• Головна
 • Опалення
 • Водяна тепла підлога: облаштування, переваги, особливості монтажу

Водяна тепла підлога: облаштування, переваги, монтаж

Додатковий комфорт при ходінні
Рівномірний розподіл тепла
Зниження навантаження на систему опалення
Зручне управління і контроль температури

Що таке водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога це частина системи опалення, яка монтується в підлогу і працює за рахунок замкнутої системи труб, по яких циркулює гаряча вода. Водяна тепла підлога рідко може бути єдиним джерелом опалення. Його основним завданням є забезпечення комфорту для стопи. Середня комфортна температура теплої підлоги + 26 °С. Підвищення температури теплої підлоги, для більш ефективного опалення приміщення, може привести до дискомфорту при ходінні. Тому, в більшості випадків, підлога з підігрівом знижує навантаження на основну систему опалення з тепловим генератором для дому і створює більш комфортні умови в приватному будинку або квартирі. Щоб вибрати основне джерело, рекомендуємо вивчити інші варіанти опалення будинку.

Водяна тепла підлога може виступати як обігрів повітря, в декількох випадках:

 1. якщо будівля енергоефективна. Тобто, якщо там встановлений якісний склопакет, утеплені стіни та покрівлю та сама тепла підлога встановлена з правильною теплоізоляцією;
 2. якщо температура на вулиці не нижче -7°С. В такому випадку комфортної температури теплої підлоги вистачає щоб нагріти приміщення. Але, якщо температура на вулиці різко знижується, то збільшувати температуру поверхні підлоги немає сенсу, оскільки він досить довго нагрівається. Також висока температура підлоги може створювати дискомфорт для стопи. В цьому випадку, необхідно генерувати тепло за допомогою радіаторів або внутрішньопідлогових конвекторів. Вони швидко нагріваються і поширюють тепло по кімнатах.

Вибір теплої підлоги

Водяна тепла підлога
Водяна тепла підлога

Водяна тепла підлога, технологія якого передбачає циркуляцію гарячої води по системі.

Електрична тепла підлога
Електрична тепла підлога

Передбачає опалення поверхні за рахунок нагрівального кабелю з використанням електроенергії.

Особливості теплої підлоги

 1. Залежно від теплотехнічних характеристик кімнати, тепла підлога може працювати з різною ефективністю. Для того, щоб зрозуміти, на скільки ефективно буде працювати тепла підлога, проводиться теплотехнічний розрахунок. Оскільки в одній кімнаті, яка розташована на сонячній стороні з маленькими вікнами, ефективність теплої підлоги буде вище, ніж в кімнаті з великими вікнами, що виходить на тіньову сторону.
 2. Водяна тепла підлога досить інертна. При різких скачках температури на вулиці, він не зможе швидко нагрітися або охолонути. Цей процес може зайняти до декількох діб. Тому для зручності в приміщенні повинні бути встановлені радіатори або в внутришньопідложні конвектори.
Наші переваги
01
Реалізація системи "під ключ"

Здійснюємо повний комплекс реалізації водяної теплої підлоги - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
Якісне обладнання

Компанія Альтер Ейр працює з кращими виробниками, якість продукції яких, перевірена часом

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 13 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року і продовжуємо розвиватися і вдосконалюватися

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль в процесі реалізації, а також подальше сервісне обслуговування

Замовте проєкт теплої підлоги

Залиште заявку і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом.

Конструкція підлоги

Теплоізоляційний матеріал з розміткою
Теплоізоляційний матеріал з розміткою

Необхідний для уникнення тепловтрат, особливо на першому поверсі, який примикає до землі

Кабель теплої підлоги
Кабель теплої підлоги

Безпосередньо джерело тепла, по якому подається гаряча вода. Необхідно укладати трубу кроком в 15 см, контуром 100 м.п.

Гребінка
Гребінка

На гребінці встановлені сервоприводи, за допомогою яких відбувається управління системою водяної теплої підлоги

Процес встановлення водяної підлоги

Етапи установки водяної підлоги

Тепла підлога водяна під ключ монтується поетапно:

 1. Першим етапом установки водяної теплої підлоги є укладання теплоізоляційного матеріалу з пінопласту або піноскла.
 2. Для зміцнення шару стяжки теплої підлоги, за бажанням замовника, проводиться армування (укладання металевої сітки). У більшості випадків, для безпечного розширення бетону застосовуються спеціальний розчин - пластифікатор, який надає бетону еластичність.
 3. Для ізоляції шару стяжки підлоги і стін використовуються демпферні розширювачі. Також вони прокладаються по шву між контурами труби, щоб бетон розширювався, але не тріскався. Демпферний шов представляє собою спінений поліетилен, нарізаний на смуги.
 4. Наступним етап - укладання труб кроком в 15 см і контуром в 100 м, а також їх фіксація. Фіксуються труби до теплоізоляційного матеріалу за допомогою степлера і скоб.
 5. Далі контури підключаються до гребінки. Коли система підключається до гребінки - завжди проводиться перевірка труб, щоб не було витоку. Далі проводиться стяжка теплої підлоги бетоном. Труба буде поступово розширюватися, але не зможе зашкодити бетон.

Плюси та мінуси конструкції

Переваги та недоліки водяної теплої підлоги

Перевагами водяної теплої підлоги є:

 • рівномірне і ефективне опалення
 • комфорт для стоп
 • надійний і тривалий в експлуатації

Єдиним недоліком водяної теплої підлоги є її вартість.

Надійні бренди

Виробники теплої підлоги

Водяна тепла підлога Rehau- забезпечує надійну систему з'єднань. Нерозривна труба дає гарантію довговічною роботи теплої підлоги. Водяна тепла підлога Рехау використовує труби зшитого поліетилену. На сьогоднішній день це самий надійний варіант гідравлічних трубопроводів.

Водяна тепла підлога Uponor -  поєднує в собі високі стандарти енергоефективності, довговічності і зручності монтажу. Компанія використовує труби зшитого монтажу, стійкі до механічних навантажень, тиску і коливань температур.

Водяна тепла підлога Kan - використовує високоякісне обладнання, надаючи повний комплект монтажного оснащення. Дослідження підтвердили, що правильний монтаж і експлуатація відповідно до рекомендацій гарантує більш ніж 50-річний термін служби водяної теплої підлоги.

Ціна послуги

Вартість водяної теплої підлоги

Орієнтовна ціна послуги тепла підлога водяна під ключ становить 1200 - 1300 грн/м². До неї входить монтаж теплоізоляційного матеріалу, труби і гребінки.

Бренди, яким ми довіряємо

Німецький бренд Rehau спеціалізується на виробництві віконних профілів, труб із зшитого поліетилену, що застосовуються в системах геотермічного опалення/охолодження приміщень, та іншого будівельного обладнання. Компанія проводить власні розробки і регулярно впроваджує інноваційні рішення в своє виробництво. Ми використовуємо їх при проєктуванні інженерних систем, що б зробити їх ще більш надійними і довговічними.

Фінська компанія Uponor вже багато років спеціалізується на виробництві енергоефективного, надійного і безпечного обладнання для систем опалення та водопостачання. Інноваційність її рішень відома всьому світу, а каталог продукції включає тисячі найменувань. Серед них трубопровідні системи для опалення підлоги, стелі і стін, теплоізольовані труби, фітинги, розподільні колектори та багато іншого. Наші фахівці вже багато років використовують обладнання Uponor і можуть гарантувати його ефективність.

Devi - датська компанія, яка займалася спочатку виробництвом нагрівальних елементів для промислових цілей, а зараз - електричних нагрівальних кабелів, теплих підлог під плитку, в стяжку, під ламінат і паркет, програмованих терморегуляторів до них, а також нагрівальних кабелів і нагрівальних матів. Компанія впроваджує інтелектуальні системи управління та інші інноваційні розробки в свої проєкти, завдяки чому використання продукції Devi стає максимально зручним і близьким до споживача.

Шведська компанія Electrolux є одним з найбільших виробників кліматичної техніки, вона експортує продукцію в 150 країн світу. Її явна перевага полягає в тому, що якість гармонійно поєднується з лояльною ціновою політикою, а виражений фірмовий стиль давно став обов'язковою умовою поряд з функціональністю та впроваджуваними інноваціями техніки, що випускається.

Наші проєкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів
Особливості монтажу опалювальних систем: водяна тепла підлога.
Особливості монтажу опалювальних систем: водяна тепла підлога.
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Всі внутрішні системи в квартирі від вентиляції до водоочистки - м. Київ, вул. Липська
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Як виглядають системи вентиляції та опалення в готовому ремонті, с. Погреби
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Опалення та водопостачання для приватного будинку (с. Зелений Бор)
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.
Системи опалення, водопостачання, каналізації та водоочищення на об'єкті Green Hills на базі Viessmann.

Поширені питання

Яку теплу підлогу краще вибрати водяну або електричну?

Компанія Альтер Ейр віддає перевагу водяній теплій підлозі. Електрична тепла підлога може бути  встановлена, якщо необхідно часткове покриття, наприклад тільки у ванній кімнаті. ЇЇ головним недоліком є електромагнітне випромінювання.

Як правильно зробити водяну теплу підлогу?

При облаштуванні гідравлічної теплої підлоги важливо встановити якісний теплоізоляційний матеріал для мінімізації тепловтрат та гідроізоляцію. Укладання труб повинне проводитися кроком в 15 см з контуром 100 м. Це дозволяє рівномірно і якісно прогрівати покриття. Перед фінальною заливкою бетоном, необхідно обов'язково перевірити труби на наявність протікань, запустивши гарячу воду. Щоб бетон не тріскався, необхідно передбачити деформаційні шви.

Чи можна робити водяну теплу підлогу в квартирі?

Так, встановлювати настильну водяну теплу підлогу в квартирі можна, спеціальний дозвіл для цього не потрібен. Законодавством забороняється виводити воду з центральної системи опалення. Тому, для установки теплої підлоги необхідно встановлювати автономний проміжний теплообмінник.

Хочете встановити водяну теплу підлогу?

Залишайте заявку і наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом

Відгуки і питання
Відгуки відсутні