Тепловий насос для опалення будинку

Опалення тепловим насосом
Проєктування та узгодження робіт з бюджетом
Тепло та прохолода цілий рік
Чітке дотримання плану проєкту
Гарантія виконаних робіт із встановлення

Теплові насоси є енергоефективним обладнанням, яке дозволить забезпечити комфортну температуру в приміщенні в будь-який час року. Оскільки взимку тепловий насос буде працювати на опалення будівлі, а влітку - на його охолодження. Також обладнання має здатність нагрівати воду і забезпечить жителів гарячою водою для побутових та інших потреб весь рік.

Існує декілька видів теплових насосів, які відрізняються принципом роботи системи, джерелом тепла і ін. Також кожен тип обладнання має особливі вимоги для установки, свої переваги і недоліки.

Розрізняють такі види теплових насосів:

 1. Тепловий насос «повітря-повітря».
 2. Тепловий насос «повітря-вода».
 3. Геотермальний тепловий насос.

​Основною характеристикою ефективності по відношенню до тепла є COP (Coefficient of Performance-коефіцієнт продуктивності тепла), який залежить від температури повітря. Чим ближче температура повітря до 0°С, тим більше COP.
Що стосується охолодження будинку, то характеристикою є EER (Energy Efficiency Ratio).

Детальніше про опалення тепловим насосом у відео

Можете заощадити час на читання та ознайомитись з нашими відеооглядами на тему опалення тепловими насосами.

Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Реконструкція газової котельні з переходом на тепловий насос | Огляд котельні у приватному будинку
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Котельня в приватному будинку - як інтегрувати тепловий насос в існуючу котельню
Котельня в приватному будинку - як інтегрувати тепловий насос в існуючу котельню

Принцип роботи теплових насосів на опалення

Тепловий насос для опалення складається з двох блоків: внутрішнього, яким є конденсатор, а також зовнішнього, який являє собою випарник. Для повноцінної роботи, внутрішній і зовнішній блоки зв'язуються фреоновою магістраллю, по якій рухається холодоагент.

 • Зовнішній блок відповідає за забір тепла з вуличного повітря і передачу його до фреону.

* Фреон являє собою газ, який має властивість як віддавати тепло, так і поглинати, а також змінювати свій агрегатний стан: з газоподібного стану переходити в рідкий, і навпаки.

 • Внутрішній блок безпосередньо відповідає за віддачу тепла через теплообмінник таким джерелам тепла як: тепла підлога, радіатор, внутрішньопідлоговий конвектор, фанкойл.
Принцип роботи теплових насосів Принцип роботи теплових насосів

Додатковим обладнанням для швидкої генерації холоду або тепла для теплового насоса «повітря-вода» є фанкойли, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори. Підбір радіаторів повинен здійснюватись не вище +45°С.

При придбанні теплового насоса з його реалізацією за допомогою теплої підлоги, радіаторів та внутрішньопідлогових конвекторів, Ви не зможете здійснювати функцію охолодження будинку на літній період часу.  Для ефективної роботи обладнання необхідно використовувати тепловий насос з огляду на всі його функції: опалення/охолодження, нагрів води для гарячого водопостачання.  Виходячи з цього, для продуктивної експлуатації теплового насоса необхідно замінити радіатори на фанкойли підлогового типу, які зможуть працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення.

Тепловий насос для опалення є низькотемпературним устаткуванням, яке працює при спільній роботі з теплою підлогою. Таким чином, чим нижче температура подачі, тим ефективніше сам тепловий насос.

Температура теплої підлоги не повинна становити вище +24-26 ° С. Оскільки при збільшенні температури поверхні підлоги, буде відбуватися інерція нерівномірного перепаду температур і підлога стане занадто гарячою, що принесе дискомфорт для стопи. Якщо у вашому будинку постелено дерев'яні підлоги, то для якісного функціонування системи опалення теплонасосом, альтернативою будуть теплі стіни або підбір оптимального виду покриття для підлоги.

Розглянемо алгоритм роботи обладнання теплового насоса «повітря-вода».

 • За допомогою зовнішнього блоку відбувається процес забору тепла з зовнішнього повітря і передача його до фреону.
 • Далі холодоагент надходить у компресор, в якому він стискається. Цей процес має на увазі підвищення тиску, а також температури фреону.
 • Після цього фреон переходить з рідкого стану в газоподібний і рухається до внутрішнього блоку.
 • Холодоагент віддає своє тепло воді.
 • Потім відбувається процес кипіння (перехід фреону з газу в рідину), і холодоагент надходить уже в зовнішній блок.
 • Цикл повторюється знову і знову.

​Агрегат може працювати як на обігрів приміщення, так і на його охолодження. При цьому алгоритм роботи відбувається в зворотній послідовності. Справа в тому, що внутрішнім блоком буде випарник, а зовнішнім - конденсатор.

Рекомендоване обладнання
Теплові насоси повітря-повітря
Теплові насоси повітря-повітря

Доступне та досить ефективне обладнання для квартири та будинку

Теплові насоси повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода

Один з найпопулярніших видів обладнання для забезпечення теплом і прохолодою

Теплові насоси грунт-вода
Теплові насоси грунт-вода

Варіант теплового насоса з найвищим коефіцієнтом продуктивності тепла

Фанкойли
Фанкойли

Розподілює тепло або холод у приміщення, що генерує тепловий насос

Конвектори
Конвектори

Являє собою сучасне та ефективне теплогенеруюче обладнання

Замовте теплотехнічний розрахунок

Залишіть заявку на нашому сайті та наші менеджери зв'яжуться з вами для проведення професійної консультації щодо передпроектної документації для системи опалення.

Пример интерьера

Переваги обігріву будинку тепловим насосом

Опалення тепловим насосом  набирає все більше популярності серед клієнтів. При правильному розрахунку і виборі типу агрегату: «повітря-повітря», «повітря-вода» або геотермальний тепловий насос, Ви створите високий рівень комфорту для вашого будинку.

Оскільки обладнання вважається ефективним, а також дуже економним для опалення, в порівнянні з іншими опалювальними агрегатами, такими як: газовий і електричний котел.

Тепловий насос stiebel eltron
Тепловий насос для будинку

Тепловий насос для опалення має ряд переваг:

 • висока енергоефективність, яка має на увазі мінімальні витрати на щомісячне утримання будинку. Річ у тім, що при купівлі 1 кВт електроенергії, за рахунок високого коефіцієнта перетворення тепла, система дозволяє отримати 3 кВт теплової енергії;
 • пристрій не залежить від наявності газу в будинку, оскільки підведення газу на ділянку є дорогим рішенням, тому Ви заощадите за допомогою цього обладнання;
 • економічно вигідний в експлуатації, що супроводжує мінімальні витрати на утримання холоду, тепла та ГВП. Опалення тепловим насосом набагато дешевше, порівняно з використанням газового або електрокотла.

Для споживачів електроенергії було встановлено спеціальні тарифи, які робили використання теплового насоса ще вигіднішим:

 • якщо на ділянці відсутнє проведення газу до будинку, держава могла надати 3000 кВт годин з 50% знижкою - що вважалося дуже вигідною пропозицією;
 • у нічний період часу мешканці могли використовувати електроенергію, вартість якої була знижена ще на 50%.  Сьогодні використовується лише нічний тариф, у якому існує знижка –50% від первісної ціни;
 • налаштований режим. Автоматика теплового насоса надасть можливість підтримувати комфортну температуру в приміщенні, незалежно від пори року;
 • екологічний. Відсутні шкідливі викиди в навколишнє середовище, які вважаються небезпечними як для природи, так і для людей.
 • ​універсальний, оскільки обладнання може виконувати три функції: опалення, охолодження приміщення та нагрів води.​
Зовнішній блок теплового насосу

Тепловий насос для гарячого водопостачання

​Тепловий насос здатний забезпечувати мешканців гарячою водою цілий рік. Щоб теплонасос ефективно працював на нагрів гарячої води, необхідно враховувати, що дебіт води розраховується вранці та ввечері, оскільки цей час вважається максимальним для споживання води.

Водопостачання приватного будинку неможливе без встановлення якісної запірної арматури. Кожен сантехнічний прилад має свої характеристики і для того, щоб підібрати якісне розведення водопроводу для будинку чи квартири, необхідно мати проект, який включає розташування санприладів, враховуючи їх технічні характеристики.

Комплектація теплового насоса передбачає наявність насосних груп для теплої підлоги з контуром змішування та фанкойлів. Також у системі повинні бути такі пристрої: колектор, запірна арматура, бак акумулюючий ємності і бак ГВП.

Принцип роботи теплонасосу для охолодження будинку

Щоб охолодити приміщення до потрібної температури, використовується тепловий насос в парі з фанкойлами. Існує широкий вибір пристроїв, які відрізняються видами розміщення в будівлях. Вони можуть бути:

Принцип роботи теплонасосу для охолодження Принцип роботи теплонасосу для охолодження
Рекомендоване обладнання
Фанкойл Olimpia Splendid Bi2 SL SMART S1 Inverter Ultraslim
Фанкойл Olimpia Splendid Bi2 SL SMART S1 Inverter Ultraslim

Канальний фанкойл WITO VIERRO IO-IV
Канальний фанкойл WITO VIERRO IO-IV

Настінний фанкойл Bi2 Wall SLW
Настінний фанкойл Bi2 Wall SLW

Канальний фанкойл Daikin FWS AF
Канальний фанкойл Daikin FWS AF

Фанкойл Olimpia Splendid Bi2 SLR AIR DC TR
Фанкойл Olimpia Splendid Bi2 SLR AIR DC TR

Підлоговий фанкойл Daikin FWL DT
Підлоговий фанкойл Daikin FWL DT

Температура теплоносія для фанкойлу, що працює на охолодження, становить +7°С.  Розрахунки під час підбору устаткування робляться для +9°С. Максимальна температура теплоносія для ефективної роботи повітряного теплового насоса на режим обігріву становитиме +40°С.
Розрахунок підлогової частини фанкойлу відбувається для +40-45°С, оскільки теплотехнічний розрахунок робиться до -7°С, а далі включається допоміжний пристрій як електричний котел.

Фанкойл вважається енергоефективним пристроєм, який працює як на охолодження, так і на обігрів приміщень до заданої температури. Це обладнання вважається оптимальним варіантом для встановленні в будинках, а також він дозволить створити комфортні умови проживання, незважаючи на пору року і площу приміщення.

Фанкойли підлогового типу вважаються найкращим рішенням для придбання, оскільки встановлення обладнання відбувається вздовж склопакета. Такий монтаж надасть можливість уникнути максимальних холодів/теплонадходження до будинку. Для вітальні оптимальним варіантом вважається установка канальної системи кондиціювання.

Ефективність теплового насосу

Тепловий насос для опалення будинку є низькотемпературним обладнанням, яке працює при спільній роботі з теплою підлогою. Таким чином, чим нижча температура подачі, тим ефективніший сам тепловий насос.

Щоб досягти високої ефективності будинку, необхідно враховувати наступні пункти:

 1. мати енергоефективну конструкцію будівлі. Це має на увазі встановлення якісних склопакетів, а також підбір оптимальних теплоізоляційних матеріалів стін і покрівлі;
 2. проєктування системи вентиляції з рекуперацією тепла. При системі теплового насоса вентиляційні канали повинні бути відсутніми, крім одного: примусова вентиляція від варочної поверхні. Тому система опалення на базі теплового насоса і система вентиляції стануть ефективними, оскільки весь забір тепла буде здійснюватися через рекуператор;
 3. монтаж системи теплих підлог, яка працює при низьких температурах.
Консультація з теплових насосів

Залишіть заявку, і наш інженер проведе професійну консультацію з опалення тепловим насосом Вашого житла.

Опалення тепловим насосом

​Вибір теплового насоса для опалення будинку

Перш за все, щоб підібрати оптимальний варіант теплового насоса для опалення, необхідно зробити якісний теплотехнічний розрахунок будівлі, який надасть зрозуміти наскільки ефективний будинок.

І тільки після цього, фахівці компанії Alter Air зможуть порекомендувати вид теплового насоса, який буде відповідати показникам для вашого будинку, а також зможе ефективно працювати для системи опалення.

Повітряний тепловий насос підходить для котеджів, розмір яких знаходиться в діапазоні 100-200 м2. Тому встановлювати обладнання для великих приміщень вважається нераціонально. Оскільки максимальна потужність повітряного теплового насоса становить 16 кВт.

Геотермальний тепловий насос встановлюється в заміських будинках, площа яких перевищує 200 м2.

Тепловий насос в інтер'єрі Фанкойл

Види теплових насосів

Тепловий насос повітря-повітря 

​Вважається досить поширеним видом пристрою, але підходить для невеликих будинків. Згідно з цим, необхідно враховувати, що повністю опалювати/охолоджувати заміський будинок або котедж буде неможливо. Устаткування є одним з бюджетних типів теплонасоса, оскільки ціни на придбання агрегату вважаються досить доступними. Тепловий насос для опалення являє систему, яка складається з внутрішнього і зовнішнього блоку.

Зовнішній блок відповідає за забір тепла з холодного вуличного повітря і нагрівання фреону. Внутрішній блок сприяє подачі тепла від фреону до повітря приміщення. Існують кілька видів внутрішніх блоків. Вони можуть бути:

 1. настінними;
 2. канальними;
 3. касетними;
 4. підлоговими.

Тепловий насос може працювати як на обігрів, так і на охолодження приміщення. Тепловий насос «повітря-повітря» для опалення іноді може принести дискомфорт для людини і зниження рівня комфорту в будинку, оскільки гаряче повітря нерівномірно поширюється по периметру кімнати. Також обладнання широко використовується в країнах, де відсутні сильні морози. Тому фахівці компанії Alter Air рекомендують використовувати тепловий насос «повітря-вода», оскільки тепловий насос «повітря-повітря» втрачає свою ефективність в умовах клімату України.

Геотермальний тепловий насос грунт-вода

Ефективний пристрій, який використовує джерело з низкопотенціальною енергією - грунтом. Придбання геотермального теплового насоса вважається дорогим рішенням, оскільки для роботи обладнання необхідно бурити свердловини, а також використовувати грунтові зонди.

Вертикальний зонд являє собою конструкцію з пластикових труб, в яких постійно буде відбуватися циркуляція незамерзаючої рідини. Цей розчин сприяє передачі тепла землі через теплообмінник в тепловий насос. Довжина зонда може розподілятися на кілька свердловин.

Також, можна використовувати грунтові води, як продуктивне джерело тепла, для роботи теплового насоса. Важливо відзначити, що перед тим як бурити свердловини, необхідно провести аналіз грунту. Якщо на ділянці з маленькою площею немає оптимальної кількості запасів води в глибині, то придбання геотермального теплового насоса буде нераціональним рішенням. Так як коефіцієнт перетворення, відповідно, буде низьким, що призведе до зниження ефективності роботи системи.

Рекомендоване обладнання
Геотермальний тепловий насос Stiebel Eltron WPE-I H 400 Premium
Геотермальний тепловий насос Stiebel Eltron WPE-I H 400 Premium

Геотермальний тепловий насос Stiebel Eltron WPF
Геотермальний тепловий насос Stiebel Eltron WPF

Геотермальний тепловий насос Vaillant flexoCOPMACT exclusive VWF 117/4 A 230V/400V
Геотермальний тепловий насос Vaillant flexoCOPMACT exclusive VWF 117/4 A 230V/400V

Геотермальний тепловий насос Stiebel Eltron WPE-I H 400 Plus
Геотермальний тепловий насос Stiebel Eltron WPE-I H 400 Plus

Геотермальний тепловий насос Vaillant flexoCOPMACT exclusive VWF 57/4 A 230V/400V
Геотермальний тепловий насос Vaillant flexoCOPMACT exclusive VWF 57/4 A 230V/400V

Тепловий насос повітря-вода

Універсальний і популярний пристрій, який має високий попит використання в Україні. Тепловий насос «повітря-вода», як і «повітря-повітря» має внутрішній і зовнішній блок. Але якщо порівнювати ці теплові насоси стосовно виконання функцій, то на відміну від повітряного, водяний може працювати не тільки на обігрів/охолодження приміщення, а також на нагрів води для гарячого водопостачання.

В основному, для повноцінної системи опалення, обладнання застосовується з теплими підлогами, стінами, а також фанкойлами. Тепла підлога розглядається як додатковий пристрій для зони комфорту. Поверхня підлоги повинна бути в діапазоні +24-26°С, оскільки це оптимальна температура для ноги, а також він компенсує тепловтрати будівлі. З використанням теплої підлоги, система опалення здатна працювати як повноцінне джерело тепла, приблизно, до -10°С на вулиці. 

При цьому потрібно враховувати, що розглядати тільки теплу підлогу, як пристрій опалення, буде неграмотно. Справа в тому, що при різкому похолоданні, температура підлоги підніметься вище +26°С. А при підвищенні температури на вулиці, тепла підлога відключиться. Але джерело тепла, як нагрітий бетон буде і далі генерувати тепло, що призведе до інерції підлоги.

Якщо температура повітря навколишнього середовища менше -10°С, фахівці компанії Alter Air рекомендують використовувати тепловий насос для опалення з комбінацією такого обладнання, як фанкойл. За допомогою такого джерела тепла, можливо регулювати тепло, що подається з термостату або на приладі.

Важливо відзначити, що використання теплового насоса тільки для опалення будинку вважається нераціональним. Оскільки зовнішній і внутрішній блоки можуть відповідати як за подання холоду, так і тепла в приміщення.

Рекомендуемое оборудование
Тепловий насос повітря-вода Olimpia Splendid Sherpa S3
Тепловий насос повітря-вода Olimpia Splendid Sherpa S3

Тепловий насос повітря-вода Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium
Тепловий насос повітря-вода Stiebel Eltron HPA-O 13 Premium

Тепловий насос повітря-вода Olimpia Splendid Sherpa S3 Aquadue Tower
Тепловий насос повітря-вода Olimpia Splendid Sherpa S3 Aquadue Tower

Тепловий насос повітря-вода Vaillant aroTherm VWL 105/5 AS 400В
Тепловий насос повітря-вода Vaillant aroTherm VWL 105/5 AS 400В

Тепловий насос повітря-вода Stiebel Eltron HPA-O Plus flex Set S
Тепловий насос повітря-вода Stiebel Eltron HPA-O Plus flex Set S

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 200-S AWB-M-E-AC 230V 201.D08
Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 200-S AWB-M-E-AC 230V 201.D08

НАШІ ПРОЄКТИ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Часті питання про опалення тепловими насосами

Чи можна використовувати тепловий насос для опалення квартири?

Так, опалення тепловим насосом чудово підходить для квартири. Для системи опалення можна використовувати два види теплових насосів: «повітря-повітря» і «повітря-вода».

Тепловий насос «повітря-вода» вважається більш популярним типом обладнання, оскільки може працювати не тільки на обігрів/охолодження приміщення, а й на нагрів води для гарячого водопостачання.

Фахівці компанії Alter Air допоможуть підібрати оптимальний варіант теплового насоса для квартири, враховуючи ваші побажання, а також грамотно виконають теплотехнічний розрахунок будівлі.


Чи вигідно опалювати будинок тепловим насосом в Україні?

Однозначно - так. Встановлення системи опалення в приватному будинку на базі теплового насоса вважається енергоефективним рішенням, оскільки при покупці 1 кВт електроенергії тепловий насос зможе віддати 3 кВт теплової енергії. Також необхідно відзначити, що обладнання може виконувати три функції, такі як: охолодження, опалення та нагрів води для гарячого водопостачання. Виходячи з цього, використання теплового насоса тільки для опалення будинку вважається нераціональним.

Як працює система з тепловим насосом для опалення будинку?

​Для оптимального функціонування системи опалення з тепловими насосами необхідно:

 • Встановити систему теплих підлог, яка є незмінною складовою системи опалення будинку тепловим насосом.
 • Щоб не було інерції, потрібно передбачити встановлення фанкойлів, які зможуть швидко згенерувати тепло або холод, в залежності від заданої мети: опалити/охолодити приміщення.
Замовте прорахунок системи опалення

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Креслення
Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Артем

  Добрый день! Спасибо за статью, все очень понятно расписано. Такой вопрос: если у меня планируется дом +- 250 кв.м, то устанавливать водяной насос вообще не вариант? по статье понятно, что это не выгодно, но геотермальных нигде нет, непонятно где искать, а "воздух-вода" огромный выбор. Заранее спасибо!

 • Команда Альтер Эйр

  Добрый день, Артем! Рады, что были полезны. Для того, чтобы правильно подобрать оборудование, необходимо провести теплотехнический расчет, изучить конструктив Вашего дома. Исходя из практического опыта, на Вашу квадратуру можно будет установить тепловой насос воздух-вода.

 • 5 / 5

  Ксенія

  Ми нещодавно встановили з вашою допомогою таку систему опалення в будинок. Звісно, як і при будь-якому ремонті, були нюанси, проте ми залишились задоволені. Всім рекомендую обирати опалення в будинок за допомогою теплового насосу, бо це інвестиції у Ваш комфорт. Так, це не дешеве задоволення, але воно вартує своїх грошей. Окреме Дякую всім співробітникам компанії Альтер Ейр, хто супроводжував нашу співпрацю!

 • Команда Альтер Ейр

  Ксенія, дякуємо за позитивний відгук!