Проєктування систем вентиляції

Повний пакет проєктної документації
Складання кошторису проекту
Polnoye sledovaniye dokumentatsii
Опрацювання проєкту до найдрібніших деталей
Автоматизація та інтеграція з іншими системами

Важливість правильної реалізації клімату

Самопочуття і здоров'я людини безпосередньо залежать від рівня комфорту в приміщенні. В першу чергу впливають параметри мікроклімату. Якщо в приміщенні не підтримується правильна температура, чистота і кількість повітря, це відразу позначається на її самопочутті, а в подальшому - і на здоров'ї.

Подача свіжого і видалення відпрацьованого повітря
Подача свіжого і видалення відпрацьованого повітря
Попередження утворення бактерій і мікробів
Попередження утворення бактерій і мікробів
Комфортна температура і вологість повітря
Комфортна температура і вологість повітря
Зручне керування кліматичними системами
Зручне керування кліматичними системами

Проєктування – необхідність

​Спершу може здатися, що проєктування - крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною, адже з ним ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

ЧОМУ СИСТЕМУ ПОТРІБНО ПРОЄКТУВАТИ ДО ПОЧАТКУ РЕМОНТНИХ РОБІТ?
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami
УЗГОДЖЕННЯ ВСІХ РОБІТ

Взаємодія із "суміжниками" (монтажниками, будівельниками, електриками)

Integratsiya s drugimi inzhenernymi sistemami
КОМПЛЕКС КЛІМАТ-СИСТЕМ

Комплексні проєкти на кілька систем - економія часу і нервів

Formirovaniye tochnoy smety byudzheta
ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ

Можливість чітко спланувати бюджет на кліматичну систему

Що включає в себе проєкт систем вентиляції?

При розробці проєкту інженерної системи необхідною умовою є надання замовнику таких документів:

 1. Пакет креслень: схеми вентиляційної системи, плани і розрізи.
 2. Специфікація.
 3. Завдання для робітників: електриків, сантехніків, будівельників (при необхідності).
 4. Техніко-економічна обґрунтованість вибору обладнання для вентиляції.

​Компанія Альтер Ейр займається не тільки проектуванням і продажем різних систем вентиляції, але і пропонує ряд типових рішень. Найбільш пріоритетними матеріалами з цього розділу вважаються типові рішення вентиляції будинку і квартири, в тому числі ванної кімнати та кухні.

Розрахунок від інженера
Alter Air

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
по вашому проєкту

Етапи проєктування

Розрахунок місцевої витяжної вентиляції
 • Розрахунок повітрообміну
 • Розробка схеми
 • Креслення
 • Документація
 • Деталювання повітропроводів
 • Монтаж і запуск
01
Розрахунок повітрообміну

Розрахунок повітрообміну

Розрахунок необхідного повітрообміну згідно з технічними умовами, санітарним і будівельним нормам.

02
Розробка схеми

Розробка схеми

За схемою виконується: - розрахунок перетину повітроводів (аеродинамічний розрахунок), - розрахунок рівня шуму, створюваного системою вентиляції (акустичний розрахунок).

03
Підготовка та узгодження креслення

Підготовка та узгодження креслення

1. Підготовка креслення, який потім віддається на погодження замовнику. 2. Узгодження креслення, а також внесення до нього змін, запропонованих замовником або його дизайнером.

04
Підготовка документації

Підготовка документації

За електроживленням, будівельними та сантехнічними роботами.

05
Деталювання повітропроводів

Деталювання повітропроводів

06
Монтаж системи вентиляції і запуск системи

Монтаж системи вентиляції і запуск системи

Після підготовки всієї документації відбувається монтаж системи вентиляції, а також пусконалагоджувальні роботи, тобто запуск системи.

Вартість проєктування

Вартість проєктування вентиляції в "Альтер Ейр"

Вартість такого проєкту залежить від багатьох параметрів, в першу чергу, це тип приміщення. Ціна примусової вентиляції залежить від класу обраного обладнання. План вентиляції відбувається на основі розробленої концепції.

Декілька варіантів проєктування системи

Бюджетний
Припливно-витяжні установки Salda
127 грн/кв.м
Середній
Припливно-витяжні установки Maico
127 грн/кв.м
Преміум
Припливно-витяжні установки Jabotron
127 грн/кв.м
Хочете побачити систему вентиляції?

Запрошуємо у наш шоурум, де ви зможете побачити та відчути роботу реалізованих інноваційних кліматичних систем.

Підведемо підсумки:

 • Проєктування та монтаж вентиляції – відповідальний і вкрай важливий фактор для організації комфортних кліматичних умов в будинку. Без якісного і грамотно розробленого проекту ваша система в 90% буде працювати неефективно, неодмінно буде витрачати величезну кількість електроенергії, унаслідок чого виникає шум, здійснювати неправильний повітрообмін, а в самому жалюгідному випадку – не буде працювати зовсім.
 • Компанія Альтер Ейр пропонує послуги проєктування вентиляції для квартирвентиляції приватних будинків, офісів, промислових приміщень та інших будівель. Поряд з якісним інженерним проєктом, ми підберемо 3 варіанти необхідного обладнання за вигідною ціною:
  • бюджетний,
  • середній.
  • преміум.

Далі ця комерційна пропозиція обговорюється з замовником і він вибирає один із запропонованих нами варіантів, згідно з яким ми повідомляємо вартість проєктування системи. 

 • Послуга проєктування систем вентиляції Київ або проєктування вентиляції Харків та інші міста – спеціалізація компанії Альтер Ейр, тому вони знають про неї все! Інженери пропонують послугу виїзду на об'єкти (навіть в інші міста!) Або ж з радістю проконсультують вас в офісі в Києві.
 • Для оптимальних параметрів повітря в приміщенні може використовуватися тільки вентиляція зі штучним спонуканням (механічна), робота якої не залежить від погодних умов і яка може здійснювати повітрообмін в приміщенні цілий рік в заданому обсязі.

Наші проєкти

Реалізовані об'єкти - найкраще підтвердження нашого професіоналізму.

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

ОГЛЯДИ РЕАЛІЗАЦІЇ КЛІМАТ-СИСТЕМ

Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Автор запису
Енергоефективна вентиляція (на базі Maico WS 320 KB) з рекуперацією у каркасному будинку. ЖК Совіньйон
Автор запису

Часто задавані питання

Що таке природна вентиляція і для чого вона призначена?

Організований повітрообмін є основним способом забезпечення чистоти повітря. Раніше в житловому будівництві застосовувалася природні витяжні системи вентиляції. Припливне зовнішнє повітря надходив через нещільності віконних рам, дверей.

Основні переваги такої системи:

 1. невисока вартість;
 2. простота використання;
 3. практично відсутність експлуатаційних витрат.

Недоліками системи є:

 1. непостійний повітрообмін приміщення, що викликається значним впливом зовнішнього клімату на роботу природної вентиляції;
 2. недостатній приплив повітря в житло;
 3. дискомфорт від відкривання вікон в холодну пору року;
 4. великі енерговитрати.

У будь-якому випадку природна вентиляція не здатна задовольнити потреби чистого повітря в приміщенні в повній мірі. Вона не дозволяє створити оптимальні кліматичні умови у приміщенні, при яких всі члени сім'ї будуть відчувати себе комфортно.

Механічна вентиляція: переваги та недоліки

Механічний спосіб – при якому повітрообмін відбувається за рахунок різниці тиску, що створюється вентиляційними пристроями. Під будь-який тип об'єкта проєктується той відповідний набір вент обладнання, який буде відповідати за планований повітрообмін. Якісно організована механічна система покращує умови мікроклімату у будинку, робить їх комфортними. Для людей, які цінують благополуччя та піклуються про здоров'я своєї родини такий спосіб організації повітрообміну є оптимальним. Продуктивності природної вентиляції буде недостатньо у такому випадку.

Розглянемо переваги механічного способу вентиляції:

 1. здійснюється з тієї кратністю повітрообміну, яка була попередньо розрахована. Показники відповідають нормам, кількості проживаючих осіб у будинку, планування приміщення;
 2. очищення припливного повітря за рахунок передбачених фільтрів;
 3. можливість регулювання витрати повітря всієї системи;
 4. завдяки постійному удосконаленню технології виробництва і застосування необхідних комплектуючих (шумоглушників), такі установки практично безшумні. 

Поряд з перевагами присутні і недоліки:

 1. регулярне обслуговування;
 2. своєчасна перевірка та очищення функціональних елементів;
 3. вартість робіт вентиляції – але в цьому випадку варто розуміти, що механічний спосіб забезпечує необхідний рівень комфорту у будинку, створює здорові умови мікроклімату.

У свою чергу, механічна вентиляція ділиться на витяжну (видаляє відпрацьоване повітря) та припливну (подає свіжий). За місцем організації система може бути місцевою і загальнообмінною.

Проєктування систем промислової вентиляції

В даному аспекті ми розглядаємо:

 1. напівпромислові (громадські та адміністративні будівлі такі як кінотеатри, театри, офіси, музеї, торговельні центри, магазини, кафе і ресторани);
 2. промислові (сховища продуктів або витратних матеріалів, заводи, фабрики, комбінати, лікарні, наукові центри та лабораторії).

На напівпромислових об'єктах реалізуються системи загальнообмінної вентиляції з рекуперацією тепла (згідно ДБН). Можливо підтримку кліматичних умов по вологості за допомогою осушення або зволоження повітря, наприклад, в театрі чи музеї.

На промислових об'єктах може бути організована загально обмінна вентиляція в комбінації з місцевою припливної, місцевою витяжною системою і аспірацією. Остання система застосовується на виробничих (лакофарбових, деревообробних) цехах, де потрібно видаляти з повітря дрібні частки забруднень.

Основною відмінністю даної системи на промислових об'єктах в порівнянні з побутовими є організація місцевої витяжної, припливної вентиляції, а також системи аспірації і пневмотранспорту, застосування спеціалізованого устаткування.

Місцева витяжна передбачає установку локалізатора шкідливих (бортовий відсмоктувач, витяжний парасоль) біля ділянки, де виділяються шкідливі речовини (дрібнодисперсний пил тощо), які необхідно видалити.

Місцеве душування призначене для приміщень, кліматичні умови яких не дозволяють персоналу повноцінно працювати. Щоб цього уникнути, безпосередньо на робоче місце забезпечується подача нормованої кількості повітря, необхідної для життєдіяльності і роботи людини.

Система аспірації і пневмотранспорту– це видалення забруднень і відходів виробництва у вигляді пилу, стружки, лакофарбових відходів разом з повітрям по спеціально обладнаним магістральним повітроводам. Дана дія проводиться спеціальним обладнанням і перед видаленням в атмосферу проходить певне очищення.

Замовте проєкт системи вентиляції

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї