Ремонт та обслуговування теплових насосів у Києві

Ремонт та обслуговування теплових насосів
Комфортний мікроклімат
Професійні ремонтні бригади
Якісне обладнання та матеріали
Гарантія виконаних робіт

​Часті поломки теплових насосів

Тепловий насос – сучасне обладнання, яке виконує одразу декілька функцій. Встановивши його, ви забезпечуєте опалення, охолодження та підігрів води для вашого будинку. Як правильно обслуговувати теплові насоси, як уникнути поломок і як проводити ремонт теплових насосів, якщо несправність все ж таки сталася?

Розрізняють три основні різновиди теплових насосів — "повітря-вода", "повітря-повітря" і "повітря-грунт" (геотермальний). Деякі причини поломок однакові для всіх типів, але є й специфічні проблеми, викликані особливостями кожного виду.

Часті поломки теплових насосів
Порушення роботи теплового насосу

Робота насосів “повітря-вода” може порушуватись через проблеми з гідравлікою. Такий тепловий насос має внутрішній водяний насос, що забезпечує протік води.

Серед причин поломки цієї комплектуючої:

 • банальне зношування, наприклад, через старість;

 • руйнування підшипників.

В обох випадках ремонт теплових насосів проводиться шляхом заміни відповідних деталей. Іноді після того, як насос стояв вимкненим у теплу пору року, при включенні відбувається підклинювання ротора. У такому разі заміна не буде потрібна. Також на протік води та, як наслідок, на працездатність теплового насоса впливає стан фільтрів, які стоять у системі опалення. Коли фільтр грубого очищення забивається, відбувається зниження тепловіддачі та зменшення протоку. Ремонт теплових насосів у цьому випадку зводиться до заміни фільтрів.

Для зовнішнього блоку насосів “повітря-вода” та “повітря-повітря” важливо вибрати правильне розташування. Якщо зовнішній блок встановлений у місці з інтенсивними потоками холодного повітря, він може обмерзати взимку. Замерзання — природний процес, але за ним має йти розморожування, інакше ефективність роботи знижується. Для зовнішнього блоку бажано вибирати тихе затишне місце. Якщо блок сам не розморожується – встановити спеціальний кожух, який допомагає створити умови для розморожування.

Також ефективність ТН може знижуватись, коли зовнішній блок ставлять на дах під прямі промені сонця, і не захищають його спеціальним піддашком.

Все це наслідки неправильного проєктування. Працездатність теплового насоса будь-якого типу залежить від якісного проєктування та професійного підбору.

Зовнішній блок теплового насосу
Тепла підлога в системі опалення

Буває таке, що користувач вже в перший сезон роботи теплового насоса зауважує, що експлуатація обладнання неефективна. Однією з причин є неправильний підбір техніки. Якщо система з початку не розрахована на низькотемпературний режим, і замість теплої підлоги використовуються радіатори, то досягти ефективного використання не вдасться.

Для системи опалення з тепловим насосом найкращим варіантом є комбінація з теплими підлогами та фанкойлами.

Ще одна причина поломки для насосів із зовнішнім блоком – непрофесійне обслуговування обладнання, зокрема відсутність чищення. Не варто забувати про обслуговування теплових насосів — зовнішній блок потрібно чистити від тополиного пуху, бруду та пилу. В іншому випадку теплообмінник не встигає віддавати енергію, перегрівається, компресор працює на великих навантаженнях, що може призвести до втрати працездатності системи.

Поширена поломка всіх видів теплових насосів — несправна електроніка. З ладу можуть вийти плати, датчики, і ремонт теплових насосів полягає в їхній повній заміні.

Також часто ламається компресор. Причини можуть бути такі:

 1. Перепади напруги. Для запобігання цій ситуації рекомендується використовувати стабілізатор напруги.

 2. Вразливе місце компресора – фреоновий контур. Фреонова магістраль поєднує зовнішній та внутрішній блоки, і транспортує рідкий та газоподібний фреон. Під механічним впливом відбувається розгерметизація мідної фреонової магістралі (вона може перебитися, перетертися, перегоріти). Компресор зупиняється, з нього виходять мастило та газ, він фізично не може працювати, оскільки втрачає ресурси, необхідні у холодильному процесі.

 3. Механічні причини поломки компресора — зношування, руйнування, що провокує вихід з ладу конденсаторів. У найгірших випадках ремонт теплових насосів полягає у заміні всього компресора з блоком управління.

Геотермальний тепловий насос не має зовнішнього блоку — його теплообмінник (зонд) розташований у землі.

Проблеми з таким обладнанням можуть виникати через непрофесійний підбір геотермального поля, що не відповідає тепловтратам будівлі. Велике споживання такого насоса — не поломка, але проблема, оскільки він працюватиме з низьким COP (коефіцієнтом перетворення теплоти). Тому проект опалення приватного будинку слід одразу довіряти професіоналам.

Також для геотермального теплового насоса характерні спільні для всіх видів поломки механіки та електроніки. Наприклад, несправність двигуна, вентилятора, який розподіляє тепле та холодне повітря, проблеми з підшипниками. У цих випадках ремонт теплових насосів “грунт-вода” не відрізняється від ремонтних робіт інших видів.

Види робіт з обслуговування теплонасосів

Одна з найпопулярніших послуг, які ми можемо запропонувати клієнту — консалтинг.

Консультація є корисною, якщо у вашому будинку вже встановлена ​​система опалення з тепловим насосом, але вона працює не так, як вам хотілося.

Під час експертизи ми аналізуємо інженерні системи, знаходимо помилки під час проєктування та монтажу, причини недостатньо ефективної роботи, а також можливі поломки. Ми допоможемо організувати ефективну систему опалення у квартирі чи будинку.

Інженерний консалтинг
Тепловий насос для опалення

Усі ремонтні роботи системи опалення теплового насоса можна об'єднати у дві групи:

 1. Ремонт теплового насоса безпосередньо. Проводиться, коли у несправність приходять двигуни, електроніка, компресори, фреонові магістралі тощо.

 2. Ремонт та обслуговування гідравлічної системи, тобто обслуговування системи трубопроводів теплового насоса. Проблеми можуть виникнути з резинками ущільнювачів, ТЕНами, кранами, фітингами, насосами для теплої підлоги або фанкойлів, з самими фанкойлами тощо.

Серед ремонтних робіт найпоширенішими у нашій практиці залишається заміна компресора, електронних плат та датчиків.

Етапи обслуговування теплових насосів

При несправності обслуговування відбувається за наступною схемою:

 1. аналіз системи опалення із ТН;

 2. виявлення проблеми;

 3. усунення проблеми.

Сервіс теплових насосів за правилами повинен здійснюватись двічі на рік: перед сезоном холоду та перед сезоном тепла.

Для теплових насосів “повітря-повітря” та “повітря-вода” проводяться:

 • перевірка та очищення зовнішнього блоку;

 • перевірка фреонових магістралей на герметичність і тиск у системі (заповненість фреоном);

 • перевірка роботи компресора;

 • перевірка вентилятора;

 • перевірка гідромодуля,

 • аналіз працездатності автоматики та плати — внутрішнього блоку гідромодуля та його насосної групи.

У геотермальному насосі перевіряється тиск геотермального поля.

Якщо він впав, ми можемо говорити про витік етиленгліколю чи пропіленгліколю під землею, тобто про розгерметизацію.

Так само як і в інших видах ТН, у геотермальному обслуговується внутрішня частина гідромодуля, перевіряються електроніка, насосні групи тощо. В цілому, сервіс систем опалення - це цілий комплекс процедур, що охоплює всі важливі вузли обладнання.

Замовте сервіс теплового насосу

Залишіть заявку, фахівці компанії зв'яжуться з Вами для детальної консультації

Замовте сервіс теплового насосу

Вартість ремонту та сервісу

Сервісне обслуговування теплових насосів необхідно проводити регулярно, завдяки цьому ви зможете уникнути поломок і дорогого ремонту зовсім. Нижче наведено актуальні ціни на послуги з ремонту та сервісу теплових насосів.

Ремонт та сервіс теплонасосів

Сервіс теплового насоса сезонний
послуга
1 600 грн.
Сервіс теплового насоса з повним розбиранням гідроблоку
послуга
3 800 грн.

Переваги регулярного обслуговування теплового насосу

Наш багаторічний досвід демонструє: інженерні системи завжди виходять з ладу невчасно. Наприклад, у розпал зимового опалювального сезону, коли тепло в будинку життєво необхідне.

Регулярне технічне обслуговування дає високу гарантію, що сезон пройде благополучно. З великою ймовірністю під час планового сервісу майстер зможе заздалегідь вирахувати й усунути проблему, що насувається. І тоді ремонт теплових насосів не знадобиться.

Рекомендоване обладнання
Теплові насоси повітря-повітря
Теплові насоси повітря-повітря

Теплові насоси повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода

Геотермальні теплові насоси
Геотермальні теплові насоси

Тепла підлога
Тепла підлога

Радіатори
Радіатори

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції
Канальне кондиціювання, опалення та вентиляція в котеджі 260 м², КМ Goodlife Park, Вишгород
Канальне кондиціювання, опалення та вентиляція в котеджі 260 м², КМ Goodlife Park, Вишгород
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills

Поширені питання

Які бренди теплових насосів ремонтує фірма "Альтер Ейр"?

Альтер Ейр проводить професійне сервісне обслуговування та ремонт теплових насосів Olimpia Splendid, Vaillant, Viessmann, Maico.

Чому важливо проводити регулярне обслуговування теплового насоса?

Якщо ви хочете уникнути поломок і забезпечити стабільну, ефективну роботу обладнання, то регулярне сервісне обслуговування має бути правилом. Не варто дозволяти проблемі виникнути, якщо їй можна успішно запобігти.

Пам'ятайте, що ремонт теплових насосів – це остання міра.

Які теплові насоси рідше ламаються?

Рідко приходить у несправність система опалення з тепловим насосом, яка була правильно спроєктована та регулярно обслуговується.

Як часто необхідно проводити обслуговування теплових насосів?

Двічі на рік – перед сезоном опалення та після його закінчення.

Залишились питання? Потрібен ремонт теплових насосів? Звертайтесь за номером: 0 800 33 08 28

Замовте ремонт теплонасосу в Alter Air

Залишіть заявку, співробітники компанії зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте ремонт теплонасосу в Alter Air
Відгуки і питання
Відгуки відсутні