Опалення в квартирі:
4 способи обігріву житла

Контроль температури по зонах
Опалення із застосуванням теплої підлоги
Мінімальне споживання енергії
Низькотемпературний режим опалення

​Опалення - одна із найважливіших комунікацій в квартирі чи будинку. Дана система необхідна для компенсації тепловтрат у холодну пору року або ж попросту аби не змерзнути. У цій статті ми розглянемо декілька варіантів реалізації обігріву приміщення і спробуємо визначити, яке опалення найвигідніше.  

Переважно квартири опалюються за допомогою центральної системи опалення (ЦСО). Вона мало ефективна через декількох факторів:
 • раніше вимикання і пізніше включення опалення - у міжсезоння у квартирах спостерігається справжній льодовиковий період; 
 • рідко оновлюються трубопроводи, деякі знаходяться в аварійному стані - прекрасна традиція "прориву труб" та їх ремонту;
 • погано ізольовані траси.

Все це веде за собою тепловтрати, які доводиться оплачувати споживачам. Таким чином, централізоване опалення квартири - нераціонально дороге. Воно має ще один недолік - не завжди забезпечує теплом, коли це необхідно.

​Серед систем про які поговоримо: система на базі теплового насоса "повітря-вода" і "повітря-повітря", конденсаційного газового котла й електрокотла. Розглянемо, які переваги і недоліки кожного підходу і який бюджет запланувати на кожну з видів систем.

Варіанти обігріву квартир

​Перш, ніж розглянути можливі варіанти автономного опалення в квартирі, варто згадати один істотний аспект - наявність лічильників на квартиру. Якщо квартира розташована в будинку старого зразка, де є тільки лічильник на стояк або будинок в цілому - реалізувати індивідуальне опалення не представляється можливим. У разі, коли на квартиру встановлені окремі лічильники на опалення - господарі можуть вибрати автономну систему, про які піде мова далі.

Міська система теплопостачання
Міська система теплопостачання

Центральна система опалення + електрокотел
Центральна система опалення + електрокотел

Тепловий насос + центральне опалення
Тепловий насос + центральне опалення

Газовий конденсаційний котел - автономно
Газовий конденсаційний котел - автономно

Опалювальне обладнання для квартири

При виборі обладнання для опалення квартири варто спиратися на ряд чинників:

 • бюджет - мабуть, найвагоміший фактор. Виходячи з суми, вже можна розуміти, в якому напрямку рухатися;
 • енергоефективність - для опалювального обладнання - це співвідношення кількості споживаної енергії і кількості виробленого тепла (коефіцієнт COP);
 • доступ до джерел енергії - наявність підведення газу, наприклад;
 • енергоефективність (читайте, ізоляція) самої квартири - якщо конструкція "як решето", немає сенсу в установці енергоефективного обладнання
Тепловий насос "повітря-вода" Viessmann Vitocal 200-S

Його енергоефективність і надійність перевірена десятками об'єктів, легко розмістити в квартирі

Конденсаційний газовий котел Viessman Vitodens 100-W

Оптимальний варіант для газового опалення квартири - компактний, надійний, зручний в керуванні

Тепловий насос "повітря-повітря" Copper&Hunter Nordic EVO

Доступне, проте досить ефективне обладнання для опалення і охолодження повітря в квартирі

Електричний котел Protherm Скат

Найбюджетніше обладнання для надійної роботи у якості основного або додаткового джерела тепла

Повітряний тепловий насос Fisher FI/FO SIN

Бюджетний варіант теплового насоса "повітря-повітря" - здатний обгріти і охолодити квартиру

Варіанти опалення згідно бюджету

Всі перераховані вище способи опалення квартири можна поділити на такі варіанти, згідно засобам, які будуть витрачені на її реалізацію:

Преміум
Преміум

Система обігріву квартири на базі теплового насоса. Надають перевагу ті, хто хоче на 85% мати власне опалення в квартирі і не залежати від міської системи.

Середній
Середній

Система опалення з використанням електричного котла - обладнання не потребує великих капіталовкладень.

Бюджетний
Бюджетний

Центральна система теплопостачання без застосування додаткового обладнання.

Отримайте розрахунок системи опалення

Залишайте заявку і ми зв'яжемось з вами, аби надати повну консультацію по системі опалення вашої квартири.

Важливі статті за темою

Опалення для дому - варіанти рішень

Опалення в приватному будинку - основоположна система, без якої неможливо уявити комфортне перебування взимку. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів, а ми пропонуємо допомогти розібратися з ними в нашій статті.

Автор запису
Низькотемпературна система опалення

У статті ми розберемо як правильно організувати низькотемпературну систему опалення, які види систем можна підібрати для опалення будинку або квартири, а також яке обладнання найкраще використовувати для її реалізації.

Економічне опалення будинку

У статті ми розберемо як реалізувати економічне опалення будинку та яке обладнання є найкращим для опалення будинків і квартир.

Проєктування систем опалення

Опалення — штучний обігрів приміщень з метою відшкодування тепловтрат і підтримки температури повітря на заданому рівні. Вона повинна відповідати умовам теплового комфорту і/або вимогам технологічного процесу. Детальніше про процес проєктування опалення — в нашій статті.

Автор запису
Опалення в приватному будинку без газу: тепловий насос + твердопаливний котел

В Україні часто трапляється, коли людина при придбанні або будівництві нерухомості, мало цікавиться можливістю підведення до ділянки різного роду мереж енергопостачання. І якщо в питанні організації водопостачання, каналізації або електропостачання не виникає великих труднощів, то в питанні підбиття газу все не так просто. Дана стаття покликана висвітлити способи вирішення подібних проблем.

Автор запису
Вентиляція в приватному будинку

Вентиляція у приватному будинку - одна з основних систем для міцного здоров'я і гарного самопочуття мешканців. Необхідно подбати про постійну подачу свіжого повітря і видалення відпрацьованого в приміщеннях. Як правильно організувати вентиляцію в приватному будинку - читайте в нашій статті

Вентиляція в квартирі

Вентиляція в квартирі – життєво необхідна система, враховуючи якість повітря в містах. Дана стаття відповість на всі питання про систему вентиляції в квартирі (припливної, витяжної та припливно-витяжної), підкаже, як зробити вентиляцію в квартирі і підібрати оптимальне обладнання для інженерної системи в квартирі.

Автор запису
Проєктування систем вентиляції

При будівництві або реконструкції будь-яких видів будівель (котеджів, квартир, заміських будинків, промислових і адміністративних будівель) важливим етапом є проєктування та монтаж систем вентиляції та кондиціонування. Проєктування вентиляції на попередній стадії будівництва дозволяє значно заощадити кошти на закупівлю та монтажі обладнання для інженерної системи, а також їх експлуатації.

Автор запису
Вентиляція з фільтром і підігрівом повітря

Все частіше люди стикаються з проблемою нестачі якісного повітрообміну в приміщенні. Намагаються уникнути проблем частим провітрюванням, вологим прибиранням та іншими малоефективними методами, щоб підвищити якість повітря. На сьогоднішній день за рішення даної проблеми відповідає припливно-витяжна вентиляція з фільтром. Відповіді на питання про те, якою має бути вентиляція і фільтрація повітря в приміщенні, ви дізнаєтеся далі.

Автор запису
Вентиляція в одноповерховому будинку

У статті ви дізнаєтеся як правильно реалізовувати вентиляцію в одноповерховому будинку, на що слід звертати увагу і які етапи потрібно продумувати на початку ремонтних робіт. Більш детально дізнаєтесь як працює централізована і децентралізована вентиляція, чим відрізняється і які бренди для реалізації систем рекомендує компанія Альтер Ейр.

Вентиляція однокімнатної квартири

Стаття призначена темі вентиляції однокімнатної квартири: пояснення специфіки, варіанти рішень на різні бюджети та чому варто довіряти спеціалістам

Кондиціонування приватних будинків

Кондиціювання в будинку - запорука комфорту його мешканців. Тим не менш, важливо правильно реалізувати систему на кожному етапі. Як це зробити - читайте в нашій статті.

Автор запису
Кондиціонування квартир на базі Daikin: 4 оптимальних варіанти

Кондиционирование воздуха в квартире может быть реализовано различными способами, но главным критерием является эффективность. В данном типовом решении рассмотрим примеры подбора и компоновки системы кондиционирования для квартиры.

Автор запису
Кондиціювання повітря в квартирі

Некомфортна температура в квартирі явно не сприяє високій продуктивності і гарному самопочуттю. Як грамотно організувати систему кондиціонування - щоб і комфорт, і краса, і ефективність – читайте в нашій статті!

Проєктування систем кондиціонування повітря

Проєктування - обов'язковий крок в реалізації кондиціонування будинку або квартири. Саме завдяки проєкту можна підібрати оптимальну потужність обладнання як з точки зору ефективності, так і витрат. Читайте докладніше в нашій статті

Автор запису

Наші проєкти

Реалізовані об'єкти - найкраще підтвердження нашого професіоналізму

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Припливно-витяжна вентиляційна установка Jablotron Futura L з рекуперацією тепла і вологи забезпечує якісний повітрообмін в квартирі, а також знижує навантаження на систему опалення в холодну пору року. Простота управління установкою забезпечується завдяки настінному пульту Alfa, а також мобільному додатку MyJablotron.

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Гнучкі повітроводи Airflex мають високу ступінь пластичності, що дозволяє подавати повітря навіть у важкодоступні зони. Більш того, вони покриті шаром теплоізоляції, який запобігає втраті тепла і поглинає шумові характеристики при роботі вентиляційної установки.

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Завдяки оцинкованої сталі, повітропровід не схильний до корозії і інших руйнівних впливів. Таким чином забезпечується довговічна робота кліматичних систем.

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Канальний кондиціонер Daikin забезпечує ефективне охолодження приміщення. Серія FBA має досить тонкий корпус, що полегшує його розміщення в застельовому просторі. Функція самодіагностики сприяє безпечній роботі пристрою і вказує на несправності, в разі їх появи.

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.