Монтаж бойлера (водонагрівача)

Монтаж бойлера в Альтер Єйр
Незалежність від вимкнень гарячої води
Тільки перевірене обладнання відомих брендів
Оперативна та якісна установка
Свої бригади професійних монтажників

Розберемося, що собою являє бойлер і які функції він виконує?

Бойлер - це накопичувальний пристрій, який виконує функцію підігріву і забезпечує безперебійну подачу теплої води. Коли він потрібен?

Якщо мова йде про централізоване водопостачання, то в Україні, зокрема в Києві, існують певні проблеми з постійним забезпеченням гарячою водою. Тому проблема підігріву залишається актуальною. З цим завданням відмінно справляється бойлер.

Важливий правильний підбір водонагрівача. Визначальний момент - кількість води, яку споживає одна людина на добу. Зазвичай вона становить 25-50 л, в залежності від індивідуальних потреб. Кожен мешканець будинку повинен пам'ятати про обмеження за обсягом води, що витрачається, інакше для інших членів сім'ї може не вистачити підігрітої води.

Головні завдання бойлера

Бойлер здатний "підготувати" потрібний обсяг теплої води за невеликий проміжок часу.

Бойлери бувають:

 • класичний з електричними тенами - бойлер об'ємом 50-120 л (буває 160 л, 200 л), який застосовується в квартирах. Він підключається в систему водопроводу холодної води. Тут вода заходить, підігрівається до певної, заданої на термостаті температури, потім транспортується до крана;
 • бівалентний - бойлер з більш складною конструкцією, тут в якості джерела тепла передбачений газовий котел або тепловий насос, який нагріває воду через теплообмінник. Далі підігріта вода прямує до крану.

У квартирах зазвичай встановлюють електричний бойлер, в приватних будинках - бівалентний або накопичувальний (від 200 л води, яка накопичується).Бойлер в інтер'єрі Бойлер
Бажаєте отримати грамотну консультацію?

Напишіть нам та менеджери зв'яжуться з Вами протягом дня

Бажаєте отримати грамотну консультацію?

Основні типи бойлерів

 • Проточний
 • Накопичувальний
01
Проточний

Проточний

Проточний тен - особливості конструкції: це труба, на якій знаходиться електричний тен потужністю 15 кВт і вище, він гріє воду, яка тече. Це не розумний варіант з точки зору енергоефективності. Краще мати тен потужністю 3-4 кВт, який в спокійному режимі за 40 хвилин нагріває 300 літрів води, яка зберігається. Також схема проточного бойлера не дає можливості якісно відрегулювати температуру води (литиметься то занадто гаряча вода, то холодна).

02
Накопичувальний

Накопичувальний

Коли мова йде про накопичувальну ємність, мається на увазі, що в ній вода зберігається цілодобово, постійно підігрівається теном, тепловим насосом або газовим котлом. Тут температура постійно підтримується на потрібному рівні.

Як розрахувати необхідну потужність бойлера

При розрахунку потужності значення мають такі величини: потужність теплообмінника і об’єм ємності

Необхідна потужність бойлера розраховується виходячи з потреби жителів в гарячій воді. Коли мова йде про приватний будинок, в якому проживає, наприклад, сім'я з трьох-чотирьох чоловік, об’єм ємності для води повинен бути не менше 300 літрів. Споживання води безпосередньо залежить від звичок мешканців будинку - хтось любить приймати душ, а хтось - набирати ванну для розслаблення. У другому випадку води витрачається значно більше. Якщо говорити про любителів прийняти душ, то і тут все не так однозначно - кількість споживаної води залежить від тривалості процедури. Отже, найголовніше питання до клієнта при виборі бойлера - яка потреба в гарячій воді для кожного члена сім'ї.

Наведемо простий приклад розрахунку обсягу води, що витрачається. Якщо один член сім'ї приймає душ протягом 7 хвилин і витрата води дорівнює 10 літрів на хвилину, то "виллється" 70 літрів протягом однієї процедури. Якщо сім'я складається з чотирьох осіб, помножимо на 4 і отримаємо 280 л - об’єм води, необхідний для купання. Але важливо також враховувати температуру. Є встановлена ​​на термостаті, до якої бойлер нагріває воду, а є температура води (мова про розбавлення холодною водою).

Монтаж бойлера

Установка бойлера

Це цілісний процес водопостачання, який повинен розглядатися в концепції котельні. Потрібно враховувати, які насосні групи передбачені в будинках, яка потрібна ємність, де вона буде монтуватися.

Коротко розглянемо етапи установки бойлера.


Вибір місця куди поставити бойлер

Де краще встановити бойлер? Все досить просто. Бойлер кріпиться на стіну (мова про цеглу, бетон) ближче до розведення водних комунікацій, часто його розміщують у ванній кімнаті або в окремому приміщенні (зазвичай в квартирних умовах це санвузол, в приватних будинках - котельня). Стаціонарні бойлери великих об’ємів  (200, 300, 500 л) встановлюються на підлогу, для цього передбачені спеціальні ніжки. Потрібно враховувати, що бойлер - досить об'ємний пристрій, для його розміщення знадобитися певна площа. Крім того, є потреба у вільному просторі поряд з бойлером, це потрібно для зручності під час можливого ремонту, демонтажу. Висота розміщення також повинна бути грамотно продумана і не створювати незручностей для домочадців.

Розрахунок перетину проводки

Що тут важливо знати? Перетин кабелю залежить від потужності бойлера. Інженер водопостачання, як правило, вказує або який потрібен кабель, або маркування бойлера, за яким електрик підбирає необхідний варіант.


Монтаж пристрою

Установка бойлера - досить простий процес. Вище згадувалося, що кріпиться він на стіну або розташовується на підлозі. Сам процес полягає в під’єднанні пристрою до системи водопостачання за допомогою труб. Ще слід пам'ятати, що перед установкою вода в приміщенні повинна бути перекрита, а вся надлишкова волога прибрана з кранів. Для установки на стіну повинні використовуватися надійні кріплення.


Підключення до водопроводу

Щоб підключити бойлер до системи водопроводу, потрібно використовувати труби: з пластику, зшитого поліетилену, міді. Спочатку варто підключити холодну воду, гаряча підключається за допомогою монтажу відсікаючого крана, далі йде підключення до мережі. Для забезпечення скидання надмірного тиску передбачений підривний клапан, встановлений на трубопроводі подачі холодної води в бак. Коли бойлер вже підключений до водопроводу і готовий до запуску, потрібно переконатися, що ємність наповнена водою.

Не варто забувати, що для всіх видів бойлерів важливе очищення води. Якщо його не проводити, буде утворюватися накип в ємності і виникне проблема осаду, який буде постійно накопичуватися, тим самим погіршуючи якість води для споживання і роботу самого бойлера.

Як підключити бойлер до сталевих або залізних труб

Цей процес досить складний і має "підводні камені". Фахівці компанії AlterAir рекомендують, щоб такий монтаж здійснювався професіоналами високого рівня. Кращим варіантом монтажу до сталевої труби є приєднання бойлера до патрубків кухонного змішувача. Якщо ж цей варіант не можна втілити в життя, то здійснюється стандартний процес врізки з окремими трубами і кранами.


Підключення до труб з поліпропілену

Схема досить проста, здійснюється з використанням спеціального паяльника. Врізка здійснюється за допомогою розрізання водопровідних труб з холодною і гарячою водою, в ці місця встановлюються трійники, і фінальна частина - це з'єднання з бойлером за допомогою труб і приєднання до кранів.

Як підключити бойлер до металопластикових труб

В даному випадку для врізки і з'єднання потрібен трійник. Спочатку вирізається частина труби, для трубних відрізків передбачені фітинги, на які ставляться гільзи, їх потрібно обжати кліщами. Далі йде установка трійника. Тепер легко можна приєднувати труби.

Фітинги

Це деталі з двосторонньою різьбою, успішно використовуються для з'єднання трубопроводу. У монтажі бойлера фітинги обов'язкові. Зазвичай вони монтуються на поверхні, а не в стіні. Фахівці компанії AlterAir рекомендують вибирати тільки якісні фітинги, щоб виключити ймовірність протікання води.


Як відбувається підключення бойлера до електромережі

Для підключення до електромережі використовується спеціальний кабель. Важливо передбачити в цілях безпеки автоматичний вимикач. Підключається бойлер від електричного щита, потрібно пам'ятати про доцільність дотримання малої відстані до лічильника електроенергії. Перед включенням потрібно обов'язково переконатися в тому, що ємність заповнена водою - і можна тестувати систему.

Встановлення, підключення

Установка проточного бойлера
Установка проточного бойлера

Де і як розмістити проточний бойлер

Етапи підключення накопичувального бойлера
Етапи підключення накопичувального бойлера

Коротка інформація про основні етапи підключення

Наступне питання – ціна водонагрівача
Наступне питання – ціна водонагрівача

Одними з ключових моментів при виборі обладнання є ціна і де купити якісний пристрій

Чому варто зробити вибір на користь компанії AlterAir?

 1. AlterAir є офіційним дилером, надає якісні послуги.
 2. Компанія є одним з лідируючих на ринку України виробників кліматичної техніки.
 3. Надання гарантійного обслуговування.
 4. Високий рівень професіоналізму співробітників.
 5. Якісна консультація в підборі устаткування.
 6. Можливість замовити послуги монтажу опалення, вентиляції, кондиціювання та комплексу кліматичних систем.

Наші проєкти

Найкращий доказ нашого професіоналізму – реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр