Правильна та ефективна вентиляція ресторану

Вентиляція ресторану
Приплив свіжого очищеного повітря в зали
Забір забрудненого повітря з кухонь і санвузлів
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Рекуперація тепла для економії електроенергії
Використання енергозберігаючих технологій

Ресторан – місце, в яке люди приходять, щоб відпочити і поїсти. Для цього людині потрібні комфортні кліматичні умови – оптимальна температура и вологість, а також свіже повітря.

Вентиляція в кафе впливає не тільки на самопочуття відвідувачів, але і на продуктивність співробітників. Відсутність нормального повітрообміну викликає у людей почуття втоми, головний біль. Щоб не виникало негативних наслідків необхідно подумати про вентиляцію приміщень заздалегідь. 

У цьому матеріалі ми розповімо, що таке правильна вентиляція ресторану і як її реалізувати згідно з діючими нормами.

Проєкт і впровадження

Проєктування і реалізація вентиляції для ресторанів і кафе вимагає чіткого дотримання нормативних норм. 

Для розрахунку і підбору необхідного обладнання використовується нормативний документ «ДБН В.2.5-67 діє до: 2013 Опалення, вентиляція і кондиціонування». Для всіх закладів громадського харчування визначені єдині норми параметрів повітрообміну в приміщенні.

Вентиляція для ресторану: проєктування
Вентиляція для ресторану: проєктування

При проєктуванні вентиляції в ресторані або кафе важливо враховувати безліч деталей. Про них розповідаємо нижче.

Вентиляція з рекуперацією в ресторані
Вентиляція з рекуперацією в ресторані

Найоптимальніший варіант – реалізація в ресторані або кафе вентиляції з рекуперацією тепла. Як це зробити – розказано далі.

Приклад реалізації вентиляції в ресторані
Приклад реалізації вентиляції в ресторані

Пропонуємо розглянути готовий кейс з реалізації вентиляції в ресторані "Брамс" від фахівців Альтер Ейр.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

При реалізації системи вентиляції в ресторані, важливо розуміти всі процеси, з яких вона складається.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Обговорюються деталі проєкту, формується уявлення про його реалізацію

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Формування планів, схем і точних розрахунків по вентиляції ресторану

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Варіанти вентиляційної техніки на вибір

Montazh
МОНТАЖ

Установка устаткування сертифікованими бригадами згідно з проєктом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Перевірка роботи система і коригування налаштувань під клієнта

Servis
СЕРВІС

Моніторинг роботи вентсистеми і її обслуговування

Підсумок

Проєктування системи вентиляції – важлива складова частина її реалізації. Вона необхідна для правильного розміщення і підбору обладнання, яке створить в приміщеннях сприятливий мікроклімат. Якісний монтаж і пуско-налагоджувальні роботи системи повітрообміну здійснюються тільки професіоналами.

Компанія Альтер Ейр спеціалізується на даних послугах, а також забезпечує сервісне обслуговування. Після проведення консультацій з нашими фахівцями, ви дізнаєтеся скільки коштує витяжка для кафе. Команда Альтер Ейр розробляє індивідуальний проєкт для кожного клієнта. Витяжка для кафе ціна формується на основі різних складових, кожен з них впливає на загальний кошторис.

Залишайте заявку на безкоштовну консультацію або відразу телефонуйте нам за номером 0800335984

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Пакет документації після розробки проєкту

При розробці проєкту системи вентиляції в ресторані необхідною умовою є надання замовнику таких документів:

 • плану вентиляції,
 • схеми,
 • розрізів вузлів вентиляції,
 • специфікації,
 • завдання для інших робітників (монтажників, електриків, будівельників і сантехніків).

Правильна витяжка для кафе в житловому будинку повинна передбачати техніко-економічне обґрунтування вибору обладнання.

Більше інформації про вентиляцію в статтях: Вентиляція в приватному будинку. Припливно - витяжна вентиляція будинку и Вентиляція в квартирі: витяжна, припливна і припливно-витяжна

Наші проєкти

Найкраще про нашу роботу розкажуть реалізовані проєкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Бренди, яким ми довіряємо

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

Meltem - німецька компанія, яка вже більше 40 років займається розробкою і виробництвом систем побутової вентиляції. Це високотехнологічні, компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, а також індивідуальні витяжні системи для ванних кімнат і санвузлів. Продукція відрізняється економним споживанням енергії та високою ефективністю, що пояснюється зосередженістю компанії на нових розробках та їх впровадженням в кожен продукт. Ми використовуємо обладнання Meltem в своїх проєктах і ви можете знайти його в нашому інтернет-магазині.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Elicent - торгова марка відділу побутової вентиляції італійського підрозділу Maico. Продукція Elicent - це завжди витончений привабливий дизайн, функціональність і чудове технічне виконання. Ми пропонуємо широкий асортимент вентиляторів цього бренду - витяжних, стельових, зовнішніх - для будь-якого типу повітропроводів, різної потужності і під будь-які потреби.

Шведська компанія Systemair виробляє вентиляційне обладнання з 1972 року і успішно експортує його в 50 країн світу. Високий попит на її продукцію обумовлений бездоганною якістю, підтвердженою міжнародними сертифікатами, а також різноманітністю обладнання для вентиляції та кондиціонування побутових і промислових об'єктів. Як офіційний дистриб'ютор, ми пропонуємо найкращі умови покупки продукції Systemair.

Литовська компанія Salda має 30-ти річний досвід роботи на кліматичному ринку. Вибір вентиляційного обладнання бренду досить широкий: від промислових вентиляційних установок до побутових вентиляторів всіх типів. У нашому інтернет-магазині ви також знайдете дахові вентилятори, припливні вентустановки і комплектуючі для систем вентиляції Salda.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість дизайнерського рішення і монтажу.

Етапи реалізації проєкту

Ми побудували процес, що гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

На даному етапі замовник отримує різні варіанти розвитку концепції згідно з його вимогами та наявним бюджетом. У ході зустрічі з'ясовуються вихідні дані, дозволяючи інженерам вказати на переваги та недоліки обраного варіанту в розрізі конкретного об'єкту. За підсумком, клієнт отримує уявлення про вартість проєкту та зможе оцінити підхід нашої компанії до виконання поставлених завдань.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

Етап створення передпроєктної документації необхідний для розрахунку технічних параметрів устаткування, а також для утворення точної комерційної пропозиції. Різноманітність варіантів дає можливість замовнику обрати найбільш підходящу фінансову модель. Звертаємо увагу, що фінальна вартість може змінюватись, але залишиться в межах 15% від початкової суми – це застереже від несподіваних витрат.

03
Проєктування

Проєктування

Після вибору варіанту комерційної пропозиції, замовник вносить заставу 10% від суми проєкту - це дозволить продовжити проєктування. У ході роботи з суміжними фахівцями ведеться повна координація, а з клієнтом обговорюються всі редагування. На наступній зустрічі замовник отримує повний пакет документів, за якими створюватиметься проєкт. Фахівці проведуть консультацію та пояснять функціонування системи виходячи з поданих даних.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Доставка, монтаж та налагодження силами однієї компанії – велика перевага. Завдяки спеціалістам ви отримаєте комплексний підхід до реалізації системи. Бригади мають необхідний досвід, який дозволяє гарантувати якість та відмінний результат. А завдяки налаштуванню фахівці точно відрегулюють параметри системи виходячи з особливостей об'єкту; переконаються у працездатності та необхідної ефективності. Здача проєкту в експлуатацію відбувається лише після отримання коректних показників працездатності обладнання.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Сервіс – один із пріоритетних напрямків роботи компанії Альтер Ейр. Крім гарантійних зобов'язань, фахівці забезпечують постгарантійне обслуговування із заміною витратних матеріалів та ремонтом обладнання. Інтегровані системи віддаленого доступу дозволяють здебільшого виконувати діагностику в режимі онлайн – фахівець перевірить працездатність та запропонує варіанти оптимізації. Якщо проблему не вдасться вирішити цим чином, то інженер надішле бригаду для усунення несправностей безпосередньо на об'єкті. Для отримання консультації та замовлення витратних матеріалів до вентиляційних систем зателефонуйте за безкоштовним телефоном 0800 330 828 – Альтер Ейр залишається на зв'язку.

Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Вентиляція - це необхідність

Етап проєктування – один із найважливіших кроків на шляху до створення сучасної та ефективної системи вентиляції. Опустивши цей пункт, не вдасться підібрати обладнання, щоб воно повною мірою відповідало вимогам замовників. Отже, розробка проєкту дозволяє інтегрувати їх у інші інженерні системи без порушення технічних характеристик об'єкту.

ЧОМУ ВЕНТИЛЯЦІЯ ЦЕ НЕОБХІДНІСТЬ І ЇЇ ПОТРІБНО ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ?
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
КОМПЛЕКС КЛІМАТ-СИСТЕМ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на кліматичну систему

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Залишились питання?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні