• Головна
 • Опалення
 • Водяна тепла підлога: облаштування, переваги, особливості монтажу

Водяна тепла підлога: облаштування, переваги, монтаж

Додатковий комфорт при ходінні
Рівномірний розподіл тепла
Зниження навантаження на систему опалення
Зручне управління і контроль температури

Що таке водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога - це частина системи опалення, яка монтується в підлогу і працює за рахунок замкнутої системи труб, по яких циркулює гаряча вода. Водяна тепла підлога рідко може бути єдиним джерелом опалення. Його основним завданням є забезпечення комфорту для стопи. Середня комфортна температура теплої підлоги + 26 °С. Підвищення температури теплої підлоги, для більш ефективного опалення приміщення, може привести до дискомфорту при ходінні. Тому, в більшості випадків, підлога з підігрівом знижує навантаження на основну систему опалення і створює більш комфортні умови в приватному будинку або квартирі.

Водяна тепла підлога може виступати як обігрів повітря, в декількох випадках:

 1. якщо будівля енергоефективна. Тобто, якщо там встановлений якісний склопакет, утеплені стіни та покрівлю та сама тепла підлога встановлена з правильною теплоізоляцією;
 2. якщо температура на вулиці не нижче -7°С. В такому випадку комфортної температури теплої підлоги вистачає щоб нагріти приміщення. Але, якщо температура на вулиці різко знижується, то збільшувати температуру поверхні підлоги немає сенсу, оскільки він досить довго нагрівається. Також висока температура підлоги може створювати дискомфорт для стопи. В цьому випадку, необхідно генерувати тепло за допомогою радіаторів або внутрішньопідлогових конвекторів. Вони швидко нагріваються і поширюють тепло по кімнатах.

Особливості теплої підлоги

 1. Залежно від теплотехнічних характеристик кімнати, тепла підлога може працювати з різною ефективністю. Для того, щоб зрозуміти, на скільки ефективно буде працювати тепла підлога, проводиться теплотехнічний розрахунок. Оскільки в одній кімнаті, яка розташована на сонячній стороні з маленькими вікнами, ефективність теплої підлоги буде вище, ніж в кімнаті з великими вікнами, що виходить на тіньову сторону.
 2. Водяна тепла підлога досить інертна. При різких скачках температури на вулиці, він не зможе швидко нагрітися або охолонути. Цей процес може зайняти до декількох діб. Тому для зручності в приміщенні повинні бути встановлені радіатори або в внутришньопідложні конвектори.

Вибір теплої підлоги

Водяна тепла підлога
Водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога, технологія якого передбачає циркуляцію гарячої води по системі.

Електрична тепла підлога
Електрична тепла підлога

Передбачає опалення поверхні за рахунок нагрівального кабелю з використанням електроенергії.

Наші переваги
01
Реалізація системи "під ключ"

Здійснюємо повний комплекс реалізації водяної теплої підлоги - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
Якісне обладнання

Компанія Альтер Ейр працює з кращими виробниками, якість продукції яких, перевірена часом

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 13 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року і продовжуємо розвиватися і вдосконалюватися

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль в процесі реалізації, а також подальше сервісне обслуговування

Замовте проєкт теплої підлоги

Залиште заявку і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом.

Конструкція підлоги

Теплоізоляційний матеріал з розміткою
Теплоізоляційний матеріал з розміткою

Необхідний для уникнення тепловтрат, особливо на першому поверсі, який примикає до землі

Кабель теплої підлоги
Кабель теплої підлоги

Безпосередньо джерело тепла, по якому подається гаряча вода. Необхідно укладати трубу кроком в 15 см, контуром 100 м.п.

Гребінка
Гребінка

На гребінці встановлені сервоприводи, за допомогою яких відбувається управління системою водяної теплої підлоги

Етапи установки водяної підлоги

Тепла підлога водяна під ключ монтується поетапно:

 1. Першим етапом установки водяної теплої підлоги є укладання теплоізоляційного матеріалу з пінопласту або піноскла.
 2. Для зміцнення шару стяжки теплої підлоги, за бажанням замовника, проводиться армування (укладання металевої сітки). У більшості випадків, для безпечного розширення бетону застосовуються спеціальний розчин - пластифікатор, який надає бетону еластичність.
 3. Для ізоляції шару стяжки підлоги і стін використовуються демпферні розширювачі. Також вони прокладаються по шву між контурами труби, щоб бетон розширювався, але не тріскався. Демпферний шов представляє собою спінений поліетилен, нарізаний на смуги.
 4. Наступним етап - укладання труб кроком в 15 см і контуром в 100 м, а також їх фіксація. Фіксуються труби до теплоізоляційного матеріалу за допомогою степлера і скоб.
 5. Далі контури підключаються до гребінки. Коли система підключається до гребінки - завжди проводиться перевірка труб, щоб не було витоку. Далі проводиться стяжка теплої підлоги бетоном. Труба буде поступово розширюватися, але не зможе зашкодити бетон.

Переваги та недоліки водяної теплої підлоги

Перевагами водяної теплої підлоги є:

 • рівномірне і ефективне опалення
 • комфорт для стоп
 • надійний і тривалий в експлуатації

Єдиним недоліком водяної теплої підлоги є її вартість.

Виробники теплої підлоги

Водяна тепла підлога Rehau- забезпечує надійну систему з'єднань. Нерозривна труба дає гарантію довговічною роботи теплої підлоги. Водяна тепла підлога Рехау використовує труби зшитого поліетилену. На сьогоднішній день це самий надійний варіант гідравлічних трубопроводів.

Водяна тепла підлога Uponor -  поєднує в собі високі стандарти енергоефективності, довговічності і зручності монтажу. Компанія використовує труби зшитого монтажу, стійкі до механічних навантажень, тиску і коливань температур.

Водяна тепла підлога Kan - використовує високоякісне обладнання, надаючи повний комплект монтажного оснащення. Дослідження підтвердили, що правильний монтаж і експлуатація відповідно до рекомендацій гарантує більш ніж 50-річний термін служби водяної теплої підлоги.

Вартість водяної теплої підлоги

Орієнтовна ціна послуги тепла підлога водяна під ключ становить 1200 - 1300 грн/м². До неї входить монтаж теплоізоляційного матеріалу, труби і гребінки.

Бренди, яким ми довіряємо

Німецький бренд Rehau спеціалізується на виробництві віконних профілів, труб із зшитого поліетилену, що застосовуються в системах геотермічного опалення/охолодження приміщень, та іншого будівельного обладнання. Компанія проводить власні розробки і регулярно впроваджує інноваційні рішення в своє виробництво. Ми використовуємо їх при проєктуванні інженерних систем, що б зробити їх ще більш надійними і довговічними.

Фінська компанія Uponor вже багато років спеціалізується на виробництві енергоефективного, надійного і безпечного обладнання для систем опалення та водопостачання. Інноваційність її рішень відома всьому світу, а каталог продукції включає тисячі найменувань. Серед них трубопровідні системи для опалення підлоги, стелі і стін, теплоізольовані труби, фітинги, розподільні колектори та багато іншого. Наші фахівці вже багато років використовують обладнання Uponor і можуть гарантувати його ефективність.

KAN - провідний європейський виробник, що спеціалізується на виробництві інженерних систем. Використання високоякісної сировини та новітніх технологій у виробництві, зробило продукцію KAN лідером в своїй сфері. Сьогодні KAN експортує свою продукцію в усі країни світу і має репутацію надійного виробника і постачальника.

Devi - датська компанія, яка займалася спочатку виробництвом нагрівальних елементів для промислових цілей, а зараз - електричних нагрівальних кабелів, теплих підлог під плитку, в стяжку, під ламінат і паркет, програмованих терморегуляторів до них, а також нагрівальних кабелів і нагрівальних матів. Компанія впроваджує інтелектуальні системи управління та інші інноваційні розробки в свої проєкти, завдяки чому використання продукції Devi стає максимально зручним і близьким до споживача.

Шведська компанія Electrolux є одним з найбільших виробників кліматичної техніки, вона експортує продукцію в 150 країн світу. Її явна перевага полягає в тому, що якість гармонійно поєднується з лояльною ціновою політикою, а виражений фірмовий стиль давно став обов'язковою умовою поряд з функціональністю та впроваджуваними інноваціями техніки, що випускається.

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Автор запису
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Автор запису
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Автор запису
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Автор запису

Поширені питання

Яку теплу підлогу краще вибрати водяну або електричну?

Компанія Альтер Ейр віддає перевагу водяній теплій підлозі. Електрична тепла підлога може бути  встановлена, якщо необхідно часткове покриття, наприклад тільки у ванній кімнаті. ЇЇ головним недоліком є електромагнітне випромінювання.

Як правильно зробити водяну теплу підлогу?

При облаштуванні гідравлічної теплої підлоги важливо встановити якісний теплоізоляційний матеріал для мінімізації тепловтрат та гідроізоляцію. Укладання труб повинне проводитися кроком в 15 см з контуром 100 м. Це дозволяє рівномірно і якісно прогрівати покриття. Перед фінальною заливкою бетоном, необхідно обов'язково перевірити труби на наявність протікань, запустивши гарячу воду. Щоб бетон не тріскався, необхідно передбачити деформаційні шви.

Чи можна робити водяну теплу підлогу в квартирі?

Так, встановлювати настильну водяну теплу підлогу в квартирі можна, спеціальний дозвіл для цього не потрібен. Законодавством забороняється виводити воду з центральної системи опалення. Тому, для установки теплої підлоги необхідно встановлювати автономний проміжний теплообмінник.

Хочете встановити водяну теплу підлогу?

Залишайте заявку і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом

Відгуки і питання
Відгуки відсутні