Найекономніше опалення приватного будинку

Найекономніше опалення приватного будинку
Баланс вологості та тепла
Рівномірний розподіл тепла
Компактне розміщення систем
Інтуїтивно зрозуміле управління

Яке опалення вважати економічним?

​На сьогоднішній день кожен власник приватного будинку замислюється над тим, як можна зробити своє житло економічно вигідним. Насамперед для цього необхідно виконати вимоги щодо енергоефективності будівлі.

На даний момент 80% житлових будинків мають джерело тепла – газовий котел і, приходячи в інженерну компанію, запитують, які пункти необхідно виконати, щоб перейти на економічне опалення.

Насамперед необхідно провести аналіз конструкцій будинку, враховуючи матеріали, які використовуються в якості утеплювача. Таким чином, якщо стіни, фундамент, покрівля досить теплоізольовані, то тепло, що генерується в будинку, просто не видалятиметься через конструкції будівлі. Ще одним важливим фактором є наявність якісних склопакетів та системи вентиляції, оскільки втрати тепла будуть мінімальними.
Яке опалення вважати економічним Газовий котел для опалення будинку
Замовте консультацію у спеціалістів

Співробітники компанії Alter Air нададуть Вам кваліфіковану консультацію щодо економічного опалення будинку

Замовте консультацію у спеціалістів

Варіанти опалення за джерелами тепла

Тверде паливо

Твердопаливний котел є агрегатом, який виділяє теплову енергію шляхом горіння твердого палива. Як тверде паливо можна використовувати дрова, вугілля, пелети та брикети. Твердопаливний котел, як і інші опалювальні пристрої, може виконувати дві функції:

 • обігрів приміщення до оптимальної температури;

 • нагрівання води для гарячого водопостачання (ГВП).

Як джерело тепла можуть розглядатися 2 види твердопаливних котлів, відмінність яких ґрунтується на принципі дії пристроїв:

 1. Котел звичайного горіння. Принцип дії котла полягає в спалюванні деревини, при цьому відбувається виділення тепла, яке надалі використовується на нагрівання теплоносія.

 2. Піролізний котел. Насамперед дрова закладаються у верхню камеру і відбувається процес горіння. Після чого подача повітря припиняється і деревина починає горіти за малої кількості кисню. При цьому відбувається виділення піролізних газів, які прямують у нижню камеру. У камері гази поєднуються з повітрям і догоряють. На кінцевому етапі тепло, що виділяється, віддається теплоносію через теплообмінник.

Перевагою реалізації системи опалення на базі твердопаливного котла є його незалежність від газу.

Однак, недоліків у твердопаливного котла набагато більше:

 • тверде паливо має досить велику вартість, оскільки для того, щоб забезпечити оптимальну тепловіддачу від деревини, необхідно закупити сировину з високою щільністю;

 • додаткові витрати на доставку та зберігання деревини, оскільки необхідно забезпечити окремий склад для сировини, щоб сировина не набирала вологу, оскільки велика кількість вологи призведе до низької тепловіддачі деревини;

 • необхідно самостійно закладати деревину в котел, а також проводити чистку, щоб уникнути накопичення бруду, що призведе до зниження продуктивності пристрою;

 • низький ККД (коефіцієнт корисної дії);

 • високий ризик пожежі;

 • необхідність розміщення котла в окремому приміщенні.

Враховуючи вищезазначене, встановлення твердопаливного котла не є доцільним рішенням.

Газ

Газове опалення є системою, де як паливо використовується газ, а джерелом тепла є газовий котел, який працює на опалення та нагрівання гарячої води.

Існує кілька видів газових котлів, які відрізняються принципом роботи. Відповідно, газові котли поділяються на три види:

 1. Атмосферний котел – пристрій, що має відкриту камеру згоряння, відповідно принцип роботи заснований на природній тязі. Це означає, що кисень, який використовується для посилення горіння полум'я, забирається із приміщення. Тому важливо обладнати окрему котельню для встановлення котла. Перевага котла полягає у наявності невисокої вартості обладнання. До основних недоліків можна віднести: невисокий ККД, неможливість провести установку у квартирі, а також регулювати потужність агрегату.

 2. Турбований котел – агрегат, що має закриту камеру згоряння. Котел має вентилятор для примусового забору повітря, а також для димовидалення. Для роботи застосовується коаксіальний димохід («труба в трубі»), де по зовнішньому діаметру труби надходить повітря для горіння, а по внутрішньому відбувається відведення відпрацьованих газів. Перевагою котла є його цінова категорія, але при цьому слід зазначити, що вагомим недоліком є ​​невисокий ККД. Так як при згорянні газу та передачі тепла теплоносія, частина тепла викидається через димохід.

 3. Конденсаційний котел – сучасне обладнання для обігріву приміщення та нагрівання гарячої води, яке підходить і для квартир, і для будинків. Пристрій має теплообмінник, що складається з 2 камер. У первинній камері, де встановлений пальник, відбувається горіння суміші газу і повітря, що раніше надійшло. При цьому утворюється вуглекислий газ і вода у вигляді пари. Димові гази, проходячи перший теплообмінник, віддають більшу частину свого тепла теплоносію. Потім димові гази переходять у вторинну (холодну) камеру, де вода щойно перебувала у стані пари і починає конденсуватися. У цьому відбувається виділення додаткового тепла. В результаті такої роботи котел має підвищений ККД (може перевищувати 100%).

Виходячи з цього, порівнюючи всі типи газових котлів, компанія Альтер Ейр віддає перевагу котлу конденсаційного типу.

Електрика

Недороге опалення будинку на базі електричного котла, який працює на опалення та нагрівання гарячої води для мешканців. При цьому котел перетворює електричну енергію на теплову.

Сучасні електричні котли мають прилад, який дозволяє підтримувати певну температуру – термостатом. Завдяки термостату, ви зможете запрограмувати потужність роботи пристрою, відповідно, і рівень нагрівання теплоносія. У свою чергу, це надасть мешканцям можливість використовувати лише необхідну кількість електрики та не витрачати додаткові кошти.

Найвигідніше опалення приватного будинку на базі електричного котла обладнане погодозалежною автоматикою. Ця функція дозволяє контролювати температуру в приміщенні завдяки датчику, який подає показники температури зовнішнього повітря.

Переваги електричного котла полягають в наступному:

 1. доступна вартість обладнання;

 2. екологічний пристрій;

 3. наявність автоматики, що робить пристрій простим в обслуговуванні, а також, при виході з ладу, власники агрегату зможуть дистанційно його вимкнути.

Недоліки електрокотла:

 • невисокий ККД (коли електрична енергія перетворюється на теплову, частина теплової енергії втрачається). Виходячи з цього, з 1 кВт електрики котел перетворює 0,9 кВт тепла;

 • подача необхідної кількості кВт у будинок, оскільки за недостатньої кількості котел вимикатиметься, що порушить роботу системи опалення. Таким чином, необхідно виконати теплотехнічний розрахунок, де буде вказано кількість споживаних кВт електроенергії під час роботи електричного котла. У разі невідповідності споживаних кВт з теплорозрахунком, електрокотел та електричні прилади працюватимуть з перебоями.

Рекомендоване обладнання
Електричні котли
Електричні котли

Газові котли
Газові котли

Конденсаційні котли
Конденсаційні котли

Радіатори
Радіатори

Теплові насоси

Тепловий насос – це пристрій, який переносить тепло з навколишнього середовища (вода, повітря чи ґрунт) та передає його до споживача. Основними завданнями теплового насоса є такі пункти:

 • опалення;

 • охолодження;

 • гаряче водопостачання (ГВП).

Сьогодні найвигідніше опалення приватного будинку є на базі теплового насоса. Наприклад, розглянемо опалення електричним котлом, який має низький ККД (як ми говорили раніше, з 1 кВт електрики котел віддає лише 0,9 кВт тепла), і тепловим насосом, який здатний перетворити 3-6 кВт теплової енергії. Відповідно до цього, мешканці будинку зможуть щорічно економити на одержанні холоду, тепла та ГВП. Також, економне опалення будинків на базі теплового насоса дозволить власнику стати повністю або частково незалежним від послуг держави та отримати не лише опалення та ГВП, а й функцію охолодження. Тому теплонасос стає все більш популярним серед покупців.

Існує кілька видів теплових насосів:

Тепловий насос «повітря-повітря» є звичайною спліт-системою, яка здатна працювати при низьких температурах.

Переваги теплового насосу:

 1. невисока ціна порівняно з іншими видами теплових насосів;
 2. простота монтажу;
 3. відсутність шкідливих викидів у довкілля.
Тепловий насос повітря-повітря в інтер'єрі Тепловий насос повітря-повітря
Недоліки теплового насосу

Недоліки:

 • подача повітря із верхньої точки приміщення. Так як тепле повітря завжди піднімається вгору, відповідно до чого може виникнути різкий перепад температур у нижній та верхній частині кімнати.

 • при припиненні роботи системи охолодження приміщення відбувається досить швидко, оскільки повітря має низьку теплопровідність;

 • при низькій зовнішній температурі (-20°С) пристрій не зможе ефективно працювати на опалення будинку;

 • не здатний виконувати функцію нагрівання води для побутових потреб, на відміну від теплового насоса «повітря-вода» та геотермального.

Тепловий насос «повітря-вода» – це універсальний пристрій, який служить для організації опалення, охолодження та нагрівання води. Рекомендована площа установки теплових насосів «повітря-вода» повинна не перевищувати 200 м2

Важливим показником теплового насоса є СОР (Coefficient of performance), який показує співвідношення енергії, що виробляється до споживаної. 

Для теплового насоса «повітря-вода» показник СОР є 3. Це означає, що тепловий насос споживає енергію в 3 рази менше, ніж виробляє. 

Таким чином, чим вищий СОР, то швидше окупиться система. Виходячи з цього, найвигідніше опалення приватного будинку є на основі теплового насоса.

Тепловий насос повітря-вода Повітря-вода
Геотермальний тепловий насос

Геотермальний тепловий насос є установкою, яка використовує тепло землі і надалі передає її в будинок. Найчастіше цей агрегат використовується в будинках, площа яких перевищує 200 м2

Найбільш економічним способом опалення є установка геотермального теплового насоса, так як середня температура землі дорівнює +12°С, відповідно до цього агрегат має більш стабільну роботу в порівнянні з повітряним тепловим насосом. 

Завдяки такому джерелу тепла як земля, ґрунтовий тепловий насос має вище показник СОР, в порівнянні з тепловим насосом «повітря-вода». Незалежно від пори року показник СОР=1:6. Єдиним і істотним недоліком агрегату є те, що для роботи теплового насоса необхідно проводити земляні роботи та встановлювати занурювальні зонди, тому вартість геотермального опалення здається завеликою.

Тепловий насос є енергоефективним обладнанням, проте для якісної роботи обладнання "повітря-вода" та геотермального необхідно виконати такі вимоги:

 1. високий рівень енергоефективності дома. Це означає дотримання всіх норм, щодо теплового захисту всіх огороджувальних конструкцій;

 2. встановлення якісних склопакетів;

 3. монтаж системи вентиляції із рекуперацією тепла;

 4. наявність системи теплої підлоги, що займає максимальну площу поверхні підлоги;

 5. установка фанкойлів, оскільки прилади здатні працювати не тільки на обігрів приміщення як радіатори, а й на охолодження в період літа.

Тепловий насос для опалення будинку
Рекомендоване обладнання
Теплові насоси повітря-повітря
Теплові насоси повітря-повітря

Теплові насоси повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода

Геотермальний тепловий насос
Геотермальний тепловий насос

Тепла підлога
Тепла підлога

Фанкойли
Фанкойли

Внутрішньопідлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори

Радіатори
Радіатори

Замовте підбір джерела тепла для дому

Залишіть заявку та співробітники Alter Air підберуть оптимальний теплоносій для Вашого будинку

Замовте підбір джерела тепла для дому

Додаткові способи економити на опаленні

Правильне розведення труб

Для ефективного опалення котеджу важливо передбачити правильне розведення трубопроводів. Компанія Альтер віддає перевагу променевій розводці труб, оскільки на кожному трубопроводі встановлюється сервопривід, контроль якого відбувається завдяки термостату.

Використання теплоакумулятора

Теплоакумулятор – це важливий пристрій опалення на базі теплового насоса. Головне завдання даного пристрою полягає у накопиченні теплової енергії, щоб надалі використовувати надлишкове тепло в системі опалення. Також, якщо у вас встановлений тепловий насос «повітря-вода», система зможе віддати тепло з буферної ємності зовнішньому блоку, щоб зробити функцію розморожування (у разі сильних морозів).

Точне керування системою опалення

Щоб скоротити витрати на споживання електроенергії або газу, необхідно передбачити, щоб опалювальні агрегати були оснащені точним керуванням.

Точне управління дозволить мешканцям мати повноцінний доступ до системи, відповідно ви зможете переглянути встановлені параметри. Ця функція є однією з важливих, оскільки у випадку, коли ви знаходитесь не вдома та дистанційно відстежили (додаток на телефоні), що в системі існує несправність, ви зможете оперативно відреагувати та вимкнути опалювальний пристрій.

Як ми згадували раніше, існує погодозалежна модуляція, яка дозволить удосконалити роботу котла та опалювальної системи загалом, а також власники опалювального пристрою скоротять свої витрати на утримання тепла.

Також існує функція мікро калібрування. Робота її полягає у програмуванні певної температури у потрібний період часу. Наприклад, ви не вдома в діапазон часу з 09:00 до 19:00. Виходячи з цього, власники пристрою можуть запрограмувати температуру в приміщенні +18°С у тому випадку, коли ви йдете на роботу, а перед вашим приходом поставити температуру +23°С. Таким чином, коли ви приїдете додому, ви не відчуватимете дискомфорт від холоду, оскільки ваш будинок прогріється перед вашим приходом. До того ж, ви збільшите рівень ефективного використання енергії та знизите витрати на використання енергоресурсів.

Використання теплої підлоги

Насамперед, система теплої підлоги є константою для комфорту людини в холодну пору року. Дана система здатна забезпечити рівномірне прогрівання повітря по всій площі приміщення, відповідно, забезпечить додатковий комфорт мешканцям.

Багато людей вважають, що встановивши систему теплої підлоги можна обійтися без повноцінної системи опалення. Але насправді це не так. Основною функцією теплої підлоги є прогріти поверхню підлоги та підвищити комфорт мешканців. Наведемо приклад: температура зовнішнього повітря становить -5°С, але наступного дня температура різко підвищилася і становить +7°С. Так як тепла підлога – це інертна система, і при нагріванні поверхні підлоги при мінусовій температурі до комфортної температури, підлога не зможе швидко охолонути, коли зовнішня температура стане плюсовою. Наступним недоліком є те, що за низьких температур тепла підлога сильно нагрівається, що принесе дискомфорт для стопи людини.

З цього випливає, що обов'язковою умовою для створення оптимального мікроклімату в приміщенні необхідно встановити додаткові пристрої:

 • радіатор – пристрій, який здатний обігріти приміщення;

 • фанкойл – прилад, основними функціями якого є охолодження та опалення заміського будинку, незалежно від пори року;

 • внутрішньопідлоговий конвектор – пристрій, робота якого полягає в обігріві будівлі. Але якщо ви придбаєте модель Kampmann HK, ви зможете отримати і функцію охолодження влітку.

Завдяки вищезгаданим пристроям температура поверхні підлоги буде в діапазоні +24-26°С, що є оптимальною і комфортною температурою для стопи людини. Важливо відзначити, що встановивши економне опалення будинків на базі теплового насоса, необхідно замінити радіатори на фанкойли. Як ми говорили раніше, радіатори просто не можуть працювати на охолодження будинку, а щоб досягти максимальної ефективності теплового насоса, потрібно використовувати агрегат, враховуючи всі його функції. Фанкойли можуть генерувати тепло і холод, тому якщо у вас опалення на основі теплового насоса, вигідніше встановити саме цей агрегат.

Утеплення будинку

Насамперед, щоб мати бюджетне опалення будинку, необхідно виконати вимоги, щодо якісного утеплення. Тому, ще на стадії будівництва, потрібно розуміти, що всі конструкції, що огороджують, повинні бути підібрані з правильним утеплювачем. Так як при неправильному підборі утеплювача, будівля втрачатиме тепло через огороджувальні конструкції. Таким чином, при роботі системи опалення, тепло просто виходитиме на вулицю, відповідно до цього, мешканці будинку витрачатимуть набагато більше коштів.

Вартість опалення для кожного джерела тепла

Вартість системи опалення в Україні залежить від багатьох факторів, тому щоб дізнатися як зробити систему, необхідно звернутися до компанії Альтер Ейр.

Чинники, що впливають на вартість робіт з опалення приватного будинку:

 • складність монтажу системи опалення;

 • обране джерело тепла та додаткові пристрої: фанкойли, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори;

 • виробник обраного обладнання та ін.

У нашому офісі фахівці запропонують декілька варіантів щодо здійснення проєкту системи опалення. Після цього, інженери разом з клієнтом остаточно оберуть систему опалення, яка підходить для приватного будинку, враховуючи побажання та закладений бюджет замовника.

Розглянемо вартість експлуатації систем на геотермальному тепловому насосі та газовому котлі. Для цього скористаємося техніко-економічним аналізом інженерів Альтер Ейр для одного з будинків площею 550 м2.


Параметр
Значення

Опалювальна площа будинку

550 м2

Теплова потужність системи опалення

26,00 кВт

Холодильна потужність системи охолодження, Qсх

27,00 кВт

Проєктна температура найхолоднішого п'ятиденного періоду,  tзовн.5

–22°С

Розрахункова температура внутрішнього повітря,  t в

22°С

Середня температура опалювального періоду,  t о.п.

–0,1°С

Тривалість опалювального періоду  Z о.п.

176 діб

Кількість градусо-діб  Sо.п. = Zо.п. ∙ ( tв - tсер.о.п.)

3890 град.-діб

Добове споживання води на ГВП

0,65 м3

Температура горячої води

45°С

Теплотворна здатність природного газу

8 кВт м3

Денний тариф "Київоблєнерго"

1,68 либо 0,9 грн кВт/ч

Тариф на газ для населення з 10.01.2020 р.

6,91 грн/м3

Параметр
 • Опалювальна площа будинку

  Опалювальна площа будинку

 • Теплова потужність системи опалення

  Теплова потужність системи опалення

 • Холодильна потужність системи охолодження, Qсх

  Холодильна потужність системи охолодження, Qсх

 • Проєктна температура найхолоднішого п'ятиденного періоду,  tзовн.5

  Проєктна температура найхолоднішого п'ятиденного періоду,  tзовн.5

 • Розрахункова температура внутрішнього повітря,  t в

  Розрахункова температура внутрішнього повітря,  t в

 • Середня температура опалювального періоду,  t о.п.

  Середня температура опалювального періоду,  t о.п.

 • Тривалість опалювального періоду  Z о.п.

  Тривалість опалювального періоду  Z о.п.

 • Кількість градусо-діб  Sо.п. = Zо.п. ∙ ( tв - tсер.о.п.)

  Кількість градусо-діб  Sо.п. = Zо.п. ∙ ( tв - tсер.о.п.)

 • Добове споживання води на ГВП

  Добове споживання води на ГВП

 • Температура горячої води

  Температура горячої води

 • Теплотворна здатність природного газу

  Теплотворна здатність природного газу

 • Денний тариф "Київоблєнерго"

  Денний тариф "Київоблєнерго"

 • Тариф на газ для населення з 10.01.2020 р.

  Тариф на газ для населення з 10.01.2020 р.

Значення
 • Опалювальна площа будинку

  550 м2

 • Теплова потужність системи опалення

  26,00 кВт

 • Холодильна потужність системи охолодження, Qсх

  27,00 кВт

 • Проєктна температура найхолоднішого п'ятиденного періоду,  tзовн.5

  –22°С

 • Розрахункова температура внутрішнього повітря,  t в

  22°С

 • Середня температура опалювального періоду,  t о.п.

  –0,1°С

 • Тривалість опалювального періоду  Z о.п.

  176 діб

 • Кількість градусо-діб  Sо.п. = Zо.п. ∙ ( tв - tсер.о.п.)

  3890 град.-діб

 • Добове споживання води на ГВП

  0,65 м3

 • Температура горячої води

  45°С

 • Теплотворна здатність природного газу

  8 кВт м3

 • Денний тариф "Київоблєнерго"

  1,68 либо 0,9 грн кВт/ч

 • Тариф на газ для населення з 10.01.2020 р.

  6,91 грн/м3


Розрахунок вартості опалення геотермальним тепловим насосом за рік:

ТН грунт-вода

Розрахунок вартості опалення газовим котлом та охолодження мульти-спліт системою за рік:

Газовий котел + мультиспліт система

​Як видно з таблиць, використовуючи геотермальний тепловий насос у будинку площею 550 м2, ви витратите на опалення, кондиціювання та ГВП за рік у середньому 23 070 грн. При використанні газового котла у поєднанні з мультиспліт-системою сума буде набагато більшою – 107 116 грн за рік. Тому для великих будинків тепловий насос "грунт-вода" буде найкращим рішенням.

Економне опалення від Альтер Ейр

Варіант 1

Система опалення, застосовуючи тепловий насос, є найбільш економічною системою опалення, в порівнянні з іншими джерелами тепла: твердопаливний, газовий та електричний котел. Так як ціна на енергоресурси з кожним роком стає дедалі більше, то краще задуматися про альтернативне опалення, застосовуючи тепловий насос. Справа в тому, що при виборі опалювального агрегату насамперед клієнти замислюються про економію. Тому, як ми згадували раніше, основним показником теплового насоса є СОР, який покаже у скільки разів вироблення тепла більше, ніж споживання електрики. СОР для теплового насоса «повітря-вода» дорівнює 3, для геотермального – до 6.

Докладніше про використання теплового насоса в системі опалення ви можете знайти у розділі «Теплові насоси».

Варіант 2

Опалення будинку електрокотлом є поширеним методом, оскільки агрегат має доступну ціну, він простий у використанні та обслуговуванні, а також є екологічним та безпечним пристроєм.

Детальніше про переваги та недоліки електричного котла, ви зможете ознайомитись у розділі «Електрика».

Варіант 3

Раніше для опалення приватного будинку часто використовували газові котли конденсаційного типу. На сьогоднішній день це рішення є економічно невигідним з низки причин:

1. ціна на газ не має фіксованої ціни;

2. необхідно обов'язково мати поблизу газові магістралі, щоб забезпечити підведення газу до будинку.

Дізнайтеся більше про види газових котлів, ви можете у розділі «Газ».

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

 • Спальня
 • Технічне приміщення
 • Дитяча
 • Котельня
Канальний кондиціонер Daikin FBA 60

Кондиціонери Daikin FBA 60 – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann

Конвектор Kampmann використовується для обігріву приміщення, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Радіатори Kermi therm

Радіатори Kermi therm відрізняються елегантним дизайнерським виконанням, максимальною тепловіддачею та коротким періодом нагріву.

Газовий конденсаційний котел від німецького бренду Viessmann.

Котел призначений для ефективного опалення житлових приміщень та для підігріву води.

Тепловий насос Viessmann Vitocal 200-S

Високоефективний тепловий насос нового покоління, який може використовуватися для опалення, охолодження повітря, а також нагрівання води.

Комплекс інженерних систем в триповерховому будинку (380 м²), КГ Riviera Villas

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

 • Кімната
 • Котельня
 • Технічне приміщення
Настінний кондиціонер Daikin

Настінний кондиціонер японського бренду Daikin характеризується високою продуктивністю, чудовою якістю та сучасним дизайном.

Лінійний щілинний дифузор Disair

Пристрій прихованого монтажу, використовується для розподілу чистого повітря, що подається

Електричний котел Vaillant eloBLOCK

Електричний котел серії EloBLOCK від німецького виробника Vaillant чудово підійде для будинків без газу. Пристрій характеризується високим ККД, є ефективним та зручним у використанні.

VAV-клапан

Пристрій від виробника Jablotron встановлюється на повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається до приміщення

Реалізований комплекс інженерних систем: кондиціювання, вентиляція та опалення. Двоповерховий будинок у с. Ходосівка

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

 • Їдальня
 • Спальня
 • Ванна кімната
Припливно-витяжна установка Jablotron Futura L

Пристрій має велику кількість функцій. Витяжка відпрацьованого повітря та подача свіжого повітря, також за рахунок вбудованого рекуператора, припливне повітря може нагріватися.

VAV-клапани Jablotron Variobreeze

Пристрій регулює потік повітря, що подається, встановлюється на повітропроводи і безпосередньо пов'язане з вентиляційною установкою

Jablotron Room CO2 Sensor

Датчик контролю рівня вуглекислого газу, встановлюється в кожному приміщенні та передає вентустановці інформацію про якість повітря

Внутрішній блок кондиціонера FXSQ японської фірми Daikin

Канальний внутрішній блок розміщується в нішах і стельових зонах. Призначений для створення комфортної температури у приміщенні

Щілинні дифузори серії LOOK фірми Madel

Обладнання розміщується в стельових зонах, призначене для розподілу повітря, що подається вентустановкою та кондиціонером, за приміщенням

Програматори Jablotron Boost Button

Устаткування монтується у вимикачі у "брудних" зонах, призначене для посиленого видалення відпрацьованого повітря

Система комплексного очищення Refiner Power Ecowater

Система призначена для фільтрації та пом'якшення води, що подається. Якість води підвищується до максимально можливого рівня

Вентиляція, кондиціювання, опалення та водопостачання. Елітна квартира 171 м² у м. Худжанд, Таджикистан

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Тепловий насос
Тепловий насос "повітря-вода": принцип роботи, особливості застосування
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Приватний будинок 220 м2 - повний комплекс інженерних рішень, Riviera Village, с. Лебедівка
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Реалізація системи опалення у двоповерховому будинку, КМ Green Hills
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Опалення, вентиляція, кондиціювання - огляд систем у двоповерховому будинку, с. Ходосівка
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Реалізація систем опалення та водопостачання в приватному будинку 240 м², КМ Riviera Village
Тепловий насос
Тепловий насос "Повітря-вода": принцип роботи, особливості конструкції

Поширені питання

Яке опалення приватного будинку найдешевше?

Найдешевший спосіб опалення будинку є реалізація проєкту на базі електрокотла. Детальнішу інформацію ви можете знайти в розділі «Електрика».

Чим найекономніше опалювати будинок?

Найвигідніше опалення приватного будинку на базі теплового насоса. Так як теплові насоси мають високий показник СОР, а також здатні працювати не тільки на опалення та ГВП, але й на охолодження в літній період, на відміну від інших опалювальних пристроїв.

У розділі «Теплові насоси» ви зможете детальніше вивчити інформацію про агрегати.

Газ чи електрика, що вигідніше для опалення у приватному будинку?

На сьогоднішній день, якщо порівнювати електрику та газ, сміливо можна сказати, що електрика вигідніша в експлуатації. Оскільки фіксованої вартості на придбання газу немає, то краще обрати альтернативний варіант опалення, наприклад, тепловий насос.

Детальніше прочитати інформацію про реалізацію системи опалення на базі теплового насоса ви можете у розділі «Теплові насоси».

Замовте опалення під ключ

Залишіть заявку, співробітники компанії зв'яжуться Вами протягом дня

Замовте опалення під ключ
Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Александр

  Наконец-то нашел вменяемую статью по вопросу. Пытались понять, как лучше сделать в новом доме отопление, вроде и газ есть возможность подвести, а вроде электричеством сейчас подешевле. Теперь будем смотреть в сторону теплового насоса, заодно жене будут теплые полы, давно про них говорит