Система рекуперації повітря
в будинку і квартирі

Rekuperatsiya tepla i vlagi
Нагрів припливного повітря за рахунок витяжного
Garantiya professionalnogo montazha
Енегроекономічність системи, економія на опаленні
Vozmozhnost nagreva
Скорочення можливих тепловтрат
Sbalansirovannyy vozdukhoobmen
Оптимальний повітрообмін у будинку та квартирі

Необхідність рекуперації повітря

Довгий час вентиляція в будинку і квартирі була лише природною. Вона полягала у припливі повітря через нещільності у вікнах або провітрювання. Забір повітря здійснювався через вентиляційні канали. Однак, в сучасному світі багато хто стикається з проблемою шуму, пилу й інших забруднень, які потрапляють з повітрям через відкриті вікна. Більш того, у холодний період, при відкритті вікон заходить морозне повітря, яке створює не тільки дискомфорт, а й додаткове навантаження на систему опалення. Аналогічна ситуація влітку: гаряче повітря, що надходить з вулиці навантажує систему кондиціонування, що тягне за собою додаткові грошові витрати.

Наразі будівельні тенденції спрямовані на енергозбереження. З огляду на безперервне зростання тарифів на комунальні послуги, люди прагнуть зробити своє житло максимально енергоефективним, щоб скоротити витрати на його опалення або охолодження. Одним з основних аспектів, який необхідно враховувати, є тепловіддача приміщення, вона залежить від якості та площі скління, утеплення квартири, товщини стін і т.д. Також цей фактор залежить і від вентиляції в квартирі.

Мало хто знає, що сучасні системи вентиляції здатні не тільки забезпечити правильний повітрообмін у будинку, видалити зайву вологу і небажані запахи, а й допоможуть заощадити на опаленні. Для цього, необхідно вибрати вентобладнання з рекуператором. Чому саме з рекуператором? Тому що без нього вентобладнання видаляє тепло відпрацьованого повітря, а подає холодне, яке знову необхідно нагрівати. Щоб уникнути таких невиправданих витрат, встановлюють рекуператори тепла.

Плюси системи рекуперації


Система рекуперації повітря в будинку і квартирі має безліч переваг,
а саме:
Правильний мікроклімат

Якісний повітрообмін згідно з усіма встановленими нормами

Економія енергоресурсів

Повторне використання тепла дозволяє заощадити

Якісна фільтрація

Очищення повітря у двох напрямках - у приміщенні та перед рекуператором

Збереження вологи

Волога, яка наявна у приміщенні, рекуперується в теплообміннику

Висока якість повітря

Два підходи до забезпечення ідеальних показників якості повітря

Рекуператор: види, робота

Що ж собою являє система рекуперації повітря?

Рекуперація - це повернення енергії для повторного використання. У випадку з системою вентиляції, рекуперація - вторинне використання тепла, яке береться від витяжного повітря і передається припливному. Цей процес відбувається за допомогою теплообмінника - рекуператора.

Далі ми розглянемо докладніше, що представляє собою рекуператор, принцип його роботи і види.


Що таке рекуператор повітря?
Що таке рекуператор повітря?

Розглянемо, що представляє собою процес рекуперації повітря і чим по суті є рекуператор.

Як влаштована робота рекуператора
Як влаштована робота рекуператора

Розглянемо, як саме влаштована робота рекуператора у вентиляційному обладнанні.

Види рекуператорів в системі вентиляції
Види рекуператорів в системі вентиляції

Розглянемо види рекуператорів, що застосовуються в системах вентиляції. Вони відрізняються особливостями виконання.

Рекомендоване обладнання

Краще обладнання для реалізації системи вентиляції з рекуперацією тепла - припливно-витяжні установки з теплообмінниками. Рекомендуємо придивитися до даного устаткування - ми вибрали тільки ті моделі, які довели свою надійність і ефективність у наших проєктах.

Вентиляція з рекуперацією

Кращий спосіб реалізувати рекуперацію тепла (і вологи) - через систему вентиляції. Залежно від бюджету, стадії ремонту і принципу дії, є кілька варіантів.

Які бувають припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, який їх принцип роботи та як підібрати необхідне обладнання для свого будинку розглядаємо далі (в поп-апі - більше інформації):

Децентралізована система вентиляції
Децентралізована система вентиляції

Який принцип у такого виду вентиляції, де його можна застосувати і на яке обладнання звернути увагу

Централізована вентиляція з рекуперацією
Централізована вентиляція з рекуперацією

Варіант вентиляції із застосуванням однієї централізованої установки, системи повітропроводів і принципу постійної витрати повітря

Вентиляція з датчиками CO2 і VAV-системою
Вентиляція з датчиками CO2 і VAV-системою

Централізована система вентиляції з рекуперацією Jablotron з датчиками СО2 і VAV-системою для змінної подачі повітря

Потрібна консультація?

Залишайте заявку в будь-якому із зручних месенджерів і наші інженери зв'яжуться з вами, щоб проконсультувати за проєктом

Поширені питання

Як організувати вентиляцію з рекуперацією у готовому ремонті?

Звичайно, повноцінну централізовану припливно-витяжну систему вентиляції в готовому ремонті встановити проблематично, оскільки розведення повітропроводів тягне за собою проведення ремонтних робіт.

Коли ремонтні роботи завершені, а створити здоровий мікроклімат з рекуперацією повітря в квартирі - необхідність, то оптимальним рішенням стане децентралізована система вентиляції на базі: Meltem, Zehnder, Maico, Mitsubishi Electric, Soler&Palau

Система вентиляції з рекуперацією тепла за допомогою пристрою від Maico - PushPull

Коли ремонтні роботи завершені, а створити здоровий мікроклімат з рекуперацією повітря необхідно, то рішенням для будинку або квартири стануть припливно-витяжні пристрої з рекуператором тепла Maico – PushPull в комбінації з витяжними вентиляторами для ванної (зазвичай на кухні та у ванній кімнаті). Стандартно, дані пристрої працюють в парах (дві установки знаходяться в суміжних кімнатах): одна з них - на приплив повітря, а друга - на викид, через певний час вони змінюють функціонал. Коли починає працювати витяжний вентилятор у ванній або на кухні - припливно-витяжні установки починають працювати на приплив, компенсуючи утилізований обсяг повітря. Переміщення повітря по квартирі здійснюється за допомогою безпорогової системи.

Кожна установка монтується в стіну і має максимальний показник потужності - 45 м3/год, який є оптимальним з розрахунку на двох людей, які перебувають в кімнаті. Вбудований високоефективний рекуператор тепла з ККД 84% дозволяє створити оптимальний повітрообмін і заощадити витрати на додатковому обігріві кімнат..

Яка ціна системи рекуперації повітря в будинку?

Ціна вентиляції з рекуперацією залежить від багатьох факторів:

 • необхідної кількості повітря для подачі,
 • обраних розподільників повітря (дифузори/анемостати/решітки),
 • наявності системи VAV-клапанів для змінної подачі повітря і датчиків СО2
 • наявності секції охолодження,матеріалу повітропроводів і їх кількості

Тому, прорахувати точну вартість вентиляції можна тільки після проєктування.

Яке обладнання використовується для вентиляції з рекуперацією?

Вибір обладнання залежить від обраної системи вентиляції: децентралізована або централізована. Для децентралізованої вентиляції, рекомендується використовувати обладнання наступних виробників: Meltem, Zehnder, Maico, Mitsubishi Electriс

Централізовану систему вентиляції можна організувати на базі обладнання: Jablotron (з датчиками СО2 и VAV-клапанами для змінної подачі повітря), Meltem, Systemair,Zehnder, Salda,Maico.

Коли потрібна вентиляція з рекуперацією тепла?

Система рекуперації повітря потрібна в будь-який час року, проте ефективніше вона буде взимку. Це обумовлено різницею між температурою на вулиці і в будинку. Вентиляція з рекуператором тепла буде зберігати тепло в будинку і знижувати навантаження на систему опалення.

Де розміщується вентиляція з рекуперацією?

Вентустановки з рекуперацією можуть розміщуватися вертикально і горизонтально. Вертикальна установка передбачає розміщення обладнання в технічних приміщеннях будинку або інтеграцію його в меблі, наприклад в шафи-купе.

Горизонтальна установка передбачає зашиття обладнання під стелею. Недоліком горизонтального розташування є складність монтажу обладнання в технічних приміщеннях. Найчастіше, технічні приміщення невеликі за площею, тому правильно організувати розведення повітропроводів в межах цього простору - складно. Це обумовлено тим, що відразу робити поворот повітропроводів не можна, оскільки це призведе до високих шумових характеристик при циркуляції повітря.

Навіщо потрібна рекуперація?

З підвищенням герметичності сучасних квартир з'явилася необхідність вентиляції повітря. Просте відкривання вікон не може забезпечити якісний результат, тому в гру вступають системи вентиляції - централізована або децентралізована. Системи централізованої вентиляції з рекуператором тепла з практичної точки зору - ефективне інженерне рішення для ваших будинків і квартир. Рекуператор для квартири або будинку обирається залежно від системи, в більшості випадків він інтегрується безпосередньо в вентиляційну установку. Повернення 90% і більше теплової енергії разом з припливним повітрям в приміщення зменшує навантаження, яке припадає на опалювальну систему в холодну пору року. Виходячи з цього, рекуперація повітря зберігає більшу частину тепла всередині приміщення. При цьому свіжий і здоровий мікроклімат в будинку або квартирі гарантований завдяки роботі припливно-витяжної установки. В результаті відбувається економія матеріальних засобів для користувача, а якість повітрообміну в приміщенні жодним чином не погіршується.

Вентиляційні установки виробляються з різними видами рекуператорів. Кожен має ряд переваг, але найбільш популярними вважаються високоефективні рекуператори пластинчастого типу. Вони виконані так, щоб передавати якомога більше тепла з видаляється повітряного потоку.

Вентиляція рекуперація - поєднання енергоефективного та якісного повітрообміну.

Де купити рекуператор?

Підібрати і купити рекуператор для квартири можна в Альтер Ейр. Наші інженери підкажуть вам найбільш оптимальний варіант, як саме організувати рекуперацію в квартирі або будинку.

Звертайтеся за телефоном 0-800-33-08-28 або залишайте заявку на сайті.

Бренди, яким ми довіряємо

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

Meltem - німецька компанія, яка вже більше 40 років займається розробкою і виробництвом систем побутової вентиляції. Це високотехнологічні, компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, а також індивідуальні витяжні системи для ванних кімнат і санвузлів. Продукція відрізняється економним споживанням енергії та високою ефективністю, що пояснюється зосередженістю компанії на нових розробках та їх впровадженням в кожен продукт. Ми використовуємо обладнання Meltem в своїх проєктах і ви можете знайти його в нашому інтернет-магазині.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Литовська компанія Salda має 30-ти річний досвід роботи на кліматичному ринку. Вибір вентиляційного обладнання бренду досить широкий: від промислових вентиляційних установок до побутових вентиляторів всіх типів. У нашому інтернет-магазині ви також знайдете дахові вентилятори, припливні вентустановки і комплектуючі для систем вентиляції Salda.

Компанія Soler&Palau є одним зі світових лідерів в області виробництва вентиляційного обладнання. Вона вже понад півстоліття виробляє високотехнологічні пристрої для систем вентиляції будь-якої складності. Головний її пріоритет - безперервний розвиток і постійні інновації. Максимально тихі вентилятори, унікальний дизайн, що підходить під будь-який інтер'єр, широкий функціонал пристроїв - це все про продукцію Soler & Palau.

Komfovent - це група компаній, об'єднаних виробництвом систем вентиляції та додаткових компонентів до них. Бренд пропонує широкий асортимент якісних вентиляційних установок, VAV клапанів і вентиляційних систем, які повністю відповідають своїй назві - тобто покликаних збільшити комфорт своїх покупців. Компанія часто виводить на ринок нові продукти, впроваджуючи інноваційні рішення і намагаючись бути ще ближче до споживачів.

Шведська компанія Systemair виробляє вентиляційне обладнання з 1972 року і успішно експортує його в 50 країн світу. Високий попит на її продукцію обумовлений бездоганною якістю, підтвердженою міжнародними сертифікатами, а також різноманітністю обладнання для вентиляції та кондиціонування побутових і промислових об'єктів. Як офіційний дистриб'ютор, ми пропонуємо найкращі умови покупки продукції Systemair.

Проєкти Альтер Ейр

Дивіться більше реалізованих проєктів з рекуперацією від наших фахівців:

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л