Теплові насоси
вода-вода
під ключ

Тепловий насос "вода-вода" - установка, вибір і принципи роботи
Висока ефективність роботи
Незалежність від перепаду температур
Екологічність насоса "вода-вода"
Відсутність регулярних витрат

Тепловий насос вода вода - оптимальний варіант ефективного опалювального обладнання, яке використовує природні енергоносії. Це дозволяє домогтися істотної економії ваших витрат. Теплові насоси опалення вода вода вимагають присутності джерела води, тому пристрою потрібно забезпечити доступ до грунтових вод (озеро, річка, ставок і т.д.)

Обігрів за допомогою теплового насосу вода вода має головну перевагу - це висока ефективність роботи, так як пристрій доставляє в будинок велику кількість теплової енергії, яка в кілька разів перевищує витрати електрики. Значним плюсом такого обладнання є можливість використання навіть в самі несприятливі погодні умови, так як температура підземної води навіть в найхолоднішу пору року не нижче 6 °C. Таким чином, робота теплового насоса не залежить від перепадів температури навколишнього середовища.

Принцип, вибір, установка

Альтернативні джерела енергії продовжують набирати популярність в Україні. Серед них і водяний насос. Екологічність, відсутність регулярних витрат і вилучення енергії з природних джерел круглий рік - ті переваги, які так приваблюють в теплових насосах вода-вода.

Пропонуємо детальніше розібратися, в чому "підступ" такого виду обладнання, до чого бути готовим і на що розраховувати у випадку з геотермальних опаленням вода-вода.

Принцип роботи теплового насоса вода-вода
Принцип роботи теплового насоса вода-вода

В основі роботи і ефективності теплових насосів типу вода-вода закладений термодинамічний процес під назвою Цикл Карно.

Вибір теплового насоса
Вибір теплового насоса

Тепловий водяний насос необхідно підбирати виходячи з особливостей будинку, так ви зможете зрозуміти раціональність такого вкладення.

Встановлення теплового насоса вода-вода
Встановлення теплового насоса вода-вода

Для встановленя теплового насоса з генерацією тепла від грунтових вод необхідно пробурити відсмоктувальну і поглинальну свердловину.

Розрахунок системи опалення
Розрахунок системи опалення

Як відбувається розрахунок системи опалення на тепловому насосі "вода-вода" - формули і приклади.

Експлуатація та додаткове обладнання
Експлуатація та додаткове обладнання

Сам агрегат - не єдиний елемент системи, для правильної і тривалої роботи потрібно правильно підібрати додаткове обладнання.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

Розробляючи комплекс кліматичної системи слід спочатку знати про складові правильного проєкту та їх призначення в процесі реалізації.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

​Обговорення загальної концепції із замовником на першій консультаці

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Розробка пакета документів щодо реалізації теплового насосу вода-вода

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Варіації обладнання виходячи з побажань клієнта

Montazh
МОНТАЖ

Установка теплового насоса вода-вода

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Тестування опалювального обладнання перед запуском

Servis
СЕРВІС

Діагностика та моніторинг ефективності опалення під час експлуатації

Де застосовується?

Сфера використання теплового насоса вода-вода для опалення - переважно приватні будинки з великою площею.

У будь-якому випадку, перш, ніж реалізувати систему опалення на водяному тепловому насосі необхідно чітко прорахувати раціональність і окупність такого рішення.

Приватний будинок
Приватний будинок

Такий вид обладнання рекомендується розглядати саме для приватних будинків від 250 м2 враховуючи монтаж і велику вартість системи.

Котедж
Котедж

Для невеликих будинків і котеджів до 250 м2 тепловий насос вода-вода нераціональний. Рекомендуємо розглянути тепловий насос повітря-вода.

Багатоквартирний будинок
Багатоквартирний будинок

Випадки використання водяного теплового насоса для квартир зустрічаються, однак вони - скоріше, виняток, ніж поширене явище.

Отримайте
точний розрахунок

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проекту для вашого будинку

Що важливо знати про
водяний тепловий насос?

Плюси водяного теплового насоса

Серед переваг опалення на тепловому насосі розсіл-вода варто виділити:

 • Енергія від природного джерела - немає необхідності купувати паливо для забезпечення роботи.
 • Високий ККД - теплові насоси дійсно зарекомендували себе як найбільш енергоефективне обладнання. Однак, на цей пункт значним чином впливає правильне проектування і підбір обладнання.
 • Екологічність - відсутність шкідливих викидів в навколишнє середовище.
 • Невеликі експлуатаційні витрати - немає необхідності в постійній заміні комплектуючих або дорогому сервісі.
 • Можливість використовувати не тільки для нагрівання, але і для охолодження приміщень (в комбінації з фанкойлами) - таким чином закриваючи практично всі необхідні кліматичні системи в будинку - кондиціонування, опалення і гаряче водопостачання.
 • Тривалий термін служби - прослужить вам багато років, але, зрозуміло, при виборі надійного виробника.

Мінуси теплового насоса "вода-вода"

Недоліки теплових насосів вода-вода:

 • Вартість обладнання - в порівнянні з газовими або електрокотлами, теплові насоси на воді явно програють, особливо якщо розглядати виробників, які зарекомендували себе на кліматичному ринку.
 • Вартість робіт для здійснення системи - потрібно розуміти, що для реалізації опалення для геотермальному водяному насосі необхідно провести ряд робіт, серед яких буріння свердловин, прокладка ліній тощо.
 • Окупність водяного теплового насоса - найбільш спірна тема при виборі джерела тепла. Незважаючи на найвищих ККД термін окупності агрегатів може перевалювати за 10 років, особливо у випадку з обладнанням топових світових виробників.
 • Габарити - необхідно передбачити місце для котельні, так як і саме устаткування, і його обв'язка вимагають простору для розміщення. Не забувайте про доступ до агрегатів для перевірки та обслуговування.

Теплові насоси Viessmann

Теплові насоси вода-вода компанії Viessmann користуються великим попитом на ринку опалювального обладнання, так як володіють ефективними технічними показниками, мета яких - економія енергії і скорочення викидів CO2. Теплові насоси Viessmann - ідеальне поєднання екологічно чистої вироблення енергії і максимального комфорту за доступною ціною.

Купивши і встановивши тепловий насос Viessmann, ви зможете створити індивідуальну систему опалення вашого будинку відповідно до ваших вимог і побажань. Найчастіше ці пристрої використовуються для опалення великих за площею виробничих будівель, а також житлових і офісних приміщень. Завдяки потужному компресора Compliant Scroll агрегат володіє високими робочими показниками і температурою теплоносія до 60 °C. Крім усього іншого, тепловий насос опалення Viessmann відрізняється безшумною роботою, тому пристрій не заважатиме вам своїм шумом.

Коли реалізація системи раціональна?

Фахівці компанії Альтер Ейр рекомендують розглядати реалізацію системи опалення на основі водяного теплового насоса в разі, якщо у вас:

 1. Приватний будинок від 250 м2 - тільки при таких метражах можна говорити про окупність системи;
 2. Енергоефективний будинок - з мінімальними тепловтратами - 30-35 Вт/м2 при -25 С. Якісні перекриття, утеплення, склопакети і т.д. - безпосередньо впливають на цей показник;
 3. Достатньо території для буріння свердловин - потрібно розуміти, що для реалізації достатньої довжини магістралі необхідно свердлити кілька свердловин, які не повинні перетинатися між собою щоб уникнути обмерзання;
 4. Відсутність гірських порід - так як витрати на свердління свердловин в них просто не виправдовують себе;
 5. Наявність вентиляції з рекуперацією тепла - система відкидає необхідність у відкритті вікон, а також дозволяє повторно використовувати тепло і вологу. Крім того, рекомендуємо зупинити свій вибір на системі вентиляції зі змінною подачею повітря (на VAV-клапанах), адже вона дозволить скоротити витрату енергії, при цьому забезпечуючи підвищений комфорт для мешканців.

Важливі моменти з системою на водяному тепловому насосі

 • Тепловий насос "вода-вода" повинен забезпечувати не тільки опалення будинку, а й охолодження. Реалізується такий підхід через фанкойли і є раціональною альтернативою класичній системі кондиціонування на фреоні. Фанкойли, як і внутрішні блоки кондиціонерів можуть бути різних видів: підлогові, настінні і канальні. Рекомендуємо розглядати Daikin Altherma в якості підлогових моделей і канальні фанкойли Daikin FWB. Останнє рішення (канальне) вважається топ рішенням, так як встановлюється в застельовий простір = непомітність, подачу повітря через дифузори = комфорт.
 • Основний теплорозподільник - система теплої підлоги. А якщо бути конкретніше - 100% площі будинку необхідно покрити теплою підлогою. Так як система опалення на тепловому насосі є низькотемпературною, це - оптимальне рішення як з точки фінансів, так і комфорту. Радіатори і в середині конвектори також встановлюються, але тільки з метою "догрева" при дуже низьких температурах на вулиці.
 • Розглядайте тільки водяні теплові насоси високого класу - наприклад, IDM, Vaillant, Viessmann. Продиктовано це тим, що дане обладнання купується на багато років, а система вимагає чималих капіталовкладень. "Скупий платить двічі" - це точно про цей випадок.
 • Не рекомендуємо здійснювати систему від ставка або озера, якщо воно не є вашою власністю. Реалізація подібної системи від водойми сама по собі має на увазі ще більші витрати (робота водолазів, довжина трубопроводу, замулення і т.д.), але якщо ставок або озеро не перебуває у вашій власності, тоді можуть виникнути проблеми з законом, або ж ймовірність пошкодження системи.
Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів

Наші проєкти

Краще підтвердження професіоналізму Альтер Ейр - реалізовані об'єкти.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Відео від наших фахівців

Геотермальний тепловий насос для будинку. Як правильно розрахувати і реалізувати?
Геотермальний тепловий насос для будинку. Як правильно розрахувати і реалізувати?
Автор запису
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Автор запису
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Автор запису

Висновки

Інженери компанії Альтер Ейр рекомендують розглядати дану систему тільки для енергоефективних будівель від 250 м2 - конструкція будівлі, склопакети, кліматичні системи - все повинно підпадати під норми (ознайомитися з ними можна на сайті passivehouse.com). 
У разі, якщо ви господар саме такого будинку, Альтер Ейр може запропонувати реалізацію системи опалення геотермальною свердловиною або на базі теплового насоса "вода-вода" під ключ - від концепції до монтажу - все в руках наших фахівців. Для вас - мінімум проблем, звітність і повний пакет документації.
Ціна на тепловий насос і обв'язку системи залежить від кожного окремо обраного об'єкта - звертайтеся за більш детальною консультацією та з приводу невдач до наших інженерам за номером 0-800-33-08-28. Компанія Альтер Ейр гарантує високу якість яку купує у нас техніки, її довговічність і повну безпеку у використанні.
Замовте сучасний тепловий насос

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї

Відгуки і питання
Відгуки відсутні