Теплові насоси
вода-вода
під ключ

Тепловий насос "вода-вода" - установка, вибір і принципи роботи
Висока ефективність роботи
Незалежність від перепаду температур
Екологічність насоса "вода-вода"
Відсутність регулярних витрат

Тепловий насос вода вода - оптимальний варіант ефективного опалювального обладнання, яке використовує природні енергоносії. Це дозволяє домогтися істотної економії ваших витрат. Теплові насоси опалення вода вода вимагають присутності джерела води, тому пристрою потрібно забезпечити доступ до грунтових вод (озеро, річка, ставок і т.д.)

Головною перевагою опалення тепловим насосом вода вода є висока ефективність роботи, так як пристрій доставляє в будинок велику кількість теплової енергії, яка в кілька разів перевищує витрати електрики. Значним плюсом такого обладнання є можливість використання навіть в самі несприятливі погодні умови, так як температура підземної води навіть в найхолоднішу пору року не нижче 6 °C. Таким чином, робота теплового насоса не залежить від перепадів температури навколишнього середовища.

Принцип, вибір, установка

Альтернативні джерела енергії продовжують набирати популярність в Україні. Серед них і водяний насос. Екологічність, відсутність регулярних витрат і вилучення енергії з природних джерел круглий рік - ті переваги, які так приваблюють в теплових насосах вода-вода.

Пропонуємо детальніше розібратися, в чому "підступ" такого виду обладнання, до чого бути готовим і на що розраховувати у випадку з геотермальних опаленням вода-вода.

Принцип роботи теплового насоса вода-вода
Принцип роботи теплового насоса вода-вода

В основі роботи і ефективності теплових насосів типу вода-вода закладений термодинамічний процес під назвою Цикл Карно.

Вибір теплового насоса
Вибір теплового насоса

Тепловий водяний насос необхідно підбирати виходячи з особливостей будинку, так ви зможете зрозуміти раціональність такого вкладення.

Встановлення теплового насоса вода-вода
Встановлення теплового насоса вода-вода

Для встановленя теплового насоса з генерацією тепла від грунтових вод необхідно пробурити відсмоктувальну і поглинальну свердловину.

Розрахунок системи опалення
Розрахунок системи опалення

Як відбувається розрахунок системи опалення на тепловому насосі "вода-вода" - формули і приклади.

Експлуатація та додаткове обладнання
Експлуатація та додаткове обладнання

Сам агрегат - не єдиний елемент системи, для правильної і тривалої роботи потрібно правильно підібрати додаткове обладнання.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

​При розробці комплексу кліматичної системи необхідно в першу чергу розуміти складові правильного проєкту та їх призначення у процесі її здійснення

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Обговорення концепції з клієнтом на першій консультації

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Розробка документації по реалізації теплового насоса вода-вода

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Варіанти обладнання на вибір клієнта

Montazh
МОНТАЖ

Установка теплового насоса вода-вода

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Перевірка опалювального обладнання перед запуском

Servis
СЕРВІС

Моніторинг і діагностика системи опалення після запуску

Де застосовується?

Сфера використання теплового насоса вода-вода для опалення - переважно приватні будинки з великою площею.

У будь-якому випадку, перш, ніж реалізувати систему опалення на водяному тепловому насосі необхідно чітко прорахувати раціональність і окупність такого рішення.

Приватний будинок
Приватний будинок

Такий вид обладнання рекомендується розглядати саме для приватних будинків від 250 м2 враховуючи монтаж і велику вартість системи.

Котедж
Котедж

Для невеликих будинків і котеджів до 250 м2 тепловий насос вода-вода нераціональний. Рекомендуємо розглянути тепловий насос повітря-вода.

Багатоквартирний будинок
Багатоквартирний будинок

Випадки використання водяного теплового насоса для квартир зустрічаються, однак вони - скоріше, виняток, ніж поширене явище.

Отримайте
точний розрахунок

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
проекту для вашого будинку

Етапи реалізації проєкту

Ми вибудували процес, який гарантує результат
 • Консультація
 • Комерційна пропозиція
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перша зустріч проходить в нашому шоу-румі і триває 1-1,5 години. Ми обговорюємо ваші побажання, особливості об'єкта і рентабельність того чи іншого рішення. Показуємо, як працює обладнання, реалізоване в офісі – ви будете мати наочне уявлення про впроваджувані інженерні системи, їх ефективність та ергономічність.

02
Комерційна пропозиція

Комерційна пропозиція

Ви отримуєте техніко-економічний розрахунок і зроблену на його підставі комерційну пропозицію. У неї також входить кошторис по обладнанню та обв'язки - з самого початку ви будете мати правильне уявлення про бюджет. Фінальна вартість після складання проєкту може змінитися в рамках 15% в більшу або меншу сторону.

03
Проєктування

Проєктування

Після узгодження комерційної пропозиції клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. Ми починаємо проєктування інженерних систем. Розроблений проєкт узгоджується з клієнтом, за необхідності вносяться правки. Потім проєкт затверджується обома сторонами в письмовій формі. Ви отримуєте повний пакет проєктних документів.

04
Монтаж систем

Монтаж систем

Ми доставляємо і монтуємо все необхідне обладнання. Ефективно інтегруємо його з іншими системами та інтер'єрними рішеннями. Проводимо пусконалагоджувальні роботи. Фінальний запуск інженерної системи відбувається в присутності вас і головного інженера, щоб ви переконалися в коректній роботі всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Здійснюємо гарантійне і післягарантійне обслуговування інженерних систем - протягом всього терміну їх експлуатації. Чистимо і міняємо фільтри, комплектуючі. За бажанням клієнта можемо модифікувати систему або оптимізувати її з метою зміни продуктивності або економії ресурсів.

Що важливо знати про
водяний тепловий насос?

Плюси водяного теплового насоса

Серед переваг опалення на тепловому насосі розсіл-вода варто виділити:

 • Енергія від природного джерела - немає необхідності купувати паливо для забезпечення роботи.
 • Високий ККД - теплові насоси дійсно зарекомендували себе як найбільш енергоефективне обладнання. Однак, на цей пункт значним чином впливає правильне проектування і підбір обладнання.
 • Екологічність - відсутність шкідливих викидів в навколишнє середовище.
 • Невеликі експлуатаційні витрати - немає необхідності в постійній заміні комплектуючих або дорогому сервісі.
 • Можливість використовувати не тільки для нагрівання, але і для охолодження приміщень (в комбінації з фанкойлами) - таким чином закриваючи практично всі необхідні кліматичні системи в будинку - кондиціонування, опалення і гаряче водопостачання.
 • Тривалий термін служби - прослужить вам багато років, але, зрозуміло, при виборі надійного виробника.

Мінуси теплового насоса "вода-вода"

Недоліки теплових насосів вода-вода:

 • Вартість обладнання - в порівнянні з газовими або електрокотлами, теплові насоси на воді явно програють, особливо якщо розглядати виробників, які зарекомендували себе на кліматичному ринку.
 • Вартість робіт для здійснення системи - потрібно розуміти, що для реалізації опалення для геотермальному водяному насосі необхідно провести ряд робіт, серед яких буріння свердловин, прокладка ліній тощо.
 • Окупність водяного теплового насоса - найбільш спірна тема при виборі джерела тепла. Незважаючи на найвищих ККД термін окупності агрегатів може перевалювати за 10 років, особливо у випадку з обладнанням топових світових виробників.
 • Габарити - необхідно передбачити місце для котельні, так як і саме устаткування, і його обв'язка вимагають простору для розміщення. Не забувайте про доступ до агрегатів для перевірки та обслуговування.

Теплові насоси Viessmann

Теплові насоси вода-вода компанії Viessmann користуються великим попитом на ринку опалювального обладнання, так як володіють ефективними технічними показниками, мета яких - економія енергії і скорочення викидів CO2. Теплові насоси Viessmann - ідеальне поєднання екологічно чистої вироблення енергії і максимального комфорту за доступною ціною.

Купивши і встановивши тепловий насос Viessmann, ви зможете створити індивідуальну систему опалення вашого будинку відповідно до ваших вимог і побажань. Найчастіше ці пристрої використовуються для опалення великих за площею виробничих будівель, а також житлових і офісних приміщень. Завдяки потужному компресора Compliant Scroll агрегат володіє високими робочими показниками і температурою теплоносія до 60 °C. Крім усього іншого, тепловий насос опалення Viessmann відрізняється безшумною роботою, тому пристрій не заважатиме вам своїм шумом.

Коли реалізація системи раціональна?

Фахівці компанії Альтер Ейр рекомендують розглядати реалізацію системи опалення на основі водяного теплового насоса в разі, якщо у вас:

 1. Приватний будинок від 250 м2 - тільки при таких метражах можна говорити про окупність системи;
 2. Енергоефективний будинок - з мінімальними тепловтратами - 30-35 Вт/м2 при -25 С. Якісні перекриття, утеплення, склопакети і т.д. - безпосередньо впливають на цей показник;
 3. Достатньо території для буріння свердловин - потрібно розуміти, що для реалізації достатньої довжини магістралі необхідно свердлити кілька свердловин, які не повинні перетинатися між собою щоб уникнути обмерзання;
 4. Відсутність гірських порід - так як витрати на свердління свердловин в них просто не виправдовують себе;
 5. Наявність вентиляції з рекуперацією тепла - система відкидає необхідність у відкритті вікон, а також дозволяє повторно використовувати тепло і вологу. Крім того, рекомендуємо зупинити свій вибір на системі вентиляції зі змінною подачею повітря (на VAV-клапанах), адже вона дозволить скоротити витрату енергії, при цьому забезпечуючи підвищений комфорт для мешканців.

Важливі моменти з системою на водяному тепловому насосі

 • Тепловий насос "вода-вода" повинен забезпечувати не тільки опалення будинку, а й охолодження. Реалізується такий підхід через фанкойли і є раціональною альтернативою класичній системі кондиціонування на фреоні. Фанкойли, як і внутрішні блоки кондиціонерів можуть бути різних видів: підлогові, настінні і канальні. Рекомендуємо розглядати Daikin Altherma в якості підлогових моделей і канальні фанкойли Daikin FWB. Останнє рішення (канальне) вважається топ рішенням, так як встановлюється в застельовий простір = непомітність, подачу повітря через дифузори = комфорт.
 • Основний теплорозподільник - система теплої підлоги. А якщо бути конкретніше - 100% площі будинку необхідно покрити теплою підлогою. Так як система опалення на тепловому насосі є низькотемпературною, це - оптимальне рішення як з точки фінансів, так і комфорту. Радіатори і в середині конвектори також встановлюються, але тільки з метою "догрева" при дуже низьких температурах на вулиці.
 • Розглядайте тільки водяні теплові насоси високого класу - наприклад, IDM, Vaillant, Viessmann. Продиктовано це тим, що дане обладнання купується на багато років, а система вимагає чималих капіталовкладень. "Скупий платить двічі" - це точно про цей випадок.
 • Не рекомендуємо здійснювати систему від ставка або озера, якщо воно не є вашою власністю. Реалізація подібної системи від водойми сама по собі має на увазі ще більші витрати (робота водолазів, довжина трубопроводу, замулення і т.д.), але якщо ставок або озеро не перебуває у вашій власності, тоді можуть виникнути проблеми з законом, або ж ймовірність пошкодження системи.

Наші проєкти

Краще підтвердження професіоналізму Альтер Ейр - реалізовані об'єкти.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Відео від наших фахівців

Геотермальний тепловий насос для будинку. Як правильно розрахувати і реалізувати?
Автор запису
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Автор запису
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Автор запису

Висновки

Інженери компанії Альтер Ейр рекомендують розглядати дану систему тільки для енергоефективних будівель від 250 м2 - конструкція будівлі, склопакети, кліматичні системи - все повинно підпадати під норми (ознайомитися з ними можна на сайті passivehouse.com). 
У разі, якщо ви господар саме такого будинку, Альтер Ейр може запропонувати реалізацію системи на базі теплового насоса "вода-вода" під ключ - від концепції до монтажу - все в руках наших фахівців. Для вас - мінімум проблем, звітність і повний пакет документації.
Ціна на тепловий насос і обв'язку системи залежить від кожного окремо обраного об'єкта - звертайтеся за більш детальною консультацією та з приводу невдач до наших інженерам за номером 0-800-33-08-28. Компанія Альтер Ейр гарантує високу якість яку купує у нас техніки, її довговічність і повну безпеку у використанні.
Замовте сучасний тепловий насос

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї

Відгуки і питання
Відгуки відсутні