Вентиляція
в квартирі

Чисте і свіже повітря в будь-якому приміщенні
Можливість нагріву і охолодження повітря
Rekuperatsiya tepla i vlagi
Рекуперація тепла і вологи - економія на опаленні
Запобігання виникнення грибка і цвілі

Види вентиляції квартири

Для створення комфортних умов проживання в міській квартирі необхідно подбати не тільки про гарний ремонт, але і про інженерні комунікації, такі як водо- та електропостачання, опалення, кондиціонування і вентиляція

З огляду на сучасні тенденції в будівництві (теплоізоляція, збільшення герметичності віконних і дверних прорізів), система повітрообміну в квартирі стає життєво необхідною.

Примусова припливно-витяжна вентиляція
Примусова припливно-витяжна вентиляція

Найбільш правильна і збалансована система – здійснює подачу свіжого повітря і видалення відпрацьованого повітря в квартирі.

Примусова припливна система вентиляції
Примусова припливна система вентиляції

Забезпечує подачу свіжого повітря в квартиру. Можливо це завдяки спеціальним пристроям – припливним вентиляційним установкам.

Примусова витяжна система в квартирі
Примусова витяжна система в квартирі

За допомогою витяжних вентиляторів з квартири видаляється відпрацьоване повітря, волога і запахи. Використовуються осьові і канальні види.

Природна вентиляція в квартирі
Природна вентиляція в квартирі

Цей спосіб повітрообміну в житлових приміщеннях безкоштовний, простий, але неефективний. Відкриття вікон або утворення протягів – її основа.

Комплексний підхід до клімату

Реалізація систем вентиляції в квартирі з Альтер Ейр відбувається в кілька етапів. Кожен з них важливий і необхідний для якісної роботи системи.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
Розробка концепту

Перша зустріч, де обговорюються особливості проєкту, деталі його реалізації

Podbor oborudovaniya
Підбір обладнання

Кілька варіантів техніки для здійснення вентиляції під різний бюджет

3
Проєктування

Повний пакет документів з кресленнями і специфікаціями для вентиляції

Montazh
Монтаж

Установка устаткування сертифікованими бригадами відповідно до проєкту

Nastroyka i zapusk sistemy
Пусконаладочные работы

Налагодження та перевірка ефективності системи перед її стартом

Servis
Сервіс

Обслуговування і контроль роботи системи вентиляції після початку її роботи

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Підходи до проєктування

Централізована припливно-витяжна вентиляція передбачає створення проєкту. Без цього кроку неможлива якісна реалізація системи вентиляції. 

Важливо пам'ятати, що даний вид вентиляції передбачає використання припливно-витяжної установки, яка зазвичай встановлюється в технічному приміщенні, і розведення мережі повітропроводів від неї. Тиск в повітроводах, коректне трасування, повороти та інше – запорука довговічної та ефективної роботи системи вентиляції в квартирі.

На підставі показників якості повітря
На підставі показників якості повітря

Основа – управління вентиляцією за допомогою VAV-клапанів на підставі показників з датчиків CO. Здійснюється на обладнанні Jablotron.

Розрахунок за кількістю проживаючих людей
Розрахунок за кількістю проживаючих людей

Передбачає підбір необхідного обладнання та проєктування системи на підставі кількості людей, які постійно проживають в квартирі.

Варіанти згідно бюджету

Преміум
Преміум

Централізована система вентиляції на базі Jablotron з контролем якості повітря за допомогою датчиків СО2 і VAV-клапанів

Середній+
Середній+

Централізована система вентиляції з постійною витратою повітря

Середній
Середній

Компактна централізована припливно-витяжна установка Meltem

Економ
Економ

Децентралізована припливно-витяжна установка з використанням побутових рекуператорів

Вентиляція в окремих приміщеннях квартири

Організована витяжка на кухні

При реалізації припливно-витяжної вентиляції централізованого типу, забір повітря буде організований у всіх "брудних зонах" - в тому числі і на кухні.

Компанія Jablotron пропонує унікальне рішення - інтегрувати кухонні витяжки в свою систему вентиляції.

При виборі установки Jablotron з VAV-системою клапанів, встановлюється витяжка Faber. Така комбінація забезпечує баланс припливного і витяжного повітря на кухні завдяки спільній автоматиці. При активації витяжки на кухні, VAV-клапани в інших кімнатах автоматично "призачиняються". Якщо обсяг повітря, що забирається перевищує той, що подається - установка Jablotron починає посилену подачу чистого повітря, поки не буде досягнутий баланс. Таким чином, якість повітря завжди буде залишатися на високому рівні.

Оскільки витяжка інтегрована в систему вентиляції, тепло від поверхні для смаження не викидається разом з відпрацьованим повітрям на вулицю, а використовується повторно завдяки рекуператору. Таким чином, навантаження на систему опалення квартири в зимовий період часу зменшується. 

Розглянемо також і більш класичний варіант організації витяжки на кухні.

Для того, щоб запобігти поширенню по квартирі запахів з кухні, крім витяжного зонту над робочою поверхнею, додатково рекомендують встановлювати канальний вентилятор. Для каналів круглого перетину відмінно підходить Soler&Palau TD Silent 350/125

Вибір саме цього агрегату обумовлений, перш за все, високою ефективністю роботи та безшумністю. Для забору повітря на кухні, якомога ближче до робочої зони, встановлюють решітки. 

Для того, щоб уникнути забруднення повітропроводів і самого вентилятора, додатково рекомендують встановити жироуловлювачі. Викид повітря з кухні здійснюється в окремий повітропровід. В кухонному зонті так само використовується потужний вентилятор для ефективного видалення повітря.

Витяжка повітря з ванних кімнат і санвузлів

Кліматичний салон Альтер Ейр відібрав тільки перевірені вентилятори для ванної – якісні, ефективні та стильні!

При проєктуванні припливно-витяжної вентиляції в квартирі необхідно забезпечити якісну витяжку повітря з приміщень ванних кімнат і санвузлів. На своїх об'єктах Альтер Ейр використовує відцентрові вентилятори побутового призначення Maico ER. Відмінною особливістю витяжних вентиляторів Maico ER є практично безшумна робота і високий натиск, що дозволяє здійснювати викид повітря навіть в канали значної довжини.

У ванній кімнаті ми використовуємо моделі з датчиком вологості (Maico ER 60 H), які автоматично активуються, коли кількість вологи в повітрі буде перевищувати задану користувачем межу. У санвузлі також застосовується вентилятор з таймером затримки (Maico ER 60 VZ), який включається через певний час після того, як людина зайшла в приміщення.

Ще одним варіантом побутових витяжних вентиляторів для ванних і санвузлів є Elicent Elegance, які поєднують в собі необхідні параметри для ефективної роботи: низький рівень шуму, високу продуктивність і приємний зовнішній вигляд, який поєднується з будь-яким інтер'єром приміщення. Обладнання випускається в трьох типорозмірах (Elichent Elegance 100, Elichent Elegance 120, Elicent Elegance 150) з різними параметрами.

Можуть використовуватися і вентилятори MAICO ECA ipro, які ефективно справляються з викидом відпрацьованого повітря, видаленням неприємних запахів і оптимізацією показників вологості. Корпус пристрою виготовлений з міцного і якісного пластику, а сам вентилятор має надійний захист від перегріву і конденсату. 
Для кімнат з особливим інтер'єром використовуються витяжні вентилятори Soler&Palau Silent Design, які відрізняються різноманітністю дизайнів та кольорової гами. Обладнання характеризується високоефективністю та якістю, що є гарантією довгострокової роботи пристрою.

З метою забезпечення ефективної витяжки повітря з ванної кімнати або санвузла часто використовують канальні вентилятори. Серед переваг даного обладнання варто виділити продуктивність і прихований монтаж. 
Для витяжки повітря з гардеробних використовуються вентилятори з інтелектуальним управлінням (Maico ER 60 I), які автоматично включаються і викидають повітря регулярно через певний проміжок часу.

Краща техніка для проєктів

Для реалізації системи вентиляції ми використовуємо винятково перевірене обладнання: ефективне, економне і легке в управлінні.

Охлодження повітря

Багато людей плутають вентиляцію і кондиціонування в квартирі. Потрібно розуміти, що кондиціонери не подають свіже чисте повітря в кімнату, а тільки охолоджують його.А основним завданням вентиляції є забезпечення правильного повітрообміну в квартирі: подача чистого повітря, забір відпрацьованого, а не повноцінне охолодження приміщення. Але варто звернути увагу на вентиляцію з охолодженням.

Вентиляція з охолодженням
Вентиляція з охолодженням

Підходить для демісезонного і нічного періоду. Знижує навантаження на систему кондиціонування в жарку пору і робить температуру комфортніше.

Настінна система кондиціонування
Настінна система кондиціонування

Найпоширеніша система. Внутрішній блок монтується на стіну і охолоджує тільки кімнату, в якій знаходиться.

Канальна система кондиціонування
Канальна система кондиціонування

Система преміум-класу. Внутрішній блок монтується в застельовий простір і рівномірно охолоджує квартиру.

Фанкойл
Фанкойл

Особливістю фанкойла є холодоагент - вода, тому встановлюється він завжди з тепловим насосом або чиллером.

Наші проєкти

Ніщо краще не розповість про наш професіоналізм, ніж реалізовані проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

  • Вітальня
  • Ванна кімната
  • Міні-котельня - 1
  • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

  • Кухня
  • Обідня зона
  • Гардероб
  • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.