Вентиляція у підвалі приватного будинку

Вентиляція в підвалі
Приплив свіжого повітря
Витяжка відпрацьованого повітря
Нормалізація рівня вологості
Запобігання розвитку грибка і цвілі

Вентиляція підвалу повинна розглядатися нарівні з вентиляцією будинку в цілому, адже підвал є такою ж функціональною його частиною, як і комори, вбиральні кімнати, підсобні чи технічні приміщення.

Якщо зупинитися на видах підвалів у приватних володіннях, то вони бувають різними не лише за конструкцією, призначенням, а й за розташуванням. 

Вентиляція в підвальному приміщенні, яке знаходиться безпосередньо під будинком, може відрізнятися від системи, що застосовується для окремого підвалу.

Також підвальним приміщенням можна вважати цокольний поверх, який лише частково знаходиться над поверхнею землі.

Чи потрібна вентиляція у підвалі

Якщо вас цікавить, чи потрібна вентиляція у підвалі, будь-який фахівець скаже, що обов'язково потрібна. Адже кожен підвал приватного будинку якось функціонально використовується власниками: для зберігання якихось сезонних речей; для організації пральні; для домашнього залу для фітнесу або ігрової; для зберігання зимових продуктових запасів; для розміщення обладнання котельні.

Залежно від конструктиву, розмірів та призначення можна і систему вентиляції підвалу розглядати по-різному.

Вентиляція підвалу необхідна для того, щоб забезпечити в приміщенні нормальні показники повітря за вологістю та вмістом СО2 , забезпечити його циркуляцію, тобто надходження чистого та виведення брудного відпрацьованого повітря.

Чи потрібна вентиляція у підвалі

Правильний підхід до організації повітрообміну

Щоб правильно організувати повітрообмін, потрібно чітко розуміти, на якій системі вентиляції в підвалі вирішили зупинити свій вибір власники будинку. У будь-якому випадку працює принцип, який передбачає надходження якогось певного обсягу чистого повітря та виведення вже відпрацьованого із приміщення. Повітрообмін має відбуватися регулярно протягом доби та у будь-яку пору року.

Важливо розуміти, що вентиляція підвалу, як і вентиляція всього будинку, починається ще на етапі його проєктування. Закладаються всі комунікації, проводиться розрахунок кількості повітропроводів та їх оптимальний діаметр. Цей підхід може стати одним з ключових моментів у забезпеченні сприятливого мікроклімату в приміщенні і значно продовжити термін служби самої будівлі..

Для розрахунку правильного повітрообміну існує 2 підходи. Один із них базується на кількості людей, які перебувають у приміщенні. На кожного присутнього доводиться за нормами ДБН від 15 до 36 м3. Цей метод можна застосувати для “чистих” зон. У разі побутового приміщення для розрахунку беруть його номінальний об'єм та множать на коефіцієнт 7.

Замовте консультацію щодо вентиляції

Для отримання професійної консультації залиште заявку на сайті

Замовте консультацію щодо вентиляції

Варіанти систем вентиляції для підвалу

Варіанти облаштування вентиляції

Існує кілька варіантів організації системи вентиляції у підвалі. Кожен з них доречний, розглядається та застосовується в залежності від характеристик приміщення, вихідних даних та функціонального призначення вентильованого простору. 

    Два основні види системи вентиляції, які запропоновані до розгляду:

 1. природна;
 2. примусова вентиляція.

При цьому кожна з них має свої особливості, нюанси та варіанти реалізації.

Природна система вентиляції

Під природною системою вентиляції у підвалі мають на увазі процес надходження чистого повітря ззовні в нижню частину приміщення через повітропровід. При цьому виведення відпрацьованого повітря реалізується через повітропровід, який знаходиться у верхній точці підвалу. За рахунок різниці тиску та температур відбувається природна циркуляція, і брудне повітря виводиться на покрівлю будинку. При використанні природної вентиляції у кожному приміщенні підвалу потрібна наявність окремого вентиляційного каналу.

Перевагами природної системи вентиляції підвалу є її простота, мінімальні фінансові вкладення та трудовитрати. 

Недоліками такої системи є недостатня ефективність. Робота вентиляції залежить від погодних умов, напряму вітру, тиску — факторів, на які людина безпосередньо вплинути не може.

Природна система вентиляції
Природна вентиляція за наявності лише вентиляційних каналів

Природна вентиляція за наявності лише вентиляційних каналів

Окремою схемою можна розглянути варіант, коли ми маємо лише витяжні канали. У такому випадку нагнітання чистого повітря відбувається через вікна, що відкриваються на першому, другому поверсі будинку або через установки-бризери. При цьому біля кожного каналу вентиляції технічних приміщень встановлюється центробіжний вентилятор компанії Meltem з опцією інтервального (періодичного) включення. Він сприяє процесу надходження чистого повітря та виведення відпрацьованого по вентканалу на покрівлю, за рахунок створення циркуляції.

Примусова вентиляція у підвалі

Вентиляція підвалу відбуватиметься набагато ефективніше та якісніше, якщо застосовувати для цього процесу примусову систему вентиляції. Реалізація такої системи передбачає використання додаткового обладнання. Придбання останнього краще робити після консультації з фахівцем. Асортимент обладнання для децентралізованої системи вентиляції дозволить вибрати найкраще рішення, виходячи з конструктивних та технічних даних будинку.

Примусова вентиляція у підвалі

Розглянемо рейтинг обладнання, яке можна використати для реалізації такої системи. 

 1. Лідером є припливно-витяжна установка із рекуперацією тепла від бренду Meltem. Вона здатна забезпечити повний цикл оновлення повітря в приміщенні із збереженням показників по кисню та вологості.
 2. Рекуператор від Soler&Palau з робочим діапазоном температур від -20° до +50°С. Це обладнання гарантує якісний повітрообмін та зручність налаштування завдяки наявності пульта дистанційного керування.
 3. Обладнання італійського виробника Olimpia Splendid відрізняється від інших застосуванням високоякісних, високопродуктивних і при цьому тихих двигунів. Також техніка цього бренду відрізняється простотою обслуговування. 
 4. Рекуператор компанії Mitsubishi Electric, здатний в автономному режимі підтримувати оптимальний рівень показників повітря.
 5. Обладнання від бренду Prana – широкий діапазон робочих температур, високий ККД системи, відносно доступна вартість.
 6. Установка від SmartStream здатна працювати в різних режимах подачі об'єму повітря, що дуже зручно для організації оптимальних режимів вентиляції для кожного приміщення.
 7. Рекуператор від виробника Aerauliqa. Це обладнання має високу ефективність при малих енерговитратах, має досить низький рівень шуму.

При цьому забір повітря у підвалі реалізується шляхом використання двошвидкісних вентиляторів із витратою повітря 60/100 м3 або інтервальними вентиляторами. Плюс у санвузлах, які розташовані на першому та другому поверсі будинку, застосовуються центробіжні вентилятори з таймером.

Децентралізована вентиляція за допомогою побутових рекуператорів краща, ніж природна, але все одно не забезпечує якісний повітрообмін і вимагає встановлення витяжних вентиляторів, що викидають тепле повітря назовні.

Рекомендоване обладнання
Припливно-витяжні установки з рекуперацією Meltem
Припливно-витяжні установки з рекуперацією Meltem

Побутові рекуператори повітря Soler&Palau
Побутові рекуператори повітря Soler&Palau

Побутові рекуператори повітря Olimpia Splendid
Побутові рекуператори повітря Olimpia Splendid

Побутові рекуператори повітря Mitsubishi Electric
Побутові рекуператори повітря Mitsubishi Electric

Побутові рекуператори Prana
Побутові рекуператори Prana

Побутові рекуператори повітря SmartStream
Побутові рекуператори повітря SmartStream

Побутові рекуператори повітря Aerauliqa
Побутові рекуператори повітря Aerauliqa

Ще одним варіантом організації якісної вентиляції в будинку з урахуванням підвального приміщення є децентралізована система вентиляції з розведенням повітроводів від компанії Meltem. 

У цьому випадку циркуляція повітря реалізована шляхом його подачі через “чисті” зони, а забір відпрацьованого здійснюється через “брудні”, такі як підвал. Повітря йде через повітроводи установки Meltem і повноцінно бере участь у процесі рекуперації. 

Рішення енергоефективне, оскільки нагріте та вологе повітря не викидається на вулицю через витяжні вентилятори, а бере участь у нагріванні потоку, що надходить, і пасивному зволоженні “чистих” зон.

децентралізована система вентиляції з розведенням повітроводів від компанії Meltem
Система вентиляції з рекуперацією

Також вентиляція підвалу може бути реалізована в комплексі із системою вентиляції з рекуперацією тепла за допомогою VAV-клапанів від компанії Jablotron або на основі змінної витрати повітря. 

Тобто весь будинок, включаючи підвальне приміщення під ним, розглядається як цілісна система вентиляції, і всі розрахунки та підбір обладнання запроваджуються з урахуванням саме такого підходу. Витіснення відпрацьованого повітря відбувається через “брудні” зони, якими є санвузли, комори, вбиральні та підвал. Свіже повітря при цьому нагнітається відповідно в “чисті” зони.

Центральна вентиляція забезпечує найякісніший повітрообмін.

Рекомендоване обладнання
ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНА УСТАНОВКА JABLOTRON FUTURA M
ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНА УСТАНОВКА JABLOTRON FUTURA M

ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНА УСТАНОВКА JABLOTRON FUTURA L
ПРИПЛИВНО-ВИТЯЖНА УСТАНОВКА JABLOTRON FUTURA L

КОНТРОЛЕР З ДАТЧИКОМ CO2 JABLOTRON ALFA
КОНТРОЛЕР З ДАТЧИКОМ CO2 JABLOTRON ALFA

VAV-КЛАПАН ЗМІННОЇ ПОДАЧІ ПОВІТРЯ JABLOTRON VARIOBREEZE
VAV-КЛАПАН ЗМІННОЇ ПОДАЧІ ПОВІТРЯ JABLOTRON VARIOBREEZE

ДАТЧИК CO2 JABLOTRON ROOM CO2 SENSOR
ДАТЧИК CO2 JABLOTRON ROOM CO2 SENSOR

Важливо також розуміти, що далеко не завжди підвал є “брудною” зоною в системі вентиляції. Припустимо, якщо в приміщенні підвалу розташовуються кабінет, ігрова кімната, кімната відпочинку або фітнес зал – це зона, яка вже вимагає подачі туди чистого повітря, що доведеться врахувати у проєктуванні вентиляції.

Вентиляційні канали не потрібні у разі застосування центральної або децентралізованої системи вентиляції Meltem з розведенням повітроводів. Дані системи вентиляції на даний момент вважаються максимально ефективними та якісними, однак вимагають фінансових вкладень більше, ніж звичайна децентралізована система.

Також хотілося б акцентувати увагу на тому, що будь-яка вентиляція для підвалу не є способом виправлення помилок, допущених при зведенні будинку. Досить часто проблемою підвальних приміщень є понаднормовий вміст вологи та конденсату. Джерелом такої ситуації є неякісно виконані роботи з гідроізоляції будинку. У такій ситуації жодна витяжка із підвалу будинку не вирішить це питання.

Система вентиляції здатна збалансувати повітрообмін, покращити показники повітря за киснем та надлишком вологи, зробити мікроклімат у приміщенні комфортним для перебування людини. Під надлишком вологи в даному випадку разуміємо ту вологу, яка виникає через особливості розташування підвального приміщення нижче рівня землі і, як наслідок, відсутності ефективного виділення води через стіни. Тобто для створення комфортних умов у підвалі важлива якісно виконана гідроізоляція та ефективна циркуляція повітря.

Для створення якісної та ефективної циркуляції повітря необхідно зробити правильні розрахунки з урахуванням усіх нюансів приміщення: призначення, планування, розмірів. Наші фахівці допоможуть безпомилково зробити всі розрахунки та обрати оптимальне обладнання для кожного індивідуального випадку.

Етапи монтажу системи вентиляції у підвальному приміщенні

Якісна вентиляція підвалу потребує комплексного підходу. Причому правильно займатися цим питанням ще на етапі проєктування будинку та виконання будівельних робіт.

Монтаж системи вентиляції
Основні етапи організації системи вентиляції

Основними етапами організації системи вентиляції є:

 • консультація з фахівцем;
 • вибір рішення, виходячи з конструктиву та особливостей будівлі;
 • розробка комерційної пропозиції з прорахунком усіх витрат;
 • проєктування обраного варіанта організації системи вентиляції;
 • створення фіналізованої специфікації обраного варіанта;
 • комплектація об'єкта;
 • монтаж системи вентиляції;
 • передача готового об'єкта на сервісне обслуговування.

Кожен із цих етапів важливий і є гарантом якісно виконаної та ефективної системи вентиляції.

Перевірка системи вентиляції після її встановлення

Будь-яка система, яка передбачає її використання в приміщенні, вимагає обов'язкової перевірки перед здаванням об'єкта та введенням її в експлуатацію.

Перевірка системи вентиляції
Система вентиляції

Система вентиляції не є винятком:

 • вона перевіряється на працездатність;
 • здійснюються виміри рівня шуму;
 • з використанням витратоміра здійснюється перевірка обсягів повітря, які повинні відповідати кількості, зазначеній у документації;
 • потім складається акт про виконану роботу, який обов'язково підписує замовник;
 • після цього на об'єкті можуть проводитися чистові облицювальні роботи.

Вартість організації системи вентиляції у підвалі

Вартість системи вентиляції безпосередньо залежатиме від характеристик об'єкта, від обсягу приміщень та від того варіанту, який вибере замовник. Технічні характеристики та якість обладнання впливають і на цінову політику усієї системи. Перевагою нашої компанії є можливість запропонувати клієнту кілька варіантів реалізації системи вентиляції залежно від передбачуваного бюджету. Діапазон цін може стартувати від суми 15 тис. грн та досягати 150 тис. грн залежно від об'єкта.

Ціна вентиляційної системи

Наші проєкти

Вентиляція, опалення та осушення повітря в басейні, смт. Гостомель, площа 70 м²

 • Басейн
ОСУШУВАЧ ПОВІТРЯ CALOREX VARIHEAT AA 600 VH

Модульна установка канального осушення з опцією припливу/витяжки повітря та опцією водяного калорифера (для догрівання припливного повітря)

РАДІАТОРИ ZEHNDER CHARLESTON

Дизайнерські радіатори від німецького виробника, тепло та комфорт втілені в оригінальному дизайні

Вентилятор канальний Soler&Palau TD-350/125 Silent (230-240V 50/60)

Призначений для монтажу в повітропроводи круглого перерізу, використовується в системах вентиляції житлових та комерційних приміщень

Вентиляція, опалення та осушення повітря в басейні, смт. Гостомель, площа 70 м²

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

 • Дитяча
 • Кухня-вітальня
 • Лоджія
 • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Вентиляція в будинку 150 м2 - с. Погреби, вул. Нова

 • Опалення і ГВП
 • Водопідготовка
Бак для підготовки гарячої води на 300 л

Бак об'ємом в 300 л підібраний спеціально для системи опалення на базі теплового насоса Viessmann. Він використовує тепло від теплового насоса, накопичує його і акумулює у воді. За рахунок цього мешканці будинку завжди мають достатні запаси гарячої води для будь-яких потреб.

Тепловий насос "повітря-вода" Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 від німецького виробника Viessmann розроблений для роботи за принципом «повітря-вода». Базова комплектація призначена для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. При дооснащення функцією «active cooling», в жаркий період система може працювати на охолодження приміщення.

Насосна група Meibes

Насосні групи Meibes серії V-UK призначені для використання в системі опалення з метою циркуляції теплоносія, який надходить з теплогенератора в контур опалення. Область застосування - нерегульовані контури опалення, такі як контур радіаторів, контур нагріву бойлера ГВП, вентиляція, басейн тощо.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепади тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю і антикорозійними властивостями.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлог тощо.

Насос рециркуляції ГВС WILO Star-Z 20/4 EM

Циркуляційні системи питного водопостачання, для застосування в промисловості й інженерії будинків і споруд. Даний циркуляційний насос передбачений тільки для перекачування питної води. Стійкий до струмів блокування двигун. Корпус насоса з бронзи, робоче колесо зі зміцненого скловолокном синтетичного матеріалу, керамічний вал з вугільними підшипниками ковзання з синтетичною смолою.

Бак Viessmann Vitocell 100-E, тип SVW, 200 л

Буферна ємність для теплового насоса. Різнобічне застосування у системах опалення з кількома теплогенераторами і теплопоспоживачів завдяки наявності декількох патрубків підключення прямої та зворотної магістралі, а також додаткових точок для підключення вимірювальних приладів. Ідеально підходить для використання разом з геліоустановки, тепловими насосами і твердопаливними котлами.

Бак Viessmann Vitocell 100-E, тип SVW, 200 л

Буферна ємність для теплового насоса. Різнобічне застосування у системах опалення з кількома теплогенераторами і теплопоспоживачів завдяки наявності декількох патрубків підключення прямої та зворотної магістралі, а також додаткових точок для підключення вимірювальних приладів. Ідеально підходить для використання разом з геліоустановки, тепловими насосами і твердопаливними котлами.

Система комплексної водоочистки Ecosoft ECOSOFT FK-1354 CEMIXA

Система комплексної водоочистки Ecosoft призначена для поліпшення якості води для побутового використання. Вона підбирається після проведення аналізу води. Призначена для зменшення жорсткості, очищення від заліза та інших шкідливих домішок. Компанія Ecosoft вже багато років є лідером на ринку водоочищення і водопідготовки.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепади тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю і антикорозійними властивостями.

Бак для солі Ecosoft

У даний бак завантажується сіль, яка необхідна для розчину для промивання очисної завантаження. Використовується для пом'якшення води і в комплексній водоочищення.

Вентиляція в будинку 150 м2 - с. Погреби, вул. Нова

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Загально обмінна вентиляція в квартирі, ЖК Respublika

 • Пральня
ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Загально обмінна вентиляція в квартирі, ЖК Respublika

Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Вентиляція в приватному будинку: способи та правила організаціїї
Що таке рекуператор | Типи та принцип роботи | Як обрати рекуператор для будинку та квартири
Що таке рекуператор | Типи та принцип роботи | Як обрати рекуператор для будинку та квартири
Вентиляція, опалення та осушення повітря в басейні 70 м2, смт. Гостомель
Вентиляція, опалення та осушення повітря в басейні 70 м2, смт. Гостомель
Ціна систем вентиляції: від чого залежить вартість вентиляції для будинку і квартири
Ціна систем вентиляції: від чого залежить вартість вентиляції для будинку і квартири
Канальне кондиціювання, опалення та вентиляція в котеджі 260 м², КМ Goodlife Park, Вишгород
Канальне кондиціювання, опалення та вентиляція в котеджі 260 м², КМ Goodlife Park, Вишгород

Поширені питання

Як функціонує система вентиляції підвалу взимку?

Якщо розглядати сезонність як таку для всіх приміщень, що знаходяться над поверхнею землі, то вона має свій вплив на систему вентиляції. У літню пору це максимально високі значення температур за бортом, у зимовий — навпаки, низькі.

У випадку з підвальним приміщенням ситуація дещо простіше, тому що температура повітря та навколишніх умов не має таких великих коливань. Вплив сезонних джерел тепла чи холоду на мікроклімат у підвалі мінімальний. Незначні відхилення показників на термометрі залежно від зими чи літа практично не впливають на систему вентиляції у підвалі.

Як правильно реалізувати вентиляцію підвалу в приватному будинку?

Для правильної реалізації вентиляції підвалу в приватному будинку потрібно дивитися не лише на конструктивні особливості приміщення, а й на його призначення. Від цих критеріїв залежатиме вибір природної або примусової вентиляції, яка, у свою чергу, теж має кілька різновидів.

При розгляді природної вентиляції необхідно враховувати момент, що в холодну пору року при відкриванні вікон відбувається додаткове навантаження на систему опалення. При цьому частина тепла разом з повітрям викидається у навколишнє середовище.

У разі децентралізованої системи, в якій вже використовуються рекуператори у “чистих” зонах, тепло частково втрачається за рахунок виведення відпрацьованого повітря на вулицю через необхідність роботи вентиляторів періодичного включення у санвузлах.

Найкращим рішенням, за умови енергоефективності будівлі, є децентралізована вентиляція з розведенням повітроводів Meltem та центральна система вентиляції, які забезпечують максимальну ефективність роботи та оптимальні показники якості повітря у всіх приміщеннях приватного будинку.

Чи існують особливості вентиляції підвалу гаража?

Як таких особливостей організації системи вентиляції у підвалі гаража немає. Але, знову ж таки, все залежить від параметрів гаража і від призначення цього приміщення. Підхід до системи вентиляції підвалу, в якому зберігаються зимові продуктові запаси, відрізнятиметься від того, в якому обладнано, наприклад, більярдну кімнату або музичну студію.

Який діаметр труби потрібний для якісної вентиляції підвалу?

Діаметр та кількість труб залежатиме від об'єму підвалу. Кожне технічне приміщення має бути оснащене вентилятором, який виводить відпрацьоване повітря на покрівлю. Для безпомилкового вибору діаметра труби вентканалу і всієї системи вентиляції в цілому краще звернутися до фахівців, які комплексно підійдуть до цього питання і зможуть запропонувати оптимальне рішення.

Замовте вентиляцію у підвалі під ключ

Залишіть заявку, менеджери компанії зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте вентиляцію у підвалі під ключ
Відгуки і питання
 • 4 / 5

  Алексей

  Все правильно написано, вентиляция не панацея!! Если повышенная влажность, надо думать про гидроизоляцию, а не пытаться экстренно все поправить! Ну и да, вентиляция подвала - мастхэв, особенно в наши дни!! Если вентиляция есть, в подвале можно будет нормально находиться без последствий. Спасибо вашим специалистам, что пишете как есть, без прекрас! и что показываете бюджетные решения, которые можно себе позволить кому угодно

 • Команда Alter Air

  Вітаємо, Олексію! Дякуємо за ваш коментар, ми повністю згодні з вашою думкою! Сподіваємося, що більшість українців обиратиме правильні інженерні рішення для свого житла.