. Вода розходиться ділянкою та підживлює кореневу систему дерев, кущів та інших рослин, які на ній посаджені.

Септик з полем фільтрації Септик для поля фільтрації
Септик з біофільтром

Септик з біофільтром

Біофільтр встановлюється переважно в другій камері септика. У першій відбувається процес розщеплення в стоках розкладних фракцій і осідання нерозкладних.

Далі, у другій, починається біохімічний процес (наприклад, доочищення анаеробними мікроорганізмами в процесі бродіння). Завдяки ефективному біологічному очищенню вода стає максимально придатною для технічного використання. Саме цей етап позбавляє її від домішок та запахів.

Хороший біосептик дозволяє очистити воду від 70% забруднень — у дренаж вона йде вже очищена та освітлена.

Септик з подачею повітря 

Подача повітря в септик викликає природну аерацію і, як наслідок, розкладання відходів на вуглекислий газ та воду. Без повітря бактерії, що розщеплюють важкі фракції, загинуть, отже, розщеплення сповільниться або зовсім припиниться.

Саме тому закривати вигрібну яму (таке роблять нібито, щоб уникнути поширення запахів) — це помилка.

Примусово посилити аерацію можна повітряним компресором. Спеціальний аеробний реактор у септиці максимально прискорює окислення та сорбцію органічних сполук, що залишилися після очищення відходів.

Септик з подачею повітря у приватному будинку Септик з подачею повітря

Особливості внутрішньої частини каналізації

Каналізаційна система у котеджі чи будинку закладається один раз і надовго. Це не елемент декоративного оздоблення (як плитка або шпалери) і не знімне обладнання (як окремі сантехнічні прилади), її не можна швидко поміняти чи перенести. Це і є перша особливість, яку потрібно запам'ятати домовласникам.

Система каналізації у приватному будинку проєктується лише після появи стовідсоткового розуміння, де будуть “мокрі” точки та абсолютно вся сантехніка. Без плану розміщення сантехніки у ванних, душових, пральних, кухнях будь-який проєкт – це лише гіпотеза, а не інструкція до дії. Кожен сантехнічний пристрій має технічне рішення на підключення, і цими параметрами керуються проєктанти.

Чи можна закласти у проєкт одне сантехнічне обладнання, а купити інше? Уявіть, що ви спроєктували каналізацію для ванної з підключенням зліва, а купили в результаті ванну, що сподобалася, у якої воно праворуч. Як ви її встановите, який вигляд матиме трубопровід? За такої ситуації створити каналізацію, що нормально обслуговується, буде важко.

Тому схема каналізації в приватному будинку включає всю інформацію про сантехніку: про те, який протік води в санприладах, де планується підведення води за осями, вертикалях і горизонталі, де за осями має бути виставлена ​​каналізація, які в сантехніці та трубах є приховані та відкриті частини.

У проєкті труби внутрішнього трубопроводу поділяються на два типи.

Перший тип – основна центральна магістраль діаметром 100 мм. До цієї магістралі підключається фекальна труба такого самого діаметра. Труби із чистою каналізаційною водою мають діаметр не більше ніж 50 мм.

Ще одна особливість внутрішньої каналізації стосується самопливу — він дуже важливий для всієї системи. Якщо він відсутній або закладений неправильно — будинок стане джерелом постійних проблем, трубопровід забиватиметься.

Також слід пам'ятати, що каналізація має точку входу під землею (у септик, яму тощо) і точку нульового відліку, від якої йде ухил. Тобто, на кожній позначці є вертикальне підключення до труби.

Труба прокладена по діагоналі, а вертикальні підключення знаходяться під основною плитою першого поверху — на цій плиті збудована каналізація. Вертикальні стояки йдуть на другий поверх у "мокрі" точки. Продовженням цього стояка є так звана фанова труба.

Навіщо вона потрібна? Розкажемо на прикладі. Уявіть, що в сусідніх санвузлах стоять два унітази, від них вертикально відходить фанова труба, вниз йде септик. Якщо спустити воду в одному з унітазів, а фанової труби не буде, у трубах видавлюватиметься повітря (ви почуєте характерний звук булькання). Якщо ж є фанова труба і вона виходитиме на покрівлю — повітря піде вгору. Повітря слід виводити, оскільки саме воно несе неприємний запах. Відсутність таких ділянок трубопроводу в будинку ви визначите за запахом сірководню.

Фанових труб у будинку може бути кілька, інженери прагнуть розставити їх у будинку рівномірно, щоб система забезпечила максимальний комфорт для мешканців.

​Особливості зовнішньої частини каналізації 

Головна особливість зовнішньої частини каналізаційної системи – ухил. Цей показник закладається в межах 1-2 сантиметри на погонний метр труби.

За правилами, закладеними в ДБН, вихід труби під фундаментом закладається на рівні промерзання землі на 1.20 м. Не обговорюватимемо актуальність цієї норми (зими в Україні в останні десятиліття набагато м'якші), радимо обговорити з проєктантами це положення та ухвалити рішення.

Ще одна особливість стосується відстані між септиком (особливо, якщо це вигрібна яма) і джерелом води. Безпечну відстань від ваших колодязя чи свердловини підкажуть інженери — вона повинна відповідати ДБН, і краще закладати трохи більше.

Зовнішня частина каналізації для заміського будинку Каналізаційні труби
Каналізаційна система

У вигрібній ямі має бути дренажне поле, яке фільтрує воду в землю. Якщо дренажне поле робиться від септика — створюється нахил трохи більше ніж 3-4 мм.

Септики необхідно регулярно обслуговувати й з цим пов'язана ще одна особливість організації каналізаційної системи. Важливо зробити септик на під'їзній частині, щоб машина могла наблизитись до нього та виконати обслуговування.

Для частини каналізаційної системи, що знаходиться на вулиці, ми рекомендуємо труби зовнішнього виконання компанії Ostendorf. Ці червоні труби, на відміну від сірих українського виробництва, довели довговічність у наших умовах.

Замовте консультацію фахівця

Напишіть нам, і наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом дня.

Система каналізації у приватному будинку

Етапи реалізації каналізації

Етапи встановлення автономної каналізації приватного будинку
 • Консультація
 • Проєктування
 • Монтаж септика або вигрібної ями
 • Монтаж внутрішнього трубопроводу
 • Прокладання зовнішніх труб
 • Сервісне обслуговування каналізації
01
Консультація

Консультація

Каналізація облаштовується за стандартним алгоритмом. Всі етапи йдуть паралельно зі створенням опалення та водопостачання, всі три системи взаємозалежні, і рішення для них бажано розробляти одночасно. Ми радимо завжди залучати до роботи спеціалістів. Компанія Альтер Ейр допоможе вам створити високоефективні інженерні системи, які працюватимуть довго і без збоїв.

02
Проєктування

Проєктування

У цій статті ми вже окреслили багато аспектів створення проєкту. Каналізація в приватному будинку проєктується з чітким розумінням, яку сантехніку буде встановлено, як вона буде розставлена на плані. Ця інформація допоможе побудувати мережу каналізаційних труб правильно. Такі нюанси, як фанові труби, ухил, досконало знають лише спеціалісти.

03
Монтаж септика або вигрібної ями

Монтаж септика або вигрібної ями

Під час монтажу труба повинна виходити на позначці близько 60 см, а від виходу труби до першої точки підключення закритого септика має бути відстань 3-4 м. Якщо ж відкритий септик — не менше ніж 8 м. Закритий септик дуже важкий, просідаючи під впливом ваги, він може зламати каналізаційну трубу. Щоб цього уникнути, потрібно забезпечити йому якісну утрамбовану подушку. Наприклад, утрамбовується близько 20 см щебінки, потім пісок, і лише після цього встановлюється септик.

04
Монтаж внутрішнього трубопроводу

Монтаж внутрішнього трубопроводу

Без точної прив'язки до плану не можна встановлювати сантехніку, труби (зокрема фанові), планувати ухили. Важливо не тільки розуміти, куди це підключатиметься, але також знати, які будуть встановлені тумби, ванни, раковини та інші інтер'єрні елементи. Якщо дизайн-проєкт непродуманий, рішення ухвалюються спонтанно — це викликає проблеми вже під час монтажу.

05
Прокладання зовнішніх труб

Прокладання зовнішніх труб

Для зовнішньої та внутрішньої каналізації, яка йде під основою підлоги першого поверху, важливо якісно утрамбувати грунт. Каналізаційна труба лягає на чисту піщану подушку, яка попередньо проливається водою. Якщо цього не зробити, труба може дати згинання, що призведе до порушень у роботі системи або аварій.

06
Сервісне обслуговування каналізації

Сервісне обслуговування каналізації

Обслуговування – обов'язкова процедура для септика будь-якого типу. Проводиться вона не рідше ніж раз на чотири роки. Зазначимо, що якщо проєктування та всі подальші роботи були проведені правильно, обслуговування каналізації не знадобиться. Але якщо в будинку, наприклад, неправильно розрахований ухил, вам доведеться регулярно викликати сантехніків і чистити каналізаційні труби.

Можливі проблеми та їхнє вирішення

Неправильний ухил

Через неправильно вибраний ухил каналізація в приватному будинку не може видаляти відходи. Самопливу не вистачає, щоб це відбувалося природним шляхом. Ефективно проблема вирішується лише перекладкою труб.

Неправильно підібраний септик

Неправильно підібраний септик також поширена ситуація. Слід розраховувати його за кількістю мешканців та об’ємами води, яка перероблятиметься. Краще більше, із запасом, але не менше. Розв'язання проблеми — заміна септика на більш продуктивний.

Вибір місця для колодязя або свердловини

Якщо на ділянці робиться вигрібна яма, важливо правильно вибрати місце для колодязя або свердловини. Інакше вода неминуче забруднюватиметься відходами. Розміщення вигрібної ями потрібно також обговорювати із сусідами (найкраще відступити не менше ніж 15 м).

Відсутність фанових труб

У внутрішньому трубопроводі проблемою може стати відсутність фанових труб (або їх достатньої кількості). Це призведе до появи неприємного запаху у санвузлах. Неправильне розміщення сантехніки на плані тягне за собою перероблення каналізаційного трубопроводу.


Проблеми при монтажі

Деякі проблеми виникають під час монтажу з вини підрядників. Наприклад, якщо при з'єднанні двох труб погано змащена олією гумка, це може призвести до розгерметизації. Вибирайте відповідальних виконавців, які не допускають таких недбалостей.

Жодного сміття

Маленька ремарка щодо теми. Каналізація в приватному будинку не "терпить" ніякого сміття в собі. Наприклад, кидати туалетний папір в унітаз категорично заборонено — навіть якщо він, на переконання виробників, розчиняється сам.Наші проєкти

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Вентиляція, опалення та осушення повітря в басейні, смт. Гостомель, площа 70 м²

 • Басейн
ОСУШУВАЧ ПОВІТРЯ CALOREX VARIHEAT AA 600 VH

Модульна установка канального осушення з опцією припливу/витяжки повітря та опцією водяного калорифера (для догрівання припливного повітря)

РАДІАТОРИ ZEHNDER CHARLESTON

Дизайнерські радіатори від німецького виробника, тепло та комфорт втілені в оригінальному дизайні

Вентилятор канальний Soler&Palau TD-350/125 Silent (230-240V 50/60)

Призначений для монтажу в повітропроводи круглого перерізу, використовується в системах вентиляції житлових та комерційних приміщень

Вентиляція, опалення та осушення повітря в басейні, смт. Гостомель, площа 70 м²

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

 • Дитяча
 • Кухня-вітальня
 • Лоджія
 • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Загально обмінна вентиляція в квартирі, ЖК Respublika

 • Пральня
ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Загально обмінна вентиляція в квартирі, ЖК Respublika

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Вентиляція в будинку 150 м2 - с. Погреби, вул. Нова

 • Опалення і ГВП
 • Водопідготовка
Бак для підготовки гарячої води на 300 л

Бак об'ємом в 300 л підібраний спеціально для системи опалення на базі теплового насоса Viessmann. Він використовує тепло від теплового насоса, накопичує його і акумулює у воді. За рахунок цього мешканці будинку завжди мають достатні запаси гарячої води для будь-яких потреб.

Тепловий насос "повітря-вода" Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 від німецького виробника Viessmann розроблений для роботи за принципом «повітря-вода». Базова комплектація призначена для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. При дооснащення функцією «active cooling», в жаркий період система може працювати на охолодження приміщення.

Насосна група Meibes

Насосні групи Meibes серії V-UK призначені для використання в системі опалення з метою циркуляції теплоносія, який надходить з теплогенератора в контур опалення. Область застосування - нерегульовані контури опалення, такі як контур радіаторів, контур нагріву бойлера ГВП, вентиляція, басейн тощо.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепади тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю і антикорозійними властивостями.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлог тощо.

Насос рециркуляції ГВС WILO Star-Z 20/4 EM

Циркуляційні системи питного водопостачання, для застосування в промисловості й інженерії будинків і споруд. Даний циркуляційний насос передбачений тільки для перекачування питної води. Стійкий до струмів блокування двигун. Корпус насоса з бронзи, робоче колесо зі зміцненого скловолокном синтетичного матеріалу, керамічний вал з вугільними підшипниками ковзання з синтетичною смолою.

Бак Viessmann Vitocell 100-E, тип SVW, 200 л

Буферна ємність для теплового насоса. Різнобічне застосування у системах опалення з кількома теплогенераторами і теплопоспоживачів завдяки наявності декількох патрубків підключення прямої та зворотної магістралі, а також додаткових точок для підключення вимірювальних приладів. Ідеально підходить для використання разом з геліоустановки, тепловими насосами і твердопаливними котлами.

Бак Viessmann Vitocell 100-E, тип SVW, 200 л

Буферна ємність для теплового насоса. Різнобічне застосування у системах опалення з кількома теплогенераторами і теплопоспоживачів завдяки наявності декількох патрубків підключення прямої та зворотної магістралі, а також додаткових точок для підключення вимірювальних приладів. Ідеально підходить для використання разом з геліоустановки, тепловими насосами і твердопаливними котлами.

Система комплексної водоочистки Ecosoft ECOSOFT FK-1354 CEMIXA

Система комплексної водоочистки Ecosoft призначена для поліпшення якості води для побутового використання. Вона підбирається після проведення аналізу води. Призначена для зменшення жорсткості, очищення від заліза та інших шкідливих домішок. Компанія Ecosoft вже багато років є лідером на ринку водоочищення і водопідготовки.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепади тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю і антикорозійними властивостями.

Бак для солі Ecosoft

У даний бак завантажується сіль, яка необхідна для розчину для промивання очисної завантаження. Використовується для пом'якшення води і в комплексній водоочищення.

Вентиляція в будинку 150 м2 - с. Погреби, вул. Нова

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Квартира 150 м2, м. Житомир, вул. Перемоги

 • Вітальня
 • Гардеробна
 • Спальня
Канальний кондиціонер Daikin FBA60D/RXS60L

Кондиціонери Daikin FBA60D/RXS60L – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Внутрішньопідлоговий конвектор від Kampmann KATHERM NK

Конвектор Kampmann Katherm NK використовується для обігріву приміщень, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

Квартира 150 м2, м. Житомир, вул. Перемоги

Системи кондиціонування, вентиляції та зволоження в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Вітальня
 • Гардероб
Дифузори MADEL LOOK

Дифузори призначені для розподілу потоку повітря при подачі або заборі його з приміщення, тобто для припливно-витяжної системи. Також їх можна використовувати для повітряних завіс.

Канальний кондиціонер Daikin FBA60D/RXS60L

Кондиціонери Daikin FBA60D/RXS60L – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Зволожувач повітря Condair CP3

Зволожувачі повітря Condair CP3 призначені для регулювання вологості повітря у невеликих приміщеннях.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Системи кондиціонування, вентиляції та зволоження в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Бульвар Фонтанів

 • Балкон
 • Спальня
 • Кухня-вітальня
ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Daikin FTXS25K

Інверторний кондиціонер Daikin FTXS25K/RXS25L3 - модель пішла далеко вперед від подібних пристроїв, розробники з'єднали в ній абсолютно весь функціонал, який може знадобитися для забезпечення комфортного мікроклімату в будь-якому приміщенні.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann NK

Конвектор Kampmann Katherm NK використовується для обігріву приміщень, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Бульвар Фонтанів

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Гаряче водопостачання в приватному будинку - варіанти реалізації від інженера Alter Air
Гаряче водопостачання в приватному будинку - варіанти реалізації від інженера Alter Air
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Огляд креслень і рішень по вентиляції, кондиціонування, водопостачання та каналізації в будинку 380 м²
Огляд креслень і рішень по вентиляції, кондиціонування, водопостачання та каналізації в будинку 380 м²
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Опалення, водопостачання та каналізація для дворівневої квартири в ЖК Almond Apartments
Опалення, водопостачання та каналізація для дворівневої квартири в ЖК Almond Apartments
Водопостачання та каналізація: Чому сантехніку потрібно підбирати до початку проєкту?
Водопостачання та каналізація: Чому сантехніку потрібно підбирати до початку проєкту?
Внутрішнє водопостачання та каналізація
Внутрішнє водопостачання та каналізація
Опалення, водопостачання, каналізація та сантехніка у дворівневій квартирі у с. Гатне
Опалення, водопостачання, каналізація та сантехніка у дворівневій квартирі у с. Гатне
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Реалізація систем каналізації та водопостачання
Реалізація систем каналізації та водопостачання
Особливості монтажу і сервісу систем водопостачання та каналізації
Особливості монтажу і сервісу систем водопостачання та каналізації

Поширені питання

Яка краща каналізація у приватному будинку?

Насамперед найкраща каналізація для приватного будинку — зроблена за грамотним проєктом, розрахована на кількість людей, які проживатимуть у будинку.

Також ми рекомендуємо встановлювати двокамерний септик та додати +20% до номіналу кубометрів води, які потрібно очистити.

Розраховувати об’єми "впритул" тут не варто.

Що потрібно для каналізації у приватному будинку?

На таке запитання є чесна відповідь: потрібна злагоджена робота професійної команди (такої, як Альтер Ейр).

Судіть самі, каналізація для приватного будинку неможлива без проєктування, підбору септика, плану розміщення сантехніки, свердловини, посадки будинку, схеми посадки зелені (зона зрошення не повинна бути біля кореневої системи, вона зміщується мінімум на 3 м) і так далі. Це робота, яка триватиме не один тиждень, доручіть її фахівцям.

Як зробити каналізацію у приватному будинку?

Облаштування каналізації в приватному будинку своїми руками — як її провести, реально це чи ні?

У цьому матеріалі ми розкрили безліч нюансів теми, але це лише мала частина того, що потрібно знати.

Команда Альтер Ейр вважає, що кожна людина має займатися своєю справою, тією, від якої отримує задоволення. Якщо ви лікар, пекар чи вчений – довірте завдання правильно провести каналізацію у приватному будинку професійним інженерам та сантехнікам.

Бажаєте побудувати ефективну каналізаційну систему? Телефонуйте за номером 0800335941 або залиште заявку на нашому сайті.


Замовте каналізацію під ключ

Залишіть заявку на сайті та наші фахівці зв'яжуться з вами протягом дня.

Каналізація у приватному будинку
Відгуки і питання
Відгуки відсутні