Монтаж фанкойлу
у Києві

Монтаж фанкойлу у Києві
Комфортна температура цілий рік
Професійні монтажні бригади
Реалізація проєкту "під ключ"
Гарантія якості

Важливі особливості монтажу фанкойлів

Фанкойл являє собою пристрій, який працює на опалення та охолодження приміщення до оптимальної температури. При цьому, генерація холоду або тепла здійснюється за допомогою теплового насоса або чиллера. Встановлення фанкойлу впливає на ефективність роботи системи, тому важливо довірити монтаж спеціалістам своєї справи.

Насамперед, фанкойл є джерелом генерації холоду або тепла в приміщеннях, де розташований пристрій. Найчастіше у побутовому сегменті фанкойли використовуються при спільній роботі з тепловим насосом. Під час роботи фанкойлу з тепловим насосом, мешканці будинку зможуть отримати такі функції:

 • опалення у зимовий період часу;

 • охолодження у літній період часу.

Важливо, що спільна робота теплового насоса та фанкойлу забезпечить оптимальну температуру в приміщенні, незалежно від пори року.

Важливі особливості монтажу фанкойлів Фанкойли

Особливості монтажу фанкойлів полягають у наступних пунктах:

 1. Як матеріал магістрального трубопроводу, яким подається теплоносій, використовується зшитий поліетилен. Діаметр труби для фанкойлу підбирається згідно з потужністю агрегату. Після цього, трубопровід покривається теплоізоляційним матеріалом. Даний етап важливо не пропускати, оскільки теплоізоляція труби допоможе уникнути появи конденсату (при транспортуванні холодного теплоносія у пристрій), а також знизити до мінімуму кількість втрат (у разі подачі теплого теплоносія). Компанія Альтер Ейр рекомендує використовувати каучуковий теплоізоляційний матеріал бренду K-Flex, оскільки він має високі теплофізичні та експлуатаційні показники.
 2. Важливо відзначити, що для створення оптимального мікроклімату в приміщенні, а також комфорту для людини необхідно виконати правильний підбір типорозміру фанкойлу, щодо шумових характеристик. Наприклад, мешканці будинку отримали невеликий типорозмір фанкойлу. При включенні пристрою агрегат буде працювати на максимальних обертах двигуна, щоб забезпечити в приміщенні оптимальний мікроклімат. Внаслідок чого, шумові характеристики перевищуватимуть норму, що створить дискомфорт для мешканців. Тому, компанія Альтер Ейр рекомендує придбати фанкойл, розмір якого буде більшим, але при цьому пристрій не доставить дискомфорту, оскільки робота агрегату буде тихою.
 3. При розрахунку фанкойлу на режим холоду необхідно застосовувати такі температури: +9 – подача теплоносія, +14 – відведення. Потім, враховуються шумові характеристики пристрою. Внаслідок чого, фанкойл буде ефективно та тихо працювати.

Види монтажу фанкойлів

Монтаж фанкойлу настінного типу

Зовнішній вигляд настінного фанкойлу практично ідентичний внутрішньому блоку класичного кондиціонера.

При цьому необхідно відзначити, що головна відмінність між фанкойлом і настінним кондиціонером полягає в тому, що в системі є різний вид холодоносія:

 • Як холодоносій в кондиціонері застосовується фреон.

 • Для фанкойлів використовується вода: холодна чи гаряча.

Розглянемо етапи монтажу настінного фанкойлу, які включають проведення наступних робіт:

 1. Вибір та розмітка місця монтажу фанкойлу.

 2. Приєднання вузла обв'язування до пристрою.

 3. Прокладання трубопроводів для подачі та відведення теплоносія.

 4. Утеплення трубопроводів.

 5. Встановлення дренажної системи.

 6. Підключення електроживлення.

 7. Перевірка герметичності та запуск системи.

Монтаж канального фанкойлу

Канальний фанкойл монтується в технічному приміщенні: гардероб, ванна кімната та ін. Таким чином, насамперед відбувається розмітка та підготовка поверхні для розміщення фанкойлу. Після цього, монтажники кріплять прилад на обране місце. Як і у всіх типів фанкойлів, підводяться трубопроводи для подачі та відведення теплоносія, а також відбувається ізоляція труб каучуком.

На наступному етапі монтується дренажна система. Для цього встановлюється лоток для збору конденсату, який надалі відводиться трубопроводом в каналізацію.

Пристрій має конструктивну особливість, яка полягає в тому, що підключення фанкойлу вимагає розміщення повітроводів. Завдяки мережі повітроводів відбувається розподіл холоду чи тепла через лінійні дифузори.

Важливо, що для фанкойлу необхідно грамотно підібрати переріз трубопроводів, якими транспортується гаряча або холодна вода. Як показує практика, не приділяючи уваги даному етапу, мешканці можуть отримати трубопровід невеликого перерізу. Таким чином, трубою транспортуватиметься мала кількість енергії, що призведе до неефективної роботи агрегату.

Монтаж підлогового фанкойлу

Монтаж фанкойлу підлогового типу є найпростішим у порівнянні з іншими видами пристроїв. Найчастіше фанкойл підлоги ставиться біля вікна, щоб відсікти надходження холодного повітря в зимовий період часу, а також теплого - влітку.

Рекомендоване обладнання
Настінні фанкойли
Настінні фанкойли

Підлогові фанкойли
Підлогові фанкойли

Канальні фанкойли
Канальні фанкойли

Теплові насоси
Теплові насоси

Кондиціонери і спліт-системи
Кондиціонери і спліт-системи

Етапи монтажу фанкойлів

Установка фанкойлу включає виконання наступних етапів:

1. Насамперед, необхідно визначитися з місцем розташування фанкойлу, залежно від обраної моделі та типорозміру пристрою.

2. Далі, важливо грамотно приєднати вузол обв'язки, який включає монтаж датчиків, запірної арматури, установка яких відбувається на вході і виході з агрегату.

3. Потім, прокладаються трубопроводи для подачі/відведення теплоносія. Трубопроводи покриваються теплоізоляційним матеріалом.

Етапи монтажу фанкойлів
Монтаж фанкойлу

4. На наступному етапі відбувається монтаж дренажної системи. Важливо врахувати, що відведення конденсату має бути виконане з урахуванням постійного ухилу для його зливу, а також унеможливити утворення застійних зон у трубопроводі.

5. Після цього, фанкойл підключається в мережу електроживлення.

6. На завершальній стадії відбувається перевірка герметичності системи та заповнення агрегату теплоносієм.

7. Запуск фанкойлу та остаточна перевірка системи на оптимальне функціонування.

Замовте підбір обладнання в Alter Air

Для отримання професійної консультації залиште заявку на сайті

Замовте підбір обладнання в Alter Air

Ціни на монтаж фанкойлу

Наведений прайс включає монтаж фанкойлів настінного та канального типу:

Прайс на послуги

Монтаж канального фанкойла
7/9/12 типорозмір
1 200 грн.
Монтаж канального фанкойла
18 типорозмір
1 500 грн.
Монтаж канального фанкойла
24 типорозмір
2 000 грн.
Монтаж настінного фанкойлу
7/9/12 типорозмір
800 грн.
Монтаж настінного фанкойлу
18 типорозмір
1 000 грн.
Монтаж настінного фанкойлу
24 типорозмір
1 200 грн.

На вартість монтажу впливає кілька факторів:

 1. складність та обсяг виконаної роботи;

 2. тип розташування пристрою: настінні, підлогові, канальні, касетні, напольно-стельові. У побутовому сегменті для створення оптимального мікроклімату в приміщенні найчастіше використовують фанкойли настінного, підлогового та канального типу;

 3. типорозмір фанкойлу;

 4. умови для підключення агрегату та місце встановлення. Наприклад, для монтажу канального фанкойлу потрібно провести додаткові роботи для розміщення агрегату в стельовій зоні. До того ж, до пристрою необхідно підвести мережу повітроводів. У той час, як, настінний фанкойл прикріплюється до стінки, де раніше монтажники зробили розмітку. Відповідно, вартість установки фанкойлу матиме різну цінову категорію.

Вартість монтажу фанкойлу

Причини замовити послугу Встановлення фанкойлу в Альтер Ейр

Інженерна компанія Альтер Ейр надає повний спектр послуг зі створення оптимального мікроклімату у житлі. Вашим проєктом буде займатись досвідчена та єдина команда, яка зможе реалізувати кліматичні системи під ключ – від концепції до запуску системи. Це надати клієнтам отримати якісний результат, оскільки відповідальність за виконану роботу несе одна організація. У компанії працюють фахівці різних профілів, включаючи інженерів-проєктувальників, монтажні бригади, а також професіоналів із сервісного обслуговування систем. Всі ми взаємодію один з одним, що дозволяє скоротити появу кількості непорозумінь та помилок при реалізації кліматичної системи.

Крім цього, на нашому рахунку багато виконаної роботи та реалізованих проєктів. Відповідно, компанія Альтер Ейр має багаторічний досвід у сфері інженерії, а також ми працюємо тільки з перевіреними брендами. Це дозволяє нам застосовувати лише найкраще обладнання та інструменти, за допомогою яких фахівці зможуть зробити якісний проєкт та його здійснення. Виходячи з цього, звернувшись до компанії Альтер Ейр, ви не пошкодуєте про свій вибір, оскільки в результаті ви отримаєте виконаний проєкт на найвищому рівні, з дотриманням усіх норм та вимог до кліматичних систем.

Наші проєкти

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

 • Дитяча
 • Кухня-вітальня
 • Лоджія
 • Кабінет
НАСТІННИЙ КОНДИЦІОНЕР DAIKIN FTXM25N

DAIKIN FTXM25N – сучасний високоефективний кондиціонер настінного типу монтажу, в якому використовується інверторна технологія.

Канальний кондиціонер Daikin FBA50

Канальний кондиціонер Daikin FBA50 забезпечує нагрівання, охолодження, вентиляцію та контроль вологості повітря.

ПВУ із рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції у будинках та квартирах. Повторно використовує тепло, яке є у приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

VAV-клапан змінної подачі повітря

VAV-клапан – пристрій для змінної подачі повітря, який встановлюється на кожен повітропровід і регулює обсяг повітря, що подається.

Системи вентиляції та кондиціювання в квартирі, ЖК "Русанівська гавань"

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

 • Вентиляція
 • Подача повітря
 • Кондиціювання
Вентустановка Jablotron Futura L

Повітропровід Airflex гнучкий ізольований

Повітропровід з оцинкованої сталі в теплоізоляції

Канальний внутрішній блок кондиціонера Daikin FBA50A9

Організація систем вентиляції та кондиціонування в 3х-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Квартира 150 м2, м. Житомир, вул. Перемоги

 • Вітальня
 • Гардеробна
 • Спальня
Канальний кондиціонер Daikin FBA60D/RXS60L

Кондиціонери Daikin FBA60D/RXS60L – потужні спліт-системи канального типу, призначені для прихованого монтажу практично будь-якого приміщення.

ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Внутрішньопідлоговий конвектор від Kampmann KATHERM NK

Конвектор Kampmann Katherm NK використовується для обігріву приміщень, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

Квартира 150 м2, м. Житомир, вул. Перемоги

Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Бульвар Фонтанів

 • Балкон
 • Спальня
 • Кухня-вітальня
ПВУ з рекуперацією тепла JABLOTRON FUTURA L

Високоефективна припливно-витяжна установка для здійснення загальнообмінної вентиляції в будинках і квартирах. Повторно використовує тепло і вологу, які присутні в приміщенні. Має "рідну" VAV-систему (змінної подачі повітря).

Daikin FTXS25K

Інверторний кондиціонер Daikin FTXS25K/RXS25L3 - модель пішла далеко вперед від подібних пристроїв, розробники з'єднали в ній абсолютно весь функціонал, який може знадобитися для забезпечення комфортного мікроклімату в будь-якому приміщенні.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann NK

Конвектор Kampmann Katherm NK використовується для обігріву приміщень, призначений для прихованої установки у зоні підлоги.

Вентиляція та кондиціонування квартири в ЖК Бульвар Фонтанів

Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Що таке фанкойл: види, принципи та особливості роботи
Фанкойл Daikin Altherma HPC - відеоогляд: переваги і принцип роботи
Фанкойл Daikin Altherma HPC - відеоогляд: переваги і принцип роботи
Системи вентиляції і канального кондиціонування в 3-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ
Системи вентиляції і канального кондиціонування в 3-кімнатній квартирі, вул. О. Гончара, Київ
VAV-система вентиляції та кондиціювання у двоповерховому будинку, КГ Green Hills
VAV-система вентиляції та кондиціювання у двоповерховому будинку, КГ Green Hills
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка
Опалення, водоочищення, кондиціонування, вентиляція і ВК в будинку, КГ Riviera Villas, Лебедівка

Поширені питання

Які розцінки з монтажу фанкойлів у Києві?

Вартість монтажу фанкойлу є індивідуальною для кожного виду агрегату:

 • настінні;

 • підлогові;

 • канальні;

 • касетні;

 • напольно-стельові.

Також, на остаточну вартість впливає складність роботи, а також типорозмір пристрою.

Детальніше про ціни на монтаж фанкойлів і від яких факторів формується вартість установки, ви можете знайти в розділі «Ціни на монтаж фанкойлу».

Чи можна встановити фанкойл у квартирі?

Однозначно – так. При цьому необхідно відзначити, що фанкойл здатний виконувати функції опалення в зимовий період часу, так і охолодження приміщення в літній період часу. Також, теплоносієм фанкойлу є гаряча чи холодна вода, залежно від включення тієї чи іншої функції. Тому, щоб реалізувати систему, використовуючи фанкойли, необхідно встановити джерело генерації холоду та тепла, такого як тепловий насос.

Замовте монтаж фанкойлу "під ключ"

Залишіть заявку, фахівці компанії зв'яжуться з Вами протягом дня

Замовте монтаж фанкойлу "під ключ"
Відгуки і питання
Відгуки відсутні