Проєктування системи водопостачання

Проєктування водопостачання
Узгодження візуальних та практичних рішень
Повний пакет проєктної документації
Індивідуальний прорахунок кожного об'єкту
Проєктування та монтажні роботи "під ключ"

Водопровід – одна з основних комунікацій у житловій будівлі. Грамотне проєктування поєднує дизайн житла з оптимальними інженерними рішеннями. Тому наше завдання полягає в тому, щоб створити індивідуальний проєкт системи водопостачання для вашого будинку чи квартири. 

Навіщо потрібен проєкт водопостачання

Проєктування водопостачання потрібне для того, щоб забезпечити подачу води в будинок або квартиру з урахуванням основних факторів – кількості споживання та особливостей санфаянсу (сантехніки).

Весь процес водозабезпечення можна поділити на два типи – зовнішнє та внутрішнє.

  • Зовнішнє водопостачання – це комунікації, через які вода надходить у котеджі та квартири. Для багатоквартирних будинків воду заводять від центральної міської магістралі. Вона очищається згідно з певними санітарними нормами та подається в житловий сектор. Для приватних будинків, як правило, використовують воду зі штучної свердловини, яка надходить до котельного пункту, а потім розподіляється по всьому будинку.
  • Внутрішнє водопостачання – це циркуляція води у самому будинку. Завдання проєктування в цьому випадку – зробити так, щоб вода без проблем переміщалася трубами в необхідному обсязі та відповідала дизайн-рішенням вашого житла. Також важливо розуміти, що система водопроводу нерозривно пов'язана із системою каналізації.

Компанія Альтер Ейр робить проєктування внутрішніх систем водопостачання та впроваджує ефективні інженерні рішення для квартир та приватних будинків.

Які особливості проєктів для системи водопроводу

Щоб спроєктувати внутрішній водопровід у квартирі або в будинку, потрібно брати до уваги кілька факторів, що будуть закладені в основу інженерних розрахунків. Проєктування водопостачання враховує:

  • кількість людей, що проживають,
  • кількість «мокрих зон» (кухня та санвузли в будинку),
  • розгортку сантехніки.

Залежно від цих параметрів потрібно розрахувати особливості розведення трубопроводів, а також кількість води, яка буде потрібна для постійного використання. Наприклад, якщо в сім'ї дві людини та один санвузол, ми розуміємо, що душ використовуватиметься по черзі. У такому разі споживання води розраховується на одну особу, це приблизно 30-40 л/хв. Але якщо є два санвузли, в яких мешканці одночасно приймають душ, витрати будуть вдвічі більшими – вже 60-80 л/хв. Різниця відчутна, і це навантаження на трубопроводи треба враховувати.

Проєктування водопостачання Внутрішній водопровід

Розгортка сантехніки – це точний перелік того, яка сантехніка використовуватиметься в конкретній квартирі по дизайн-проєкту. Чому це важливо? У сантехніці є певні точки прив'язки. Наприклад, на якій висоті повинен бути кран умивальника або в якому місці будуть вмонтовані приховані частини душової системи (регулятори температури, перемикачі режимів). Потрібно чітко розуміти, на яких відмітках вони перебувають у дизайн-проєкті, щоб правильно підвести трубопроводи на етапі будівництва. Тільки потім можна монтувати видимі частини сантехніки та додавати нові при необхідності (наприклад, згодом виникне потреба додати ще одну лійку для дитини або додатковий носик крана під умивальник). 

Важливо врахувати, що діаметри трубопроводів для санфаянсових приладів також підбираються із розрахунку витрат води. Адже, наприклад, одна лійка може витрачати 36 л води, а інша – 12 л. Якщо неправильно підібрати трубопровідну систему, може виникнути ситуація з перепадом тиску: коли ви приймаєте душ, а тиск води різко зменшується, коли хтось відкрив кран в іншій зоні.

Існує два види розведення труб:

  1. Тупикове, коли труби прокладаються до кожної «мокрої зони» в будинку від однієї центральної магістралі. Це бюджетний варіант проєктування, але у побуті менш комфортний, ніж другий тип розведення – променевий.
  2. Променеве розведення труб – це тип проєктування, при якому вода подається до кожної «мокрої зони» окремими трубами, розведеними від колектора. З погляду гідравліки та зручності використання, така система більш оптимальна – немає перепадів тиску, кожен санвузол має автономний регульований кран.

Проєктування водопроводу включає також систему контролю від протікання води Neptun. Спеціальні датчики фіксують витік та автоматично перекривають подачу води. У випадку з тупиковим розведенням, вода буде перекрита до всіх «мокрих зон», а за променевої системи – тільки та гілка, де виявлена ​​проблема.

Готовий проєкт втілюють у реальність монтажні бригади компанії Альтер Ейр.

Вимоги ДБН до підключення водопроводу

Відповідно до Державних будівельних норм (ДБН), найважливіше – поєднати рішення дизайн-проєкту щодо сантехніки з розрахунками споживання води. Водопровід проєктується таким чином, щоб він враховував кількість людей і пропускав стільки води, скільки потрібно конкретному приладу і вбудованим частинам, які у них присутні (умивальники, ванни, душові системи).

Система водопостачання у приватному будинку 

Зазвичай вода надходить у приватні будинки зі свердловин. Ці свердловини облаштовують окремі компанії, які на основі мап регіональних ресурсів визначають місце розташування якісного шару води. Під «якісним шаром» ми маємо на увазі воду з мінімальною кількістю домішок – мінералів, солей та заліза. Але без технічного водоочищення її не можна застосовувати у побутовому сегменті.

Тому, перш ніж зробити розведення води в приватному будинку, її потрібно попередньо очистити та пом'якшити. Система очищення підбирається з урахуванням результатів аналізу якості води. Якщо вона має підвищений рівень вмісту заліза, додатково встановлюється система знезалізнення води. Таким чином, технічне очищення води зі свердловини складатиметься з двох частин: знезалізнення та пом'якшення. Але навіть після цих етапів пити її не можна.

Водопостачання в котеджах Водопостачання в котеджах

Система водопостачання у квартирі

Подача води до квартири обмежена нормами міського водопостачання. У багатоповерховий будинок вода подається в обсязі, розрахованому на кількість квартир і людей. Розведення труб водопостачання стандартизоване, тому неможливо вплинути на тиск води.

Як ми зазначили на початку, вода надходить до багатоповерхових будинків з міської системи водопостачання Києва – або зі свердловин, або з річки Дніпро. Підключення та проєктування системи водопостачання не здійснюється без водопідготовки. Держава зобов'язана очистити видобуту воду та зробити її придатною для використання. З неї відфільтровують мінерали, солі, залізо, але не роблять воду «м'якою». На побуті ми помічаємо це у вигляді накипу в чайнику або коли після душу відчуваємо сухість шкіри. Тому для квартир потрібно застосовувати додаткове очищення та пом'якшення, а лише потім розводити її новими трубами.

Замовте
розрахунок
просто зараз

Інженери Альтер Ейр зроблять індивідуальний розрахунок проєкту для вашої квартири чи будинку. Залишайте свої контакти, а ми зателефонуємо найближчим часом.

Просчёт объекта

Етапи розробки проєкту

  • Отримання даних
  • Розрахунки
  • Проєктування
  • Вибір обладнання
01
Збір інформації

Збір інформації

Отримуємо від клієнтів основну інформацію, від якої залежать розрахунки та особливості проєктування. Нам важливо розуміти, на скільки людей ми розраховуємо водогін, яка сантехніка буде встановлена ​​в будинку

02
Інженерні розрахунки

Інженерні розрахунки

На основі первинної інформації ми розраховуємо потрібну кількість води для дому, враховуємо вимоги проєкту до сантехніки, підбираємо гідравлічну систему – тупикову чи променеву.

03
Розробка проєкта

Розробка проєкта

На цьому етапі створюємо готовий план для монтажних робіт. Проєкт водопостачання враховує вимоги до споживання води та поєднує дизайн-проєкт будинку з оптимальними інженерними рішеннями.

04
Вибір обладнання

Вибір обладнання

Підбір комплектувальних елементів для розведення трубопроводу проводиться паралельно із розробкою проєкту. Це нерозривні процеси, які мають бути узгоджені між собою.

Вартість проєкту

Компанія Альтер Ейр робить індивідуальний прорахунок об'єктів

Ціна на проєктування водопостачання залежить від так званих «мокрих зон», тобто точок виводу води в будинку. У вартість включено проєкт водопроводу та каналізації.

Середня вартість проєктування водопостачання

Квартира/приватний будинок
1 "мокра зона" Вода + каналізація
4 000 грн