Монтаж касетних кондиціонерів

Касетний кондиціонер
Спеціалізоване монтажне обладнання
Професійні бригади
ДОСТУПНІ ЦІНИ НА МОНТАЖ
Гарантія якісного результату

Касетний кондиціонер: принцип роботи, підбір і монтаж

Принцип роботи касетного кондиціонера

Касетна система може складатися з одного зовнішнього та від двох до десятка внутрішніх блоків. Зовнішній монтується на вулиці, а внутрішні встановлюються в міжстельовий простір приміщення. Між ними прокладаються фреонові магістралі, в котрих переміщується холодоагент – фреон. Він переносить теплову енергію та може змінювати свій агрегатний стан з газу на рідину і навпаки.

Рідкий холодоагент проходить через електронний вентиль. В ньому він починає закипати, його температура та тиск знижуються. Після цього у випарнику фреон продувається теплим повітрям. В теплообміннику він віддає холод, який подається в приміщення. Під час теплової передачі фреон перетворюється на газ та подається в компресор. Там він стискається, його температура підвищується. Після проходження конденсатора, фреон змінює свій агрегатний стан на рідину. Після цього цикл повторюється.

Якість трубопроводів та герметичність їх з’єднань впливає на ефективність роботи та періодичність дозаправки фреону. Деякі моделі кліматичного обладнання оснащені функцією контролю рівня холодоагенту, за допомогою якого замірюється об’єм фреона та подається сигнал на пульт управління про необхідність дозаправки.

Підбір касетного кондиціонера та його сфера застосування

Касетний кондиціонер підбирається за холодильною потужністю. Розробляється теплотехнічний розрахунок, який складається під час проєктування системи кондиціонування. Для підрахунку враховуються всі елементи всередині (кількість проживаючих, наявність техніки) та ззовні (сторона світла, теплопроводність матеріалів, з яких виготовлений будинок, вікна), які здатні впливати та змінювати температуру в приміщенні. Так вираховується кількість тепла в кВт, яку необхідно перекрити кВт холоду від обладнання.

Під час вибору пристрою необхідно враховувати особливості монтажу. Для встановлення касетного кондиціонера потрібний простір в 250-400 мм. Висота стелі має становити не менше 3 метрів, щоб подача повітря здійснювалася в 4 напрямках, без створення дискомфорту для людей. Також мають враховуватись відстані до стін і між блоками системи.

Використовувати обладнання можна в:

 • Офісах, адміністративних будівлях;
 • Вестибюлях та холах театрів, кінотеатрів та готелів;
 • Конференц-залах;
 • Ресторанах.

Послуги, які входять та не входять в стандартний монтаж

В монтаж входять такі послуги:

 1. Монтаж кронштейнів і зовнішнього блоку (під вікном, що відчиняється, з вільним доступом до нього).
 2. Встановлення внутрішнього блоку.
 3. Пробивання отвору в капітальній стіні.
 4. Монтаж і бандажування лінії (у вартість входить 3 м), монтаж дренажу (0,5 м гнучкий + 1 м жорсткий).
 5. Підключення, запуск та налаштування кондиціонера.
 6. Встановлення декоративного короба (до 30 см).
 7. Прибирання.

Бандаж та декоративний короб виконують естетичну та захисну функцію.

У стандартний монтаж не входить:

 1. Пробивання додаткового отвору.
 2. Подовження лінії або дренажу.
 3. Встановлення зовнішнього блоку в важкодоступних місцях (послуги альпініста або вишки)
 4. Монтаж дренажного насоса або дренажного сифона.
 5. Штроблення під лінії або дренаж.
 6. Подовження кабелю внутрішнього блоку.
Чому ми?
01
РЕАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМИ "ПІД КЛЮЧ"

Здійснюємо повний процес реалізації кліматичної системи - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО КЛІМАТУ

Наші фахівці реалізують всі основні кліматичні системи в будинку - від вентиляції до автоматизації.

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 12 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року, але ніколи не зупиняємося. Щороку - нові технології та пропозиції.

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль інженерних систем на об'єкті - для клієнтів і суміжних організацій.

Наші проєкти

Найкращий доказ нашого професіоналізму – реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Огляди реалізації
клімат-систем

Вентиляція та кондиціонування квартири (На базі MAICO WS 320 KB + Daikin FDXS) ЖК Almond Apartments
Автор запису
Огляд готових систем вентиляції та кондиціонування квартири. ЖК «Бульвар Фонтанів»
Автор запису
Канальне кондиціонування і централізована вентиляція в квартирі 94 м2
Автор запису
Хочете відчути роботу клімат-систем?

Залишайте заявку і відвідайте наш шоу-рум, де встановлені всі інженерні системи і ви зможете наочно оцінити їх роботу до замовлення.

Послідовність монтажу

Монтаж касетних спліт-систем здійснюється в декілька етапів:
 • Прокладання комунікацій
 • Монтаж внутрішнього блоку
 • Система підмішування
 • Декоративна панель
 • Пускові роботи
01
Прокладання комунікацій

Прокладання комунікацій

Монтаж починається з прокладання необхідних комунікацій: фреонових трас, дренажу, електричних кабелів. Вони розводяться відповідно до розробленого проекту та робочої документації. На цьому етапі також можливе встановлення зовнішнього блоку та підключення його до трубопроводів.

02
Монтаж внутрішнього пристрою кондиціонера

Монтаж внутрішнього пристрою кондиціонера

Місце для монтажу узгоджується з замовником. Розміщується пристрій в міжстельовий простір так, щоб передня панель знаходилася на одному рівні зі стелею. Елементи кріплення мають бути міцними для попередження виникнення та розповсюдження вібрацій, які можуть призвести до швидкого зносу обладнання та створювати шум під час роботи. Після встановлення внутрішнього агрегату, його підключають до фреонових магістралей та електрокабелю.

03
Встановлення системи підмішування зовнішнього повітря

Встановлення системи підмішування зовнішнього повітря

Якщо кондиціонер оснащений функцією підмішування свіжого повітря, на третьому етапі здійснюється вивід повітряного каналу на вулицю. З ним встановлюється фільтр для очищення повітря, що подається, а також запірний клапан або заслінка, щоб регулювати повітряний потік. Для ефективного та комфортного функціонування, система оснащується ветилятором та нагрівачем, який прогріває повітря до потрібної температури взимку.

04
Встановлення декоративної панелі

Встановлення декоративної панелі

Передня панель встановлюється на кондиціонер в останню чергу, щоб уникнути її деформації та втрати естетичного вигляду.

05
Пускові роботи та налагодження системи

Пускові роботи та налагодження системи

Здійснюється підключення та запуск системи, а також налаштування її роботи.

Вартість монтажу

Вартість на встановлення касетного кондиціонера "Альтер Ейр"

Вартість монтажу та прокладання комунікацій може варіюватися в залежності від кількості обладнання та його особливостей.

Вартість встановлення кондиціонера касетного типу

Модель 7-12
шт.
1 800 грн
Модель 12-16
шт.
1 900 грн
Модель 18-20
шт.
2 100 грн
Модель 20-25
шт.
2 700 грн
Модель 30-36
шт.
2 900 грн
Модель 40-65
шт.
3 200 грн

Вартість прокладання КОМУНІКАЦІЙ

Модель 7-12
шт.
630 грн
Модель 12-16
шт.
660 грн
Модель 18-20
шт.
690 грн
Модель 20-25
шт.
840 грн
Модель 30-36
шт.
930 грн
Модель 40-65
шт.
990 грн

Ціни на додаткові послуги/обладнання

Шумоглушник
менше 250 мм
96 грн
Шумоглушник
більше 250 мм
134 грн
Шумоглушник
менше 250х400 мм
192 грн
Шумоглушник
більше 250х400 мм
288 грн
Гнучкі повітропроводи
м/п
19 грн
Жесть
м/п
67 грн
Нагрівач
менше 250 мм
96 грн
Нагрівач
більше 250 мм
154 грн
Нагрівач
до 250х400 мм
154 грн
Нагрівач
більше 250х400 мм
192 грн
Фільтр-касета та зворотний клапан
до 250 мм
96 грн
Фільтр-касета та зворотний клапан
більше 250 мм
96 грн
Фільтр-касета та зворотний клапан
до 250х400 мм
96 грн
Фільтр-касета та зворотний клапан
більше 250х400 мм
154 грн
Утеплення
м/п
125 грн
Адаптери (з окремим виїздом)
м/п
58 грн
Адаптери до профілів (повний монтаж адаптера)
м/п
96 грн
Решітка (звичайна)
шт
58 грн
Решітка (зовнішня без виходу на вулицю)
шт.
77 грн
Зворотний клапан
38 грн
Трійники
58 грн
Анемостат (з вирізанням гіпсокартону)
м/п
58 грн
Автоматика
960 грн
Шибери, дроселя
58 грн
Вібровставка
80 грн

Обклейка

(утеплення адаптерів тощо)
38 грн

Прокладка

Кабель
м/п
5 грн

Штроблення

Лінія
пінобетон 60х60
83 грн
Лінія (силікат та бетонокерамзит)
60х60
146 грн
Лінія (цегла та стяжка підлоги)
60х60
104 грн
Лінія
бетонограніт 60х60
187 грн
Лінія
моноліт 60х60
208 грн
Дренаж
силікат 20х20
42 грн
Дренаж
бетон 20х20
42 грн
Дренаж
стяжка підлоги
42 грн
Дренаж
моноліт 20х20
63 грн
Дренаж пінобетон цегла 20х20
21 грн

Паяння

Брічпровайдер
2 блоки
672 грн
Брічпровайдер
3 блоки
864 грн
Стики
Більше 19
134 грн
Стики
Менше 19
96 грн
Трійник
480 грн

Матеріал

Фреон
R410, /кг
178 грн
Фреон
R22, 1 кг
124 грн
Кронштейни
Великі, шт
230 грн
Кронштейни
Середні, шт.
115 грн
Кронштейни
Малі, шт.
96 грн
Короб
60х60
98 грн

Ціни на фреонопроводи

Магістраль для холодоагента (6/10)
м.п.
150 грн
Магістраль для холодоагента (6/13)
м.п.
170 грн
Магістраль для холодоагента (6/16)
м.п.
220 грн
Магістраль для холодоагента (10/16)
м.п.
250 грн
Магістраль для холодоагента (10/19)
м.п.
280 грн
Залишились питання?

Швидка консультація від спеціаліста Альтер Ейр

Підсумки

Касетний кондиціонер – обладнання для охолодження приміщень з великою площею з високим значенням теплопостачання. Вони є високопродуктивною технікою, яка ефективно виконує свою функцію. 

Охолодження приміщення – норма та необхідність в домі та квартирі. Воно дозволяє максимально наблизити температуру повітря до комфортного значення для проживання. Поміж цим, кондиціонування повітря потребують і комерційні будівлі, офіси та інші не житлові приміщення. В них можуть встановлювати настінні, канальні та касетні кондиціонери. Останній тип обладнання обирають через такі причини:

 1. здатні охолодити великий об’єм повітря (мають високу продуктивність);
 2. охоплюють значні площі, завдяки усесторонній подачі повітря;
 3. корпус касетного кондиціонера розміщується за стелею, залишається на поверхні лише декоративна панель, яка добре вписується в інтер'єр;
 4. ефективно охолоджує приміщення з високою стелею.

Встановлення обладнання вимагає професіоналізму, який може гарантувати компанія Альтер Ейр, надаючи якісні послуги монтажу та проєктування системи.

Замовте монтаж касетного кондиціонера

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї

Відгуки і питання
Відгуки відсутні