Сервіс та обслуговування систем вентиляції

Сервіс та обслуговування вентиляції від Альтер Ейр
Замовляємо і доставляємо витратні матеріали
Ремонтуємо
і чистимо обладнання
Сповіщуємо про час заміни фільтрів
Оновлюємо і покращуємо систему через роки

Навіщо потрібен сервіс системи вентиляції?

Ефективна і надійна робота системи вентиляції залежить не тільки від класу використаного обладнання та грамотного проєктування, яке враховує всі індивідуальні особливості вашого об'єкта. Обов'язковою є правильний монтаж вентиляційної системи, який потрібно делегувати професіоналам. Якісна установка без люфтів і нестиковок, правильно проведені пусконалагоджувальні роботи, все це продовжує термін експлуатації. Однак у будь-якого обладнання є рекомендовані виробниками терміни для профілактичного огляду і технічного обслуговування, що потрібно зовсім не з випадковою примхою, а для нормального функціонування обладнання.

Вартість сервісного обслуговування вентиляції від Альтер Ейр озвучується після виїзду фахівця і аналізу системи.

Наші фахівці здійснюють:

Діагностика ефективності роботи системи вентиляції

Перед сервісним обслуговуванням необхідно проаналізувати працездатність і цілісність всієї системи вентиляції. Це необхідно для оцінки ефективності її роботи і виявлення можливих дефектів.

Діагностику контрольних датчиків і системи автоматизації

​Необхідна перевірка всіх контрольних ланцюгів датчиків і системи автоматизації механізмів в різних режимах роботи.

Як правило, вентиляційні установки мають літній і зимовий режими роботи.

Чистку і обслуговування вентиляторів

Згодом, на крильчатках вентилятора накопичується пил, що призводить до порушення балансування. Це може викликати появу шуму і вібрації при роботі установки, а також збільшення навантаження на підшипники. У підсумку, ігнорування чистки і обслуговування вентиляторів призведе до скорочення терміну служби обладнання і подальшої його заміни. Щоб уникнути таких наслідків, проводиться суха і волога очистка крильчаток, обробка їх дезинфектором.


Заміна та чищення фільтрів

При експлуатації вентиляційних установок, на їх фільтрах накопичується пил і сміття, що з часом істотно збільшує енерговитрати, створює середовище для появи хвороботворних бактерій, знижує продуктивність і якість роботи установки.

На вентиляційних установках, як правило, встановлено два фільтри:

 • при вході свіжого повітря з вулиці в установку;
 • при виході відпрацьованого повітря з приміщення.

Найпоширеніші класи фільтрів, які використовуються для вентиляції: грубої очистки (G4) і тонкого очищення (F7). При наявності ентальпійного рекуператора на вході повітря з вулиці обов'язково встановлений фільтр тонкого очищення (F7).

Несвоєчасна заміна фільтраційних елементів призводить до надмірного навантаження на вентилятори, допускає потрапляння пилу та сміття на рекуператор, що знижує якість його роботи. Також пил може накопичуватися в дренажній системі і сприяти появі різних бактерій, які будуть потрапляти в приміщення і повітря, що вдихається.

Інтервал заміни фільтрів залежить від налаштувань продуктивності системи.

* При заміні фільтрів і фільтруючих елементів вартість фільтрів оплачується окремо.


Обслуговування рекуператора вентиляційної установки

Рекуператор - енергозберігаючий компонент сучасних вентиляційних систем. Залежно від типу пристрою, його принципу роботи і матеріалу - виконується відповідне обслуговування.

За будовою рекуператори можуть бути роторними (обертові) і пластинчастими. Роторним, як правило, необхідна діагностика їх правильного вільного обертання.

За матеріалом виготовлення рекуператори можуть бути металевими, поліпропіленовими і целюлозними.

Металеві і поліпропіленові рекуператори підлягають стандартному очищенню та миттю. Особливої ​​уваги потребують целюлозні ентальпійні рекуператори. Завдяки особливому матеріалу, вони мають здатність не тільки зберігати тепло, але і збирати вологу. Тому, вони вимагають підвищеної уваги до заміни фільтрів. Для ентальпійних рекуператорів допускається виключно суха очистка.

Важливо! При несвоєчасній заміні фільтрів, ентальпійний рекуператор втрачає свою здатність збирати вологу і підлягає заміні. Ентальпійні рекуператори дорожче інших, тому регулярний сервіс допоможе уникнути непередбачених витрат надалі.

Перевірка системи підігріву та охолодження повітря

Також проводиться перевірка і очищення електричних ТЕНів підігріву повітря. Збої в його роботі відбиваються на функціонуванні вентилятора, зниженні рівня циркуляції і викиду забрудненого пилом і мікробами повітря назад в приміщення. Він потребує контролю через можливість виникнення корозії на робочих елементах і перегрівах.

 Якщо припливно-витяжна установка оснащена системою охолодження повітря, вона також підлягає повній діагностиці та очищенню. В такому випадку перевіряється тиск холодоагенту і очищається (обробляється дезинфікуючим засобом) внутрішній і зовнішній блоки.

Обслуговування системи автоматики

Різні логічні системи автоматики, які задіяні в вентиляційних установках також потребують обслуговування. Необхідно здійснювати регулярний огляд і контроль центральних і периферичних вузлів для забезпечення ефективної та безперебійної роботи систем.

Перевірка VAV-системи датчиків змінної витрати повітря

Обов'язково повинна проводитися перевірка роботи системи всіх датчиків (в тому числі датчиків CO2 з клапанами змінної витрати повітря).

Перевірка всіх електричних з'єднань

​Повинна виконуватися в обов'язковому порядку, оскільки неякісні з'єднання можуть порушити роботу устаткування. Експлуатувати пристрої з ненадійними електричними з'єднаннями небезпечно!​

Перевірка приводів повітряних заслінок

​В системі вентиляції можуть бути присутніми два клапана, які перекривають доступ повітря з вулиці в установку. Вони приводяться в рух двома сервоприводами. Найпоширенішими є Belimo BF230. Вони обладнані зворотним пружиною, яка в разі відсутності електрики автоматично призводить сервоприводи в закрите положення. Необхідною є сервісна діагностика як механізмів приводів, так і заслінок.

Перевірка споживаних струмів

Необхідна для перевірки двигунів вентиляторів і виявлення можливих несправностей.


Обслуговування дренажної системи

​Вентиляційні установки обладнані дренажною системою для збору конденсату. При несвоєчасному обслуговуванні, вона може стати найбільшим джерелом поширення мікробів. Тому, при сервісному обслуговуванні необхідно повне очищення дренажної системи і обробка її дезинфектором, перевірка і очищення сифона.

Потрібен сервіс вентиляції?

Залишайте заявку і и зв'яжемося з Вами найближчим часом!

Вартість сервісу систем

Ціна на сервісне обслуговування вентиляційних систем залежить від їх продуктивності. Вартість додаткових послуг та матеріалів, що не входять в сервісне обслуговування обговорюється і оплачується окремо після повної діагностики.

Ціна на сервісне обслуговування вентиляційних систем

Виїзд та повна діагностика обладнання
600 грн/год
Сервіс вентиляційної установки
до 250м³
900 грн
Сервіс вентиляційної установки
250-700м³
1 200 грн
Сервіс вентиляційної установки
700-1500м³
1 800 грн

Додаткові послуги

Сервіс сервоприводів
100 грн/шт

Заміна фільтрів

Компанія Альтер Ейр надає комплекс сервісних послуг для всіх провідних брендів вентиляційних установок: Jablotron, Systemair, Komfovent, Maico

Для запобігання зниженню якості роботи вентиляційних систем, необхідно регулярно міняти фільтруючі елементи.


 Jablotron Futura L/M
Jablotron Futura L/M

Використовується вугільний фільтр, а також фільтр тонкого очищення Jablotron F7.

Systemair SAVE VTC 200/300/500
Systemair SAVE VTC 200/300/500

Для очищення повітря використовуються фільтри серії Systemair PF VTC.

Komfovent (Domect) 500/700
Komfovent (Domect) 500/700

Для фільтрації використовується фільтри Komfovent класів F7 і M5.

Maico WS 320/Maico WS 470
Maico WS 320/Maico WS 470

Очищення повітря відбувається за рахунок фільтрів і фільтруючих елементів серії WSG

Сервіс систем вентиляції Jablotron з VAV-системою

Робота установки перед діагностикою

​Перед початком перевірки вентустановки, фахівцям необхідно проконтролювати роботу установки, визначити, який режим активований. Потім вони деактивують її за допомогою контролера або через додаток MyJABLOTRON, а після - вимикають з електромережі.


Перевірка і очищення теплообмінника

На цьому етапі фахівці виймають фільтри і заглушки, потім очищають регулюючі заслінки рекуператора чистою сухою серветкою. Проводиться перевірка актуаторів і коректності руху заслінок.

Перевірка електропроводки

Проводиться перевірка щільності прилягання контактів, роботи контролерів, коректності функціонування всіх кнопок і інших периферійних пристроїв.

Очищення дренажу конденсату

​Проводиться чистка дренажу. При необхідності, фахівці промивають дренаж і заповнюють водою каналізаційний сифон.


Обв'язка

На цьому етапі проводиться перевірка на наявність забруднень фасадної коробки, припливного і витяжного повітроводів. Перевіряються приєднання шумоглушників і гнучких повітропроводів до розподільних коробок.


Перевірка / заміна фільтрів

​Фахівці перевіряють рівень забруднення фільтра, при необхідності проводять заміну.

Регулювання потоку повітря

На цьому етапі налаштовуються контролюючі заслінки, перевіряються налаштування розподільних елементів з урахуванням побажань клієнта.

Чому ми?
01
РЕАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМИ "ПІД КЛЮЧ"

Здійснюємо повний процес реалізації кліматичної системи - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО КЛІМАТУ

Наші фахівці реалізують всі основні кліматичні системи в будинку - від вентиляції до автоматизації.

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 12 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року, але ніколи не зупиняємося. Щороку - нові технології та пропозиції.

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль інженерних систем на об'єкті - для клієнтів і суміжних організацій.

Якісний інженерний консалтинг - запорука успіху

Як уже згадувалося на самому початку, система вентиляції повітря потребує детального проєктування і якісного монтажу, адже будь-яка техніка в руках некомпетентних людей здатна перетворитися на купу дорогого заліза. Компанія Альтер Ейр надає свої послуги в області інженерного аналізу і консалтингу вже не перший рік, 10 років нашої успішної роботи на ринку є найкращою гарантією якості. Ми справді пишаємося своїми інженерними рішеннями і проєктами, вважаючи за краще не зупинятися на досягнутому. Ми із задоволенням допоможемо вам у разі неправильного, неефективного проєктування або монтажу іншими компаніями.

Наші проєкти

Реалізовані об'єкти - найкраще підтвердження нашого професіоналізму!

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Огляди реалізації
систем вентиляції

VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Система вентиляції заміського будинку (На базі Systemair SAVE VTC 300), ЖК Нова Олександрівка
Система вентиляції заміського будинку (На базі Systemair SAVE VTC 300), ЖК Нова Олександрівка
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби

Поширені питання

Навіщо потрібна вентиляція приміщення?

Повертаючись до того "навіщо, власне, потрібна ця складна примусова вентиляція?" розглянемо детально причини установки вентиляційного обладнання.

Кожен з нас з дитинства знає - регулярна вентиляція в житлових приміщеннях - це запорука здоров'я. Прописна ж істина свідчить (точніше - санітарні норми) людина в середньому споживає близько 15 кубометрів повітря. Це змушує замислитися над якістю того, чим дихаємо. Здавалося б відкрий вікно і буде тобі щастя, але не все так просто, при цьому виникає цілий ряд проблем.

Напрямок повітряного потоку, як правило, не відповідає необхідному. В ідеалі приплив повітря повинен йти з житлової кімнати, а видалення із зони санвузла та кухні. Відкривши в одній кімнаті вікно ви просто створюєте неконтрольований повітрообмін конкретно в цій кімнаті. Якщо це кухня, то через перемішування повітряної маси частина чаду може залишитися всередині або переміститися в житлові кімнати. У підсумку ми маємо підвищену вологість або сухість повітря, духоту і неприємні запахи в будинку.

На вигляд незначні незручності з часом призводять до порушень сну, захворювань дихальної системи і проблемами для людей зі схильністю до серцево-судинних захворювань. І це все не враховуючи побутову пил, до якої в літній та осінній сезони додаються частки алергенного пилку.

Як допоможе примусова вентиляція?

Вона здатна не тільки додати комфорт, але і допомогти зберегти ваше здоров'я і працездатність. Системи припливно-витяжної вентиляції можуть подавати свіже повітря всередину приміщення, при цьому видаляючи з повітря більшу частину забруднювачів.

 Для життя в межах міста зі стрімко зростаючою кількістю автомобілів, це питання з кожним роком стає все більш актуальним. У той час як влітку відкриті вікна стають джерелом пилу і смогу, відкрита в холодну пору кватирка ще й вистужує будинок. Тому все більше людей приходять до усвідомлення необхідності установки системи вентиляції, яка забезпечить подачу свіжого повітря в приміщення. Але як і будь-яка інженерна система, вимагає своєчасної чистки вентиляції в квартирі. Так продовжується термін експлуатації самих пристроїв, а також і здоров'я всіх мешканців.

Сервісне обслуговування обладнання - запорука його ефективності і тривалого терміну служби. Сюди входить діагностика внутрішніх елементів системи (крильчатки, вентилятора, ТЕНа, рекуператора, двигуна) і системи автоматики, усунення несправностей і поломок, чистка засмічених елементів системи, зміна потрібних деталей і т.д. Будь-яка система вимагає регулярного обслуговування, тому намагайтеся завжди вчасно звертатися до кваліфікованих фахівців для злагодженої роботи всієї системи.

Дізнатися точну вартість проведення всіх перерахованих вище робіт ви зможете тільки після того, як  фахівці фірми з вентиляції виїдуть до вас на об'єкт і оцінять систему вентиляції. У Альтер Ейр також є послуги з проєктування та монтаж систем вентиляції, а також типові рішення для цих систем.

Замовте сервіс системи вентиляції

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї

Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Анна

  Осталась очень довольна работой вашего сотрудника! Благодарю за качественный сервис