Геотермальне опалення будинку: переваги і недоліки

Sbalansirovannyy vozdukhoobmen
Необмежені ресурси землі і води
Скорочення витрат на опалення
Analiz i optimizatsiya realizovannykh sistem
Висока енергоефективність та економічність
Безпека для навколишнього середовища

У кожного власника приватного будинку виникають такі питання: "Як опалити будинок?", "Який вид обігріву будинку вибрати, щоб він був ефективним і недорогим?». У зв'язку з цим зараз все популярнішими стають альтернативні джерела енергії для опалення будинку, адже вони істотно скорочують витрати на опалення. І геотермальне опалення не стало винятком, але, так як це порівняно новий напрямок в опаленні, виникає чимало запитань.

Комбіноване опалення приватного будинку геотермальним тепловим насосом полягає у використанні ним низькопотенційного тепла землі з температурою 8-10°С і передачею його системі опалення вже з більш високою температурою (в середньому 45-60°С, для деяких 75°С). Геотермальний тепловий насос принцип роботи ми розберемо в цій статті.

Влаштування геонасоса

На сьогоднішній день геотермальні теплові насоси – найефективніші теплогенератори, так як вони надійні, довговічні та безпечні. Вони, на відміну від теплових насосів типу «повітря-вода», не зменшують свою теплопродуктивність при зниженні температури зовнішнього повітря, так як забирають теплову енергію землі, температура якої завжди стабільна.

Принцип роботи, влаштування теплового насоса
Принцип роботи, влаштування теплового насоса

Геотермальні теплові насоси – це низькотемпературні джерела тепла. Розглянемо, за яким принципом вони працюють і з чого складаються.

Види зовнішніх блоків геотермальних насосів
Види зовнішніх блоків геотермальних насосів

Геотермальні теплові насоси мають 2 типи блоків, які можуть розміщуватися як горизонтально, так і вертикально. Розглянемо докладніше.

Охолодження приміщення тепловим насосом
Охолодження приміщення тепловим насосом

Тепловий насос можна використовувати не тільки на тепло, а й на холод. Яким чином – розповідаємо далі.

Комплексний підхід до опалення

Ми підходимо до опалення будинку комплексно, адже наше завдання – створити високоефективну і економічну систему, яка буде справно служити вам протягом десятиліть. Для цього ми слідуємо певним алгоритмом роботи, в основі якого стоїть діалог з клієнтом.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Формування принципу роботи і складових майбутньої системи опалення

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Повний пакет документів з кресленнями і специфікаціями

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Кілька варіантів насосів та іншого обладнання - під різний бюджет

Montazh
МОНТАЖ

Встановлення устаткування сертифікованими бригадами згідно з проєктом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Налагодження та перевірка ефективності системи перед її стартом

Servis
СЕРВІС

Обслуговування та моніторинг системи після початку її роботи

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Переваги від використання теплового насоса в приватному будинку

Комбінована опалення геотермальним тепловим насосом: переваги і недоліки

Переваги:

 1. Тривалий термін експлуатації, довговічність. 
 2. Пристрій не вимагає особливих умов в обслуговуванні. 
 3. Працює як на обігрів будинку, так і на його охолодження. 
 4. Максимальний рівень комфорту в будинку (комбінована система опалення: тепла підлога і радіатори). 
 5. Безшумна робота обладнання. 
 6. Не викидає шкідливі речовини в атмосферу, безпечний для навколишнього середовища.
 7. Абсолютна автономність і незалежність опалювальної системи в будинку. 
 8. Не залежить від температури зовнішнього повітря. 
 9. Тепловий ресурс води і землі необмежений. 
 10. Скорочення витрат на опалення.

Недоліки:

 1. Відносно велика вартість системи. 
 2. Тривалий термін окупності.

Що з цього виходить?

Тепловий насос здійснює геотермальне опалення, його принцип роботи полягає в тому, що він бере тепло від землі або води і через теплоносій передає в будинок. Геотермальний тепловий насос - найекономічніший та найефективніший спосіб опалення для приватного будинку. Ви зможете використовувати його як для опалення в зимовий період часу, так і для охолодження в літній. Так, це ідея не з дешевих і спочатку вимагає великих капіталовкладень. Але, якщо порівнювати його з іншими видами теплових насосів, він забезпечує більш стабільну, ефективну і безпечну роботу. Однак такий варіант не підходить для квартир. Як якісно та енергоекономічно отопити квариту читайте в нашій статті: Опалення в квартирі.​

У нашій компанії ви зможете замовити повний комплекс послуг з системи опалення, починаючи від визначення індивідуальної концепції і закінчуючи монтажем. Зв'яжіться з нашими фахівцями за номером 0800336145 і отримаєте індивідуальне рішення для обігріву вашого будинку!

Команда Альтер Ейр реалізує водяне геотермальне опалення за вигідною ціною під ключ в Україні якісно і в узгоджені терміни. Наші співробітники ретельно підходять до реалізації системи опалення та здійснюють сервіс вже наявної.

Наші проєкти

Найкраще про нас розкажуть реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Бренди, яким ми довіряємо

Німецька компанія Vaillant вже багато років займається виробництвом продукції для опалення, вентиляції, охолодження та гарячого водопостачання, пропонуючи клієнтам екологічні, енергоефективні та надійні товари. Серед них - газові котли та колонки, електрокотли, електричні водонагрівачі, димоходи, датчики температури. Продукція бренду поєднала в собі високу функціональність, цікавий дизайн і простоту управління, транслюючи до того ж турботу про довкілля.

IDM - європейський виробник теплових насосів, фреш-систем і аксесуарів до них. Його продукція має високі показники енергоефективності, розвинений функціонал і ряд додаткових можливостей. "Альтер Ейр" є офіційним дистриб'ютором IDM, тому пропонує вигідні умови покупки теплових насосів бренду, проєктування опалювальних систем на базі цих теплових насосів, а також послуги монтажу.

Viessmann - німецька компанія-виробник систем опалення: твердопаливних котлів, котлів на біогазі, водонагрівачів, теплових насосів. Почала свою діяльність ще в 1917 р і зараз продовжує впроваджувати інноваційні технології у виробництво опалювальних та холодильних систем. Устаткування Viessmann - це висока енергоефективність, бездоганна якість і надійність. Це той бренд, який ми завжди рекомендуємо клієнтам.

Японський бренд Daikin - визнаний лідер ринку кліматичної техніки. Компанія не тільки виробляє виключно якісні системи вентиляції, кондиціонування та опалення, а й займається розробкою інноваційних рішень, які регулярно впроваджує в своє виробництво. Альтер Ейр є офіційним представником Daikin в Україні, пропонуючи широкий асортимент кліматичних систем, професійний монтаж і якісний сервіс.

Компанія LG - один з найбільших в світі виробників електротехніки. У тому числі кліматичного обладнання - кондиціонерів (настінних, канальних, касетних) і очищувачів повітря. Ця продукція відрізняється не тільки високою якістю, визнаною в усьому світі, але і творчим підходом до дизайну і створення високотехнологічних рішень. Ви можете ознайомитися з нею в нашому інтернет-магазині.

Японський концерн Mitsubishi Electric - один з лідерів з виробництва енергоефективних систем кондиціонування і вентиляції. Продукція бренду представлена в більш ніж 120 країнах світу і давно заслужила довіру покупців завдяки чудовій якості і до дрібниць продуманому функціоналу. Ознайомтеся з широким асортиментом кондиціонерів різних видів і припливно-витяжних вентиляційних установок Mitsubishi Electric в нашому інтернет-магазині.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати онлайн один з наших об'єктів і оцінити високу
якість дизайнерського рішення і монтажу.

Терміни окупності теплових насосів
Терміни окупності теплових насосів
Автор запису
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Автор запису
Реалізація системи опалення за допомогою теплового насоса. Її основні характеристики.
Реалізація системи опалення за допомогою теплового насоса. Її основні характеристики.
Автор запису
Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Що про нас
кажуть клієнти?

Ми вибрали компанію Альтер Ейр для втілення нашого крутого інженерного проєкту в будівництві власного будинку. Тепер в будинку встановлені такі системи: опалення за допомогою теплового насоса, тепла підлога, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла, що дозволяє зберігати вологість і легко дихати свіжим чистим повітрям. У будинку зберігається прекрасна температура + 22°C - ніякої духоти і пилу. Всі чарівно!

Євгеній
Власник будинку

Подивився в інтернеті кілька фірм і зупинився на компанії "Альтер Ейр". Після того, як поговорив з їх фахівцями я зрозумів, що люди дуже добре знаються на своїй справі. Вони детально пояснили, як правильно і з мінімальними витратами реалізувати опалення будинку та вентиляцію. За час проживання в новому будинку я вже випробував роботу цих систем, а особливо - легкість управління ними. Температура в будинку комфортна і тримається на заданому рівні. Вентиляція працює не чутно, але помітно - при закритих вікнах з ранку дихається вільно і легко, немає пилу. Я дуже задоволений роботою компанії "Альтер Ейр" і буду рекомендувати вас як хорошого виконавця, що робить якісну роботу!

Петро Іванович
Власник будинку
Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Цікавить геотермальне опалення?

Напишіть нам і менеджери зв'яжуться з Вами протягом 10 хвилин.

Відгуки і питання
Відгуки відсутні