ВЕНТИЛЯЦІЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ
під ключ

Фільтрація повітря, що поступає
Можливість коректування температури
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Рекуперація - економія на опаленні будинку
Правильний повітрообмін цілий рік

Чому вентиляція в будинку – не розкіш, а необхідність

Вентиляція в будинку – одна з перших проблем, з якими стикаються люди, які вирішили побудувати власне житло. Чи потрібна вентиляція в приватному будинку або котеджі? Щоб правильно відповісти на це питання, необхідно зрозуміти, наскільки ви будете потребувати свіже повітря у власному будинку. 
Насправді, це питання досить актуальне в останні роки. Це обумовлено тенденціями в сучасному будівництві. Утеплення будівель, запобігання всіляких втрат тепла, усунення нещільності в віконних рамах і герметизація будинку в цілому. Як результат – відсутність природного проникнення свіжого повітря в будинок. Достатнє провітрювання можливе лише при відкритті вікон, але такі заходи є неефективними в холодну пору року, так як поряд з природним провітрюванням видаляється і тепло з кімнат. У теплу пору року такий варіант теж не можна назвати оптимальним, адже з вулиці в приміщення потрапляють комахи, пил, бруд і шум. Виходить, що неможливо підтримувати мікроклімат на комфортному рівні та економити енергію одночасно.

Види вентиляції в будинку

Обмін повітря в житловому будинку необхідний незалежно від того, з якого матеріалу зроблені стіни цегли, бруса або бетону. Й ефективно працювати він буде тільки з механічним спонуканням. 

При правильно спроєктованій системі вентиляції будинку свіже повітря подається в «чисті зони»  спальні кімнати, дитячі та вітальні, а видаляється з так званих «брудних зон»  кухні, коридорів, ванних кімнат і санвузлів.

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією
Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією

Забезпечує як подачу свіжого повітря в приміщення, так і видалення вуглекислого газу, вологи і запахів, рекуперуючи при цьому тепло і вологу

Припливна система вентиляції
Припливна система вентиляції

Призначається для подачі свіжого повітря з вулиці в приміщення за допомогою спеціального обладнання, де проходить через фільтри і нагрівачі

Витяжна система вентиляції
Витяжна система вентиляції

Її завдання – примусове видалення відпрацьованого повітря, запахів і вологи за допомогою витяжних вентиляторів різного типу.

Краще обладнання для системи вентиляції

Організація системи вентиляції неможлива без якісного і продуктивного обладнання. В процесі роботи над об'єктами Альтер Ейр відібрало лише найкраще обладнання. Крім того, ми пропонуємо "розумні" вентиляційні установки з можливістю змінної подачі повітря - Jablotron.

У будь-якому випадку, ми підберемо обладнання, яке повністю відповідає вашим вимогам і бюджету.

Вентустановка Jablotron Futura L з VAV-системою

Централізована вентустановка для подачі та видалення повітря з потужністю до 450 м3/год

Деценралізована установка Meltem M-WRG-II P-FC

Припливно-витяжна вентиляція для невеликих квартир - декілька варіантів встановлення і керування

Централізована установка Zehnder Q450 TR

Вентустановка для реалізації класичної вентиляції з постійною подачею повітря

Установка з рекуперацією Salda Smarty 3x 1.1

Хороший варіант для класичної вентиляції, бюджетніший, проте виконує свої функції на 100%

Децентралізована установка M-WRG-S

Доступна вентиляція для будинків та квартир з невеликою площею. Потужність до 100 м3/год

Підходи до проєктування

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла для якісної та ефективної роботи вимагає створення проєкту, який може ґрунтуватися на двох принципах: 

 • на підставі розрахунку за кількістю мешканців у будинку; 
 • на підставі розрахунку за показниками якості повітря (CO2).
На підставі кількості мешканців у будинку
На підставі кількості мешканців у будинку

Даний принцип базується на кількості постійно проживаючих людей в будинку. Передбачає певний обсяг повітря на кожного мешканця.

На підставі показників якості повітря
На підставі показників якості повітря

Такий підхід має на увазі використання системи зі змінною подачею повітря на VAV-клапанах, датчиках CO2 і припливно-витяжної установки.

Охолодження повітря

Вентиляційна система, в стандартному розумінні, відповідає за подачу свіжого і забір відпрацьованого повітря для комфортного перебування людей у приміщенні. Тобто, система вентиляції будинку не вважається повноцінним джерелом охолодження повітря, а відповідає за його якість і кількість. Тому, для охолодження приміщення в жарку пору року необхідно встановлювати окрему систему кондиціонування.

Вентляція з охолодженням
Вентляція з охолодженням

Відмінне рішення для демісезонного періоду або нічного часу доби. Подає не тільки чисте і свіже повітря, а ще й охолоджене.

Настінне кондиціонування
Настінне кондиціонування

Використовується для охолодження будинку при жаркій температурі на вулиці. Внутрішній блок монтується на стіну в кімнаті.

Канальне кодиціонування
Канальне кодиціонування

Використовується для охолодження будинку жарким літом. Внутрішній блок монтується в застельовому просторі і рівномірно розподіляє повітря.

Фанкойл
Фанкойл

Різновид системи кондиціонування, яка встановлюється в парі з тепловим насосом або чиллером і працює за рахунок води.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Варіанти згідно бюджету

Ми пропонуємо розглянути три варіанти систем для котеджів та приватних будинків. Кожен з них відрізняється від попереднього функціоналом, ефективністю і вартістю. Дані варіанти можуть підійти і для інших типів приміщень, наприклад, для заміського будинку або квартири (природно, зі своїми особливостями).

Преміум рівень - найефективніше рішення
Преміум рівень - найефективніше рішення

Вентиляція котеджу чи будинку з допомогою припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла. Можливі два аріанти: з VAV-системою та без.

Середній рівень по вартості системи
Середній рівень по вартості системи

Інженерна система в будинку: припливна установка Systemair TLP-200/5,0 і витяжний вентилятор Soler&Palau TD-Silent 350/125

Бюджетна вентиляція для будинку
Бюджетна вентиляція для будинку

Приточная природна і механічна система вентиляції з використанням вентиляторів Soler&Palau і припливних клапанів Maico ALD 10 T

Підведемо підсумки

Правильна вентиляція в приватному будинку – основний елемент, завдяки якому ви зможете насолоджуватися свіжістю і чистим повітрям. Однак, слід ретельно підходити до організації цієї системи, щоб вона безперебійно та ефективно працювала і не доставляла ніяких турбот. Найкраще довірити питання про те, як зробити вентиляцію в приватному будинку, професіоналам, які зроблять це якісно і з мінімальними витратами. 
Компанія Альтер Ейр вже більше 11 років успішно працює на ринку кліматичної техніки, зокрема спеціалізованого обладнання, і зможе запропонувати вам повний спектр послуг в цьому сегменті. Механічна вентиляція житлового будинку дозволить забезпечити здоровий і сприятливий мікроклімат в ньому. Ефективна вентиляція будинку, окрім правильного повітрообміну, буде використовувати менше електроенергії, тобто економити витрати на неї. 
Наші фахівці готові проконсультувати вас за телефоном 0-800-33-08-28.

Наші проєкти

Ніщо не розповість краще про наш професіоналізм, ніж реалізовані об'єкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.