Кондиціонування повітря в квартирі

Комфортна температура в кожній кімнаті
Дистанційне керування системою охолодження
Гармонійна інтеграція в дизайн інтер'єру
Tochnyy inzhenernyy raschet sistemy
Енергоефективність та економічність системи

Як влаштувати кондиціонування у квартирі та на що звернути увагу?

Комфорт мешканців безпосередньо залежить від правильного мікроклімату в квартирі – чистого повітря, рівня вологості і температури. Остання значним чином впливає не тільки на самопочуття, а також на працездатність і здоров'я людини.

Система кондиціонування в квартирі покликана регулювати температуру повітря в приміщенні під час переважання високих зовнішніх температур. Ключовим фактором у реалізації системи кондиціонування є підбір обладнання: правильна потужність, енергоефективність, надійність та естетичність.

Важливо! Система кондиціонування не може замінити систему вентиляції! Навіть якщо виробник вказує функцію підмішування свіжого повітря його обсягу недостатньо, аби забезпечити повноцінну вентиляцію приміщень.

Варіанти кондиціонування

Під час проведення розрахунку і підбору системи враховується ряд факторів, які впливають на надходження тепла в приміщення:

 • конструкція та специфіка квартири (наявність мансарди, тераси);
 • склопакети: площа і солярний фактор (g);
 • розташування квартири відносно сторін світу; 
 • наявність зовнішніх ролет;
 • площа приміщень;
 • наявність техніки в квартирі;
 • частота відкриття вікон.

Для охолодження повітря можуть використовуватися системи, що відрізняються за: видом контуру, кількістю зовнішніх блоків і місцем розміщення.

За видом контуру
За видом контуру

Кондиціонування квартири може здійснюватися як незалежна система або ж в комбінації з системою опалення від теплового насоса.

За кількістю зовнішніх блоків
За кількістю зовнішніх блоків

Залежно від кількості зовнішніх блоків системи кондиціонування мають відмінності в ціні та способі реалізації.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

При розробці комплексу кондиціонування для квартири важливо дотримуватися всіх етапів його реалізації. Розглянемо їх детальніше.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Формування ідеї реалізації системи кондиціонування

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Пакет технічних документів для реалізації системи кондиціонування

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Кілька варіантів кондиціонування для різного бюджету

Montazh
МОНТАЖ

Установка обладнання сертифікованими бригадами згідно з проєктом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Налагодження та перевірка ефективності системи кондиціонування

Servis
СЕРВІС

Подальше обслуговування системи кондиціонування

Місце розміщення блоків

Вагомим фактором при виборі системи кондиціонування є місце розміщення внутрішнього блоку кондиціонерів. 

Компанія Альтер Ейр для своїх проєктів розглядає тільки 4 види внутрішніх блоків: настінні, канальні, підлогові і внутрішньопідлогові. Це пояснюється їх ефективністю, комфортом в застосуванні і можливістю впровадження в інтер'єр.

Настінні кондиціонери
Настінні кондиціонери

Розміщення внутрішніх блоків відбувається на стіні, зазвичай вище лінії людського зросту, щоб уникнути прямих потоків холодного повітря.

Канальні кондиціонери
Канальні кондиціонери

Найбільш комфортна система кондиціонування, так як дозволяє домогтися рівномірного розподілу повітря через дифузори.

Підлогові кондиціонери
Підлогові кондиціонери

Блоки розміщуються на підлозі, біля стіни або ж передбачають внутрішньостіновий монтаж – ще один варіант прихованого розміщення системи.

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Внутрішньопідлогове кондиціонування квартири – дороге, проте комфортне рішення для охолодження квартири без застосування масивних блоків.

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Проєкт від Альтер Ейр

На кресленні – приклад проєкту від фахівців Альтер Ейр, де реалізовано канальне кондиціонування в квартирі в ЖК "Тетріс Хол". Для максимально комфортного та ефективного охолодження у вітальні та їдальні використовується кондиціонер канального типу Daikin FBA50A. Саме обладнання розміщено у ванній кімнаті (щоб заощадити висоту стелі в кімнаті), а холодне повітря подається через щілинні дифузори Madel LOOK CM.

Для спалень використовуються канальні блоки Daikin FDXM35F і FBA35A. Принцип розміщення аналогічний вони змонтовані в другій ванній кімнаті, а холодне повітря подають через лінійні дифузори.

Підсумки

Система кондиціювання повітря в квартирі – одна з найбільш важливих систем для забезпечення здорового і комфортного мікроклімату. Проєктування і вибір устаткування рекомендуємо надати фахівцям - вони підберуть оптимальну потужність техніки і її правильне розміщення.

Серед усіх представлених варіантів компанія Альтер Ейр рекомендує канальне кондиціонування в квартирі  найбільш ефективне та комфортне охолодження повітря. 

Якщо Ви сумніваєтеся, яку систему кондиціонування вибрати – телефонуйте за номером 0-800-33-08-28 та наші фахівці підберуть варіант, який буде відповідати всім вашим вимогам і бюджету.

Якщо Ви проживаєте в приватному будинку, радимо ознайомитися з нашою статтєю: Система кондиціонування буднику

Об'єкти Альтер Ейр

Ніщо краще не скаже про наш професіоналізм, ніж реалізовані проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єдна