Опалення тепловим насосом

Теплові насоси є енергоефективним обладнанням, яке дозволить забезпечити комфортну температуру в приміщенні в будь-який час року. Оскільки взимку тепловий насос буде працювати на опалення будівлі, а влітку - на його охолодження. Також обладнання має здатність нагрівати воду і забезпечить жителів гарячою водою для побутових та інших потреб весь рік.
Існує декілька видів теплових насосів, які відрізняються принципом роботи системи, джерелом тепла і ін. Також кожен тип обладнання має особливі вимоги для установки, свої переваги і недоліки.
Розрізняють такі види теплових насосів:
Основною характеристикою ефективності по відношенню до тепла є COP (Coefficient of Performance-коефіцієнт продуктивності тепла), який залежить від температури повітря. Чим ближче температура повітря до 0°С, тим більше COP.
Що стосується охолодження будинку, то характеристикою є EER (Energy Efficiency Ratio).
Тепловий насос для опалення складається з двох блоків: внутрішнього, яким є конденсатор, а також зовнішнього, який являє собою випарник. Для повноцінної роботи, внутрішній і зовнішній блоки зв'язуються фреоновою магістраллю, по якій рухається холодоагент.
* Фреон являє собою газ, який має властивість як віддавати тепло, так і поглинати, а також змінювати свій агрегатний стан: з газоподібного стану переходити в рідкий, і навпаки.
Додатковим обладнанням для швидкої генерації холоду або тепла для теплового насоса «повітря-вода» є фанкойли, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори. Підбір радіаторів повинен здійснюватись не вище +45°С.
При придбанні теплового насоса з його реалізацією за допомогою теплої підлоги, радіаторів та внутрішньопідлогових конвекторів, Ви не зможете здійснювати функцію охолодження будинку на літній період часу. Для ефективної роботи обладнання необхідно використовувати тепловий насос з огляду на всі його функції: опалення/охолодження, нагрів води для гарячого водопостачання. Виходячи з цього, для продуктивної експлуатації теплового насоса необхідно замінити радіатори на фанкойли підлогового типу, які зможуть працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення.
Тепловий насос для опалення є низькотемпературним устаткуванням, яке працює при спільній роботі з теплою підлогою. Таким чином, чим нижче температура подачі, тим ефективніше сам тепловий насос.
Температура теплої підлоги не повинна становити вище +24-26 ° С. Оскільки при збільшенні температури поверхні підлоги, буде відбуватися інерція нерівномірного перепаду температур і підлога стане занадто гарячою, що принесе дискомфорт для стопи. Якщо у вашому будинку постелено дерев'яні підлоги, то для якісного функціонування системи опалення теплонасосом, альтернативою будуть теплі стіни або підбір оптимального виду покриття для підлоги.
Розглянемо алгоритм роботи обладнання теплового насоса «повітря-вода».
Агрегат може працювати як на обігрів приміщення, так і на його охолодження. При цьому алгоритм роботи відбувається в зворотній послідовності. Справа в тому, що внутрішнім блоком буде випарник, а зовнішнім - конденсатор.
Опалення тепловим насосом набирає все більше популярності серед клієнтів. При правильному розрахунку і виборі типу агрегату: «повітря-повітря», «повітря-вода» або геотермальний тепловий насос, Ви створите високий рівень комфорту для вашого будинку.
Оскільки обладнання вважається ефективним, а також дуже економним для опалення, в порівнянні з іншими опалювальними агрегатами, такими як: газовий і електричний котел.
Тепловий насос для опалення має ряд переваг:
Для споживачів електроенергії було встановлено спеціальні тарифи, які робили використання теплового насоса ще вигіднішим:
Тепловий насос здатний забезпечувати мешканців гарячою водою цілий рік. Щоб теплонасос ефективно працював на нагрів гарячої води, необхідно враховувати, що дебіт води розраховується вранці та ввечері, оскільки цей час вважається максимальним для споживання води.
Водопостачання приватного будинку неможливе без встановлення якісної запірної арматури. Кожен сантехнічний прилад має свої характеристики і для того, щоб підібрати якісне розведення водопроводу для будинку чи квартири, необхідно мати проект, який включає розташування санприладів, враховуючи їх технічні характеристики.
Комплектація теплового насоса передбачає наявність насосних груп для теплої підлоги з контуром змішування та фанкойлів. Також у системі повинні бути такі пристрої: колектор, запірна арматура, бак акумулюючий ємності і бак ГВП.
Щоб охолодити приміщення до потрібної температури, використовується тепловий насос в парі з фанкойлами. Існує широкий вибір пристроїв, які відрізняються видами розміщення в будівлях. Вони можуть бути:
Температура теплоносія для фанкойлу, що працює на охолодження, становить +7°С. Розрахунки під час підбору устаткування робляться для +9°С. Максимальна температура теплоносія для ефективної роботи повітряного теплового насоса на режим обігріву становитиме +40°С.
Розрахунок підлогової частини фанкойлу відбувається для +40-45°С, оскільки теплотехнічний розрахунок робиться до -7°С, а далі включається допоміжний пристрій як електричний котел.
Фанкойл вважається енергоефективним пристроєм, який працює як на охолодження, так і на обігрів приміщень до заданої температури. Це обладнання вважається оптимальним варіантом для встановленні в будинках, а також він дозволить створити комфортні умови проживання, незважаючи на пору року і площу приміщення.
Фанкойли підлогового типу вважаються найкращим рішенням для придбання, оскільки встановлення обладнання відбувається вздовж склопакета. Такий монтаж надасть можливість уникнути максимальних холодів/теплонадходження до будинку. Для вітальні оптимальним варіантом вважається установка канальної системи кондиціювання.
Тепловий насос для опалення будинку є низькотемпературним обладнанням, яке працює при спільній роботі з теплою підлогою. Таким чином, чим нижча температура подачі, тим ефективніший сам тепловий насос.
Щоб досягти високої ефективності будинку, необхідно враховувати наступні пункти:
Залиште заявку і наш інженер проведе професійну консультацію по опаленню тепловим насосм Вашого житла
Перш за все, щоб підібрати оптимальний варіант теплового насоса для опалення, необхідно зробити якісний теплотехнічний розрахунок будівлі, який надасть зрозуміти наскільки ефективний будинок.
І тільки після цього, фахівці компанії Alter Air зможуть порекомендувати вид теплового насоса, який буде відповідати показникам для вашого будинку, а також зможе ефективно працювати для системи опалення.
Повітряний тепловий насос підходить для котеджів, розмір яких знаходиться в діапазоні 100-200 м2. Тому встановлювати обладнання для великих приміщень вважається нераціонально. Оскільки максимальна потужність повітряного теплового насоса становить 16 кВт.
Геотермальний тепловий насос встановлюється в заміських будинках, площа яких перевищує 200 м2.
Вважається досить поширеним видом пристрою, але підходить для невеликих будинків. Згідно з цим, необхідно враховувати, що повністю опалювати/охолоджувати заміський будинок або котедж буде неможливо. Устаткування є одним з бюджетних типів теплонасоса, оскільки ціни на придбання агрегату вважаються досить доступними. Тепловий насос для опалення являє систему, яка складається з внутрішнього і зовнішнього блоку.
Зовнішній блок відповідає за забір тепла з холодного вуличного повітря і нагрівання фреону. Внутрішній блок сприяє подачі тепла від фреону до повітря приміщення. Існують кілька видів внутрішніх блоків. Вони можуть бути:
Тепловий насос може працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення. Тепловий насос «повітря-повітря» для опалення іноді може принести дискомфорт для людини і зниження рівня комфорту в будинку, оскільки гаряче повітря нерівномірно поширюється по периметру кімнати. Також обладнання широко використовується в країнах, де відсутні сильні морози. Тому фахівці компанії Alter Air рекомендують використовувати тепловий насос «повітря-вода», оскільки тепловий насос «повітря-повітря» втрачає свою ефективність в умовах клімату України.
Ефективний пристрій, який використовує джерело з низкопотенціальною енергією - грунтом. Придбання геотермального теплового насоса вважається дорогим рішенням, оскільки для роботи обладнання необхідно бурити свердловини, а також використовувати грунтові зонди.
Вертикальний зонд являє собою конструкцію з пластикових труб, в яких постійно буде відбуватися циркуляція незамерзаючої рідини. Цей розчин сприяє передачі тепла землі через теплообмінник в тепловий насос. Довжина зонда може розподілятися на кілька свердловин.
Також, можна використовувати грунтові води, як продуктивне джерело тепла, для роботи теплового насоса. Важливо відзначити, що перед тим як бурити свердловини, необхідно провести аналіз грунту. Якщо на ділянці з маленькою площею немає оптимальної кількості запасів води в глибині, то придбання геотермального теплового насоса буде нераціональним рішенням. Так як коефіцієнт перетворення, відповідно, буде низьким, що призведе до зниження ефективності роботи системи.
Універсальний і популярний пристрій, який має високий попит використання в Україні. Тепловий насос «повітря-вода», як і «повітря-повітря» має внутрішній і зовнішній блок. Але якщо порівнювати ці теплові насоси стосовно виконання функцій, то на відміну від повітряного, водяний може працювати не тільки на обігрів/охолодження приміщення, а також на нагрів води для гарячого водопостачання.
В основному, для повноцінної системи опалення, обладнання застосовується з теплими підлогами, стінами, а також фанкойлами. Тепла підлога розглядається як додатковий пристрій для зони комфорту. Поверхня підлоги повинна бути в діапазоні +24-26°С, оскільки це оптимальна температура для ноги, а також він компенсує тепловтрати будівлі. З використанням теплої підлоги, система опалення здатна працювати як повноцінне джерело тепла, приблизно, до -10°С на вулиці.
При цьому потрібно враховувати, що розглядати тільки теплу підлогу, як пристрій опалення, буде неграмотно. Справа в тому, що при різкому похолоданні, температура підлоги підніметься вище +26°С. А при підвищенні температури на вулиці, тепла підлога відключиться. Але джерело тепла, як нагрітий бетон буде і далі генерувати тепло, що призведе до інерції підлоги.
Якщо температура повітря навколишнього середовища менше -10°С, фахівці компанії Alter Air рекомендують використовувати тепловий насос для опалення з комбінацією такого обладнання, як фанкойл. За допомогою такого джерела тепла, можливо регулювати тепло, що подається з термостату або на приладі.
Важливо відзначити, що використання теплового насоса тільки для опалення будинку вважається нераціональним. Оскільки зовнішній і внутрішній блоки можуть відповідати як за подання холоду, так і тепла в приміщення.
Залишіть заявку на нашому сайті та наші менеджери зв'яжуться з вами для проведення професійної консультації щодо передпроєктної документації.
Так, опалення тепловим насосом чудово підходить для квартири. Для системи опалення можна використовувати два види теплових насосів: «повітря-повітря» і «повітря-вода».
Тепловий насос «повітря-вода» вважається більш популярним типом обладнання, оскільки може працювати не тільки на обігрів/охолодження приміщення, а й на нагрів води для гарячого водопостачання.
Фахівці компанії Alter Air допоможуть підібрати оптимальний варіант теплового насоса для квартири, враховуючи ваші побажання, а також грамотно виконають теплотехнічний розрахунок будівлі.
Однозначно - так. Встановлення системи опалення в приватному будинку на базі теплового насоса вважається енергоефективним рішенням, оскільки при покупці 1 кВт електроенергії тепловий насос зможе віддати 3 кВт теплової енергії. Також необхідно відзначити, що обладнання може виконувати три функції, такі як: охолодження, опалення та нагрів води для гарячого водопостачання. Виходячи з цього, використання теплового насоса тільки для опалення будинку вважається нераціональним.
Для оптимального функціонування системи опалення з тепловими насосами необхідно:
Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.
Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.
Стати партнеромНапишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник
Артем
Добрый день! Спасибо за статью, все очень понятно расписано. Такой вопрос: если у меня планируется дом +- 250 кв.м, то устанавливать водяной насос вообще не вариант? по статье понятно, что это не выгодно, но геотермальных нигде нет, непонятно где искать, а "воздух-вода" огромный выбор. Заранее спасибо!
Команда Альтер Эйр
Добрый день, Артем! Рады, что были полезны. Для того, чтобы правильно подобрать оборудование, необходимо провести теплотехнический расчет, изучить конструктив Вашего дома. Исходя из практического опыта, на Вашу квадратуру можно будет установить тепловой насос воздух-вода.
Ксенія
Ми нещодавно встановили з вашою допомогою таку систему опалення в будинок. Звісно, як і при будь-якому ремонті, були нюанси, проте ми залишились задоволені. Всім рекомендую обирати опалення в будинок за допомогою теплового насосу, бо це інвестиції у Ваш комфорт. Так, це не дешеве задоволення, але воно вартує своїх грошей. Окреме Дякую всім співробітникам компанії Альтер Ейр, хто супроводжував нашу співпрацю!
Команда Альтер Ейр
Ксенія, дякуємо за позитивний відгук!