• Головна
 • Опалення
 • Газове опалення приватного будинку: характеристики, порівняння, вартість

Газове опалення приватного будинку

Найбільш популярний спосіб опалення будинку
Робота на опалення і гаряче водопостачання
Integratsiya s drugimi sistemami i dizaynom
Простота управління та експлуатації
Легка інтеграція в інтер'єр приватного будинку

Система опалення в будинку запорука комфортної атмосфери і сприятливого стану мешканців. Саме тепле приміщення в зимовий період допомагає зберігати міцне здоров'я і добре самопочуття людини. 

Що ж таке опалення? Це штучний обігрів приміщення з метою відшкодування тепловтрат і підтримки бажаної температури. Реалізувати систему опалення можна різними способами, в залежності від джерела тепла.
Найбільш популярний і доступний спосіб обігріву це газове опалення приватного будинку за допомогою газового котла. Вони бувають декількох видів, і принцип роботи кожного з них нагрівати теплоносій (воду) для опалення в системі і гарячого водопостачання.
Реалізувати газову систему опалення приватного будинку можна двома способами:
 • за допомогою газових котлів (централізована система опалення); 
 • за допомогою газових конвекторів (децентралізована система опалення).
В статті ми розглянемо обидва варіанти.

Газові котли опалення

Газові котли для приватного будинку використовуються досить часто, це обумовлено широким вибором моделей, стильним дизайном і високими показниками ККД. Вони відрізняються типом монтажу, принципом роботи, а також функціоналом. 

Ми розглянемо типи газових котлів, їх характеристики та відмінності.

Типи газових котлів
Типи газових котлів

Котли бувають настінні та підлогові, одноконтурні та двоконтурні, нетурбіровані і турбіровані. У чому їх відмінності?

Нетурбіровані газові котли
Нетурбіровані газові котли

Розглянемо нетурбіровані котли, тобто з відкритою камерою згоряння. У чому їх переваги і недоліки?

Турбіровані газові котли, конденсаційні
Турбіровані газові котли, конденсаційні

Розглянемо турбіровані котли – з відкритою камерою згоряння. У чому їх переваги і недоліки? У чому особливість конденсаційних котлів?

Газові конвектори
Газові конвектори

У чому полягає особливість газових конвекторів та чому цей варіант менш затребуваний у власників приватних будинків?

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

​При розробці комплексу кліматичної системи необхідно в першу чергу розуміти складові правильного проєкту та їх призначення у процесі її здійснення

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Перша консультація з фахівцями компанії

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Пакет технічної документації проєкту

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Техніка на вибір для реалізації системи опалення газовим котлом

Montazh
МОНТАЖ

Монтаж обладнання сертифікованими фахівцями

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Перевірка встановленої системи опалення перед запуском

Servis
СЕРВІС

Моніторинг коректної роботи системи опалення

Приклад газового опалення на об'єкті

Основним нашим завданням було організувати систему газового опалення в одноповерховому котеджі в с. Вишеньки, котеджне містечко Riviera Zoloche. Головним елементом і джерелом тепла служить газовий конденсаційний котел Viessmann Vitodens 200-W. Загальна потужність котла 13 кВТ.

Додатково було встановлено зовнішній датчик погодозалежності. Нагрів води в баку ГВП здійснюється за допомогою сонячних колекторів, встановлених на даху будівлі.

Опалювальними пристроями є радіатори Kermi, підлоговий конвектор Kampmann і підлогове опалення. Таким чином було реалізовано опалення і ГВП будинку.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Більше про газове опалення

Переваги та недоліки газового опалення

Одною з переваг газового опалення є широкий вибір обладнання та виробників. Крім того, обладнання оснащується широким функціональним діапазоном і гарною автоматикою.

​Компактні габарити дозволяють установку обладнання в місцях з обмеженим вільним простором. Крім того, стильний дизайн котла органічно поєднується з будь-яким інтер'єром приміщення. Легкий монтаж дозволяє заощадити кошти на встановлення та налаштування пристрою.
Варто відзначити, що управління газовим котлом просте і зрозуміле. Таке обладнання не потребує постійного догляду, за винятком профілактичних робіт перед опалювальним сезоном.
З недоліків можна виділити наступні:

 • дороге паливо;
 • необхідність спеціального приміщення, що відповідає всім технічним нормам;
 • вибухонебезпечність;
 • відведення продуктів згоряння.
Однак ці мінуси не роблять газове опалення менш популярним, особливо в приватних секторах.

Модуляція в газовому котлі

Температура в газовому котлі безпосередньо залежить від кількості спалюваного газу. Тому для максимально високого ККД застосовується автоматичне регулювання. Погодозалежне регулювання дозволяє подавати необхідну кількість газу для обігріву приміщення. Зовнішній датчик температури встановлюється на стіну з північного боку, налаштувач вибирає спеціальний графік погодозалежності, за яким буде функціонувати обладнання. На даний момент програмування дійшло до того рівня, коли для кожного регіону України розроблений свій графік. Якщо вулична температура піднімається, котел знижує свою продуктивність, і навпаки. Модуляція має певні межі, в середньому від 2 до 30 кВт.

Модуляція залежить від того, чи можливе утворення полум'я в пальнику при низькому споживанні тепла. Крім зовнішнього датчика погодорегулювання, можлива установка внутрішнього датчика. Таким чином рівень комфорту в приміщенні значно збільшиться. Обидва датчика під'єднуються до котла, в результаті обладнання підбирає середній показник. Якщо в кімнаті температура повітря вище заданої, то продуктивність котла падає, поки показники не прийдуть в норму. Зовнішні датчики відповідають за погодозалежність, а внутрішні дають команду, коли котлу активувати і деактивувати роботу.

Погодозалежне регулювання можливе для будь-якого котла, але більш ефективна робота гарантована тільки з турбірованим.

Наші проєкти

Про якість нашої роботи найкраще розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Підсумки

Система опалення приватного будинку з газовим котлом – широко поширений спосіб для обігріву будинків, дач і котеджів, вона передбачає високоефективність та економічність. Дуже добре підходить для будинків, де необхідне надійне опалення теплою підлогою і радіаторами, а так само відкриває широкі можливості щодо доповнення системи «зеленими технологіями» – тепловим насосом та геліотермальною системою. Важливою складовою правильного розташування всієї системи є проєктування опалення, яке проводиться на перших етапах. Як джерело тепла найчастіше використовуються газові котли. Таке обладнання буває з відкритою камерою згоряння (турбірований) і з закритою камерою згоряння (нетурбірований).
Найчастіше рекомендується використання саме турбірованих газових котлів. Це обумовлено високим коефіцієнтом корисної дії, досконалою автоматикою і легким керуванням.
Одним з видів газового опалення є газові конвектори. Це невеликі прилади, які встановлюються індивідуально в кожному приміщенні і підведення газу здійснюється до кожного пристрою окремо. Такий спосіб є недостатньо зручним і тому практично не використовується на практиці.
Газове опалення приватного будинку і вартість реалізації залежить від обраного обладнання та інших складових системи, конкретну ціну можна дізнатися, звернувшись в компанію Альтер Ейр.​
Бренди, яким ми довіряємо

Viessmann - німецька компанія-виробник систем опалення: твердопаливних котлів, котлів на біогазі, водонагрівачів, теплових насосів. Почала свою діяльність ще в 1917 р і зараз продовжує впроваджувати інноваційні технології у виробництво опалювальних та холодильних систем. Устаткування Viessmann - це висока енергоефективність, бездоганна якість і надійність. Це той бренд, який ми завжди рекомендуємо клієнтам.

Німецька компанія Vaillant вже багато років займається виробництвом продукції для опалення, вентиляції, охолодження та гарячого водопостачання, пропонуючи клієнтам екологічні, енергоефективні та надійні товари. Серед них - газові котли та колонки, електрокотли, електричні водонагрівачі, димоходи, датчики температури. Продукція бренду поєднала в собі високу функціональність, цікавий дизайн і простоту управління, транслюючи до того ж турботу про довкілля.

Protherm - відомий бренд, який займається виробництвом опалювального обладнання: конденсаційних, газових, електричних котлів, водонагрівачів і терморегуляторів. Опалювальні системи, створені на базі технічних рішень Protherm, відрізняються високою якістю, енергоефективністю та помірною ціною. У нас ви можете ознайомитися з асортиментом бренду, а наші фахівці допоможуть підібрати найбільш вигідне рішення.

Фінська компанія Uponor вже багато років спеціалізується на виробництві енергоефективного, надійного і безпечного обладнання для систем опалення та водопостачання. Інноваційність її рішень відома всьому світу, а каталог продукції включає тисячі найменувань. Серед них трубопровідні системи для опалення підлоги, стелі і стін, теплоізольовані труби, фітинги, розподільні колектори та багато іншого. Наші фахівці вже багато років використовують обладнання Uponor і можуть гарантувати його ефективність.

Німецький бренд Rehau спеціалізується на виробництві віконних профілів, труб із зшитого поліетилену, що застосовуються в системах геотермічного опалення/охолодження приміщень, та іншого будівельного обладнання. Компанія проводить власні розробки і регулярно впроваджує інноваційні рішення в своє виробництво. Ми використовуємо їх при проєктуванні інженерних систем, що б зробити їх ще більш надійними і довговічними.

Шведська компанія Electrolux є одним з найбільших виробників кліматичної техніки, вона експортує продукцію в 150 країн світу. Її явна перевага полягає в тому, що якість гармонійно поєднується з лояльною ціновою політикою, а виражений фірмовий стиль давно став обов'язковою умовою поряд з функціональністю та впроваджуваними інноваціями техніки, що випускається.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість дизайнерського рішення і монтажу.

Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Автор запису
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Кондиціювання, опалення, вентиляція та водопостачання у приватному будинку 220 м2 - м. Київ
Автор запису
Кліматичні системи в інтер'єрі: опалення, вентиляція та кондиціювання у будинку, смт Гостомель
Кліматичні системи в інтер'єрі: опалення, вентиляція та кондиціювання у будинку, смт Гостомель
Автор запису

Етапи реалізації проєкта

Ми розробили процес, який гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Зустріч відбувається або в офісі-шоурумі компанії Альтер Ейр, або через онлайн-зв'язок. Перший варіант - більш популярний серед наших клієнтів в силу можливості подивитися різні види систем опалення, відчути їх роботу і спробувати керування. Консультація триває 1-1,5 години і є абсолютно безкоштовною. Інженер і ПМ дадуть відповідь на всі питання, а також запропонують оптимальні варіанти системи на основі побажань клієнта і особливостей об'єкта. На зустрічі обидві сторони визначаються з напрямом роботи, обладнанням і переходять до наступного етапу - передпроєктної документації.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

Даний етап включає в себе розробку ряду документів, які дають клієнтові розуміння майбутньої системи і її вартості. У пакет передпроєктної документації входить теплотехнічний розрахунок, який відображає тепловтрати по кожному з приміщень і дозволяє підібрати оптимальну потужність джерела тепла. Також клієнтові надається фіналізована комерційна пропозиція у двох розрізах - середній і варіант преміум-класу. У подібній КП знаходиться вартість обладнання, обв'язки і автоматики (при бажанні). Вартість проєкту не буде відрізнятися від зазначеної більш, ніж на 15%, так що ніяких сюрпризів.

03
Проєктування

Проєктування

Після вибору варіанту опалення слідує проєктування - головний етап створення системи. Проводиться розрахунок теплової потужності обігріву, гідравлічний розрахунок, підбирається джерело тепла і теплорозподільче обладнання, запірно-регулююча арматура тощо. У даному процесі важливим моментом є взаємодія із суміжними спеціалістами (архітекторами, дизайнерами, виконробами й ін.) - компанія Альтер Ейр в обов'язковому порядку надає завдання для даних фахівців. Створення креслення і візуалізації дозволить чітко розуміти розташування і вигляд майбутньої системи. З проєктом опалення від Альтер Ейр реалізувати систему можна без особливих проблем.

04
Монтаж опалення

Монтаж опалення

Монтаж котельні та системи розподілу тепла - питання не тільки комфорту, але і безпеки. Власні монтажні бригади Альтер Ейр регулярно проходять сертифікацію, що дозволяє бути впевненим у якісній і коректній реалізації розробленого проєкту. Пусконалагоджувальні роботи - завершальна частина монтажу - перевірка належного функціонування та ефективності системи, а також її тестування за різних умов. Фінальний запуск систему обігріву відбувається у присутності головного інженера та клієнта, щоб переконатися у коректному функціонуванні всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

У системі опалення як джерело тепла, так і теплорозподільче обладнання потребують регулярного обслуговування - аби забезпечити тривалу та ефективну роботу. Сервісний інженер нашої компанії завжди нагадає клієнту про термін проведення сервісу, підбере необхідний перелік послуг, за необхідності - замовить запчастини або витратні матеріали у виробника. Ми не рекомендуємо нехтувати даним етапом, щоб уникнути неприємних, а іноді навіть небезпечних наслідків. Детальніше про сервісне обслуговування завжди можна дізнатися у наших фахівців.

Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Проєктування необхідність

​Спершу може здатися, що проєктування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною, адже з ним ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

ЧОМУ СИСТЕМУ ПОТРІБНО ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ?
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
КОМПЛЕКС КЛІМАТ-СИСТЕМ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на кліматичну систему

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Залишились питання?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Марина

  Пару месяцев назад поставили котёл Valliant по рекомендации ваших ребят. Очень довольны скоростью нагрева и тем, что он не такой шумный как предыдущий. Ещё один плюс в том, что сделали все быстро