ВЕНТИЛЯЦІЯ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ
під ключ

Фільтрація повітря, що поступає
Можливість коректування температури
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Рекуперація - економія на опаленні будинку
Правильний повітрообмін цілий рік

Чому вентиляція в будинку – не розкіш, а необхідність

Вентиляція в будинку – одна з перших проблем, з якими стикаються люди, які вирішили побудувати власне житло. Чи потрібна вентиляція в приватному будинку або котеджі? Щоб правильно відповісти на це питання, необхідно зрозуміти, наскільки ви будете потребувати свіже повітря у власному будинку. 
Насправді, це питання досить актуальне в останні роки. Це обумовлено тенденціями в сучасному будівництві. Утеплення будівель, запобігання всіляких втрат тепла, усунення нещільності в віконних рамах і герметизація будинку в цілому. Як результат – відсутність природного проникнення свіжого повітря в будинок. Достатнє провітрювання можливе лише при відкритті вікон, але такі заходи є неефективними в холодну пору року, так як поряд з природним провітрюванням видаляється і тепло з кімнат. У теплу пору року такий варіант теж не можна назвати оптимальним, адже з вулиці в приміщення потрапляють комахи, пил, бруд і шум. Виходить, що неможливо підтримувати мікроклімат на комфортному рівні та економити енергію одночасно.

Види вентиляції в будинку

Обмін повітря в житловому будинку необхідний незалежно від того, з якого матеріалу зроблені стіни цегли, бруса або бетону. Й ефективно працювати він буде тільки з механічним спонуканням. 

При правильно спроєктованій системі вентиляції будинку свіже повітря подається в «чисті зони»  спальні кімнати, дитячі та вітальні, а видаляється з так званих «брудних зон»  кухні, коридорів, ванних кімнат і санвузлів.

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією
Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією

Забезпечує як подачу свіжого повітря в приміщення, так і видалення вуглекислого газу, вологи і запахів, рекуперуючи при цьому тепло і вологу

Припливна система вентиляції
Припливна система вентиляції

Призначається для подачі свіжого повітря з вулиці в приміщення за допомогою спеціального обладнання, де проходить через фільтри і нагрівачі

Витяжна система вентиляції
Витяжна система вентиляції

Її завдання – примусове видалення відпрацьованого повітря, запахів і вологи за допомогою витяжних вентиляторів різного типу.

Проєктування необхідність

Існує думка, що систему вентиляції можна легко реалізувати і без проєктування. Однак ми можемо точно сказати, що вона помилкова і легко наведемо безліч факторів, які залежать від грамотного проєктування системи вентиляції. І не важливо - йдеться про централізовану або децентралізовану вентиляцію, припливну або витяжну.

ЧОМУ СИСТЕМУ ВЕНТИЛЯЦІЇ ПОТРІБНО ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ?
Kachestvennyy rezultat
Якісний результат

Ефективна вентиляція, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність системи вентиляції - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
ПОГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
КОМПЛЕКС КЛІМАТ-СИСТЕМ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на систему вентиляції

Кращі товари для проєктів

Для реалізації систем ми обираємо лише перевірене обладнання: ефективне, автономне і зручне в керуванні.

Підходи до проєктування

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла для якісної та ефективної роботи вимагає створення проєкту, який може ґрунтуватися на двох принципах: 

 • на підставі розрахунку за кількістю мешканців у будинку; 
 • на підставі розрахунку за показниками якості повітря (CO2).
На підставі кількості мешканців у будинку
На підставі кількості мешканців у будинку

Даний принцип базується на кількості постійно проживаючих людей в будинку. Передбачає певний обсяг повітря на кожного мешканця.

На підставі показників якості повітря
На підставі показників якості повітря

Такий підхід має на увазі використання системи зі змінною подачею повітря на VAV-клапанах, датчиках CO2 і припливно-витяжної установки.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Варіанти згідно бюджету

Ми пропонуємо розглянути три варіанти систем для котеджів та приватних будинків. Кожен з них відрізняється від попереднього функціоналом, ефективністю і вартістю. Дані варіанти можуть підійти і для інших типів приміщень, наприклад, для заміського будинку або квартири (природно, зі своїми особливостями).

Преміум рівень - найефективніше рішення
Преміум рівень - найефективніше рішення

Вентиляція котеджу чи будинку з допомогою припливно-витяжної установки з рекуперацією тепла. Можливі два аріанти: з VAV-системою та без.

Середній рівень по вартості системи
Середній рівень по вартості системи

Інженерна система в будинку: припливна установка Systemair TLP-200/5,0 і витяжний вентилятор Soler&Palau TD-Silent 350/125

Бюджетна вентиляція для будинку
Бюджетна вентиляція для будинку

Приточная природна і механічна система вентиляції з використанням вентиляторів Soler&Palau і припливних клапанів Maico ALD 10 T

Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Кінцевим
покупцям

Підведемо підсумки

Правильна вентиляція в приватному будинку – основний елемент, завдяки якому ви зможете насолоджуватися свіжістю і чистим повітрям. Однак, слід ретельно підходити до організації цієї системи, щоб вона безперебійно та ефективно працювала і не доставляла ніяких турбот. Найкраще довірити питання про те, як зробити вентиляцію в приватному будинку, професіоналам, які зроблять це якісно і з мінімальними витратами. 
Компанія Альтер Ейр вже більше 11 років успішно працює на ринку кліматичної техніки, зокрема спеціалізованого обладнання, і зможе запропонувати вам повний спектр послуг в цьому сегменті. Механічна вентиляція житлового будинку дозволить забезпечити здоровий і сприятливий мікроклімат в ньому. Ефективна вентиляція будинку, окрім правильного повітрообміну, буде використовувати менше електроенергії, тобто економити витрати на неї. 
Наші фахівці готові проконсультувати вас за телефоном 0-800-33-08-28.

Наші проєкти

Ніщо не розповість краще про наш професіоналізм, ніж реалізовані об'єкти

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Бренди, яким ми довіряємо

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

Meltem - німецька компанія, яка вже більше 40 років займається розробкою і виробництвом систем побутової вентиляції. Це високотехнологічні, компактні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла, а також індивідуальні витяжні системи для ванних кімнат і санвузлів. Продукція відрізняється економним споживанням енергії та високою ефективністю, що пояснюється зосередженістю компанії на нових розробках та їх впровадженням в кожен продукт. Ми використовуємо обладнання Meltem в своїх проєктах і ви можете знайти його в нашому інтернет-магазині.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Komfovent - це група компаній, об'єднаних виробництвом систем вентиляції та додаткових компонентів до них. Бренд пропонує широкий асортимент якісних вентиляційних установок, VAV клапанів і вентиляційних систем, які повністю відповідають своїй назві - тобто покликаних збільшити комфорт своїх покупців. Компанія часто виводить на ринок нові продукти, впроваджуючи інноваційні рішення і намагаючись бути ще ближче до споживачів.

Elicent - торгова марка відділу побутової вентиляції італійського підрозділу Maico. Продукція Elicent - це завжди витончений привабливий дизайн, функціональність і чудове технічне виконання. Ми пропонуємо широкий асортимент вентиляторів цього бренду - витяжних, стельових, зовнішніх - для будь-якого типу повітропроводів, різної потужності і під будь-які потреби.

Компанія Soler&Palau є одним зі світових лідерів в області виробництва вентиляційного обладнання. Вона вже понад півстоліття виробляє високотехнологічні пристрої для систем вентиляції будь-якої складності. Головний її пріоритет - безперервний розвиток і постійні інновації. Максимально тихі вентилятори, унікальний дизайн, що підходить під будь-який інтер'єр, широкий функціонал пристроїв - це все про продукцію Soler & Palau.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів та оцінити високу
якість дизайнерського рішення і монтажу.

Наші останні відео

VAV-система вентиляції і кондиціонування в художній галереї, г. Киев, ул. Прорізна
Автор запису
Комплекс інженерних систем, інтегрованих в квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"
Автор запису
Наочна демонстрація роботи вентиляції за допомогою диму, худ. галерея на вул. Прорізній
Автор запису
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Автор запису
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціонування та парозволоження в інтер'єрі квартири ЖК «Новопечерські Липки»
Автор запису
Кліматичні системи в інтер'єрі квартири, ЖК Бульвар Фонтанів
Автор запису
Інженерні системи в готовому ремонті трикімнатної квартири
Автор запису
Система вентиляції зі змінною витратою повітря (VAV-система): теорія і практика від Альтер Ейр
Автор запису
Вентиляція і підбір сантехніки від Альтер Ейр - приватний будинок (с. Зелений Бор)
Автор запису

Етапи реалізації проєкту

Ми побудували процес, що гарантує відмінний результат
01
Консультація

Консультація

Перш ніж запропонувати концепцію з вентиляції, нашим фахівцям необхідно розуміти потреби та можливості клієнта, а також отримати всі вихідні дані за об'єктом. Зустріч проходить або в офісі-шоурумі Альтер Ейр, де кожен може побачити, відчути і покерувати різними системами вентиляції, або через онлайн зв'язок. Протягом 1-1,5 години команда фахівців (ПМ й інженери) обговорюють з клієнтом можливі варіанти системи вентиляції, їх переваги та недоліки, зорієнтують по середній вартості. Після зустрічі спільним рішенням приймається концепція вентиляції, за якою буде відбуватися подальша робота.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На даному етапі клієнт отримує ряд документів з системи вентиляції: розрахунки за кількістю повітря (основа для розуміння типорозміру обладнання) й фіналізовану комерційну пропозицію в 3-х варіантах з різною ціновою політикою: бюджетний, середній та преміум (обладнання + обв'язування повітроводами). Фінальна вартість системи вентиляції після складання проєкту може змінитися в рамках 15% у більшу або меншу сторону, але глобально - точно не зміниться. На даному етапі клієнт вже має чітке розуміння щодо загального бюджету, концепції та необхідного вентиляційного обладнання.

03
Проєктування

Проєктування

Після вибору варіанту за бюджетом настає час проєктування системи вентиляції. Для старту робіт клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. Фахівці починають проєктування, в процесі комунікуючи з клієнтом і суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами, виконробами тощо). Вносяться правки і проєкт затверджується клієнтом при зустрічі. Інженери видають повний пакет документів з вентиляції, за яким можна реалізувати систему навіть в іншій компанії. Наші фахівці пояснять призначення кожного повітровода, дроселя або клапана, для чіткого розуміння функціональності й ефективності системи.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

За нашими фахівцями - доставка і монтаж систем. Велика перевага - ми здійснюємо монтаж винятково власними бригадами. Вони проходять навчання і сертифікацію за кожним видом вентиляційного обладнання, тому можуть гарантувати якість і відмінний результат. Обов'язковий проміжний етап - пусконалагоджувальні роботи. Фахівці проводять налаштування і тестування системи, щоб переконається у правильності реалізації, а також її ефективності. Фінальний запуск вентиляційної системи проводиться у присутності клієнта і головного інженера, аби переконатись у коректній роботі всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Гарантійне та післягарантійне обслуговування вентсистеми - за нами. Інноваційне вентиляційне обладнання, яке ми встановлюємо, часто навіть не вимагає нашої присутності - аналіз, налаштування і сервіс ми можемо провести онлайн. У випадку поломки або виникнення несправностей - наш сервісний інженер запропонує найкращий пакет послуг і вишле бригаду в зручний для клієнта день. Ми також зможемо проаналізувати систему і запропонувати варіанти її оптимізації - теж дистанційно. Запчастини для ремонту або витратні матеріали (наприклад, змінні фільтри для вентиляційної установки) - також можете замовити у нас.

Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати. У роботі ми схожі на сімейного лікаря - лікуємо ваш будинок, аналізуємо проблему, пропонуємо варіанти її вирішення, а не просто продаємо пігулки, як фармацевт в аптеці.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів

Важливі статті за темою

Необхідність вентиляції будинку та варіанти технічних рішень

Система вентиляції, на відміну від інших кліматичних систем потрібна людині 365 днів у році, адже вона забезпечує повноцінний повітрообмін у будинку. Для правильної вентиляції необхідно враховувати безліч аспектів. Яких? Читайте в нашій статті!

Автор запису
Вентиляція в квартирі

Вентиляція в квартирі – життєво необхідна система, враховуючи якість повітря в містах. Дана стаття відповість на всі питання про систему вентиляції в квартирі (припливної, витяжної та припливно-витяжної), підкаже, як зробити вентиляцію в квартирі і підібрати оптимальне обладнання для інженерної системи в квартирі.

Автор запису
Вентиляція в одноповерховому будинку

У статті ви дізнаєтеся як правильно реалізовувати вентиляцію в одноповерховому будинку, на що слід звертати увагу і які етапи потрібно продумувати на початку ремонтних робіт. Більш детально дізнаєтесь як працює централізована і децентралізована вентиляція, чим відрізняється і які бренди для реалізації систем рекомендує компанія Альтер Ейр.

Вентиляція у квартирі-студії

Квартира-студія – це квартира, в якій в одному приміщенні розміщуються декілька зон: спальня, вітальня та кухня. Саме тому в ній важливо та необхідно організувати систему вентиляції.

Проєктування систем вентиляції

При будівництві або реконструкції будь-яких видів будівель (котеджів, квартир, заміських будинків, промислових і адміністративних будівель) важливим етапом є проєктування та монтаж систем вентиляції та кондиціонування. Проєктування вентиляції на попередній стадії будівництва дозволяє значно заощадити кошти на закупівлю та монтажі обладнання для інженерної системи, а також їх експлуатації.

Автор запису
Вентиляція в каркасному будинку

Досягти здорового мікроклімату в каркасному будинку з мінімальними тепловтратами вийде з реалізацією системи примусової вентиляції. Вентиляція в каркасному будинку організовується за класичною схемою: приплив спрямований в «чисті» зони (спальні кімнати, вітальні, дитячі), витяжка в каркасному будинку здійснюється через «брудні» зони - санвузли, кухня, гардеробні.

Автор запису
Кондиціонування приватних будинків

Кондиціювання в будинку - запорука комфорту його мешканців. Тим не менш, важливо правильно реалізувати систему на кожному етапі. Як це зробити - читайте в нашій статті.

Автор запису
Кондиціювання повітря в квартирі

Некомфортна температура в квартирі явно не сприяє високій продуктивності і гарному самопочуттю. Як грамотно організувати систему кондиціонування - щоб і комфорт, і краса, і ефективність – читайте в нашій статті!

Проєктування систем кондиціонування повітря

Проєктування - обов'язковий крок в реалізації кондиціонування будинку або квартири. Саме завдяки проєкту можна підібрати оптимальну потужність обладнання як з точки зору ефективності, так і витрат. Читайте докладніше в нашій статті

Автор запису
Кондиціонування квартир на базі Daikin: 4 оптимальних варіанти

Кондиционирование воздуха в квартире может быть реализовано различными способами, но главным критерием является эффективность. В данном типовом решении рассмотрим примеры подбора и компоновки системы кондиционирования для квартиры.

Автор запису
Опалення для дому - варіанти рішень

Опалення в приватному будинку - основоположна система, без якої неможливо уявити комфортне перебування взимку. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів, а ми пропонуємо допомогти розібратися з ними в нашій статті.

Автор запису
Опалення в квартирі: 4 способи обігріву житла

Опалення - одна з найважливіших комунікацій в квартирі або будинку. Дана система необхідна для компенсації втрати тепла в холодну пору року. У цій статті розглянемо кілька варіантів реалізації обігріву приміщень і спробуємо визначити яке опалення найбільш економічне.

Автор запису
Опалення в приватному будинку без газу: тепловий насос + твердопаливний котел

В Україні часто трапляється, коли людина при придбанні або будівництві нерухомості, мало цікавиться можливістю підведення до ділянки різного роду мереж енергопостачання. І якщо в питанні організації водопостачання, каналізації або електропостачання не виникає великих труднощів, то в питанні підбиття газу все не так просто. Дана стаття покликана висвітлити способи вирішення подібних проблем.

Автор запису
Гібридне опалення будинку

Гібридне опалення будинку – це комбінація двох і більше джерел тепла для обігріву будинку в зимовий час. Для такої системи можуть використовуватися тепловий насос і газовий котел; електрокотел і твердопаливний котел; тепловий насос та електричний котел або ж реалізуватися гібридне опалення з сонячними колекторами.

Автор запису
Економічне опалення будинку

У статті ми розберемо як реалізувати економічне опалення будинку та яке обладнання є найкращим для опалення будинків і квартир.

Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку

Часто задавані питання

Яку припливно-витяжну установку з рекуперацією вибрати?

Пропонуємо розглянути популярні серії припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла від світових виробників, які зарекомендували себе, як надійне, енергоефективне і продуктивне обладнання. Застосування даних систем дозволить не тільки забезпечити комфортний мікроклімат в будинку, але і досягти максимальної економії коштів на енергореурси. 

Лідерами на ринку таких систем безперечно є європейські виробники Jablotron і Maico. Це обладнання не тільки якісне і надійне, але й відрізняється високою функціональною різноманітністю. Високоефективний рекуператор цих систем дозволяє економити кошти на підігріві припливного повітря.

​До речі, ми підготували максимально детальний огляд цих двох вентустановок - з графіками, порівнянням ефективності і всіх можливостей. Рекомендуємо прочитати, аби зробити правильний вибір!

 • Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла і вологи Jablotron Futura – високотехнологічне рішення для забезпечення загальнообмінної вентиляції в будинку. Обладнання оснащене ентальпійним теплообмінником нового покоління (НЕ обмерзає при низьких температурах), фільтрами, байпасом, постнагрівачем і досконалою автоматикою. Робота установки автономна, пристрій орієнтується на якість повітря в приміщенні (за допомогою датчиків CO2) і регулює свою роботу згідно отриманих показників. У Jablotron Futura є певні сценарії, які дозволяють легко управляти її роботою (наприклад, "Вечірка" або "Відпустка"). Ще однією безперечною перевагою є дістанційне управління вентустановкою – через мобільний додаток MyJABLOTRON. У серії представлені дві моделі – Futura M і Futura L, які мають різну продуктивність і призначені для будинків різної площі. З метою підвищення енергоефективності ПВУ, компанія Jablotron розробила свою систему змінної подачі повітря з VAV-клапанами, яка дозволяє раціонально використовувати обладнання, при цьому зберігаючи оптимальний рівень якості повітря.
 • ​Вентиляційні установки Maico серії WS – модельний ряд входить в топ енергозберігаючих систем в Європі. Зі щорічним підвищенням тарифів на енергоресурси, рішення реалізувати вентиляцію в будинку на базі цих установок – це ще й економічно вигідне вкладення. Підібрати обладнання для будь-якої площі обслуговуваних приміщень і специфіки монтажу не складе труднощів, так як німецький виробник подбав про різноманітність моделей. Пластикові протиточні пластинчасті теплообмінники не схильні до корозії і легко чистяться під час обслуговування установки. Крім того, це зменшує загальну вагу облаштування вентиляції в приватному будинку.
 • Що стосується установок Maico PushPull, вони особливо популярні в тих випадках, коли ремонт у будинку закінчений і повноцінну систему вентиляції вже не зробиш. Така установка не вимагає окремого приміщення або місця для розміщення, а також проведення повітропроводів. Для її реалізації потрібен отвір в стіні. Такий варіант легше реалізувати, ніж повноцінну припливно-витяжну систему. Такий пристрій в будинку організовує повітрообмін тільки в одному приміщенні. Тобто, для декількох приміщень в будинку необхідно встановлювати окремо по обладнанню в кожній кімнаті. Правильна вентиляція приватного будинку на базі Maico PushPull добре працює в парі з витяжними вентиляторами цього ж бренду. Варіант менш витратний, ніж припливно-витяжна установка, але демонструє гідні показники по потужності та енергоефективності.​
 • Установки від Systemair – це якісне, ефективне та економічне обладнання. Шведський виробник пропонує установки з різноманітними функціями. Управління за допомогою сучасної системи автоматики, енергоефективні двигуни, вбудований теплообмінник – все це становить конкуренцію на ринку вентиляційних установок. Виділимо найбільш популярні серії цього виробника: Topvex і Save VTC.
 • Установки Komfovent від литовського виробника завоювали повагу користувачів завдяки своїм компактним розмірам, енергоефективності, перевагам в експлуатації обладнання легко монтується. Серед пропонованих моделей виділимо серію Domect. Ці установки з рекуперацією гарантують до 90% повернення тепла. Характеризуються низьким шумовим показником. Привабливі тим, що пристосовані для підключення кухонного зонту злагоджена робота установки і кухонної витяжки.
 • Також ефективним рішенням є застосування підвісних установок з рекуперацією не тільки тепла, але і вологи від такого японського виробника, як DAIKIN серії VAM, в яких використовуються рекуператори зі спеціального матеріалу на основі пластифікованої вогнестійкої целюлози. Вони нескладно монтуються і не займають багато місця. Серія Daikin VAM представлена 9-ма моделями установок, які відрізняються між собою діаметром, розмірами, показниками витрати повітря тощо. Вибір слід робити виходячи з параметрів вашого приміщення та умов використання даного агрегату.

Якщо вам цікаво, як реалізовується припливно-витяжна система в квартирі, то читайте про неї в статті: Вентиляція в квартирі.

Як здійснюється вентиляція на кухні?

Кухня займає особливе місце в будинку. Тут завжди приємно і смачно пахне, готується їжа, тепло і душно. У процесі приготування їжі витрати повітряного середовища не відчуваються. А ось після знаходиться в такій кімнаті неприємно, плюс запахи з приємних перетворюються в неприємні і починають поширюватися по кімнатах.

У такій ситуації є кілька варіантів вирішення цієї проблеми:

1. При реалізації припливно-витяжної вентиляції централізованого типу або VAV-системи – забір повітря буде організований у всіх "брудних зонах" – кухні в тому числі. Через дифузори або решітки повітря буде йти в витяжні повітроводи, а після – на рекуператор.

Компанія Jablotron пропонує ще більш розумне рішення – спеціальні програматори для витяжних зон Boost Buttons. Це невеликі пристрої, які встановлюються в вимикачі. При натисканні – активується посилене видалення повітря (період користувач може встановити сам в додатку MyJABLOTRON). Таке рішення застосовується тільки для системи вентиляції на VAV-клапанах VarioBreeze.

Але і на цьому не зупинилися чеські розробники і вирішили інтегрувати кухонні витяжки в свою систему. Таким чином вони поєднали дизайн, ефективну і налагоджену роботу, а також централізоване управління. Інших аналогів такого підходу ще не придумали, але ж саме він дозволяє не втрачати тепло, що виділяється в кухні і використовувати його для рекуперації.

2. Другий варіант – для децентралізованих припливно-витяжних систем або ж примусової припливної вентиляції, де центральне видалення повітря не передбачається. У такому випадку відмінним рішенням стане витяжний вентилятор канального виконання. Рекомендуємо розглянути до застосування пристрій іспанського виробника Soler&Palau TD Silent 350/125 – в першу чергу через високу надійність і низькі шумові характеристики. Дане обладнання виконує відразу дві функції – здійснює загальнообмінний повітрообмін приміщення і займається транспортуванням повітря, яке забирається над робочою поверхнею за допомогою кухонного зонту. Додатково, поруч з робочою поверхнею встановлені вентиляційні решітки для забору повітря з метою запобігання поширенню запахів по всьому будинку. Канальний вентилятор Soler&PalauTD Silent 350/125 непомітний і зовсім безшумний, що значно збільшує зручність його використання.

Які є рішення з вентиляції для ванних кімнат і санвузлів?

Вентиляція ванни в приватному будинку – необхідність, так як потрібна витяжка забрудненого повітря, а також видалення зайвої вологи, яка характерна для цих приміщень. Салон кліматичної техніки Альтер Ейр пропонує широкий асортимент вентиляторів для ванної – різного діаметру, функціоналу і зовнішнього вигляду.

 • Звертаємо вашу увагу на якісні настінні вентилятори від німецького виробника Maico серії ER. Дані побутові пристрої відрізняються стильним і сучасним дизайном, практично безшумною роботою і високою надійністю. Завдяки використанню особливого енергоефективного двигуна, вентилятори для ванних Maico ER можуть працювати безперервно тривалий проміжок часу. Пристрої ER мають надійний двигун з підшипниками, оснащені термічним захистом від перевантажень, а спеціальний корпус з ударостікої пластмаси з захистом від утворення конденсату забезпечує тривалий термін служби пристрою. Модель вентилятора оснащена таймером уповільнення, який включає пристрій через кілька хвилин використання ванної кімнати або санвузла. Ці пристрої легко монтуються в стіні і підходять практично до будь-якого інтер'єру.
 • Заслуговують окремої уваги побутові пристрої цього ж бренду серії ECA ipro. Відзначимо відразу, що дизайн цього пристрою удостоєний престижної міжнародної нагороди Blue Performance і RedDot Design Awards. Що стосується його технічних характеристик, то тут все також на висоті. Перш за все, вони відрізняються високою якістю і надійністю. Незважаючи на високий показник продуктивності обладнання (максимальна витрата повітря 92 м3/год), характеризуються мінімальним енергоспоживанням.
Серед інших виробників вентиляторів для ванних кімнат, санвузлів і вбиралень виділимо такі – іспанський Soler&Palau та італійський Elicent.

 • Витяжка у ванній кімнаті в приватному будинку, реалізована за допомогою побутових вентиляторів італійського виробника Elicent серії Elegance, підкорює користувачів стильним і мінімалістичним дизайном. Що робить моделі універсальними для монтажу в інтер'єрі будь-якого стилю та ідеї.

Звичайно, в експлуатації побутових вентиляторів основними властивостями залишаються продуктивність та якість виконання. Тут відзначимо низькі шумові показники, вологостійкість, двигун з кульковими підшипниками, який продовжує термін служби пристроїв.

 • Soler&Palau серії Silent і Silent Design – перш за все це відповідність всіх моделей міжнародним стандартам якості. Також виробники приділяють значну увагу дизайну пристроїв. Різноманітність варіантів виконання дозволить точно знайти свій, найбільш відповідний до інтер'єру кімнат, вентилятор. Вентиляція у ванній в приватному будинку буде організована на високому рівні за допомогою вентиляторів серії Silent і Silent Design. У назві вже позначена головна відміна характеристика всіх побутових пристроїв цих лінійок – низькі шумові показники роботи. Вони дійсно вражають.
 • Варто звернути увагу також на побутові канальні вентилятори – вони характеризуються ефективністю і прихованою установкою. Soler&Palau серії TD Silent – тихі і непомітні в інтер'єрі вентилятори, які точно забезпечать ефективне видалення повітря у вашій ванній кімнаті або санвузлі.

У чому полягає вентиляція котеджу та заміського будинку?

Що мається на увазі під вентиляцією котеджу? Більшість людей розуміють під цим витяжку повітря. Але це не зовсім повне пояснення. Це процес видалення відпрацьованого повітря з будівлі, і обов'язкова заміна його свіжим. Навіть самі нехитрі котеджі з архітектурної точки зору потребують воздухообмін. Чи знаходиться будинок за містом, або в міських умовах, недолік кисню відбивається на самопочутті всіх мешканців.

Щоб такого не сталося з вами і вашим будинком, необхідно заздалегідь потурбуватися про вентиляцію в котеджі.

Залишились сумніви щодо вентиляції?

Надсилайте заявку і наші спеціалісти зв'яжуться з Вами,
щоб обговорити проєкт і запропонувати оптимальні варіанти

Відгуки і питання
Відгуки відсутні