Ландшафтне проєктування у Києві

Ландшафтне проєктування у Києві
Індивідуальний дизайн прибудинкової території
Гарантія на рослини та інженерію
Професійний підбір рослин
Розробка освітлення та систем поливу

Шукаєте фахівців, які роблять ландшафтне проєктування у Києві чи передмісті столиці?

Довгий час проєкт ландшафту вважався необов'язковою опцією. Домовласники все пускали на самоплив, і в результаті вже через пару років без продуманого доброустрою ділянка виглядала хаотично і неакуратно. 

Зараз у багатьох з'явилося розуміння, що дизайн допомагає врахувати побажання як щодо функціонала, так і до естетики. Зрештою, прибудинкова територія – це не лише сад, а й зони відпочинку для дітей та дорослих, доріжки, декор; фактично, це все, що знаходиться у дворі та навколо будинку.

У цій статті з'ясуємо, як відбувається процес проєктування, чого очікувати від дизайнера, вартість послуги ландшафтного проєктування території та що входить до цієї послуги.

Який вигляд має ландшафтний проєкт ділянки

Проєкт ландшафту ділянки — це чіткі плани, де вказані всі існуючі та, можливо, майбутні будівлі, зелені насадження, малі архітектурні форми, декор та інші елементи, які будуть знаходитися на території.

Ландшафтний дизайнер розбирається в специфіці всіх цих деталей — знає, який ґрунт і полив необхідні рослинам, як їх потрібно садити, як зробити плани, як можуть виглядати доріжки та вимощення, який функціонал потрібен, і таке інше.

Дизайнер бачить і вміє створити картину в комплексі, він знає всі дрібниці та тонкощі. Людина без цих знань робитиме це набагато довше, і, швидше за все, припуститься помилок.

Проєкт прибудинкової ділянки

У проєктну папку ландшафту серед іншого входять такі документи:

 • генеральний план — основне креслення, масштабний план територій, у якому вказується зональність, видно, скільки землі відводиться під різні елементи;
 • дендрологічний план — топографічний план з детальною інформацією про озеленення (про всі насадження, їхні характеристики, кількість, місця розміщення на ділянці);
 • посадочне креслення — більш детальна схема розташування місць посадки, де посадкові місця нумеруються, показано точну кількість рослин;
 • розбивний план — креслення із зазначенням параметрів будівель, доріжок, майданчиків, інших елементів дизайну, узгоджених із розташуванням поточних об'єктів;
 • план освітлення — креслення на основі генплану із зазначенням кількості та місць розміщення освітлювальних приладів;
 • план висот — частина топографічного плану з вертикальним плануванням;
 • план автополива — розробляється з урахуванням дендрологічного плану, вказуються зони поливу, основні магістралі, тип поливу та інші моменти;
 • план дренажної системи — на цьому плані розробляється інженерно-технічна споруда, призначена для збору та видалення інфільтрованих та ґрунтових вод;
 • кошторис на реалізацію проєкту ландшафтного дизайну — створюється із зазначенням усіх видів робіт, матеріалів, обсягами та цінами.

Додатково (і за окрему плату) проводиться розробка майданчиків, МАФів, басейнів – для цього проєктується план також.

Окремо згадаємо про візуалізацію майбутніх ділянок — створення тривимірного зображення проєкту.

Перше, що робиться під час проєктування, — ескізна частина. Ескіз затверджується з клієнтом, і вже за цими замальовками створюється візуалізація. 

Вона дає повне уявлення про майбутній дизайн – кожна сторона, кожен кут ділянки на ній відображається. Іноді робиться навіть 3D-відео, яке дозволяє «пройтися» територією.

Картинка 3D входить до проєкту, відео робиться додатково за окрему вартість.

Етапи ландшафтного проєктування

Знайомство з об'єктом

Знайомство з об'єктом

Найперший етап – це знайомство. Краще, щоб зустріч проходила на ділянці, яку планується облагороджувати, а не на нейтральній території.

Ми знайомимося з клієнтом, слухаємо його побажання, оглядаємо ділянку, оцінюємо обсяг робіт, які чекають на нас. Обговорюємо з клієнтом його та наше бачення проєкту, і вже в цей час знаходимо ключові точки дотику, які стануть основою концепції. Обов'язково говоримо про бюджет, що виділяється на роботи.

У разі потреби робимо виміри та геодезію (якщо раніше її не робили).

Передпроєктна стадія

Передпроєктна стадія

На цій стадії ми вже зібрали всю інформацію про об'єкт — ґрунтові характеристики, рельєф, інженерні мережі та інші деталі.

На основі цих даних робляться ескізи, вибираються концептуальні рішення для проєкту. Це допомагає клієнтам визначитися зі стилем, основними формами, рослинами, декоративними елементами, матеріалами.

У передпроєктній документації виконується приблизний підрахунок кошторису, що дає вичерпне розуміння вартості обраних рішень.

Це важливо, адже часто клієнт хоче прорахувати вартість проєкту ландшафтного дизайну, і не лише реалізацію (посадку, встановлення поливу та інші роботи), а й подальше обслуговування.​

Підготовка проєкту

Підготовка проєкту

На фінальному етапі відбувається реалізація затвердженого замовником ескізу до проєкту.

Проєкт включає інженерну документацію, плани, креслення, схеми, які дозволять втілити їх у життя.

Також готується кошторисна документація, за бажанням клієнта – специфікації.

Далі він може звернутися до нас за втіленням або найняти інших виконавців, які втілюватимуть проєкт у життя.

Передаючи проєкт, ми даємо докладні інструкції щодо догляду за садом та територією. Ви можете займатися цим самі, найняти садівника або продовжити співпрацю, довіривши нам довгострокове сервісне обслуговування ділянки. В останньому випадку ми даємо всі гарантії на те, що буде підтримуватися задуманий вигляд, а рослини будуть отримувати належний догляд.

Переваги ландшафтного проєктування в Alter Air

Команда компанії Альтер Ейр має досвід не лише у сфері ландшафтного дизайну, а й інженерних послуг. Саме тому ми розглядаємо будинок та ділянку в комплексі, і це надзвичайно корисна якість при реалізації будь-якого проєкту.

Виділимо та інші наші переваги.

Розробка ландшафтного проєкту
Ландшафтний дизайн
 1. У фокусі фахівців Альтер Ейр — функціонал ділянки, створення комфорту для проживання людей у гармонії з природою.
 2. Ми даємо гарантії на рослини, полив, освітлення тощо. (Гарантійні зобов'язання не поширюються на ті випадки, коли клієнт не виконував рекомендації щодо догляду за рослинами).
 3. У нас досвідчені співробітники, які відповідально ставляться до роботи. Концептуальний ландшафтний дизайн для них — улюблена справа життя, і ми переносимо цю любов у свої проєкти.
 4. Ми дотримуємося термінів і ніколи не даємо необґрунтованих обіцянок щодо них. Однак дуже часто можемо впоратися раніше заявлених дат, про що також попереджаємо клієнта.
 5. Виконуємо проєкти «під ключ» – від ідеї та реалізації до сервісного обслуговування.

Якщо ви хочете замовити дизайн проєкт ділянки у професіоналів, які цінують якість і трепетно ставляться до стилю — звертайтесь в «Альтер Ейр».

Приклади наших ландшафтних проєктів

Які проєкти ми робимо?

Для нас немає обмежень за стилем: це може бути сучасний дизайн, класика або специфічніші напрямки (креативні, історичні, ф'южн) — як забажає замовник.

Звичайно, складні ідеї в планах рідкісні рослини завжди впливають на вартість проєкту ландшафтного дизайну. Водночас обмеження може диктувати сама ділянка.

Наприклад, ландшафтне проєктування в Києві часто обмежене крихітною прибудинковою територією в 5 соток, тоді як за містом або в області клієнт має у своєму розпорядженні велику площу для реалізації своїх ідей та задумів.

На маленькій території класичні стилі типу бароко чи готики значно складніше втілити.

Однак навіть якщо нам не вдасться передати форму, стиль можна обіграти в кольорі або рослинності — тобто компроміс ми завжди знайдемо.

Нижче ви можете ознайомитись з деякими з наших проєктів.

Замовте проєкт ландшафтного дизайну

Компанія Альтер Ейр розробить ексклюзивний проєкт для вашої прибудинкової ділянки. Ми врахуємо не лише візуальну складову, а й аспекти комфорту.

Замовити проєкт ландшафту

Ландшафтний дизайн: ціни

Вартість ландшафтного проєктування

Скільки коштує ландшафтний проєкт? Ціна розраховується за метражем, також на неї впливають вибрані рослини, матеріали, особливості. Нижче ви бачите ціни на проєктування ландшафту.

Послуги ландшафтного проєктування

Топографічна зйомка з нанесенням наявних об'єктів та рослин
100 кв. м
450 грн
Попередній кошторис та ескіз
100 кв. м
1 500 грн
Комплексне ландшафтне проєктування від 10 соток
100 кв. м
3 000 грн
Комплексне ландшафтне проєктування від 1 до 7 соток
100 кв. м
3 800 грн
3D-відеопрогулянка
100 кв. м
250 грн
Розробка та деталізація окремого елемента ландшафту
шт.
3 000 грн
Авторський супровід
5% від загальної вартості

Часті питання

Чи є гарантії на ландшафтне проєктування Alter Air?

Ми надаємо гарантії на певні позиції.

Так, на рослини (дерева, кущі) зазвичай дається рік гарантії. При цьому враховується виконання клієнтом рекомендацій щодо догляду за ними. Якщо не поливати, не доглядати за вибагливими рослинами — вони можуть загинути або захворіти.

На полив також дається рік гарантії, але якщо система консервується та відкривається, гарантія буде продовжена.

Скільки часу потрібно створення ландшафтного проєкту?

На створення проєкту ландшафтного озеленення ми закладаємо до двох місяців.

Зокрема, на розбивне креслення йде два тижні, на ескіз — два тижні (робиться 2-3 ескізи, і згодом може бути зроблено 2-3 доопрацювання, інші виконуються за доплату), на візуалізацію також закладається два тижні, на креслення — 5 тижнів.

Часто термін скорочується, особливо якщо клієнт охоче йде на контакт, оперативно узгоджує всі деталі.

Отримайте додаткову консультацію

Фахівці Альтер Ейр дадуть відповідь на всі ваші питання щодо ландшафтного проєктування та допоможуть оформити заявку.

Оформити заявку на ландшафтний проєкт
Відгуки і питання
Відгуки відсутні