Газове опалення в приватному будинку

Газове опалення в приватному будинку
Популярний спосіб опалення
Робота на опалення та ГВП
Integratsiya s drugimi sistemami i dizaynom
Простота управління та експлуатації
Легка інтеграція в інтер'єр

Газове опалення: плюси та мінуси

Сьогодні газове опалення у приватному будинку – це лише один із можливих варіантів. Багато українських будинків опалюються газом, але сучасні технології дозволяють отримувати енергію з альтернативних джерел. Процес перетворення енергії може бути ефективнішим і вигіднішим. Розглянемо основні переваги та недоліки газової опалювальної системи.

Переваги газового опалення:

 1. Вартість ресурсів. Зараз вартість газу в Україні дешевша, ніж вартість електрики. Тому формально витрати на опалення будуть нижчими. Але варто враховувати той факт, що газ (російський) вважався дешевою сировиною кілька десятків років тому. Тенденція останніх років та подій показує, що ціна на газове опалення приватного будинку постійно зростає.
 2. Універсальність застосування. Газове опалення в будинку підходить як для нових, так і для старих будівель. Особливо оптимальним опалення приватного будинку газом (котеджу, заміського будинку) буде саме для старих будівель без можливості реконструкції.

Недоліки газового опалення:

 • Актуальність рішення. Після 2014 року Україна прагне відмовитися від постачання газу з росії, оскільки це продовжить фінансувати війну в нашій країні. І також, попри те, що в Україні достатньо своїх покладів газу, на цю мить власний видобутий газ коштує дорого. Тому постає питання переходу на інші джерела енергії.

 • Перспективність електроенергії. Якщо проєктувати опалення у новому будинку на етапі будівництва, то відмова від газу на користь електрики означає вигідну перспективу в майбутньому: витрати мінімізуються, ефективність використання енергії підвищиться, а внутрішні інженерні системи будуть модернізовані та грамотно інтегровані між собою.

Якщо ви вирішили встановити газове опалення в приватному будинку, компанія Альтер Ейр завжди запропонує два варіанти реалізації рішення:

 1. влаштування газової котельні з газовим котлом конденсаційного типу,

 2. тепловий насос повітря-вода (для будинків до 190 м2) чи геотермальний насос (для площі понад 190 м2).

Ви зможете порівняти наші пропозиції та зробити фінальний вибір.

Що врахувати при підборі котла

Перш ніж вибрати газове опалення в приватному будинку, інженери компанії Альтер Ейр зроблять теплотехнічний та холодильний розрахунок будівлі. На його основі визначається потрібна кількість енергії для утримання будинку взимку та влітку, щоб:

 1. забезпечити опалення,

 2. забезпечити ГВП,

 3. запланувати систему кондиціювання, яка підтримуватиме мікроклімат у приміщеннях.

При індивідуальному опаленні приватного будинку газовим котлом необхідно врахувати три фактори – конструктив будівлі, низькотемпературний режим пристроїв, систему вентиляції.

Що врахувати при підборі котла Газовий котел
Конструктив будівлі

1. Конструктив будівлі

Конструктив будівлі – це його енергоефективність, тобто мінімальні тепловтрати завдяки матеріалам та інженерним рішенням, які були закладені в будівлю ще на етапі будівництва.

Стандартом якісного конструктиву будівлі для компанії Альтер Ейр є такі показники:

 • Стіни: R = +/- 5

 • Покрівля: R = 6

 • Вікно: R = 1,8, G = 40%

 • Підлога: R ≈ 5 – 13, де 5 по краю підлоги та, що далі від вікна, більша температура. При цьому утеплення екструдованим пінополістиролом – 10 см.

R – коефіцієнт термічного опору конструкцій (зима),

G – пропускна спроможність склопакета (літо).

2. Система вентиляції

Це обов'язкова умова енергоефективного будинку. Відсутність вентиляційних каналів і якісна система вентиляції забезпечує повноцінний повітрообмін, подаючи повітря в «чисті» зони – спальню, вітальню, дитячу, а забираючи відпрацьований у санвузлі, ванній, гардеробі. Для цього існує кілька типів вентиляції:

 • Природна вентиляція із забором повітря з «брудних» зон (кухні, санвузлів, вбиралень) витяжними вентиляторами

 • Примусова вентиляція припливу з використанням бризерів або припливних установок

 • Децентралізована система вентиляції з рекуперацією тепла у кожну кімнату

 • Децентралізована система вентиляції з розведенням повітроводів

 • Центральна система вентиляції з постійною витратою повітря з розрахунку за кількістю людей

 • Центральна система вентиляція змінною витратою повітря, завдяки VAV-системі та датчиком СО2

Система вентиляції Вентиляція
Низькотемпературний режим

3. Низькотемпературний режим

Будь-який газовий котел споживає менше газу, коли працює за низьких температур. Чим менша температура подачі тепла в газовому конденсаційному котлі, тим більша конденсація та менше споживання газу. Якщо на котел подавати +60-70°C, конденсації не відбудеться і частина енергії втратиться. 

Тому для того, щоб газове опалення в приватному будинку було ефективним, потрібно максимально задіяти теплу підлогу, а також спочатку підібрати радіатори та внутрішньопідлогові конвектори під низькотемпературний режим: подача води не вище +45°C та зворотній вивід води +35°C (при зовнішній температурі -20°C).

Влаштування газової котельної

Основні складові газової котельні: газовий котел, бак ГВП, колектор з насосною групою.

 • ГАЗОВИЙ КОТЕЛ

Газовий котел є камерою згоряння газу, в якій відбувається генерація теплової енергії. Компанія Альтер Ейр встановлює газові котли конденсаційного типу, про принцип роботи яких розповімо у статті.

 • БАК ГВП (для одноконтурного газового котла)

Це ємність із гарячою водою, в якій накопичується кількість води, необхідна для побутових потреб – душ, ванна, миття посуду.

 • КОЛЕКТОР ТА НАСОСНА ГРУПА

Колектор – це частина системи опалення, куди надходить теплоносій. А насосні групи регулюють температуру подачі води та розподіляють її за джерелами тепла у будинку – тепла підлога, внутрішньопідлогові конвектори, радіатори.

ВЛАШТУВАННЯ ГАЗОВОЇ КОТЕЛЬНОЇ Насосні групи
Рекомендоване обладнання
Вентилятори
Вентилятори

Брізери
Брізери

Припливно-витяжні установки
Припливно-витяжні установки

Децентралізовані установки
Децентралізовані установки

Газові котли
Газові котли

Баки ГВП
Баки ГВП

Тепла підлога
Тепла підлога

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Радіатори опалення
Радіатори опалення

Замовте консультацію щодо опалення житла

Залишіть заявку, фахівці компанії зв'яжуться з Вами для детальної консультації

Замовте консультацію щодо опалення житла

Вибір газового котла

Конденсаційні газові котли

Компанія Альтер Ейр завжди облаштовує газову котельню із газовим котлом конденсаційного типу. Суть його роботи в тому, що під час процесу конденсації звільняється прихована енергія, яка збільшує ефективність роботи котла. Чим більша різниця температур між подачею та виведенням відпрацьованого повітря, тим більша конденсація та вища ефективність.

Як працює конденсаційний котел?

 • Горіння газу відбувається в камері котла, до якої підводиться труба газового димоходу. Через цю трубу піднімається паливо, що згоріло, у вигляді чадного газу.

 • Щоб у камері відбувалося горіння, потрібний кисень. Тому паралельно з виходом відпрацьованого гарячого повітря, в теплообмінник надходить свіже вуличне повітря через коаксіальну трубу. Так утворюється два повітряні потоки: гарячий чадний газ піднімається, а чисте повітря, що надходить, – опускається вниз.

 • Завдяки контрасту температур між стінками цих труб утворюється конденсат у вигляді гарячих водяних мас. Він повертається до теплообмінника, збільшуючи при цьому ККД газового котла. Конденсація з'являється за температури не вище +50°C.

ПОГОДОЗАЛЕЖНІСТЬ ГАЗОВОГО КОТЛА

Погодозалежність газового котла – це співвідношення температури вуличного повітря з температурою всередині приміщень. Автоматика газового котла визначає необхідну кількість енергії та регулює температуру його подачі. Наприклад, якщо вранці температура повітря –10°C, а вдень +3°C, система автоматично зменшить споживання газу для опалення.

Розрахунок погодозалежності газового котла враховує два фактори:

 1. Температуру вуличного повітря. Як правило, опалення ми вмикаємо від +12°C. І за стандартами ДБН, які включають розрахунки кліматології по регіонах, проєктувати систему опалення у Києві та Київській області потрібно на температуру до –22°C.
 2. Низькотемпературний режим. Максимальна температура подачі води не більша за +50°C, а вихід води – +35°C (при зовнішній температурі –20-22°C).

Як тільки датчик зовнішньої температури визначить зміну, він модулює фактор погодозалежності, який можна подати у вигляді графіка:

 • по осі X – температура вуличного повітря (від ~ +12 ° C до –22 ° C),

 • по осі Y – температура в системі (до +50°C).

Наприклад, при +12°C на вулиці подати до приміщення +25°C; при –10°C надворі – подати +35°C, при –22°C надворі – подати +50°C.

Камери згоряння відкритого та закритого типу

При відкритій камері згоряння вогонь не прихований конструкцією газового котла. Це полум'я, яке контактує з киснем у котельні. При цьому чадний газ, що виділяється в процесі горіння, може потрапляти до приміщення. Застосовувати такий тип камери згоряння у побуті не комфортно та не екологічно.

У закритій камері згоряння вогню не видно. Подача кисню відбувається через коаксіальну трубу, а відпрацьований газ не контактує з повітрям приміщення – повітрообмін відбувається лише через вулицю. Компанія Альтер Ейр рекомендує проєктувати газове опалення будинку із камерою закритого горіння.

Одноконтурні та двоконтурні котли

Одноконтурний котел.

У газовому котлі є дві протоки води – подача (до +50°C) та зворотний вивід води (+35°C). Подача води в одноконтурному котлі може використовуватися як для нагрівання приміщення, так і для нагрівання бака ГВП. Для цього газовий котел має контролер, який регулює подачу теплової енергії для цих цілей.

Як це працює? Наприклад, необхідно нагріти бойлер до +60°C.

З контуру подачі води газовий котел направляє тепло на обігрів бака. Коли вода досягне температури +60°C, система триходового клапана перекриє подачу та знову піде на опалення приміщень. 

Така система актуальна та ефективна для будь-якого газового котла.

Двоконтурний котел.

Двоконтурні котли можуть працювати на систему опалення і нагрівання води з прямою її подачею в «мокрі зони». Тому, якщо відкритий один кран, гаряча вода подається стабільно. Але якщо одночасно відкрити кран у сусідньому приміщенні, тиск падає і вода стає холодною. У побутовому сегменті – це менш поширений варіант.

Настінні та підлогові котли

Настінні котли вважаються класичним ефективним рішенням для невеликих будинків із якісною енергоефективністю. Вони компактні та прості в монтажі.

Котли для підлоги (або атмосферні) не раціональні для побутового сегмента, оскільки не мають модуляції газу. Вони спалюють багато енергії, надлишки якої викидають у повітря. Тому такий тип котла може зустрічатись в промисловості, щоб його енергія використовувалася на повну потужність.

Рекомендоване обладнання
КОТЕЛ VIESSMANN VITODENS 100-W
КОТЕЛ VIESSMANN VITODENS 100-W

КОНДЕНСАЦІЙНИЙ КОТЕЛ VAILLANT ECOVIT EXCLUSIV
КОНДЕНСАЦІЙНИЙ КОТЕЛ VAILLANT ECOVIT EXCLUSIV

КОНДЕНСАЦІЙНИЙ КОТЕЛ VAILLANT ECO TEC PLUS VU OE 806-1206/5-5
КОНДЕНСАЦІЙНИЙ КОТЕЛ VAILLANT ECO TEC PLUS VU OE 806-1206/5-5

КОНДЕНСАЦІЙНИЙ КОТЕЛ VAILLANT ECOCRAFT EXCLUSIV
КОНДЕНСАЦІЙНИЙ КОТЕЛ VAILLANT ECOCRAFT EXCLUSIV

Схеми газового опалення у приватному будинку

Щоб встановити газове опалення в приватному будинку, проєктується система розведення трубопроводу гарячої води на радіатори та конвектори. Вона може бути двох типів: тупикова та променева.

Наприклад, нам потрібно розвести тепло по трьох кімнатах.

При тупиковій системі насосна група однаково подаватиме воду на 3 кімнати – відповідно на 3 радіатори з трубами різних діаметрів. Гідравлічно складно налаштувати систему так, щоб енергія розподілялася рівномірно. Тому найчастіше застосовується променева система.

Променева система має розподільний колектор з трьома виходами на кожну кімнату. При цьому кожна труба має окремий сервопривід і термостат, який регулює температуру. Коли приміщення нагрівається до заданої температури, сервопривід перекриває подачу гарячої води. Таке регулювання температури називається позонною погодозалежністю.

Позонозалежність позонна – це температурний графік по кімнатах, який можна регулювати автоматично в залежності від інтенсивності їх експлуатації.

Наприклад, якщо стандартна температура в будинку +22°C, можна скласти раціональний температурний графік на кожен день або тиждень:

 • знизити температуру до +19°C на нічний час (з 23:00 до 5:00 з умовою, що до часу підйому о 6:00 повітря знову прогріється до +22°C),

 • встановити температурний режим на робочий тиждень – знизити температуру з 9:00 до 18:00, поки вас не буде вдома,

 • знизити температуру до +16°C у тих приміщеннях, куди ви довго не заходите (кабінети, комори),

 • підвищити температуру на кілька градусів у дитячій кімнаті.

Таке мікрокалібрування за температурою можна задавати самостійно і підлаштовувати під свій спосіб життя. Це значно підвищує ефективність системи опалення, оскільки зі 100 % приміщень у будинку експлуатується лише 30-40 %.

Система з примусовою циркуляцією

Примусову циркуляцію забезпечує насосна група, яка швидко подає та розподіляє отриману енергію між джерелами тепла у будинку.

Насосні групи бувають двох типів – з вузлом змішування та без.

Без вузла змішування. У цьому випадку насосні групи безпосередньо подають на радіатори та внутрішньопідлогові конвектори воду такої температури, яка була згенерована за фактором погодозалежності газового котла. Тобто навіть якщо подача температури +50°C, радіатори та внутрішньопідлогові конвектори згенерують тепло, яке потрібно на конкретну кімнату.

З вузлом змішування. Застосовується для теплої підлоги. Оскільки комфортна температура для стопи людини +26°C, не можна одразу подати, наприклад +40°C. Тому гаряча вода з колектора розбавлятиметься з холодною водою зворотного виведення і тільки тоді подається на теплу підлогу.

Насосні групи також можна автоматизувати за фактором погодозалежності та керувати температурою поверхні у будинку. Наприклад, якщо для теплої підлоги звичайна температура +26°C взимку, то на осінній період достатньо +24°C, а на літній – можна зовсім зупинити нагрівання.

Система з природною циркуляцією

Газове опалення будинку за такої схеми неефективне, тому в нових будинках не застосовується. В основі її принципу дії фізичний процес, що створює кільцевий рух води у системі опалення. 

Тиск повільно витісняє гарячу воду з теплообмінника та подає її в контури опалення. Віддавши тепло, вода повертається до теплообмінника. 

Мінуси цієї системи в тому, що це дуже повільний і не раціональний процес – доки вода природно дійде до контурів опалення, понад 50 % палива викидається на вулицю тому, що теплообмінник перегрівається.

Система з природною циркуляцією
Система повітряного опалення

Система повітряного опалення

Такий тип опалення не застосовується в Україні.

Фізичний процес системи опалення загалом – це витісняюча подача тепла знизу нагору. А при повітряному опаленні великі повітропроводи подають тепло зверху донизу. Щоб прогріти приміщення, двигуни швидко виштовхують повітря вниз, створюючи при цьому сильний шум. Якщо швидкість не висока, повітря накопичуватиметься під стелею і коли дійде до потрібної висоти – зверху воно вже буде перегріте.

Крім того, повітряне опалення інерційне – якщо система зупиниться, приміщення швидко охолоне.

Комбінована система

Комбінована система передбачає використання двох джерел генерації енергії, з яких один буде основним, провідним, а інший – додатковим.

Якщо будинок енергоефективний, з грамотною системою вентиляції та розрахований на низькотемпературний режим – найкращим рішенням для провідного джерела енергії буде тепловий насос повітря-вода або геотермальний теплонасос для будинку понад 190  м2. А допоміжні джерела будуть задіяні лише за температури нижче –10°C, щоб полегшити навантаження на теплонасос.

Комбінована система може бути у двох варіантах:

 1. Тепловий насос + газовий котел

 2. Тепловий насос + електрокотел

Варіант «теплонасос + електрокотел» в Україні матиме значну перевагу. Можливо, у найближчому майбутньому держава надасть населенню пільги у вигляді кіловат-годин, щоб розвантажувати Україну від газової залежності (як це було до 2020 року). Опалення котеджу тепловим насосом буде дуже вигідним: коефіцієнт перетворення енергії (СОР) 1:3 – 1 кВт електрики генерує 3 кВт (за умови максимального використання поверхні теплої підлоги).

Установка теплового насоса – це виправдане фінансове вкладення, яке у перспективі мінімізує витрати на утримання будинку. Якщо зараз наш клієнт не готовий встановити тепловий насос «під ключ», компанія Альтер Ейр пропонує розглянути наступний варіант. 

На етапі проєктування інженерний прорахунок робиться під майбутню установку теплового насоса: враховується низькотемпературний режим, укладаються теплі підлоги з максимальним покриттям, в котельні залишається місце для установки теплонасоса. До моменту, коли тепловий насос буде встановлений, провідним генератором енергії буде газовий або електрокотел, а потім їхня роль зміниться.

Також важливо зважати на тенденцію до зниження цін на теплові насоси. За кілька років його установка коштуватиме значно дешевше, тому комбінована система опалення для котеджу пом'якшить поріг витрат.

Рекомендоване обладнання
Теплові насоси повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода

Геотермальний тепловий насос
Геотермальний тепловий насос

Теплові насоси повітря-повітря
Теплові насоси повітря-повітря

Електричні котли
Електричні котли

Замовте обладнання в Alter Air

Співробітники компанії підберуть оптимальне опалювальне обладнання для Вашої оселі

Замовте обладнання в Alter Air

Ціна газового опалення

Ціна встановлення індивідуального газового опалення в будинку

Варіанти вартості системи опалення на базі газового казана розраховані на будинок площею 150 м2. Ціни вказані у гривнях, за прорахунком на 01.07.2022 р.

Преміум рівень 1 575 000 грн.

Топкова на газовому устаткуванні Viessmann Vitodens 200-W 20 кВт, бойлер 300 л
300 тис. грн.
Обв'язування топкової на міді
190 тис. грн.
Тепла підлога
200 тис. грн.
Обв'язування конвекторів
170 тис. грн.
Конвектори з вентилятором Kampmann, 8 шт
650 тис. грн.
Автоматика контролю температури Uponor
65 тис. грн.

Середній рівень 1 081 000 грн.

Топкова на газовому устаткуванні Vaillant ecoTec 20 кВт, бойлер 200 л
206 тис. грн.
Обв'язування топкової на міді
190 тис. грн.
Тепла підлога
190 тис. грн.
Обв'язування конвекторів
170 тис. грн.
Конвектори з вентилятором CoolTHERM
325 тис. грн.
Автоматика контролю температури Uponor
65 тис. грн.

Бюджетні рішення 711 000 грн.

Топкова на газовому устаткуванні Protherm Lynx Condens 20 кВт
156 тис. грн.
Обв'язування топкової на поліпропілені
120 тис. грн.
Тепла підлога
200 тис. грн.
Радіатори Kermi
85 тис. грн.
Обв'язування радіаторів
150 тис. грн.
Автоматика контролю температури Uponor
65 тис. грн.
Рекомендоване обладнання
Конденсаційні котли
Конденсаційні котли

Газові котли
Газові котли

Тепла підлога
Тепла підлога

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Радіатори
Радіатори

Витрата газу на опалення будинку

Витрата газу на опалення будинку

Витрата газу на опалення може бути різною. Це залежить від багатьох факторів, наприклад: енергоефективність конструктиву будівлі, система вентиляції, ефективність самого устаткування.

Наші проєкти

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Етапи монтажу опалення

 • Консультація
 • Проєктування
 • Вибір обладнання
 • Монтажні роботи
 • Пусконалагоджувальні роботи
 • Сервісне обслуговування
01
Консультація

Консультація

На першому етапі ми зустрічаємося з клієнтом та обговорюємо можливі варіанти реалізації системи опалення. При цьому враховуємо параметри конструктиву будівлі, якість інших внутрішніх інженерних систем, кількість джерел тепла в будинку.

02
Проєктування

Проєктування

На цьому етапі інженери компанії "Альтер Ейр" готують пакет проєктної документації. У її основі – теплотехнічний та холодильний розрахунок будівлі, який визначає потреби будинку у кількості енергії та прораховує відповідну систему опалення.

03
Вибір обладнання

Вибір обладнання

Комплектація об'єкта – це паралельний процес із проєктування. Відповідно до розрахунків, підбирається необхідне обладнання та комплектуючі елементи для системи опалення.

04
Монтажні роботи

Монтажні роботи

Монтаж газового опалення в приватному будинку починається з паралельно з проєктуванням інших інженерних систем, потім облаштування котельні, а потім – монтаж елементів у приміщеннях

05
Пусконалагоджувальні роботи

Пусконалагоджувальні роботи

На цьому етапі відбувається запуск та налагодження системи опалення. Усе обладнання тестується, перевіряється справність всіх елементів. Наші інженери розповідають клієнтам про автоматику системи та показуються, як нею користуватися.

06
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Після всіх робіт ми підписуємо із клієнтом договір сервісного обслуговування. У разі проблем із роботою системи, клієнт може до нас звернутися за технічною підтримкою

Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції

Поширені питання

Чим вигідніше опалювати будинок?

Зараз найбільш вигідне та оптимальне рішення для системи опалення – це опалення тепловим насосом повітря-вода для будинків до 190 м2 або геотермальним теплонасосом для великих площ. Додатковим джерелом енергії може бути газовий або електрокотел, якщо теплонасос не справлятиметься з нагріванням приміщення за низьких зовнішніх температур. Якщо є можливість – краще покластися на принцип геотермального опалення.

Ціна на газове опалення у будинку?

​Вартість установки газового опалення може бути різною. Якщо говорити про бюджетніший варіант, то ціна варіюється від 19 000 €. Середній бюджет – від 28 000 €, преміум рішення – близько 41 000 € та вище. На момент встановлення у фахівців слід завжди уточнювати ціни, оскільки це імпортне обладнання, яке залежить від курсу євро.

Чи можна встановити газове опалення в дерев'яному будинку?

Так можна. Тепло подаватиметься на теплу підлогу, радіатори та внутрішньопідлогові конвектори, але також важливо враховувати основні фактори: низькотемпературний режим, тепловтрати будівлі, систему вентиляції.

Якщо будинок двоповерховий, другий поверх в основному обігріватиметься радіаторами та внутрішньопідлоговими конвекторами, а додатково – за рахунок інерційного тепла від теплої підлоги першого поверху.

Замовте газове опалення під ключ

Залишіть заявку та менеджери Alter Air зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте газове опалення під ключ
Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Марина

  Пару месяцев назад поставили котёл Valliant по рекомендации ваших ребят. Очень довольны скоростью нагрева и тем, что он не такой шумный как предыдущий. Ещё один плюс в том, что сделали все быстро

 • 5 / 5

  Алексей А.

  Поставил по вашему совету конденсационный котел взамен газовому старому. Сейчас похолодало, начали топить, правда что получается намного экономнее. Вообще на сайте толковые статьи, видно что знаете свое дело. Так держать!