Вентиляція в приватному будинку

Вентиляція у приватному будинку
Фільтрування повітря, що надходить
Можливість коригування температури
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Рекуперація - економія на опаленні будинку
Правильний повітрообмін цілий рік

Навіщо потрібна примусова вентиляція у приватному будинку

Чому вентиляція у приватному будинку необхідна?

Почнемо з того, що процес та система обміну повітря нерозривно пов'язані з конструктивами будівлі.

Яку конструкцію житлові споруди мали раніше? Якщо одним словом – негерметичну. Дерев'яні вікна, щілини у дверях, погане утеплення – ці ознаки характерні старим спорудам, які дійшли до нас у плюс-мінус первозданному вигляді.

У таких будинках існує інфільтрація — коли певна кількість повітря заходить у кімнату, вдихається тими, хто там знаходиться, а потім вуглекислий газ, що видихається, виходить назовні через вентиляційні канали.

Вертикальні вентканали розташовані в санвузлах, гардеробних та ванних кімнатах. Ми сміливо можемо назвати їх абсолютним злом, оскільки через них велика кількість тепла просто утилізується на вулицю.

Будівельні технології швидко розвивалися і зараз конструктиви капітально перераховані. Негерметичні будинки зникли: з'явилися хороші теплоізоляційні матеріали, металопластикові або алюмінієві вікна надійно тримають тепло. Наш будинок став схожим на термос.

Енергоефективність таких будівель дуже висока, але пов'язана вона не тільки з матеріалами. Товщина стіни, марка утеплювача або утеплена покрівля – це лише основа, а ось продуманість та якість інженерії допомагають не розгубити потенціал будинку-термосу.

Якщо в домі немає гарної вентиляції, то ми відкриваємо дорогий склопакет і отримуємо неконтрольовану кількість повітря сумнівної якості, із запахами, пилом та шумом. Потік перемішується з вуглекислим газом у приміщенні — такий повітрообмін не буде повноцінним.

У періоди, коли на вулиці спекотно або холодно (тобто мінімум місяців 7-8 на рік у нашому кліматичному поясі), ми отримуємо ще одну проблему відкритого вікна: гаряче або морозне повітря. Цю повітряну масу доведеться охолоджувати або підігрівати, збільшуючи навантаження на кондиціонери та систему опалення.

На цьому етапі висновок очевидний: якщо ви дбаєте про комфорт та здоров'я вашої родини – не пускайте це питання на самоплив. Вентиляція у приватному будинку тісно пов'язана з охолодженням та опаленням, систему необхідно грамотно прорахувати. Саме інженерні рішення роблять житло сучасним та комфортним.

Детальніше про вентиляцію приватного будинку у наших відео

Можете заощадити час на читання та ознайомитись з нашими відеооглядами на тему вентиляції.

Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Огляд вентиляційних установок частина 1 - топ 3 бюджетних варіанта
Огляд вентиляційних установок частина 1 - топ 3 бюджетних варіанта
Огляд вентиляційних установок - топ 3 варіанти преміум-сегменту (частина 2)
Огляд вентиляційних установок - топ 3 варіанти преміум-сегменту (частина 2)
Що таке рекуператор | Типи та принцип роботи | Як обрати рекуператор для будинку та квартири
Що таке рекуператор | Типи та принцип роботи | Як обрати рекуператор для будинку та квартири
Ціна систем вентиляції: від чого залежить вартість вентиляції для будинку і квартири
Ціна систем вентиляції: від чого залежить вартість вентиляції для будинку і квартири

Вимоги до вентиляції приватного будинку

Як будується правильна схема вентиляції котеджу?

Основний принцип — поділ всього простору на "чисті" та "брудні" зони.

До "чистої" відносяться житлові кімнати — вітальні, спальні, кабінети, гостьові, дитячі та інші, де людина перебуває більшу частину часу. "Брудна" зона — це санвузли, гардероби, ванні кімнати, кухня або локально — варильна поверхня. Слід зазначити, що в більшості будинків планування створюється за принципом open space (відкритого типу), і в ньому є кухня-вітальня. У цій просторій кімнаті з'являється два елементи, і відповідно два прорахунки: "чиста" зона на більшій площі в поєднанні з "брудною" зоною поряд із варильною поверхнею, там, де розташована плита і витяжка.

Важливе правило при організації вентиляції в приватному будинку: подача в чисту зону і забір з брудної. Чистий потік повітря проходить через житловий простір і витискує вуглекислий газ. Далі йде в санвузли, гардероб і ванну, через варильну поверхню, звідки шляхом витіснення йде на вулицю.

Поговоримо, як облаштувати цей процес ефективно.

Замовте консультацію щодо вентиляції

Фахівці Альтер Ейр готові допомогти вам у виборі ідеальної системи для вашої оселі.

Вентиляція у приватному будинку

Варіанти вентиляції у приватному будинку

Природна вентиляція в домі

Відразу зазначимо, будь-яка вентиляційна система має право на існування. При виборі ми рекомендуємо домовласникам спиратися на три фактори: ефективність/неефективність, цінова політика, зона комфорту для людини.

Природна вентиляція будинку досі поширена у домоволодіннях різної площі. За такої системи будуються вентиляційні канали в санвузлах, гардеробах, кухнях. Ці вентилятори, що виходять на дах, — аж ніяк не безкоштовне задоволення, до того ж у них буквально "вилітатимуть" ваші гроші — з теплим або холодним повітрям.

Ми вже згадували, що природна вентиляція в приватному будинку раніше реалізовувалась за допомогою інфільтрації. У сучасних будинках інфільтрація прирівнюється до нуля, і єдиний спосіб її досягти – відкрити вікно, забезпечивши приплив повітря механічним шляхом. Збалансований природний повітрообмін при такому розкладі неможливий: кількість повітря, що приходить, не зрівняється з обсягом що йде.

Виведення відпрацьованого повітря за нормативами має здійснюватися через безпорогову систему — щілину між підлогою та краєм дверей. Потік проходить через отвір у коридор, шляхом витіснення йде в санвузол, далі у вентканал і виводиться на дах. Ми досягли повітрообміну — ось тільки цілком очевидно, що він малопродуктивний.

Припливна система вентиляції в заміському будинку

Примусова припливна система вентиляції будинку може бути організована різними способами, але повітря завжди подається в "чисту" зону і забирається з "брудної".

Найбільш бюджетний метод – припливний клапан. Це коштуватиме дорожче, ніж відкрите вікно, але дешевше, ніж інші варіанти.

Встановлюється припливний клапан так: у стіні монтується труба, що пропускає повітря.

Цей метод відрізняється низьким рівнем комфорту – холодне повітря потоком заходить у кімнати та створює дискомфорт мешканцям. В Україні користувачі часто необдумано ставлять припливні клапани, а потім швидко відмовляються від них.

Ця технологія була розроблена компанією SystemAir для іспанського ринку, що припускає зовсім інший клімат. Взимку в цьому регіоні +20, отже, важко очікувати від неї ефективності для нашої зимової погоди зі стійкими морозами та затяжними антициклонами.

Якіснішу припливну вентиляцію у будинку забезпечать бризери. Ці припливні машини очищають і нагрівають повітря ТЕНом, подають його в чисту зону, наприклад, в спальню. Він може працювати на одній із трьох швидкостей, або за датчиком CO2 – агрегат сам вибирає, який режим підходить.

Бризери успішно впораються з очищенням повітря — у них встановлені вугільні фільтри та HEPA-фільтри.

У комплексі з припливною вентиляцією застосовуються витяжні вентилятори з таймерами або двошвидкісні (детальніше про них поговоримо в наступному розділі), для забезпечення повноцінного повітрообміну. Вентилятори ставляться у “брудних” зонах, але можна також встановити їх у житловій кімнаті.

Витяжна система вентиляції

Витяжна вентиляція в будинку є обов'язковим елементом для вентсистеми, навіть якщо для припливу ви використовуєте відкрите вікно.

Для витяжки використовуються осьові або відцентрові вентилятори.

Відцентрові складаються з двох частин: корпусу та самого вентилятора. У корпусі можна встановлювати різний вміст — вентилятор з таймером, фотоелементом тощо; для всіх видів необхідне різне розведення електричних ланцюгів.

Другий класичний тип — осьовий, такі вентилятори встановлюються прямо на повітряному каналі. Їх існує кілька підтипів: “стандарт”, з таймером, датчиком вологості, фотоелементом.

Розглянемо докладніше ці основні типи.

Стандартні мають вимикач і працюють у режимі увімк./вимк. Це найпростіший варіант. Вам доведеться самим вирішувати, коли потрібна витяжка, і коли її вже достатньо.

Вентилятор з таймером не вимагає від вас безпосереднього втручання: він вмикається одночасно зі світлом і вимикається через запрограмований час після того, як ви вийшли з кімнати. Такий алгоритм логічний: наприклад, після користування ванною кімнатою там ще залишатимуться волога та тепло, які необхідно вивести.

Вентилятор з датчиком вологості та таймером – вдосконалена версія попереднього. Не завжди часу роботи за таймером достатньо для того, щоб вивести вологе повітря. Датчик фіксує рівень вологості та регулює роботу витяжки відповідно до заданих параметрів.

Вентилятор періодичного включення використовують у гардеробах. У приміщення, де зберігається верхній одяг та взуття, необхідно забезпечити надходження свіжого повітря 24 години на добу. Такий вентилятор включається інтервально, скажімо, в режимі 2 години простий/10 хвилин роботи.

Двошвидкісні вентилятори працюють на мінімальних оборотах, наприклад 30 кубів. При включенні світла переходять на посилений режим – 60 чи 100 кубометрів.

Вентилятори з фотоелементами вловлюють рух і включаються, коли до приміщення заходить людина. Коли ви виходите з кімнати, він відпрацює за таймером і сам вимкнеться.


Рекомендоване обладнання
Бризери
Бризери

Припливний клапан
Припливний клапан

Відцентовий вентилятор
Відцентовий вентилятор

Осьові вентилятори
Осьові вентилятори

Припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією у приватному будинку

За допомогою рекуперації ми можемо повертати енергію відпрацьованого повітря, яке виводиться з приміщення, для підігріву або охолодження. Цю прогресивну можливість не можна упускати, якщо ви хочете побудувати енергоефективний будинок і не отримувати метрові квитанції за комунальні послуги.

Децентралізована припливно-витяжна вентиляція у будинку з рекуперацією тепла.

У кожній кімнаті ставиться побутовий рекуператор — компактний прилад, який монтується в стіну накладним або вбудованим способом.

Розрізняють класичні пластинчасті та ентальпійні рекуператори. У другому випадку мембранна конструкція приладу дозволяє передавати повітрю, що подається не тільки тепло, але і вологу.

Побутовий рекуператор у кімнаті Побутовий рекуператор в інтер'єрі
Побутовий рекуператор Meltem

З цього випливає дві переваги ентальпії: пасивне зволоження повітря та ефективніша рекуперація, оскільки у вологому повітрі завжди більше енергії.

Недолік рекуператорів у децентралізованій припливно-витяжній вентиляції — поганий розподіл повітря, що впливає на комфорт. Як правило, вони встановлюються в кутку кімнати, і саме там буде створюватися прохолодна повітряна "пляма" радіусом 1,5-2 метри. Чим далі — тим повітря буде брудніше.

Ще один мінус — більшість моделей не має якісного очищення повітря. Виняток — побутові рекуператори Meltem. У них встановлюються і вугільні та HEPA-фільтри.

Площа самого рекуператора невелика, відповідно, і ефективність невисока. Також людям, які перебувають у кімнаті, може дошкуляти шум.

Однак при всіх недоліках, рекуператори роблять систему на щабель енергоефективнішою, немає великого навантаження на опалення та кондиціювання.

Децентралізована система вентиляції будинку з розведенням повітроводів — це унікальна технологія бренду Meltem (Німеччина). Така технологія стає можливою завдяки використанню флексі (гнучких) повітроводів діаметром 75 мм.

Систему можна встановити прямо в кімнаті, і вона подаватиме і забиратиме 100 кубів повітря, розподіляючи цей обсяг раціональніше. Така система ідеально підійде для невеликих приміщень.

Важливе зауваження: згідно з нормативами людині для мінімального комфорту достатньо 15 кубометрів, 25 — оптимальний обсяг, 36 — підвищений комфорт. Отже, 100 кубів – це норма для чотирьох людей.

Унікальна розробка бренду Meltem
Модельний ряд Meltem

Модельний ряд Meltem включає як стандартні пластинчасті, так і ентальпійні теплообмінники, що дозволяє повертати в процесі рекуперації тепло та вологу. Забір повітря може відбуватися як у санвузлах, так і у вітальні. У санвузлах доречно використовувати вентилятори із таймером, які активуються включенням світла.

Проблем із повітророзподілом немає.

Ступінь рекуперації децентралізованої системи високий – до 80%.

Недоліки такої системи – розміщення на фасадній стіні та невеликий об'єм повітря.

Модельний ряд Meltem

Припливно-витяжна вентиляція для невеликих приміщень - кілька варіантів встановлення та управління

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-S
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-S

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II E
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II E

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-S/Z-T-FC
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-S/Z-T-FC

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II P-T
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II P-T

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II P-FC
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II P-FC

Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II E-F
Припливно-витяжна установка Meltem M-WRG-II E-F

Центральна припливно-витяжна вентиляція будинку з рекуперацією тепла

В її основі - припливно-витяжна установка з великою площею рекуператора, повноцінними елементами, що фільтрують. На низьких температурах у ПВУ є переднагрівання повітря, яке попереджає обмерзання рекуператора при мінусових температурах. В установці є диспетчеризатор, доступне дистанційне керування зі смартфона через програму.

З інженерної точки зору, ми створюємо збалансовану систему, де проводяться об'єми та тиск повітря за рахунок двигуна, забезпечено правильне розведення повітроводів та аеродинаміка. Повітря до спальні, вітальні подається в далекі точки від дверей. Потік проходить через приміщення, видавлюється через безпорожну систему, проходить через коридор, йде в санвузол. ККД рекуперації системи – 90% і вище

Центральна припливно-витяжна вентиляція дому

До преміальної припливно-витяжної вентиляції побутового використання належить центральна система з рекуперацією тепла з VAV-клапанами Jablotron.

Її "серце" — клапан змінної витрати повітря. Працюючи на мінімальних оборотах, Jablotron демонструє високу ефективність.

Розглянемо це у конкретній ситуації.

Людина не може одночасно перебувати у вітальні та спальні, так що нема потреби постійно подавати повітря до всіх кімнат. Кожному клапану програмно присвоєно датчик CO2, який знаходиться у “чистих” зонах, тобто місцях постійного перебування людей.

Уявімо, що в зоні 1 – люди. Якщо їх небагато, і крива вуглекислого газу зростає незначно, припливно-витяжна система врахує показники датчика і не посилюватиме подачу повітря. Якщо ж системні розрахунки прогнозуватимуть, що чистого повітря недостатньо — у зонах 2, 3, 4 клапан закриється, подаватиметься чисте повітря лише у зону 1.

Коли людина з'являється в інших зонах, датчик визначає збільшення кількості вуглекислого газу. Якщо повітря, що подається, вистачає, щоб підтримувати CO2 — установка працює в попередньому режимі, якщо ні — відкриває VAV-клапан і підвищує оберти.

Серед інших переваг Jablotron:

  1. ступінь фільтрації F7;
  2. унікальна технологія ентальпійної рекуперації – повернення вологи;
  3. вбудована секція охолодження – cool breeze;
  4. інтеграція в інтерфейс телефона: користувач отримує інформацію про температуру, вологість, рівень CO2 у кожній зоні, про задані параметри, про роботу кул бриз — на холод або на тепло;
  5. у ванній кімнаті робота контролюється boost button — чіпом, що вбудований за вимикачем.

Декілька слів про boost button. Коли ви вмикаєте світло, система розуміє, що потрібно активізуватися, щоб утилізувати вологу чи запах. Вона закриє сусідні приміщення і почне максимально забирати повітря з кімнати. Клапан має програмне обмеження та максимально може пропускати 100 кубів. Тобто, якщо напрацьовано 120 кубометрів, вона пропустить через зону, де ми активували boost buttons, 100 кубів, а 20, що залишилися, роздасть рівномірно сусіднім приміщенням.

Також окремо зупинимося на унікальній технології, яку Jablotron розробила спільно з Faber — витяжці без двигуна (роль двигуна виконує сама установка Jablotron). При активації витяжки Faber система ігнорує показник CO2, підвищуючи потужність до максимуму. До витяжки підходять чотири повітроводи діаметром 90 мм, по кожному забирається 100 кубометрів. У цей час до “чистих” зон подається необхідна кількість свіжого повітря. Повітрообмін залишається у балансі, при цьому молекули запаху гарантовано не потраплять у “чисті” зони.

Зазначимо, що потужна витяжка іншого виробника (навіть найдорожчого) може порушувати повітрообмін — забираючи, наприклад, 600 кубів, які стандартна установка не може відшкодувати. Наслідки очевидні — мало того, що ми викидаємо на вулицю тепло, то ще й виявляється дисбаланс надходження та виведення повітря.

Тому Alter Air радить запроваджувати технологічно правильний підхід від брендів Jablotron+Faber.

Краще обладнання для системи вентиляції

​Організація системи вентиляції неможлива без якісного і продуктивного обладнання. В процесі роботи над об'єктами Альтер Ейр відібрало лише найкраще обладнання. Крім того, ми пропонуємо "розумні" вентиляційні установки з можливістю змінної подачі повітря - Jablotron.

У будь-якому випадку, ми підберемо обладнання, яке повністю відповідає вашим вимогам і бюджету.

Замовте вентиляцію під ключ в Alter Air

Залишіть заявку та фахівці компанії зв'яжуться з Вами для детальної консультації

Замовте вентиляцію під ключ в Alter Air
Ціна готових рішень для вентиляції в будинку

Ціна готових рішень для вентиляції в будинку

При розрахунках ми спираємося на приклад окремого будинку площею 100 квадратних метрів зі стандартним плануванням, що включає дві спальні, вітальню, два санвузли та один гардероб.

Вартість вказується орієнтовно, детальніше вона розраховується з урахуванням точної площі, обраних концепції, матеріалів та обладнання. Ціни є актуальними для травня 2022 року.

Преміум рівень
Преміум рівень

Централізована система вентиляції Jablotron на базі ПВУ Futura, датчиків СО2 та VAV-клапанів від 350 000 гривень

Середній рівень
Середній рівень

Вентустановка Meltem з розведенням повітроводів від 85 000 гривень

Бюджетна
Бюджетна

Припливно-витяжна вентиляція з використанням бризерів, побутових рекуператорів, витяжних вентиляторів та припливних клапанів від 7 000 грн.

Плюси вентиляції від Альтер Ейр
Плюси вентиляції від Альтер Ейр
01
Якісний результат

Компанія Альтер Ейр зацікавлена ​​у тому, щоб ваша вентиляція у приватному будинку працювала довго та ефективно.

02
Погодження робіт із "суміжниками"

Під час проєктування та монтажу вентиляційної системи роботи узгоджуються з усіма суміжними фахівцями.

03
Інтеграція з інженерними системами

Будинок–єдиний організм. Ми закладаємо в ньому комфортабельний клімат з розумінням, що інженерні системи тісно пов'язані

04
Формування бюджету

Клієнт отримує чесну суму, надалі кошториси не роздмухуються, а робота йде за технічним та фінансовим планом.

Охолодження повітря

Вентиляційна система, в стандартному розумінні, відповідає за подачу свіжого і забір відпрацьованого повітря для комфортного перебування людей у приміщенні. Тобто, система вентиляції будинку не вважається повноцінним джерелом охолодження повітря, а відповідає за його якість і кількість. Тому, для охолодження приміщення в жарку пору року необхідно встановлювати окрему систему кондиціонування.


Вентиляція з охолодженням
Вентиляція з охолодженням

Відмінне рішення для демісезонного періоду чи ночі. Подає чисте, свіже та охолоджене повітря

Настінна система кондиціонування
Настінна система кондиціонування

Використовується для охолодження будинку. Внутрішній блок монтується на стіну у кімнаті.

Канальна система кондиціювання
Канальна система кондиціювання

Внутрішній блок монтується в стельовому просторі та рівномірно розподіляє повітря.

Фанкойл
Фанкойл

Вид системи кондиціювання. Встановлюється у парі з тепловим насосом/чилером, працює на воді.

Наші проєкти

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

  • Вентиляція
  • Подача повітря
  • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

  • Їдальня
  • Спальня
  • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

  • Кухня
  • Обідня зона
  • Гардероб
  • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

  • Дитяча
  • Кухня-вітальня
  • Лоджія
  • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

  • Вітальня
  • Ванна кімната
  • Міні-котельня - 1
  • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

  • Кімната
  • Котельня
  • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Вентиляція, кондиціювання та зволоження у квартирі 181 м².
Г. Худжанд, Таджикистан.

  • Вітальня
  • Кімната
  • Ванна кімната
Вентиляційна установка Maico WS 470 KB

Обладнання для припливу свіжого та забору забрудненого повітря має функцію підігріву припливного повітря за рахунок вбудованого рекуператора

Централізований електродний парогенератор Condair CP3mini PD4

Пристрій призначений для зволоження повітря

Канальний кондиціонер Daikin FXSQ

Обладнання для підтримки комфортної температури в приміщенні, розміщується в стельовій зоні, подає повітря через систему щілинних дифузорів

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Пристрої використовуються для розподілу повітрообміну в приміщенні, можуть працювати як на подачу, так і на забір повітря

Витяжні вентилятори Maico ER 60 VZC

Обладнання виконує забір відпрацьованого повітря та вологи з приміщення

Вентиляція, кондиціювання та зволоження у квартирі 181 м².
Г. Худжанд, Таджикистан.

Етапи реалізації проєкту

Команда Alter Air вибудувала процес, що гарантує результат
  • Консультація
  • Предпроєктна документація
  • Проєктування
  • Монтаж вентиляції
  • Сервісне обслуговування
01
Консультація

Консультація

Для визначення оптимальної концепції вентиляції в приватному будинку клієнт надає інформацію про побажання, бюджет. Важливо розібратися із конструктивами будинку, оперувати вихідними даними про проєкт. На першій зустрічі — в офісі або онлайн — за 1-1,5 години з нашою командою обговорюються варіанти, вартість, переваги та недоліки систем. Ви приймете фінальне рішення, маючи повне уявлення про вибраний варіант.

02
Предпроєктна документація

Предпроєктна документація

Наші фахівці готують необхідні документи щодо обраної вентиляційної системи, розрахунки за кількістю повітря. На їх підставі вибирається типорозмір обладнання та фіналізується комерційна пропозиція у різних бюджетах – економ, середній, преміум. Зміна остаточної вартості після складання проєкту можлива, проте вона не перевищуватиме 15%. На цьому етапі клієнт чітко розуміє концепцію, орієнтується у необхідному для проєкту обладнанні та розмірі бюджету.

03
Проєктування

Проєктування

Проєктування починається, коли клієнт визначився із варіантом у своєму бюджеті. Вноситься передоплата 10% від заявленої суми та починається процес проєктування, під час якого ми спілкуємося з клієнтом та суміжними фахівцями (дизайнерами, архітекторами, виконробами). Проєктування вентиляції ґрунтується на двох принципах – на підставі розрахунку за кількістю мешканців та на підставі розрахунку за показниками якості повітря (CO2). Після внесення змін, проєкт затверджується. Інженери надають повний пакет документів, що дозволяє реалізувати проєкт у будь-якій компанії — не лише нашій. Клієнт отримує досконалу інформацію (призначення кожного повітроводу, дроселя або клапана) та формує чітке уявлення функціональності та ефективності системи.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

Ми беремо на себе доставку та монтаж. Монтаж виконують наші власні бригади. Фахівці навчаються та проходять сертифікацію по кожному виду вентиляційного обладнання, тому гарантують якість. Обов'язковий проміжний етап – пусконалагоджувальні роботи. Проводиться налаштування та тестування, щоб переконатися у правильності реалізації та ефективності системи. Фінальний запуск вентиляційної системи здійснюється у присутності клієнта та головного інженера.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Також Alter Air проводить гарантійне та післягарантійне обслуговування вентсистеми. Обладнання, яке ми встановлюємо, часто навіть не вимагає нашої присутності — аналіз, налаштування та сервіс можна провести онлайн, що прискорює ці процеси. У разі виникнення несправностей сервісний інженер запропонує найкращий пакет послуг та надішле бригаду в зручний для клієнта день. Ми можемо проаналізувати систему та запропонувати варіанти оптимізації – також дистанційно. Запчастини чи розхідники (наприклад, змінні фільтри для вентиляційної установки) можна замовити у нас.

Поширені питання

Як влаштована вентиляція в приватному будинку?

Головне, що потрібно пам'ятати: простір розділений на "чисту" (вітальня, спальні, кабінет, дитяча) та "брудну" (санвузли, кухня, вбиральня) зони; подача свіжого повітря здійснюється в чисту, виведення відпрацьованого — з брудної зони.

Як розрахувати вентиляцію у приватному будинку?

Бажання самостійно розрахувати вентиляцію похвально, проте вам для цього потрібно кілька тижнів, а може, і місяців життя (залежить від загальної підготовки). Річ у тім, що нормативні документи не лише займають цілі “талмуди”, а й містять безліч нюансів, які знають лише інженери.

Якщо ж ви не готові настільки глибоко вникати в матчастину — зверніться до фахівців, це розумне та виважене рішення.

Скільки коштує монтаж вентиляції у приватному будинку?

​У розділі про вартість вентиляції ми вказали ціни з урахуванням монтажу. Більш детальну інформацію ви можете дізнатись у наших менеджерів за телефоном 0 800 335 941.


Як часто потрібно чистити вентиляцію котеджу?

Частота очищення вентиляційної системи залежить від режиму роботи і проводиться щорічно або раз на пів року.

Як заощадити на системі вентиляції?

Такі можливості є, одна з них.

Часто в будинку, що будується, люди закладають вентканали в санвузлах — про їхню шкоду ми вже розповідали. 1 метр каналу коштує щонайменше 1000 гривень. Таких каналів роблять щонайменше чотири, висотою 6 метрів кожен. На вентиляційні канали ви ризикуєте витратити 24 000 гривень.

Але існує альтернатива — децентралізована система з рекуперацією тепла та розведенням повітроводів. 24 тисячі гривень ви заощадите, підвищите ефективність будівлі, оскільки використовуватимете енергію, яку планували викидати.

Які помилки часто роблять при установці вентиляційної системи?

Одна із помилок стосується вже змонтованої системи.

Її здійснюють інженери: неправильно підбирають діаметри повітроводів та дифузорів, з яких виходить повітря. Вони роблять дуже маленький переріз і зменшують площу повітроводів.

В результаті вартість повітроводів знижується, і система в цілому також стає дешевшою. Таке рішення подобається недосвідченим клієнтам, і вони охоче його купують. У житлових кімнатах люди зашивають повітроводи стелями, обставляють кімнату дорогими меблями та вішають світильники — але вентсистема виявляється настільки шумною, що перебувати в приміщенні важко.

Заощаджувати на аеродинаміці не можна. Ви ж не заощаджуєте на інших законах фізики, скажімо, не перевіряєте роботу гравітації, стрибаючи з третього поверху?

Описану помилку виправити непросто — навіть установку поміняти легше, а ось дістати довгий вентиляційний канал значно складніше.

Є питання? Потрібна вентиляція для дому у Києві, в обласному центрі чи за містом? Телефонуйте за номером 0800335941 або залиште заявку на нашому сайті.

Замовте проєкт вентиляції у будинку

Залишіть заявку на сайті та наші менеджери зв'яжуться з Вами протягом дня.

Замовте проєкт вентиляції у будинку
Відгуки і питання
  • 5 / 5

    Регина

    Жалко, что не наткнулась на вашу статью раньше.. задумались о вентиляции уже после ремонта и теперь сильно жалеем! Придется выкручиваться с децентрализованной, но лучше бы конечно все делать вовремя. Спасибо за подробную информацию

  • Команда Alter Air

    Вітаємо! Дякуємо за коментар:) Залюбки допоможемо вам з організацією будь-якого типу вентиляції.